Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı!
Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı!

Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı!

17 Ağustos depreminden bu yana ulusal olarak ne kadar deprem bilincine haiz olabildik konusu halen tartışma konusu iken, dün Van - Erciş ve çevre il/ilçelerden gelen yıkıcı 7,2 şiddetinde deprem haberi tüm ülkeyi yasa boğdu.

Özellikle haber görüntülerinde bile göze çarpan enkazların çoğunda hem ince çaplarda hem de nervürsüz demir kullanılmış olması deprem kadar düşündürücü değilmidir diye kendimize soruyoruz?

Üstüne üstlük depremzedelerimizin verdiği röportajlarda yıkılan bazı binaların çok değil henüz birkaç yıl öncesinde inşa edilmiş olmasına ne demeli?

Nerde bu yapı denetim zinciri? Nerede bu analizli ve şartnamelere uygun imalat kalemlerini kontrol eden şirketler diye sormadan edemiyor insan!

Halen bu gibi yeni inşa edilmiş oldukları zikredilen binaların enkazlarından gelen yardım çığlıkları acaba yanı başındaki daha eski yıllarda imal edilmiş apartmanların sapasağlam ayakta duruyor olmasını ulusal boyuta taşıyabilecek mi acaba?

Dileriz ki uzmanların hemen her demeçlerinde söz ettikleri güzel ülkemizin aktif fay hatlarının üzerinde kurulu olduğu gerçeği, bu ve bu gibi yeni deprem acılarının çok daha sıkı denetimlerle bir nebzede olsun unutulmasın ve yeni yapılacak inşaatlarda Van ve Erciş' te, hemde tüm yurtta daha sağlam yapılar inşa edilsin.

Tüm Türkiye şuanda tek bir yürek ve Van ve çevre illeri sarsan bu hazin 7,2 'lik doğal afetin yaralarını sarmak için elele.

Bu vahim tabloda aklımızdan çıkarmamamız gereken gerçeklerden en önemlisi "Deprem değil, kötü/yanlış inşa edilmiş binalar can alır" hususudur!

 

Emlak Proje Haber

24.10.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Van depremi , van erciş depremi , van dapreminde ne oldu , van deprem haberlerinde son durum , van depremi yıkılan binalar müteahhit hatası mı , yeni bina depremde neden yıkılır , deprem hakkında yorum , Türkiye depremleri , deprem resimleri , deprem fotoları


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu

kader
evet ya herkes söylüyor deprem değil bina öldürür diye ama baksanıza sadece doğu illerimizde değil batıda istanbul da bile çarpık kentleşme ve kalitesiz sağlamlıktan uzak, depremlere dayanıksız yapılmış inşaatlarda oturuyor vatandaşlarımızın çoğu. İllaki bir müsübeti beklememek lazım artık
25.10.2011 - 19:14


Van depremi - 7,2 (Earthquake in Van - Turkey)

Etiketler : van depremi , turkish earthquake , van earthquake , türkiye depremi , Turkey Earthquake


İlgili Haberler

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

Ceylan İnşaat ve Artuklu İnşaat adi ortaklığı ile İstanbul’un yükselen semti Kartal’da hayat bulan Zer Kartal’ın tüm detayları için satış ofisi kapılarını alıcılarına açtı. 1+1 - 2+1 ve 3+1 konut seçenekleriyle alıcılarını karşılayan Zer Kartal ile Ceylan İnşaat; 90 ay firma finansmanı ve 120 aya kadar alternatif ödeme koşullarıyla bireylerin ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

Söğüt İnşaat’ın Konut, Home&Office, AVM bileşenli karma projesi MetroMall, hızla yükseliyor.

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

İstanbul ofisini açan American Financial Advisors, Miami ve Florida’daki en cazip konut projelerini, turizm-otel yatırım fırsatlarını ve joint-venture imkanlarını yatırımcıların ilgisine sunuyor.

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ PROJE ‘‘BEYAZ PARK TOPKAPI’’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat, 192 daire, 6 ticari alan ve 9 ofisten oluşacak yeni butik projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” için ön talep toplamaya başladı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :