Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

EMLAK VE GAYRİMENKUL ALMAYA GERÇEKTEN HAZIR MISINIZ
EMLAK VE GAYRİMENKUL ALMAYA GERÇEKTEN HAZIR MISINIZ

Ev Almaya Gerçekten Hazır mısınız?
      Kira ödemek ve her yıl ev sahibinizle pazarlık yapmak yerine mortgage taksitleri ve tamiratlara para ayırmaya hazır mısınız? Ev sahibi olmak için ne kadar hazır olduğunuzu finansal ve duygusal olarak ölçümlemeniz gerekir. Bakın bakalım bu pazara girmeye hazır mısınız?

Sizin Durumunuza En Uygun Cevabı İşaretleyin

1.  İşiniz ne kadar sağlam?
a)  Karı-koca ikimizin de bir mesleği var ama gerçek mesleklerimizin dışında işlerde çalışıyoruz. Ve en azından birimiz bu durumu değiştirip kendi kariyerinde ilerlemek istiyor.
b)  İki yıldan fazla bir süredir her ikimizin de benzer ve tam zamanlı işi var.
c)  Eski ev arkadaşımla beraber moda tasarımı işine girmeyi düşünüyorum, eşimde sahne sanatları üzerine bir kariyer yapmak istiyor.
d)  Her ikimiz de yaklaşık altı ay önce işe başladık, işimizden memnunuz ve hak ettiğimiz parayı kazanıyoruz.

2.  Önümüzdeki 5 sene içinde;
a)  Mastır yapmak istiyorum ama nerde yapmak istediğimi bilmiyorum
b)  İşime devam edeceğim ya da aynı alanda başka bir işe geçebilirim.
c)  Yılın 300 günü seyahat eden bir dans grubuna katılacağım.
d)  Hayatıma aynen devam edeceğim çünkü yaşadığım yeri seviyorum. Ama iş yerim beni başka bir şubesine gönderebilir.

3.  Bankanız kredi ve finansal geçmişinizi araştırdığında şunları görecek;
a)  Eninde sonunda kredi kartı borcumuzu ödüyoruz ve geçmişte belki bir iki tane çekimiz karşılıksız çıkmış olabilir.
b)  Son derece temi bir geçmişimiz var ve hep zamanında ödemelerimizi yaparız.
c)  Faturalarımız hep geç ödeyebiliyoruz ve birkaç kez suyumuzu elektriğimizi bu yüzden kesmişlerdi.
d)  Bir yıl kadar bir süredir kredi kartına sahibiz ve ödemelerimizi son derece düzenli yapıyoruz.

4.  Tasarruflarımla şunlar için yeterli param var;
a)  Hali hazırda devam eden taksitlerimiz ödeyebilirim ve alacağım evin yüzde 25 peşinatını yatırabilirim.
b)  Yüzde 30 peşinat yatırabilirim ve gene de çıkacak bir çok masraf için yeterli kadar param kalır.
c)  Kablo TV faturasını düzenli yatırabilirim ve önümüzdeki ay maç paketi de almayı düşünüyorum.
d)  Yüzde 25 peşinat yatırabilirim ama ev için yapmam gereken masrafların hiçbirine param kalmaz.

5.  Bir aile kurmayı düşünüyor musunuz?
a)  Evet ben önümüzdeki iki yıl içinde çocuk istiyorum ama eşime kalsa bir on yıl daha bekleriz.
b)  Önümüzdeki 1 - 2 yıl içinde ikimiz de çocuk sahibi olmak istiyoruz. Zaten bebekle birlikte doğacak masraflar için şimdiden bir tasarruf hesabı açtırdık bile.
c)  Üç çocuk istiyoruz  ama tabi ilkinin nasıl çıkacağına bağlı.
d)  Ya önümüzdeki birkaç yıl içinde bebek yapacağız ya da çocuk fikrinden tamamen vazgeçeceğiz. Birimizden biri işini kaybederse diye korkuyoruz.

6.  Bankalarla olan deneyiminiz aşağıdakilerden hangisine benziyor?
a)  Maaşımı yatırırım ve pek çoğu hemen faturalara gider. Tasarruf hesabıma çok az bir miktar girer.
b)  Maaşımı yatırdığım hesap harici “ev paramız” olarak adlandırdığımız ayrı bir hesabım daha var ve her ay mutlaka bu hesaba da para koyuyorum.
c)  Neden ATM makinelerinden sadece 10 TL ve katlarını çekebiliyoruz? Hesabımda 9 TL kalıyor ve asla çekemiyorum.
d)  Yapabildiğimiz zaman mutlaka tasarruf hesabına para yatırıyoruz ve genelde bu hesaptan para çekmiyoruz.  

7.  Evinizdeki şofben bozuldu. Şunları yapmaya hazırsınız;
a)  Ev sahibini arayıp derhal tamir ettirmesi gerektiğini söylemeye
b)  Eğer elinizden gelirse kendiniz tamir etmeye, daha karışık bir problem ise bir tamirci çağırıp parasını ödemeye
c)  Su basmış olan küçük tuvalete çocuklar için minik bir kaydırak koymaya
d)  Tamircinin faturasını ödeyip, bir daha tüm yıl boyunca böyle bir masraf çıkmaması için dua etmeye.

Eğer ( a ) lar veya ( d ) ler çoğunluktaysa; Araştırmaya Başlayın
       Evet, hedeflerinizi tam olarak belirlememiş olabilirsiniz ve bu yüzden yeteri kadar araştırma yapmadan bir evin masraflarının altına girmek çok akıllıca olmayabilir. O yüzden acele etmeyin. Hedeflerinize karar verdikçe, önümüzdeki beş yıl içinde nerde nasıl yaşamak istediğinize de karar vermiş olursunuz. Belki de şu anda yaşadığınız evin kirası çok yüksektir. Hedeflerinizi daha çabuk belirlemek için öncelikle daha ucuz bir eve taşınıp tasarruflarınızı arttırmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz ev için daha çabuk para biriktirebilirsiniz. Bunları yaparken taşınma işlemleri için para ayırmayı unutmayın, daha ucuz kirada bir yere geçeceğim derken astarı yüzünden pahalıya gelmesin dikkat!

Eğer ( b ) ler çoğunluktaysa; Hemen Alın
       İş güvenliğiniz var, hatasız bir kredi geçmişiniz var ve önümüzdeki dört beş yıl boyunca ne yapmak istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. Ev almak mükemmel bir yatırımdır. Tabi kendi eviniz olduğunda her türlü tamirattan ve bakımdan da siz sorumlu olacaksınız ama eğer bu şekilde devam ederseniz bunlar sizin için asla problem olmaz. Nerde ev almak istediğiniz düşünün. İşinize mi yakın olsun yoksa market ve diğer ihtiyacınız olan dükkânlara mı? Eğer çocuk yapmayı planlıyorsanız civardaki okulları bir araştırın. Siz artık kendi evinizin sahibi olmaya kesinlikle hazırsınız!

Eğer ( c ) ler çoğunluktaysa; Yakın Zamanda Ev Almayı Düşünmeyin Bile
       Kredi raporunuz mortgage uzmanını yerinden zıplatmadı mı? Kaç çocuk istediğiniz bilmiyor musunuz? Sizin için iş ve meslek sahibi olmak kalıcı şeyler değil midir? Bize öyle geliyor ki siz incecik bir ipin üzerinde cambazlık yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden hayatınızı ve isteklerinizi bir düzene koymadan ev alma yükünün altına sakın girmeyin. Şimdilik faizler düşük olsa da buna güvenip “param var” zannetmeyin. Kiralamanın iyi taraflarını görün; sadece bir yıllık sözleşme yaparsınız, akan bir çatı sizin probleminiz değildir ve çok şeyi riske atmadan kariyer değişiklikleri yapabilirsiniz.

SABAH

27.12.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Emlak ve Gayrimenkul almaya gerçekten hazır mısınız , mortgage , Kredi , ev , ev almaya hazırmısın , daire , konut , emlak haberleri , konut haberleri , 2011emlak haberleri , 2012 emlak konut haberleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Yeni konut fiyatları yıllık %13,62 oranında arttı

Yeni konut fiyatları yıllık %13,62 oranında arttı

"Reidin-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" raporuna göre yeni konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,28, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13,62 yükseldi. "Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi"nde ise bir önceki aya kıyasla yüzde 1,27, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,64 oranında artış oldu. Bir önceki senenin aynı ayına göre yıllık satılık fiyatlarındaki değişimlere bakıldığında yüzde 17,52 oranıyla en yüksek artış İstanbul

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2013 Ocak Ayı Sonuçları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2013 Ocak Ayı Sonuçları

REIDIN.com EmlakEndeks: 2.El Konutlar Fiyat Endeksleri 2013 Ocak Ayı Sonuçları Nedir? Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ve en çok konut kredisi kullandırılan 7 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli) 2.el konutları kapsayan aylık olarak hem kiralık hem satılık fiyat değerlerini gösteren gösterge endekstir. Metodoloji REIDIN.com Emlak Endekslerinin hazırlanmasında “sınıflandırılmış birim değere dayalı konut fiyat endeksi” (Stratified Residential Property Price Index

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2013 Ocak Ayı Sonuçları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2013 Ocak Ayı Sonuçları

REIDIN.com EmlakEndeks: 2.El Konutlar Fiyat Endeksleri 2013 Ocak Ayı Sonuçları Nedir? Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ve en çok konut kredisi kullandırılan 7 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli) 2.el konutları kapsayan aylık olarak hem kiralık hem satılık fiyat değerlerini gösteren gösterge endekstir. Metodoloji REIDIN.com Emlak Endekslerinin hazırlanmasında “sınıflandırılmış birim değere dayalı konut fiyat endeksi”

Konut kredisi ucuzladı tam 'ev'lenme zamanı

Konut kredisi ucuzladı tam 'ev'lenme zamanı

Konut kredisi faiz oranlarının 2012 yılının başına göre yüzde 1.22'lerden yüzde 0.80'lere gerilediğini belirten Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, 'Hem maliyetler düştü hem de konutta KDV belirsizliği ortadan kalktı. Bütçenize ve aradığınız kriterlere uygun bir ev bulduysanız sakın kaçırmayın' dediYılbaşından itibaren yürürlüğe giren konutta yüzde 18'lik KDV sürprizinin yankıları sürerken, bankalar 2013 yılından daha umutlu. Yeni düzenleme ile hem konutta belirsizliğin ortadan kalkması, hem kentsel dönüşüm

2. el konutlarda fiyatlar yüzde 17 arttı!

2. el konutlarda fiyatlar yüzde 17 arttı!

Türkiye genelinde yeni konut fiyatları 2011 yılına göre yüzde 10,25 oranında artken ikinci el konutlar yüzde 16.89 oranında artış gösterdi. Mortgage Uzmanı Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'deki ikinci el ve yeni konutlara yönelik hazırlanan emlak endekslerinin 2012 Ekim ayı raporu yayınlandı. REIDIN.com Emlak Endeks'ine göre, Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde bir önceki aya göre %1,24; geçen yılın

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Ağustos Ayı Sonucları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Ağustos Ayı Sonucları

REIDIN.com EmlakEndeks: 2.El Konutlar Fiyat Endeksleri 2012 Ağustos Ayı Sonucları Nedir? Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından Turkiye’nin nufus yoğunluğu bakımından en buyuk ve en cok konut kredisi kullandırılan 7 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli) 2.el konutları kapsayan aylık olarak hem kiralık hem satılık fiyat değerlerini gösteren gosterge endekstir. Metodoloji REIDIN.com Emlak Endekslerinin hazırlanmasında “sınıflandırılmış birim değere dayalı konut fiyat endeksi”

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Temmuz Ayı Sonucları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Temmuz Ayı Sonucları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Temmuz Ayı Sonucları REIDIN.com EmlakEndeks: 2.El Konutlar Fiyat Endeksleri 2012 Temmuz Ayı Sonucları Nedir? Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından Turkiye’nin nufus yoğunluğu bakımından en buyuk ve en cok konut kredisi kullandırılan 7 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli) 2.el konutları kapsayan aylık olarak hem kiralık hem satılık fiyat değerlerini gösteren gosterge endekstir.

İkinci el konut fiyatları en çok Antalya'da art

İkinci el konut fiyatları en çok Antalya'da art

Antalya, bir önceki aya göre metrekare başına yüzde 1,70'lık değer artışıyla, Mayıs 2012'de ikinci el konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği il oldu. Aynı dönem içinde metrekare başına ikinci el konut satış fiyatları, Ankara'da yüzde 1,58; Bursa'da yüzde 1,54; Kocaeli'nde yüzde 1,21; İzmir'de yüzde 1,00; İstanbul'da yüzde 0.95; Adana'da yüzde 0,45 oranında arttı. Mayıs ayında metrekare başına konut kiralarının en fazla yükseldiği il, yüzde 1,66 artışla İzmir oldu. Aynı dönem içinde, konut kira

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Mayıs Ayı Sonucları

REIDIN.com Konut Fiyat Endeksleri: 2012 Mayıs Ayı Sonucları

REIDIN.com EmlakEndeks: 2.El Konutlar Fiyat Endeksleri 2012 Mayıs Ayı Sonucları Nedir? Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle REIDIN.com tarafından Turkiye’nin nufus yoğunluğu bakımından en buyuk ve en cok konut kredisi kullandırılan 7 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli) 2.el konutları kapsayan aylık olarak hem kiralık hem satılık fiyat değerlerini gösteren gosterge endekstir. Metodoloji REIDIN.com Emlak Endekslerinin hazırlanmasında “sınıflandırılmış birim değere dayalı konut fiyat endeksi”

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 55ce112a0f02d8c5