Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

EMLAK VE GAYRİMENKULDE YATIRIM ÇAĞRISI
EMLAK VE GAYRİMENKULDE YATIRIM ÇAĞRISI

Gayrimenkulde Yatırım Çağrısı
       Karamsar ekonomik tabloların çizildiği 2012 yılında küçülmesi öngörülen inşaat sektörü ve yükselmesi beklenen faizler, gayrimenkul yatırımcısını korkuturken, İzmir'li sektör temsilcileri 'Yatırım için en uygun zaman' çağrısı yaptı. Ayrıca son iki aydır ev satın alanların çoğunluğunun peşin parayla alışveriş yaptığı öğrenildi.
    Yastık altındaki yatırımın birinci adresi olan gayrimenkul sektörünün temsilcileri, tasarrufunu yatırıma dönüştürmek isteyen yurttaşlara, bu yatırımı zamanında yapmaları önerisinde bulundu. Yatırımcısına para kaybettirmeyen gayrimenkulün zamanlamasının da çok önemli olduğunu belirten İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "Kısa vadede kazanç sağlamak isteyenler başta olmak üzere gayrimenkul yatırımı düşünenler bu dönemde harekete geçerse zararlı çıkmayacaklarına inanıyorum. Çünkü bugün büyük şirketler bile karlarını gayrimenkul satın alarak değerlendiriyor" diye konuştu.

Peşin Satışlar Ağırlıkta
       Güleroğlu, konut kredilerinin de içinde olduğu kredi faiz oranlarının yükseldiğini ancak İzmir piyasasında konut kredisi kullanarak ev alan yurttaş sayısının az olduğunu belirtti. Güleroğlu, "Konut kredisi kullanılmadan satış sözkonusu. Son iki aydır peşin parayla gayrimenkul fırsatlarını değerlendiren müşteriler ağırlıkta bulunuyor. Yastık altındaki tasarrufların, döviz gibi yatırım araçlarının değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Çünkü bilinçli yatırımcı fırsat dönemi olan bu dönemde peşin para vererek gayrimenkulü değerinden aşağıya da satın alabiliyor ve bunu cazip bir yatırım aracı haline getirebiliyor" değerlendirmesini yaptı. Güleroğlu, özellikle 2012 yılı Mart ayından itibaren hareketlilik beklediklerini de sözlerine ekledi.

Nasır: Bu Dönemin Avantajları Zor Bulunur
       Türkiye İnşaat Müteahhitleri Federasyonu ile Nasır Grup Yönetim Kurulu Başkanı Necip Nasır da altının, dövizin ne olacağını çok zor kestirebildiğimiz dalgalı kur rejiminde bugün en iyi yatırım aracı gayrimenkul. İzmir için ise uygun bir yatırım dönemi. Çünkü Türkiye’nin genel ekonomik durumundan bağımsız olarak, İzmir inşaat sektöründeki hareketlilik yeni yılda da devam edecektir. Kentsel dönüşüm de sektöre ivme kazandıracaktır. Önümüzdeki dönemde maliyetlerin artmasından kaynaklı fiyat artışlarının olacağını da düşünürsek yatırımcıların kararlarını bu dönemde vermeleri yerinde olacaktır. Yastık altındaki altınıyla beklemeye devam edenler bu dönemin avantajlarını zor bulacaklardır" diye konuştu.   

F 5 Haber


Sancak; Fiyatlar Olması Gerekenin altında
       Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak da inşaat sektörünün 2011 yılındaki büyümeyi 2012’de yakalamasının zor olduğuna değinerek şöyle konuştu: "Şu anda gayrimenkul yatırımı için zamanlamanın doğru olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıl borç ve faiz oranları yükselecektir. Mevcut gayrimenkul fiyatları da abartılı değil. Hatta olması gerekenin altında. Uzun vadeli bakılacak olursa bu dönemde yatırım kar getirecektir."

300- 400 Milyon Dolarlık AVM Projesi
       Yeni Kent Merkezi Planları’yla ilgili olumlu gelişmelerin ardından bölgede inşaat seslerinin yükseldiğine dikkat çeken Sancak, kendi projeleri olan ve 150 bin metrekarelik inşaat alanında yükseltecekleri Folkart Towers’ın da bunlardan biri olduğunu kaydetti. Çarşı, rezidans ve ofislerin olduğu karma bir proje olan 150 milyon dolarlık yatırımla inşa edilecek Folkart Towers’ın ardından 300- 400 milyon dolarlık da AVM planlarının olduğunu anlatan Sancak, "İzmir, büyükşehirler arasında nüfusuna göre en az AVM’ye sahip olan illerden biri. Buradaki yatırım potansiyelini düşünerek İzmir’e örnek bir AVM kazandırmak istiyoruz. Yer arayışlarımız devam ediyor. İki farklı proje üzerinde çalışıyoruz. Sonuçlanınca kamuoyuyla paylaşacağız" bilgisini verdi.

26.12.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Emlak ve Gayrimenkulde Yatırım Çağrısı , Nasır Grup , Emlak Haber , Gayimenkul haber , Folkart , İzmir Emlak Gayrimenkul Haberleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 55ce115c485bc82f