Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Türk Mimarisi İstanbul u Dubai ye çevirdiler dünyanın ÖDÜL ünü aldılar
Türk Mimarisi İstanbul u Dubai ye çevirdiler dünyanın ÖDÜL ünü  aldılar

 İstanbul’u Dubai’ye çevirdiler dünyanın ödülünü aldılar
Yaptıkları projelerle yeni İstanbul’u inşa eden Türk firmaları başarılarını dünya ve Avrupa çapında aldığı ödüllerle taçlandırıyor.
İnşaat sektörü İstanbul’un dört bir tarafında yükselen projelerle gelişen Türkiye’nin yeni yüzü oldu. Adeta İstanbul’u yeniden inşa eden firmalar içinde konutu, rezidansı, alışveriş merkezini, ofisi barındıran büyük karma projeleriyle adından söz ettirmekle kalmıyor her yıl dünya ve Avrupa çapında düzenlenen mimari yarışmalarda ödülleri topluyor. Ayrıca Türkiye’de dünya çapında projelerin yapılıyor olması Türk mimarlarının da yeteneğini ortaya koyuyor. Ödül alan bir çok projenin mimarının Türk olması sektörü daha ayrı bir şekilde gururlandırıyor. Son yıllarda ödül alan bazı projeler şöyle.


İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’de inşa edilen Türkiye’nin ilk yeşil karma konut projesi olan Varyap Meridian, bir önceki yıl Avrupa’da aldığı birincilikten sonra geçen sene dünya karmasında “En İyi Mimari Proje” ödülünü kazandı. Bu ödül ile birlikte Varyap, farklı tasarımla yaptığı dev projenin karşılığında Avrupa’dan 10 civarında ödüle layık görüldü.


Zorlu Holding tarafından Karayolları arazisine yapılan Zorlu Center’de daha tamamlanmadan bir çok ödülün sahibi oldu. Zorlu Center ilk olarak, 2008 Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında jüri özel ödüllerinden “Master Planning” (En İyi Planlanmış Proje) ödülüne layık görüldü. Bu ödülü; International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen ve 97 ülkeden 4 binden fazla projenin katıldığı Europe and Africa Property Awards 2009 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009) yarışmasında kazandığı ödül ve “Commercial Architecture Award” (Ticari Mimarlık Ödülü) dalında Avrupa birinciliği izledi.


Geçtiğimiz aylarda Londra’da yapılan Avrupa çapında mimari proje yarışmasında da Türk inşaatçıları neredeyse bütün ödülleri toplamayı başardı. Sektör Türk firmaları yarışmadan toplamda 9 ödülle döndü. Torunlar GYO tarafından Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi olarak geliştirilen “Mall of İstanbul”, En İyi Karma Kullanım Projesi ve En iyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi kategorilerinde büyük ödüle layık görüldü.

Sarphan Finans Park “En iyi karma kullanım mimarisi” alanında birincilik ödülünü alırken, Space Mimarlık’ın Park One projesi “En İyi Çoklu Rezidans” kategorisinde 5 yıldız aldı. Ayrıca Ottomare Suites, Astaş’ın Maçka Residences Interıor Desing by Armani Casa, Sinpaş GYO’nun Bosphorus City ve Suyabatmaz-Demirel’in Bodrum Residences projeleri ödüle değer görüldü. “En İyi Tek Rezidans” kategorisinde Oral Mimarlık’ın Maison T, Stonehouse ve Skylight projeleri ile Dara Kırmızıtoprak’un Villa Arslan projesi ödül aldı. “En İyi Yüksek Katlı Rezidans” kategorisinde de GAD ve Kırmızıtoprak’ın Nilüfer Residences ile New Ada projeleri ödül kazandı. Türkiye

10.11.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Türk Mimarisi İstanbul u Dubai ye çevirdiler dünyanın ödülünü aldılar , Sarphan Finans Park “En iyi karma kullanım mimarisi” Space Mimarlık’ın Park One projesi “En İyi Çoklu Rezidans” kategorisinde 5 yıldız aldı. Ottomare Suites , Astaş’ın Maçka Residences Interıor Desing by Armani Casa , Sinpaş GYO’nun Bosphorus City ve Suyabatmaz-Demirel’in Bodrum Residences projeleri ödüle değer görüldü. “En İyi Tek Rezidans” kategorisinde Oral Mimarlık’ın Maison T , Stonehouse ve Skylight projeleri ile Dara Kırmızıtoprak’un Villa Arslan projesi ödül aldı. “En İyi Yüksek Katlı Rezidans” kategorisinde de GAD ve Kırmızıtoprak’ın Nilüfer Residences ile New Ada projeleri ödül kazandı.


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :