Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Kurtköy VIA, Tamamlandığında İstanbul'a Gelen Turist Sayısı Yüzde 10-15 Artacak
Kurtköy VIA, Tamamlandığında İstanbul'a Gelen Turist Sayısı Yüzde 10-15 Artacak

VIA, Tamamlandığında İstanbul'a gelen turist sayısı %10-15 artacak!

VIA Yatırım, İBB ile 'cumhuriyet tarihinin en büyük eğlence parkı ve perakende kompleksi' yatırımına başladı. Coşkun Bayraktar, Eyüp'te yatırıma başladıklarını söyledi ve ekledi: Buradan Hong Kong'a kadar böyle bir proje yok. Tamamlandığında İstanbul'a gelen turist sayısı %10-15 artacak

Viaport Alışveriş Merkezi'nin yatırımcısıVIA Yatırım ve Gayrimenkul Yönetim A.Ş, 1 ay önce Via/Port projesinin son halkası olan Via/Port Houses&Suits'i satışa sunarak, Ankara'dan sonra İstanbul konut pazarına da giriş yaptı. Şirket, şimdi İstanbul'da 2500 konutluk yeni bir projeye başlamanın hazırlığını yapıyor. Ancak VIA Yatırım'ın sessiz sedasız başladığı bir diğer proje daha var. VIA Yatırım ve Gayrimenkul Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Bayraktar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Bayraktar, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük eğlence parkı ve perakende yatırımı' diye nitelendirdikleri ve İstanbul'a gelen turist sayısın yüzde 15 artırması beklenen 1.1 milyar dolarlık projeyi ilk kez AKŞAM'a anlattı. 

l Houses&Suits'le İstanbul'da konut pazarına da girmiş oldunuz, satışlar nasıl gidiyor?
Viaporthiçbir zaman sadece bir alışveriş merkezi olmadı. İçinde AVM, otel, convention center, eğlence alanları olan bir yaşam alanı yaptık. Konutlarla beraber son halka da tamamlandı. Satışta 1 ayda yüzde 35'leri yakaladık. 

l Metrekare fiyatları değişti mi?
2.800'lerden satışa çıkmıştık. Şimdi ortalamamız 3.200 civarında. 

l 3200 TL Kurtköy ortalamasının oldukça üstünde bir rakam..
Evet çünkü iddialı bir proje yaptık. Görsel olarak bölgede olmadığı gibi, İstanbul'da da eşi benzeri bulunmayan bir proje bu. Bu yüzden fiyatımız yüksek.

l Daha önce AVM dışında inşaat yatırımlarınız oldu mu?
Aslında biz Ankara'nın en büyük ofis üreticisiyiz. Konut yatırımlarımız da oldu. Devam eden yatırımlarımız da var.

Kiptaş'la 2.500 konutluk  bir projeye başlıyoruz
l İstanbul'da konut yapmaya devam edecek misiniz?
İstanbul'da Türkiye'nin en büyük yatırımları arasına girecek iki projemiz var. Bunlardan biri konut yatırımı. Avrupa Yakası'nda TEM üzerinde 2.500 konutluk bir projemiz olacak. Via markasını devam ettireceğiz. Kiptaş'la gelir ortaklığı modeli ile çıkacağımız bu proje, yüksek yapılardan oluşacak, altında da alışveriş merkezi olacak. Satış bütçesini 1 milyar TL olarak belirledik. Kasımda kapalı satışa çıkacağız, aralık ayında da projenin lansmanını yapacağız.

Cumhuriyet tarihinin en büyük eğlence parkı
l Diğer büyük proje nedir?
Avrupa Yakası'nda, Eyüp'te, tam şehrin göbeğinde 600 bin metrekare üzerine konumlanacak bir projemiz var. Yatırıma başladık. Biz buna cumhuriyet tarihinin en büyük eğlence parkı ve perakende yatırımı diyoruz. Lansmanını yılbaşında yapacağız. 

l Yatırım tutarı ne olacak bu projenin, yalnız mı yapacaksınız?
1 milyar 100 milyon dolarlık bir yatırım. Büyükşehir Belediyesi ile ortağız bu projede. Yap işlet devret modeli ile ilerliyoruz. Tanıtımını, ulaşım gibi her konuyu birlikte projelendiriyoruz. 

l Neler olacak projenin içinde?
İçinde Disneyland'dan büyük bir eğlence parkı, oteller, alışveriş merkezleri olacak. Perakendeciler projeye çok ilgi gösteriyor. AVM bölümleri neredeyse şimdiden doldu.

2013'TE AÇMAK İSTİYORUZ
l Konut olacak mı?
Projenin 'Time sharing' modeliyle yabancılara satılacak bir bölümü olacak. Devremülk sistemi gibi çalışacak yani. Bu bölümün pazarlamasını sadece yurtdışında yapacağız. 

l Turizm açısından projeden nasıl bir baklentiniz var? 
Aslında bu Türkiye'de bugüne kadar yapılmamış bir proje. Buradan Hong Kong'a kadarki coğrafyada böyle bir proje yok.  İstanbul'un turist sayısını da yüzde 10-15 artıracağını düşünüyoruz. 

l Ne zaman açılması planlanıyor peki? 
Henüz net değil ama biz kompleksi 2013'te açmak istiyoruz.

Şenay KÖŞDERE-Akşam

 

 

Viaports Houses Suites İletişim

Web: www.viaporths.com 

Tel  : 444 88 42

25.10.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : bayraktar , inşaat , bayraktar inşaat haberleri , bayraktar inşaat yeni projeleri , bayraktar inşaat kurtköy projeleri , emlak haberleri , kurtköy en iyi yatırım projeleri , en çok konut kazandıran projeler , kurtköy kampanyalı projeleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

BİR tarafta yükselen siyasi tansiyon diğer tarafta ekonomideki dalgalanmalar. konut alacakların bu ara kafası karışık. Beklemek mi gerekiyor, yoksa harakete geçmeli mi? Uzmanlara göre bu dönemde alım yapanlar karlı çıkacak. Bunun en temel nedeni olarak yükselen kur ve faizler nedeniyle inşaatçıların maliyetlerinin artması gösteriliyor. İnşaatçıların henüz bu maliyetleri stoklar nedeniyle fiyatlara yansıtmadığına dikkat çeken sektör temsilcileri,

KONUT SEKTÖRÜNDE PAZARI TÜKETİCİLER BELİRLİYOR

KONUT SEKTÖRÜNDE PAZARI TÜKETİCİLER BELİRLİYOR

İstanbul- Son dönemde finansal piyasalarda yaşanan gelişmelere rağmen inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar büyük fedakarlıklar yaparak maliyetlerdeki bu önemli artışları projelerindeki konutların fiyatlarına yansıtmamaya özen gösteriyorlar

Lüks konutta altın kakma mermer modası

Lüks konutta altın kakma mermer modası

Mütekabiliyet Yasası sonrasında Körfez'e 2-3 milyar dolarlık konut satışan inşaat sektörü, artık buyük projelerde anahtar teslim çalışıyor. Arap müşterilerin büyük ev ve lüks ürünler istemesi de yeni inşaat malzemelerini gündeme getiriyor. Temmer Mermer'in, 22 ayar altın kullanılarak işlenen mermerleri de ilgi odağı oluyor. Etiler Showroom'unda İtalyan Markası Decor Marble'ın altın varaklı ürünleri

Bina inşaatı maliyet endeksi

Bina inşaatı maliyet endeksi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Bina İnşaatı Maliyet Endeksi (BİME), 2013 yılı dördüncü çeyrek verilerini açıkladı. Buna göre, bina inşaatı maliyet endeksi 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5,1 arttı. Endeks, geçen yılın dördüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,2 yükseldi.

Gayrimenkulde, yabancı yatırımcı çekmek için yol haritası hazır

Gayrimenkulde, yabancı yatırımcı çekmek için yol haritası hazır

Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırım danışmanlığı şirketlerinden biri olan Cushman&Wakefield, Ortodoğulu yatırım uzmanları ile Türk gayrimenkul patronlarını bir araya getirdi. Sabah kahvaltısında bir araya gelen gayrimenkul sektörünün önde gelenleri, yabancı yatırımcıyı çekmek için yol haritası belirledi. Soyak, Tahincioglu Holding, Varyap, Ege Yapı, Emlak Konut, GAP İnşaat, Fer Yapı, Naseej, Akasya Yapı, Alarko Holding ve Extensa, başta

Tabanlıoğlu, Ortadoğu’nun en iyi mimarlık ofisi seçildi

Tabanlıoğlu, Ortadoğu’nun en iyi mimarlık ofisi   seçildi

Ortadoğu’daki kentsel ve mimari gelişmeleri değerlendiren Big Project Middle East 2013 ödülleri sahiplerini buldu. Big Project Middle East Awards’teki tek mimarlık ödülü olarak mesleki değeri büyük olan “Yılın Mimarı” Ödülü, bu yıl Tabanlıoğlu Mimarlık’a verildi. Ortadoğu’da tasarım yapan mimarların ve bölgede son dönemde gerçekleşen binaların değerlendirildiği bu prestijli ödülde,

İlbank ihalesini MESA kazandı

İlbank ihalesini MESA kazandı

İller Bankası'nın Çankaya'daki arazisi ile ilgili gerçekleştirilen ve yoğun ilgi çeken açık ihaleyi, MESA kazandı. İhale, İller Bankası (İlbank) tarafından Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulü ile açılmıştı. Ankara'nın gözde ilçesi Çankaya'nın seçkin semti Büyükesat'ta bulunan araziye ilişkin açılan ihaleyi, verdikleri 170 milyon TL'lik teklif ile diğer 6 firmayı geride bırakan MESA kazandı. Bu hasılatın 67 milyon 575 bin TL'lik kısmı İlbank'ın olacak.

İNŞAAT SEKTÖRÜ BÜYÜYOR Konut satışında rekor yılı

İNŞAAT SEKTÖRÜ BÜYÜYOR Konut satışında rekor yılı

2013’deki büyümeyi 2012’de çıkan kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B yasalarına bağlayan İNDER ve Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, “Bu yıl doğru proje ve doğru fiyatla sektör büyüdü. 2013’de yabancı ilgisi arttı ancak bizim onlara uygun arzımız yoktu. 2014’de bu alanda yatırım yapılacağı için satışlar en az yüzde 10 artacak,” dedi. 17 Aralıkta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda inşaat şirketlerinin de temsilsileri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :