Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

TOKİ Elazığ da 183 Adet konutu satışa çıkardı
TOKİ Elazığ da 183  Adet konutu satışa çıkardı

 Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 500 konutluk Elazığ Merkez Zafran Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve idare stokunda bulunan 183 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulacak.

1. Elazığ Merkez Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 25 Temmuz-30 Eylül 2011 tarihleri arasında kabul edilecek.
2. Konutların satış fiyat ve koşulları T.Halk Bankası A.Ş yetkili şubeleri ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulacak.

ELAZIĞ MERKEZ ZAFRANALT GELİR KONUTLARI EN DÜŞÜK – EN YÜKSEK FİYAT TABLOSU
SATIŞ TARİHİNDE ÖDENECEK PEŞİNAT %12 EN DÜŞÜK EN YÜKSEK BAŞLANGIÇ TAKSİTİ (TL.) ŞÖYLE;
64,71 m² B1 tipi 76 adet daire için
Toplam : 53.357.-75.054 TL arası
Peşinat : 6.403.- 9.006 TL
Vade : 180 ay
Taksitler : 260,86 .-366,93 TL arası olacak.
84,92 m2 DY tipi 107 adet daire için
Toplam : 43,461.- 56,197 TL arası
Peşinat : 5.215.-6.744 TL
Vade : 180
Taksitler : 212,48.-274,24 TL arası olacak.

Sözleşme bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde beş BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecek.
3. Konut alıcıları, konutun satış bedelinin B tipi konutlar için %12 oranındaki peşinat miktarının yarısını, DY tipi konutlar için peşinat tutarının yarısı olan 2.000-TL.’yi 25 Temmuz -30 Eylül 2011 tarihleri arasında, T.Halk Bankası A.Ş Şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Peşinatın kalan B tipi konutlar için % 6’sı, DY tipi konutlar için 2.000-TL.’si 01-20 Kasım 2011 tarihleri arasında yatırılacaktır. Borç bakiyesi ve aylık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri hariç)
4. Taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariye tahsil edilecektir. İlk altı aylık dönemsel artış konut teslim tarihine göre İdarece belirlenecek.

5. Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimlerinde; B tipi konutlar %12 peşin 240 ay, DY tipi konutlar 4.000-TL. 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslimli satış olacağından sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacak.
6. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin; T.C. vatandaşı olması,• Elazığ• il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Elazığ il nüfusuna kayıtlı olması,
Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve• Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3
(üç ) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
Toplu Konut• İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden
konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri
kategorisi hariç)
Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki• çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız
herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri
kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller
hariç)

Başvuru• tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
Aylık• hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin
ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil
olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması
gerekmektedir.)
Bir hane halkı adına, yani kişinin• kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
7. Başvuru sahipleri, 1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Elazığ il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir.
2. Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi,• velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.) Başvuru sahibi, eşi veya velayeti• altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri, Ayrıca, Şehit Aileleri, Maluller ile Dul• ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi” Gaziler’de T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünden• alacakları “Gazi Kimlik Belgesi”ni, Özürlü vatandaşlarımız, Özürlüler• İdaresi tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 özürlü olduğuna dair) İbraz edeceklerdir. Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş Şubelerine İbraz edeceklerdir.

8. Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.
Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.
9. Satış ile ilgili bankacılık hizmetleri T.Halk Bankası A.Ş’nin tüm şubeleri tarafından
yürütülecektir.
10. Konut satış bedellerine, KDV, Banka Komisyonu (BSMV ile birlikte) dâhil edilmemiştir. Bu tutarlar hak sahibi olacaklara aittir.
11. Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

10.08.2011


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi.TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler

TOKİ "23 şehir" kurdu

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 11 yılda piyasa şartlarında ev sahibi olamayan vatandaşlar için 81 il ve 800 ilçede yüzer bin nüfuslu 23 şehre eş değer 614 bin 965 konut üretimi gerçekleştirdi. TOKİ toplu konut üretim raporundan derlenen bilgilere göre, ''Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği'' kapsamında 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 775 şantiyede 614 bin 965 konut rakamına ulaşıldı.

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) “kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin” sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor. Malatya merkezde alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut için 3 bin 319 kişi başvuruda bulundu. İdare, Malatya, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Gaziantep’teki toplam bin 914 konutun hak sahiplerini Aralık ayında belirleyecek.

TOKİ konutlarına rekor başvuru

TOKİ konutlarına rekor başvuru

Alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut, 83 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde planlandı. Konutların peşin fiyatı 61 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 303 liradan başlayacak. Konutların hak sahipleri, 5 Aralık'ta saat 10.00'da Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek kura programıyla belirlenecek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ olarak Türkiye'de 610 bin konut seviyesine ulaştıklarını belirten Karabel, aralarında hastaneler, okullar ve statların da olduğu 5 bin 124 sosyal donatıyı inşa ettiklerini söyledi. Karabel, "Bugüne kadar yaklaşık 18 milyar lira kaynak gelişim projelerinden kaynak sağladık, bunun da 10 milyar lira kadarını kamu kasasına aktardık" dedi.

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Astoria AVM’de gayrimenkul buluşmaları için geri sayım başladı. 1 Şubat’ta hizmete girecek R’estate Center’da doluluk % 70’e ulaştı. Merkezde 300 proje sergilenecek.Astaş’ın yatırımı Astoria Alışveriş Merkezi, artık gayrimenkul alıcı ve satıcılarını buluşturacak. TURYAP, Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle Türkiye’nin ilk emlak alışveriş merkezini kuruyor. 1 Şubat 2014’te hizmete açılacak R’estate Center’da 100 firmanın 300 projesi sergilenecek.

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı konutların ödeme koşullarında değişiklik yaptı. İdare, Ankara'nın yeni uydu kenti Yapracık'ta 10 bin lira peşin 180 ay vadede cazip ödeme koşullarıyla satışa çıkardığı konutların büyük ilgi görmesi üzerine 7 ilde bulunan 717 konutun ödeme koşullarını daha da uygun hale getirme kararı aldı.

En çok konut satılan il hangisi

En çok konut satılan il hangisi

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre, 2013 yılı 2. çeyreğinde 295 bin 10 konut, satış sonucu el değiştirdi. Konut satışlarında İstanbul 62 bin 119 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 21,1) sahip oldu. İstanbul’u 36 bin 217 konut satışı (yüzde 12,3) ile Ankara, 19 bin 177 konut satışı (yüzde 6,5) ile İzmir izledi. Aynı çeyrekte, en az satış 14 konut ile Hakkari’de gerçekleşti. Konut satışının en düşük olduğu diğer iller ve satış sayıları sırasıyla 45 konut ile Ardahan ve 62 konut ile Bayburt oldu. Bu arada ipotekli konut satışları sayısı 129 bin 818 olarak gerçekleşti.

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 500 TRY (Türk Lirası)karşılığı T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinden satın alınabilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/ Ankara adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Halkalı’da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ’nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan’da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. Satışa sunulan konutlara yapılan başvuruda kelimenin tam anlamıyla rekor kırıldı. 31 Mayıs 2103 Cuma günü başvuruların tamamlandığı Halkalı internet haber

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :