Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Steelife, Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdi
 Steelife, Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdi

 Steelife, Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdi

 Hafif çelik yapı sektörünün önde gelen firması Steelife,
sektöre bir ilk daha sunuyor. Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni
hayata geçiren Steelife, projenin ilk örneğini 29 Mayıs
Üniversitesi’nin öğrenci yurdu olarak inşa etti.

 Türkiye’de ilk hafif çelik sistem binayı kuran Vefa Group’un hafif çelik yapı markası Steelife, sektörde bir ilke daha imza atarak Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdi. Steelife, projenin ilk örneğini de 29 Mayıs Üniversitesi’nin yurdu olarak inşa etti.

Steelife Genel Müdürü Bülent Aydın, galvanizli hafif çelik yapı sistemi kullanılarak üretilen modüler yaşam ünitelerinin Türkiye’de ilk defa Steelife tarafından geliştirildiğini ve üretildiğini söyledi. Steelife’ın modüler yaşam ünitelerinin kalıcı yaşam alanlarının konfor ve estetiğine sahip olduğunu vurgulayan Aydın, sistemin diğer yapı sistemlerine göre avantajlarına da dikkat çekti. Üretimin kontrollü ve daha hızlı yapılabildiğini söyleyen Aydın, “Steelife’ın geliştirdiği modüler yaşam ünitelerinin üretiminin neredeyse tamamı fabrikada tamamlanmaktadır. Böylece fabrikadaki teknolojik altyapı ile yürütülen süreçler, tüm süreçlerin yüzde 98’ini oluşturmaktadır. Bu da standartların uygulanabilirliği ve kontrolü konusunda avantajlar sunmaktadır. Üretim daha kontrollü ve daha hızlı yapılabilmektedir” diye konuştu.

Sökülüp, taşınabiliyor

Sistemin maliyet avantajına da değinen Bülent Aydın, konuyu bir örnekle şöyle anlattı: “Üniversiteler, yeni kampüs inşaatlarının tamamlanmasını beklerken daha sonra taşınabilir olan modülleri tercih ettiklerinde maliyetten önemli avantajlar sağlamaktadırlar. Üstelik öğrencilerinin konforundan ve estetik beklentilerinden taviz vermelerine gerek kalmamaktadır. Diğer taraftan kampüslerin artan ihtiyaçlara cevap veremez hale gelmesi durumunda da kendilerine yakın olan kiralanabilir alanlara da benzer uygulamalar yapabilmektedirler. Yeni kampüse taşınma ya da kiralanan alandan vazgeçilmesi durumunda ise binalarını yeni yerlerine taşıyabilmekte, satabilmekte ya da söküp başka birine kiralayabilmektedirler.”

Yüksek izolasyon değerlerine sahip

Modüler Yaşam Üniteleri’nin galvanizli hafif çelik yapı sistemi ile üretildiği için hafif çelik konstrüksiyondan oluşan taşıyıcı sisteme sahip olduğunu belirten Bülent Aydın, bunun yanında modüler bir yapı sistemi oluşturulmak üzere tüm detayların yeniden tasarlandığını, projelendirildiğini ve üretildiğini ifade ederek, üretim aşamaları hakkında da bilgi verdi. Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Ünitelerin üretimi, hafif çelik konstrüksiyon iskeletin üretimi ve montajı ile fabrikada başlamakta ve yine tüm ince işlere ait imalatların fabrikada tamamlanması ile devam etmektedir. Her bir ünitenin duvar, çatı ve tabanlardaki ısı, ses izolasyonları Steelife galvanizli hafif çelik yapı sisteminin sağladığı yüksek izolasyon değerlerini aynen barındırmaktadır. Her bir duvarda izolasyon dört farklı malzemenin uygulandığı katmanlar ile sağlanmaktadır. Şantiyedeki ünite birleşimlerinin ardından her iki modül arasındaki yatay ve dikey yöndeki izolasyonların katmanları sekiz adede ulaşmış olmaktadır. Yalıtım değerlerinin özellikle yurt ve otel gibi amaçlarla kullanılan binalarda yüksek olması beklenmektedir. Steelife’ın modüler yaşam üniteleri bu beklentiyi fazlasıyla karşılamaktadır.”Ünitelerdeki soğutmanın klimayla, ısıtmanın ise elektrikli radyatörler kullanılarak gerçekleştirildiğini dile getiren Bülent Aydın, elektrikli radyatör ve klimanın ünitenin estetik ve konforunun ideal seviyeye ulaşmasını sağladığını, pencerenin boyunun ise ünitenin içine ışığın daha fazla girmesini sağlayacak şekilde tasarlandığını kaydetti. Aydın, “Her ünitenin kendine ait bir su ve elektrik tesisat şaftı vardır. Bu tesisat şaftına erişim ise oldukça kolay olacak şekilde planlanmıştır. Böylece herhangi bir istenmeyen durumun kolaylıkla düzeltilmesi mümkün olmaktadır” diye konuştu.

İstendiğinde oda eklemesi yapılabiliyor

Her bir ünitenin bir diğeri ile sekiz farklı bağlantı noktasından birleştirildiğini söyleyen Bülent Aydın, bu bağlantı noktalarındaki birleşimlerin tamamen cıvatalar ile yapıldığını kaydetti. Aydın, şöyle devam etti: “Bu sayede ünitelerin şantiyedeki birleşimleri çok hızlı yapılabilmekte, daha sonra gerektiğinde birbirlerinden kolaylıkla ayrılabilmekte, ünitelerin birleşimiyle oluşan binaya yeni üniteler yatay ya da dikey yönde rahatlıkla eklenebilmektedir. Buna göre yatayda herhangi bir adet sınırı olmaksızın birleşim yapılabilirken dikeyde üç kata kadar binalar oluşturulabilmektedir. Ünitelerin birleşim noktaları ve birleşim sırasındaki montaj işleminin izleri ise tasarım sırasında gizlenmiştir. Şantiyede yapılan birleşimlerin ardından iç mekan ve dış cephedeki tasarımlar sayesinde binanın bir bütün olarak görünmesi sağlanmaktadır. Ayrıca binanın modüllerden oluştuğu izlenimini veren ve modüllerin belirgin olarak görünebildiği tasarımlar da yapılabilmektedir. Her bir ünitenin ebadı ise genişliği 3 metre olmak üzere 12 metre uzunluğa kadar olabilmektedir.”

Projenin ilk örneği: 29 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Yurdu 55 günde tamamlandı

Modüler Yaşam Üniteleri’nin ilk örneğinin 29 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Yurdu olduğunu söyleyen Bülent Aydın, 29 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nda kullanılan her bir modülün 3 çarpı 7 metre ebadında üretildiğini kaydetti. Aydın, şöyle devam etti: “120 kişilik yurt binası 44 adet ünitenin birleşimiyle üretim ve montaj dahil 55 günde tamamlanmıştır. İki katlı yurt binasını her bir katında 22 ünite kullanılmıştır. Ünitelerden üç tanesi giriş ve merdiven, bir tanesi ortak alan modülü olarak kullanılırken diğer 40 ünite 3’er öğrencinin yaşayabileceği şekilde dizayn edilmiş ve üretilmiştir. Yaşam ünitelerinin her birinde üç adet yatak, çalışma masası, giysi dolabı ve banyo var. Banyo bölümü duş teknesi, klozet ve lavabodan oluşmaktadır.”

 

18.10.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Steelife , Modüler Yaşam Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdi , emlak haberleri , hazır ev modülerleri , prefabrik haberleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Özellikle orta gelir grubu ve emeklilerin tercih ettiği Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi 15 gün içerisinde kuran Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor. Pratik hazır konut markası Nestavilla, ev hayali kuranları 15 günde ayda 488 TL taksitle “ev”lendiriyor. En çok arsası hazır olan

Akşan Yapı, Van’ı çelikten, yeniden inşa ediyor

Akşan Yapı, Van’ı çelikten, yeniden inşa ediyor

Deprem sonrası zarar gören Van’da yeniden yapılanma süreci tüm hızıyla devam ediyor. Çelik yapıların lider markası Akşan Yapı, Van’da başladığı projelerle şehri çelikten, yeniden inşa ediyor. Van depreminden hemen sonra, 60 gün içinde Van Yeşilsu Akşan Yapı İlköğretim Okulu’nu yaparak Van’lı öğrencilere hediye eden Akşan Yapı, Van’da 2 yeni çelik okul projesine daha başladı. Van merkezde yer alan ve yapımına Mayıs ayında başlanan Teliasonera Lisesi’ni

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Altyapısı hazır katlanabilir yaşam üniteleri geliyor Prefabrike yapı sektörünün önde gelen markalarından Vekon, Nisan ayında görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nde gerçekleştirdiği bir yenilikle sektöre yine öncülük ediyor. Deprem başta olmak üzere afetler sonrası acil barınma ihtiyacı için geliştirdiği katlanabilir yaşam ünitelerini altyapı ve üstyapısı hazır halde üretmeye başlayan Vekon, yeni ürünü ile çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüme imza atıyor.

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan ve bugüne kadar pek çok ilke imza atan Vefa Group, Tasarım Ofisi ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, “Geliştirdiğimiz tasarımlar ile değerler üretiyor ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” diye konuştu. Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden Vefa Group, Tasarım Ofisi ile yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi. Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor. Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi

Steelife, hızlı bir kentsel dönüşüm için “çelik yapıyı” öneriyor

Steelife, hızlı bir kentsel dönüşüm için “çelik yapıyı” öneriyor

Steelife, hızlı bir kentsel dönüşüm için “çelik yapıyı” öneriyor Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın, kentsel dönüşüm sürecinde, belirlenen amaçlara uygun yapı sistemlerinin kullanılmasının önemine dikkat çekerek, kentsel yaşam düzeyinin yükseltilmesi için çelik yapıları önerdi. Aydın, estetik, konforlu yaşam alanları oluşturulabilen çelik yapıların, alternatifleri ile kıyaslanmayacak kadar kısa sürelerde inşa edildiğini, bu nedenle dönüşümün de hızla gerçekleşmesinin sağlanabildiğini vurguladı.

Arsanı göster, yazlık evini 15 günde ayda 488 TL taksitle yaptır

Arsanı göster, yazlık evini 15 günde ayda 488 TL taksitle yaptır

Arsanı göster, yazlık evini 15 günde ayda 488 TL taksitle yaptır Pratik hazır konut markası Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi 15 gün içerisinde kuran Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor. Bu yaz tatili kendi yazlığınızda geçirmek istiyorsanız arsanızın yerini gösterin, Nestavilla evinizi 15 günde kursun. Hem de son derece ekonomik bir fiyata. Ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunan ve villaları aratmayacak konforda yazlık evler yapan Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor.

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na 1999 yılından bu yana aralıksız katılan Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, bu yıl da fuarda yeni ürünleri “Süper Pratik Yaşam Üniteleri” ile yerini alıyor. Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da planladığımız etkinliklerimiz ve hazırladığımız sürprizlerimiz eşliğinde müşterilerimiz ve çözüm ortamlarımız ile fuarda buluşuyoruz” dedi.

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza atıyor. Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, sektöre öncülük edecek olan ve özellikle afet sonrası yaşam alanlarının çok kısa sürede kurulabilmesini Süper Pratik Yaşam Üniteleri Projesi’ni hayata geçirdi. Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :