Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Konut Kredileri Hız Kesti
Konut Kredileri Hız Kesti

 Ekonomideki aşırı ısınmanın soğutulması amacıyla gerçekleştirilen düzenlemeler gayrimenkul sektöründe etkisini hissettirmeye başladı.

Genç Gözde Emlak Kurucusu Serkan Aslım, konut kredisi faiz oranlarının arttığını belirterek, bu nedenle özellikle ev satışlarında büyük durgunluk yaşandığını söyledi. Aslım, “Özellikle kredili satışlarda azalma söz konusu. Ancak kiralık daireler için durum daha farklı. Kiralık dairelerde büyük hareketlilik var” dedi.

Düğünler Etkiliyor

Özellikle evlenecek çiftlerin kiralık dairelere ilgi gösterdiğini belirten Serkan Aslım, “Ağustos Ramazan ayına denk geldiği için düğünler bu yıl Haziran ve Temmuz’a sıkıştırıldı. Bu durum kiralık dairelere ilginin bir anda artmasına sebep oldu. Ayrıca memur atamaları da kiralıklara talebi artırdı” diye konuştu.

Konut Sorunu Yok

Kentin batısında gerçekleştirilen yatırımların da etkisiyle Bursa’da konut sorunu yaşanmadığını dile getiren Aslım, “Nilüfer’de tüm ev taleplerine karşılık verilebiliyor. Sadece metronun Ertuğrulkentt’ten geçmesi sonucu bu bölgedeki kiralık ev fiyatları epey arttı. Son dönemde birçok kişi Ertuğrulkent, Özlüce taraflarında oturmak istiyor. Buralar gelişime çok açık olduğu için gözde yerler haline geldi” dedi.

Arsaya İlgi Artıyor

Vatandaşın son dönemde arazi yatırımına ilgi gösterdiğini belirten Aslım, “Bursa sürekli göç alan bir şehir. Bu nedenle 5 sene sonra arazisi olanlar çok karlı olacaklar. Çünkü arsa fiyatları değerlenecek. Bunun bilincinde olanlar   şimdiden arazi yatırımı yapmak istiyor” diye konuştu.

Satışlarda Fren

Elit Emlak Sahibi Harun Çalımlıoğlu da, satılık dairelerde durgunluk yaşandığını kaydetti. Çalımlıoğlu, yaz döneminde bu durgunluğun doğal olduğunu ifade ederek, “Yazın vatandaş tatil için farklı yerlere gidiyor. Ev almak için tatil dönüşü planlanıyor. Satılık dairelere ilgi Eylül sonunda başlar” dedi.

Kiralık dairelerde ise hareketlilik yaşandığına dikkati çeken Çalımlıoğlu, düğün sezonunun bu durumda büyük etkisi olduğunu belirtti.

Yeni Bina Tercih Ediliyor

Kiralıklara olan talebin fiyatları yükselttiğini ifade eden Çalımlıoğlu, “Artık şehrin batı tarafı ilgi görüyor. Çünkü yeni yatırımlar buralara yapılıyor ve yerleşim yerleri artıyor. Buna bağlı olarak arsa fiyatları da artıyor” dedi. Çalımlıoğlu, vatandaşın artık daha çok yeni binada oturmak istediğini de sözlerine ekledi

kaynak : kredi pazarı
 

23.07.2011

Etiketler : konut , konut kredi haberleri , konut kredi haberleri , kredi , kredi haberi , konut kredilerinde son durum


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

komisyonsuz konut kredisi ziraat konut kredisi Ziraat Bankası istihbarat ve haberleşme ücreti (komisyon) tahsil edilmeden kullandırılabilecek 'Komisyonsuz Konut Kredisi' kapsamında tüketiciler konut kredisi başvurusu yaparak hayallerindeki konuta sahip olabiliyor. Komisyonsuz konut kredisi uygulaması kapsamına Transfer Kredisi, Bireysel İşyeri Kredisi ve İnşaat Tamamlama Kredisi ürünleri de girmektedir.

Mahkeme Kararına Rağmen Masrafını Vermeyen bankayı İcra Yoluyla Dize Getirdi

Mahkeme Kararına Rağmen Masrafını Vermeyen bankayı İcra Yoluyla Dize Getirdi

- Markette çalışan genç, konut kredisi çektiği bankanın kendisinden haksız yere kestiğini öne sürdüğü 3 bin 365 TL’lik dosya masrafı ve yeniden yapılandırma ücretini tahsil etmek için tüketici mahkemesine müracaat etti. Mahkemenin ‘banka, haksız şekilde tahsil ettiği parayı iade etmeli’ kararına rağmen banka şubesi ödemeye yanaşmayınca, market çalışanı gencin avukatı icra yoluyla parayı tahsil etti.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR

Aralık ayı ilk haftasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faiz oranlarında değişiklik gitmeyerek, repo–ters repo pazarı faiz oranları ile bir hafta vadeli repo ihale faiz oranlarını sabit tutmuştu. Kurulun döviz kurundaki değişkenliğe bağlı olarak bir süre daha hedeflenen enflasyon rakamlarının üzerinde bir seyir izleneceğini açıklamıştı. Merkez Banksı tahminler yüzde 6.8 iken 2013 yılı yüzde 7.4 ile kapatıldı.

TEB'den yüzde 0.79 faiz imkânı

TEB'den yüzde 0.79 faiz imkânı

Yılın son ayına özel düşük faizli kampanya başlattıklarını dile getiren TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, yeni yılı yeni evlerinde karşılamak isteyen herkesi bu avantajdan yararlanmak için TEB şubelerine davet etti. Mendi, "Uygun koşullarla ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize, düzenlediğimiz kampanyalarla birçok farklı ödeme alternatifi sunuyoruz" dedi

Hükümet kredilere kısıtlama getirmeye çalışıyor ama halk kredilerle yaşıyor.

Hükümet kredilere kısıtlama getirmeye çalışıyor ama halk kredilerle yaşıyor.

Tüketici kredileri 15-22 Kasım tarihleri arasında 981 milyon TL artışla 242 milyar 50 milyon TL düzeyine yükseldi. Konut kredilerinin 316 milyon TL artışla 108 milyar 62 milyon TL'ye yükseldiği bu dönemde, taşıt kredileri 12 milyon TL artışla 8 milyar 336 milyon TL oldu. Merkez Bankası'nın Haftalık Para ve Banka Bülteni'ne göre 15-22 Kasım tarihleri arasında toplam tüketici kredileri 981 milyon TL

Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, yarıya yakınında kredi kullanıldı.

Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, yarıya yakınında kredi kullanıldı.

Konutların yarısı krediyle alındı! İşte konut kredileri... Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, bu konutların yarıya yakınında kredi kullanıldı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye'de 2013 yılının 9 ayında yurt içinde kullanılan toplam konut kredileri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,9 artarak 106 milyar 77 milyon 66 bin liraya ulaştı.

Katılım Bankaları Konut Kredilerinde de Büyüyor

Katılım Bankaları Konut Kredilerinde de Büyüyor

Konut finansmanı kullanmayı düşünen tüketicilerin aklındaki en kritik soruların başında tapu işlemlerinde ekstra bir ücretin ödenip ödenmediği geliyor. Tüketiciler için ciddi ek maliyet oluşturabilecek bu ticari alım-satım işleminde banka ile alıcı arasında özel bir satış sözleşmesi düzenlenerek, ek tapu masraflarının önüne geçiliyor. Böylece konut finansmanını tercih edenler

Konut kredisinde erken ödeme cezası sürüyor

Konut kredisinde erken ödeme cezası sürüyor

Meclis'ten geçen yeni Tüketici Yasası 'erken ödeme tazminatı'nı tamamen bitirmedi. Bankalar, sabit faizli konut kredilerinde tüketiciden kapama tazminatı isteyebilecek.,NULL,Meclis'ten geçen yeni Tüketici Yasası'ndaki son dakika önergesi kafaları karıştırdı. Önergeyle tasarıdan çıkarılan "Bankalar erken ödeme tazminatı alır" maddesi yanlış algılandı. Söz konusu değişiklik ihtiyaç kredileri ve değişken faizli konut kredisini kapsıyor.

Kredi alacaklara önemli haber

Kredi alacaklara önemli haber

Tasarı yasalaşırsa, yapı şirketi, ön ödemeli konut satışına başlamadan önce bina tamamlama sigortası yaptıracak, sigorta şirketi mali yapıyı yetersiz görürse, teminat vermeyecek. BANKA kredilerinden sigorta zorunluluğu kalkıyor, maketten konut satışına bina tamamlama sigortası geliyor. Alt komisyonlardan geçerek bu hafta Meclis gündemine gelecek olan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı, sigorta ile ilgili de köklü düzenlemeler içeriyor.

Bankadan konuta faiz freni

Bankadan konuta faiz freni

Konut piyasasında yaz döneminde azalan satışlara bankalar da darbe vurdu. Finans kurumlarının faizleri sürekli artırması tüketicileri kararsızlığa itti. Bankaların bir ay içinde faiz oranlarını ortalama 0.05 puan artırdığı görüldü. Faiz artışı konusunda birbirleriyle yarışan bankalar, bir ayda üç kez üst üste kredi taksitlerine zam yapmış oldu. Finansbank eylülde bir hafta içinde konut kredisi faiz oranlarını iki kez değiştirdi. Onu Albarakatürk izledi. Banka, ekimde faiz oranlarını yeniden değiştirdiğini duyurdu.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :