Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Laleli, tekstilcisi için yeni ‘platform’ kuruyor
Laleli, tekstilcisi için yeni ‘platform’ kuruyor

 Laleli, tekstilcisi için yeni ‘platform’ kuruyor
Merter Platform, 224 milyon liralık yatırımla Laleli ve Merter’deki tekstilciye yönelik moda, ticaret ve yaşam alanlarını bir arada sunacak.


Projede ünlü markaların defilelerinin düzenlenebileceği Merter Fashion Park’a da yer
verdiklerini söyleyen Eroğlu Yapı Başkanı Nurettin Eroğlu “Yurtdışında marka olmak
isteyen burada yerini alacak” dedi.

Eroğlu Yapı ve Doğa Şehircilik ortaklığında hayata geçirilen Merter Platform’da, Laleli ve
Merter’deki tekstil markalarını buluşturacak Merter Fashion Park da yer alıyor. Loft ve Colin’s markalarıyla tanınan Eroğlu, Merter Platform ile tekstil sektörünün nabzını tutmayı planlıyor. Moda ve ticaret merkezi Merter Fashion Park ise 23 bin metrekare kiralanabilir alana sahip ve 3 kattan oluşuyor. Eroğlu Yapı Başkanı Nurettin Eroğlu Merter Fashion Park’ı “tekstil markalarının dünyaya açılacak vitrini” olarak değerlendirdi.

‘MARKALARI TANITACAĞIZ’

Projenin Merter’e büyük katma değer kazandıracağının da altını çizen Eroğlu “Merter Fashion Park markaların çarşıyı tanıttığı, çarşının markayı tanıttığı yer olacak. Biz Colin’s ile bir markayız şimdi diğer markaları da dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Merter Platform inşaat projesi gibi algılansa da moda merkezi olarak inşaa ediliyor. Projemiz Merter’e büyük değer katacak. İstanbul’da bu büyüklükte bir arsa daha yok. Hem havaalanına yakınlığı bize çok fayda sağlayacak hem de tekstilin kalbinde olacağız” diye konuştu.

TESLİM TARİHİ EYLÜL 2012

Merkezde, her türlü ihtiyaca yönelik tiplerde kurgulanmış tam 110 mağaza yer alacak. Merkezin içerisinde özel defile alanları da bulunacak. Fashion Park’ın teslim tarihi Eylül 2012 olarak açıklanırken, rezidans projesi Mayıs 2013’te sahiplerine kapılarını açacak. Eroğlu “Türkiye’den çıkan markalar yurtdışında da marka olmak isterse burada
yerlerini alacaklar” diye konuştu.

REZİDANSTA FİYATLAR 300 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

36 dönüm arsa üzerinde yükselmeye başlayan Merter Platform 3 bölümden oluşuyor.
Birincisi A+ tüketicilere hizmet verecek olan “Platform Rezidans” projesi. Stüdyodan 5+1 penthouse’lara kadar değişik ihtiyaçları karşılayabilecek daire seçeneklerine sahip olacak rezidans, sahip olduğu ayrıcalıklarla lüksü sevenlere hitap edecek. Ailelerin
yükseklerde de yeşille buluşmasını sağlamak amacıyla tüm dairelerde kat bahçeleri bulunacak. Ön talebin şimdiden toplanmaya başlandığı rezidans projesinde konutlar 300 bin lira ile 3.5 milyon lira arasında satışa sunulacak. 16 kattan oluşacak rezidansın yüksekliği ise 94 metre.

‘Kriz geliyor söylemiyle kriz gelmez’

Kriz söylentilerinin inşaat sektörünü etkilemeyeceğine inandığını söyleyen Eroğlu, “Derin bir kriz yaşanacağını sanmıyorum ama her zaman yine de tedbirli olmalıyız” diye konuştu. Türkiye’nin dünyanın gözdesi olduğunu söyleyen Eroğlu, Türkiye’nin gerçekten gayrimenkul anlamında olumlu gelişmeler gösterdiğinin altını çizdi. Faiz oranlarının sürekli değişiklik gösterdiği bir yapıda, mortgage sisteminin işlemeyeceğini
de vurgulayan Eroğlu, Türkiye’ye has ticaret modellerinin olduğunu, mortgage  konusunda başarısız olacağımızı söyledi.
 

11.09.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :