Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Alman İnşaat

 Alman İnşaat

*İnşaat Sanattır.
**Önce Doğa ve İnsan
***Karar Verelim Kentli miyiz?

*İnşaat, Planlı, Kolektif Bir Sanatsal Faaliyettir

İnşaat, bilindiği gibi uzmanlık isteyen bir ekip işidir. Proje aşamasından bitişine kadar bir anlamda, organize bir sanatsal çalışmadır bize göre. Mimari proje üretilirken, mimar sanatsal bir çalışma yapmaktadır. Bu çalışmada özen, estetik, özgünlük olmalıdır. Ülkenin gelenekleri ile modernlik dikkate alınmalıdır. Kentsel dokuya ve çevresel uyuma özen gösterilmelidir. Mimar, bir sanatçı ruhuyla eserini oluştururken olabildiğince ticari kaygılardan uzak durabilmelidir.

Mimari projenin uygulanmasının her aşamasında, bu sanatçı ruhu ve uzmanlık ortaya konulmalıdır. Özgür ve etkili bir çalışmanın yürütülebilmesi ancak uzman kadroların organizasyonuyla mümkündür. Böyle bir çalışma, etkili bir planlama gerektirir. Çok parçalı sanatsal bir faaliyetin planlanması ve uygulanması özel bir disiplin ve özen ister. Alman inşaat için, sanatsal ruh, planlama, disiplin ve özen bu kolektif çalışmanın olmazsa olmazlarıdır.

**Önce Doğa ve İnsan

Binalar, özelliklede konutlar özellikle ticari amaçla üretilmemelidir. Bu amaçla üretilen konutlar, kâr hırsıyla, doğa ve insan unsurunun zaman zaman geri plana itilmesine yol açmaktadır.
Binaların özellikle de konutların insanların çalışma ve özel yaşam alanları oldukları unutulmamalıdır. Doğaya rağmen, kâr hırsıyla her şeyi yapamayacağımızı,günümüzün gelişmeleri net bir şekilde ortaya koymaktadır.Ülkemizin ve kentlerimizin yöneticileri,imar planlaması yaparken bunu dikkate almak durumundadır. İnşaat sektörünün işverenleri de, bu bilinçle hareket etmek zorundadır. Bu bilinçle hareket etmek demek; önce doğa ve insan demektir. Önce doğa ve insan demek; çevre dostu, sağlıklı, güvenlikli yaşam alanları üretmektir. Güvenlikli, sağlıklı yaşam alanları üretmek, ancak yılların birikimine dayanan, bilimsel araştırmaları dikkate almak, çevre dostu tercihleri kullanmakla mümkün olur. Doğal felaketlere dayanıklı konutlar üretmek yetmez. Doğa koşullarına uyumlu, yalıtımlı, su ve elektrik(enerji) tasarrufunu asgari düzeye indiren uygulamalara da yönelmek gerekir. Bu tür konutların üretimi; tüketiciler, yöneticiler tarafından da özenle teşvik edilmelidir. Biz Alman İnşaat olarak önce doğa ve insan diyoruz.

***Biz Kentlerde Yaşadığımızın Bilincindeyiz

İnsanların güvende olması yetmez. İnsan için rahatlık ve kolaylıkta önemlidir. Biz bunun bilincindeyiz. Ancak rahatlık adına bilinçsiz tüketime ve israfa karşıyız. Ticari güdülerle hareket eden emlak sektörü, çoğu kez insanları rahatlık adına israfa yönlendirmektedir. Konut insanların yaşam alanıdır. Yani öncelikle çok önemli bir ihtiyaçtır. Konutları öncelikle bu "ihtiyaç özelliği" tanımlamalıdır. Konutların büyüklüğü, küçüklüğü ihtiyacın tanımıyla sınırlı olmalıdır. Konutlarda kullanılan malzemeler vb ürünler son tahlilde bu ihtiyaç olgusunun unsurlarından başka bir şey değildir. Kentlerde yaşıyorsak kentsel yaşamın zorunluluklarını, kendi aile gerçeğimizle bütünleştirerek dikkate almak zorundayız. Konut üreten inşaat sektörü de giderek bu bilinçle hareket etmelidir.İhtiyaçla oburluk net çizgilerle ayrılmalıdır.Kar oburluğu,tüketiciyi gereksiz masrafa teşvik etmektedir.Bu durum ülkemizin gerçekleriyle de, kentsel yapılaşma durumumuzla da,ailelerimizin ekonomik konumuyla da uyuşmamaktadır.

Kolaylık rahatlık; konutların metrekare büyüklüğüyle fazla alakalı değildir. Konut sektörü işlevselliği olan, rahat kullanışlı, büyük olmayan ama ihtiyaca cevap veren konutlar üretebilir, üretmelidir. Önce insan diyorsak böyle davranmak durumundayız. Evet, bu bir özveri gerektirir. Evet, bu tasarımda bir özen gerektirir. Ancak insanın bu en özek yaşam alanını üretirken bu özen ve özveriyi göstermek zorunda değil miyiz?

Alman İnşaat olarak, 20 yıllık bir inşaat deneyimiyle yoğrulduk. Avrupa da edindiğimiz bu deneyim ve mantaliteyle inşaat ve konuta böyle bakıyoruz.

Fark gözde değil bakıştadır

Biz böyle bakıyoruz…

Misyonumuz
20 yıllık tecrübemizden yola çıkarak edinmiş olduğumuz bilgi, birikim ve tecrübeyi geleceğe değer katacak yaşam alanlarına aktarmak.
Vizyonumuz
Doğru zaman da doğru yerde yapmış olduğumuz tüm projelerde "önce doğa ve insan" mantığını prensip edinerek bu doğrultuda inşaat sektöründe kalite, verimlilik, iş ve çalışan güvenliği konularında standartları belirleyici güçlü bir firma olmak.
Sosyal Sorumluluklarımız
Alman İnşaat olarak, geleceğimizi yönlendirecek gençlerimizin iyi bir eğitim almalarını destekliyoruz. Bu çerçevede 20'ye yakın öğrencimize burs olanağı sağlamaktayız.
 

Telefon : 262.721 36 03
Fax : 262.721 36 05
Web : www.almaninsaat.com
Adres : Alman İnşaat Hafriyat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Adres: Akse Mah. Veysel Karani Cad. 452 Sok. No:4 Daire: 4 Gök Deniz Konutları Çayırova - Gebze / KOCAELİ
e-posta: alman@almaninsaat.com

Etiketler : ALMAN iNŞAAT , Alman İnşaat Konut Projeleri , Alman İnşaat Kampanyalı Konut Projeleri , Alman İnşaat İletişim , www.almaninsaat.com.tr , Alman İnşaat Gökdeniz Evleri , Elman İnşaat Yeni Başlayan Projeleri , Alman İnşaat Haberleri , Alman İnşaa


Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :