Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

ESİN YAPI ÖNCELİKLİ HEDEFİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ÖZGÜN YAPILAR
ESİN YAPI ÖNCELİKLİ HEDEFİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ÖZGÜN YAPILAR

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ÖZGÜN YAPILAR

       İstanbul’ un en değerli yerleşim alanlarından Zincirlikuyu’ da konumlandırdığı İstanbloom projesiyle dikkat çeken Esin Yapı, şehrin merkezinden uzaklaşmadan mimarisiyle öne çıkan projeler inşa etmeyi amaçlıyor.
       İstanbloom, eşsiz İstanbul manzarasına hakim konumu, mimarisi ve çevreye duyarlı yapısıyla Türkiye' nin Leed sertifikasına sahip nadir konut projelerinden biri.
      Kırk altı kattan oluşan İstanbloom iç içe tasarlanan çift cidarlı cephe ile kendi içinde doğal iklimlendirme sağlıyor ve tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonu sağlanıyor. İstanbloom ayrıca iç avluları ve kat bahçeleri ile de yeşille iç içe bir yaşam sunuyor.
     Her dairede yer alan kat bahçelerinin yanı sıra projede 5 bin 600 metrekarelik yeşil alan ile birlikte koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, reflekte havuzlar, çocuk oyun alanları, kum havuzu, mini pazar yeri ve kafe alanları yer alıyor. Tamamı akıllı dairelerden oluşan projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 2,5+1 dubleks, 3,5+1 dubleks ve 4,5+1 dubleks olmak üzere 11 farklı tipte konut seçeneği sunuluyor.

Şehrin Merkezinde Yeni Projelerimiz Olacak
       2011 yılında yaşanan ekonomik sıkıntıların inşaat sektöründe bölgesel bazlı etkileri olduğunu belirten Esin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Esin; "Tüm dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmeler her sektörde olduğu gibi inşaat sektörünü de etkiledi. Bu etkinin fiyatlara yansıması durumu daha çok şehirden uzak projelerde yer aldı diyebiliriz. Bizim arsa yatırımlarımız genellikle kent merkezlerinde olduğundan çok etkilendiğini söylememiz zor. İstanbloom projesinin çıkısı da böyle oldu diyebilirim. Elimizde arsalarımız vardı ve güç birliği yapmanın doğru olduğunu düşündük. Bizde bir yola çıkıp güzel işler yapamaya karar verdik. Yani bu ortaklık yalnız İstanbloom' la sınırlı kalmayacak. Ardından başka projeler de gelecek. Bunun için yoğun arazi araştırması peşindeyiz. Ben başkalarının ne yaptığını bilmem ama benim yaptığım konutlarla ilgili en ufak bir şüphem olsa, ev sahiplerinin parasını öder, binayı yıkar yeniden yaparım. Yaptığım işe bu kadar çok güveniyorum. Geçmişte de bugünde de yaptığımız konutlar mevcut standartların üzerinde güvenli binalar. Dünyanın her yerinde inşaatın yapımı bellidir. Öncelikle mimarisini hazırlıyorsunuz, statikçi hesap yapıyor ve sizin ne kadar demir kullanacağınızı söylüyor. Hangi kalitede beton kullanacağınızı belirliyorsunuz. Daha sonra yapı denetleme firmasına ‘gelin beni denetleyin' diyorsunuz.
       Hedeflerinde İstanbul' un kentsel dönüşümünde yer almak olduklarını belirten Esin; "Bizim hedefimiz İstanbul' un dönüşüm projelerinde yer almaktır. Şehir merkezinin dışına çıkmak istemiyoruz. İstanbul' da deprem kuşağında yaşıyoruz, insan canı çok kıymetli ama ne yazık ki, şehrin en riskli bölgesi de merkezi. Kentsel dönüşüm ne pahasına olursa olsun mutlak hayata geçmesi gereken bir hareket. İstanbul' da deprem gerçeği ile yaşıyoruz. Bilim adamları yapılmadığı takdirde nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu beyan ediyor. Bu noktada Hükümetin çabalarını da takdir ediyorum. Biz Esin Yapı olarak eski binaları alıp yeniden güvenli yapılar haline getirmek istiyoruz."

Emlak Proje Haber

29.12.2011

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Esin Yapı , İstanbloom , Türkiye Leed Sertifikası , Zincirlikuyu Esin Yapı Projesi , İstanbul Kentsel Dönüşüm , Metin Esin , Dubleks Daire , Emlak Konut Haberleri , Akıllı Daire


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :table
DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 4f6e9a60fa682bb6