Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Konut Alıcısı Araba Değil Daireden İndirim İstiyor.
Konut Alıcısı Araba Değil Daireden İndirim İstiyor.

Vatandaşlar araba değil indirim istiyor
Ev alana araba kampanyalarında konut alıcıları araba yerine arabanın parasının satın alınan evden düşürülmesini istiyor.
Tatil ve eşya kampanyaları ise kullanılıyor.  Konut satışlarını artırmak isteyen inşaat firmaları tarafından geliştirilen kampanyalar arasında bulunan ev alana araba kampanyası bugüne kadar birçok firma tarafından etkili bir kampanya yöntemi olarak kullanıldı. Ancak ne var ki araba kampanyasında arabalar sahiplerini bulmadı. Ev alana araba kampanyasından yararlanan birçok konut alıcısı evin parasını alınan konutun fiyatından düşürmek istedi. İnşaat firmaları da böylece arabanın fiyatını satın alınan evden düşürmek durumunda kaldı. Bugüne kadar arabalı kampanya düzenleyen firmalar sadece kampanya kapsamında 2-3 kişinin arabayı istediğini dile getirdi. Düzenlenen kampanyalar arasında en fazla kullanılan kampanya ise tatil ve ev eşyası kampanyası oluyor. Bu tür kampanyaların paraya çevrilmemesi kampanyanın etkinlik kazanmasında önemli bir rol oynuyor.

Vergi ödemek istemiyorlar
Arabalı kampanyalarda araba yerine arabanın parasının satın alınan evin fiyatından düşürülmek istenmesinin nedenleri arasında araba vergisinin de olduğu söyleniyor. Satın alınan evi kredili alan kişilerin kazandıkları bu hak karşısında ekstra vergi ödemek durumunda kalıyorlar. Bu nedenle de birçok konut alıcısının arabayı ikinci planda tutarak arabadan vazgeçtikleri görülüyor.

Olan otomotivcilere oluyor
İnşaat şirketlerinin bu uygulaması sadece kendilerine ve vatandaşa değil, otomotiv sektörüne de yarayacak gibi görünürken durumun tam tersi olduğu gözleniyor. Otomotiv satıcıları bu tür kampanyaların kolay paraya çevrilen kampanyalar olması nedeniyle inşaat firmalarının kendilerinden araba alımı gerçekleştirmediklerini dile getiriyorlar.

Kimler araba kampanyası düzenledi
* Ufuk İnşaat tarafından yapılan arabalı kampanya hala devam ediyor. Bu ayın sonuna kadar sürecek olan kampanyadan yararlanmak için Aydın'ın Didim ilçesinde inşası devam eden Yamaç Evler projesinde ev almak gerekiyor. Projede 50 metrekare 1+1 evler 49 bin Euro'ya, 150 metrekare 3+1 evler ise 99 bin Euro'ya satılıyor.  Ancak firma yetkilileri şimdiye kadar arabalı kampanya ile 30'a yakın satış gerçekleştirdiklerini ancak araba alan konut alıcılarının bir elin parmaklarını geçmediğini belirtiyorlar. Burada da daha çok arabanın fiyatı evin fiyatından düşürülüyor.

* Safir Park Rezidans'ta bundan bir yıl önce ilk satışa çıkıldığında ilginç bir de kampanya düzenlenmişti. Belli tarihler arasında düzenlenen kampanya kapsamında ev alana araba verilecekti. Ancak firma sahipleri araba hakkı elde eden 12 kişinin hiçbirinin araba istemediğini söyledi. Kampanyadan yararlanan müşteriler araba fiyatını evin fiyatından düşürmeyi tercih etti.

* Hasko İnşaat bir yıl önce Zekeriyaköy'de inşa edilen Yeşil Oba Konakları'ndan villa alan yatırımcılara Renault Megane, Toyota Corolla, Honda Civic ve Citroen marka otomobillerden hediye edecekti. Ancak burada da durum değişmedi.

* Eston Yapı, Büyükçekmece´deki Eston Deniz projesinden ev alan herkese 2010 model VW Polo hediye edecekti. Ne var ki burada da durum değişmedi. Kampanyayı hak eden konut alıcılarının büyük kısmı arabanın fiyatını evin fiyatından düşürmeyi tercih etti.   

* Akkoyun İnşaat, Bodrum Yalıkavak'ta inşa ettiği Akrapol Deluxe evlerinden konut alana Hyundai otomobil veriyordu. Kampanyada üç tip ev olduğu olduğu için otomobiller de farklılık gösteriyordu. Burada da durum değişmedi ve kampanyadan yararlanan konut alıcılarının çoğunluğu araba yerine parasını evden düşürdü.

* Antalya'da MSN Plus Home Construction, Lara'da denize 1 km mesafede inşa ettiği 6 bloktan oluşan 130 konutluk Fener Evleri'nden daire alana 20 bin lira değerinde bir otomobil hediye edecekti. Ama durum aynı oldu. Araba yerine parası evden düşürüldü. BUGÜN GAZETESİ

08.11.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Konut Alıcısı Araba Değil Daireden İndirim İstiyor. Safir Park Rezidans , Hasko İnşaat , Eston Yapı , Akkoyun inşaat , inşaat haberleri , konut projelerinde arabalı kampanyalar , evmi arabamı


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :