Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

YENİ YIL OFİS PROJELERİNİN YILI OLACAK
YENİ YIL OFİS PROJELERİNİN YILI OLACAK

     Türkiye’de enflasyon 2011 yılında yüzde 10 oranında gerçekleşti. Aynı oranda büyüyen emlak sektöründe özellikle ticari gayrimenkullerde yıllık büyüme oranı yüzde 10 oldu. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, Avrupa ülkelerinde ekonomik gelişme hızının düşmesinin yatırımcı kitlenin ilgisini Türkiye’ye yönelttiğinin altını çizerek, 2012’de özellikle ofis projelerinin rağbet göreceğini ve Basın Ekspres Yolu başta olmak üzere yeni iş merkezlerinde kiralama fiyatlarının yüzde 20’ye varan oranlarda artış göstereceğini söyledi.

2011’in Yıldızı Konut
    Geçtiğimiz yılı çok hareketli ve verimli geçiren emlak sektöründe 2011’in yıldızının ‘konut’ olduğunu vurgulayan Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2011’in birinci çeyreğinde yaklaşık 92 bin konut satışı gerçekleştirildiğini söyledi. 2010 yılının ilk çeyreğinde bu rakamın yaklaşık 86 bin olduğunu hatırlatan Hakan Erilkun, ilk çeyrekte yüzde 6’lık bir büyüme görüldüğüne dikkat çekti. Emlak sektörünün en hareketli iki döneminden biri olan Nisan – Haziran döneminde en hızlı büyüme grafiğine ulaşıldığını belirten Hakan Erilkun şöyle devam etti; “2010 yılı Nisan - Haziran döneminde 90 bin 900 olan konut satışlarında bu rakam 2011 Nisan - Haziran döneminde yüzde 18’lik bir artışla 108 bini aştı. Özellikle büyük şehirlerde yaz döneminde konut satışlarının nispeten yavaşlama tablosu 2011’de yaşanmadı. 2010 yılı yaz döneminde 102 bin konut satıldı. Bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 21,57 oranında artış gösterdi. 2011’in son çeyreğinin de bundan farklı olmayacağı açıktır”

Türkiye’de 11 Adet Yeni AVM Açıldı
   Ticari emlakta özellikle yılın ilk yarısında yaşanan olumlu ekonomik göstergelerle paralel olarak Haziran – Aralık 2011 döneminde ticari emlakta büyük bir hareketlilik yaşandığının altını çizen Hakan Erilkun şunları söyledi; “2011 yılının ilk döneminde tüketim harcalamalarında büyük bir artış görülmeye başlandı. Bu oran bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 20 civarında. Artan satın alma gücünün harcamalara yansımasıyla ülkemizde perakende sektörü olağanüstü bir canlılık yaşayınca özellikle yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi artmaya başladı. Nitekim 2011’in ikinci yarısında Türkiye’de 11 adet yeni AVM açıldı. AVM cirolarındaki ciddi artışın nedeni de işte budur. Bunun sonucu olarak Türkiye’de AVM’lerde toplam pazarlanabilir alan 7 milyon metrekareye yaklaşmıştır. Bu gelişmenin kiralamaya etkisi de şaşırtıcıdır. Geçtiğimiz yıl, AVM çokluğu ve pazar potansiyelinin çok fazla bölünmesinden dolayı yaşanan maliyet krizi ile pek çok AVM’nin, kiracılarla kira değil cirodan pay şeklinde anlaşmaya gittiğini, bazı AVM’lerde kira bedellerinde artış yerine ciddi oranda düşüşler yaşandığını ve pek çok AVM’de kiracıların AVM’yi terk etmelerine kadar varan ciddi problemler yaşandığı görülmüştü. Bu yılki şaşrtıcı olumlu ivmeden ötürü AVM kiralarında ciddi meblağlara ulaşılmaktadır.”

İş Merkezlerinde Lokasyon Değişikliği Gerçekleşmeye Başladı
    Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2011 yılının ilk çeyreğinde iktisadi faaliyetlerin kuvvetli sürmesine bağlı olarak İstanbul ofis piyasasında canlanmanın devamı yaşandığını söyledi. Erilkun, reel kesimin yüksek beklentileri ve yabancı yatırımcıların artan ticari emlak ilgisi ile birlikte kiracı talebinde hissedilir bir artış yaşandığını vurgulayarak, “ buna paralel olarak işlem sayısı ve ciro bazında ciddi bir yükselme görüldü” dedi. Yılın ilk döneminde yeni ofis arzlarının artışının görüldüğüne de değinen Erilkun, 62 bin metrekarelik yeni arz gerçekleştiğini söyledi. Erilkun şöyle devam etti; “2011’in ilk altı ayında yaşanan bu sıcak gelişmeler sonucunda A sınıfı ofislerde boşluk oranı yüzde 8,5, B sınıfı ofislerde ise yüzde 7,5’a kadar gerilemiştir. Kiralama açısından bakıldığında, ‘Merkezi İş Alanı’ olarak adlandırdığımız bölgelerde 2011’in ilk yarısında ciddi oranda bir artış yaşanmadı. A sınıfı ofislerde metrekare kira fiyatı 30 dolar civarındayken bu rakam B sınıfı ofislerde 16 dolar civarında seyretti. Bu yöndeki talepler artık köklü merkezlerin dışında, yeni yapılanmasıyla modern iş alanı haline gelen Basın Ekspres Yolu gibi alanlara kaymaya başladı. Bu bölgelerde özellikle Vizyon Park gibi İstanbul’un ofis ihtiyacına tam kapasite hizmet verecek yeni ve modern iş merkezlerinin yapılması ve A sınıfı kurumsal firmaların talebiyle hızla dolması; İstanbul’un iş merkezinde lokasyon değişikliğinin gerçekleşmeye başladığını gösteriyor.”

Yeni İş Merkezlerinde Kiralar Yüzde 20 Artacak
Hakan Erilkun, 2012 yılında devletin almakta olduğu hızlı ekonomik tedbirlerle emlak sektöründe makro açıdan riski minimize edeceğini söyledi. Bu durumun emlak sektörüne olumlu olarak yansıyacağını belirten Hakan Erilkun, “rekabeti keskin hale getirecek” dedi. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2012 değerlendirmelerine ilişkin şunları söyledi. “Gerek konut gerekse ticari emlakta gerçekten iyi olanın kazanacağı piyasa koşullarının oluşacağı bir yıl olacak. Konut projelerinde, projenin ana akslara yakınlığı ve niteliği ilk faktör olarak öne çıkacak, bu alanda satışların tamamlanması çok ciddi ve akılcı satış stratijelerinin uygulanmasına bağlı olacak. Özellikle birbirine eşdeğer nitelikteki onlarca proje, fark yaratabilmek için uğraş verecek. Ticari piyasada ise olumlu ekonomik göstergelerin devlet müdahaleleriyle sürmesi şarttır. 2012’de asıl olarak ofis projelerinin rağbet göreceğini ve Basın Ekspres Yolu başta olmak üzere yeni iş merkezlerinde kiralama fiyatlarının yüzde 20’ye varan oranlarda artış gösterecektir.”

KOBİ POSTASI

09.01.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Ofis projeleri , Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun , Emlak sektörü , Avm projeleri , Ticari emlak , Basın Ekspres Yolu ofis , Emlak haber , Ofis haberleri , Ofis projeleri , A sınıfı ofisler


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

 Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

İstinyePark’ın yatırımcısı Orjin Group’un yeni ofis projesi Orjin Maslak, Maslak’ın kalbinde açıldı. Yatırım tutarı 190 milyon doları bulan ve yaklaşık 3 yıllık bir planlama ve inşaat süreci sonunda açılan Orjin Maslak; çevreye duyarlı üstün teknolojisi ve ofis çalışanlarının her türlü konforu düşünülerek tasarlanan mimarisiyle, yepyeni bir ofis anlayışı sunuyor.

İyi ofis İ OFİS

İyi ofis İ OFİS

İ Ofis, içinde çalışanlara pozitif hissettirdiği gibi alıcı ve yatırımcısına da kazanç vaat ediyor.Dap Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane’yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang’dan sonra İ Ofis’i devreye sokarak bölgeyi adeta bir Dap Vadisi’ne dönüştürdü. Kağıthane, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi Dap Vadisi olarak anılmaya başladı.

Ofis projelerinde seçenekler çoğaldı

Ofis projelerinde seçenekler çoğaldı

Hayatımızın büyük bir kısmını çalışarak geçiriyoruz. Çalışmak, uçup gidebilen bir alışkanlıktır. Bırakılması kolay, yeniden başlanması zor bir alışkanlık" diyen Victor Hugo'ya inat her türlü konforun titizlikle tasarlandığı yeni nesil ofis binaları beş yıldızlı otellere taş çıkartarak adeta bizleri çalışmaya teşvik ediyor.Ofis projelerinde seçenekler çoğaldıYükselen nüfus artışı veuluslararası sermayenin ülkemize ilgisinin her geçen artmasıyla beraber, 2014 yılına kadar kaliteli ofis stokunda

Kuriş Kule'ye yabancı ilgisi

Kuriş Kule'ye yabancı ilgisi

Kuriş Kule Kartal projesinde, 29 katlı tek bir blokta 190 ofis, 30 mağaza ve 4 katlı otopark bulunuyor. 360 derecelik panoramik manzarasıyla dikkat çeken projede sağlık merkezi, özel klinik, optik, görüntüleme, tanı ve tedavi merkezleri, eczane, banka, kafe ve fast food alanları bulunuyor. E-5 ve yan yola cephesi olan Kuriş Kule'nin bir diğer özelliği ise, kendine has küçük bir adacıkta yükseliyor olması. Proje bu sayede çevresinde meydana gelebilecek hiçbir oluşumdan etkilenmiyor. Metroya sıfır, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 20, deniz otobüsüne

Dünyaca ünlü güzellik markası Avon, Kağıthane OfisPark’ta!

Dünyaca ünlü güzellik markası Avon, Kağıthane OfisPark’ta!

Dünyaca ünlü güzellik markası Avon, Kağıthane OfisPark’ta! LEED Altın sertifikasına sahip proje, Levent-Maslak hattına yakınlığı, merkezi konumu ve gelişen ulaşım imkanları ile İstanbul’un en değerli lokasyonlarından olan Kağıthane Bölgesi içerisinde ilk LEED sertifikalı ofis projesi olarak sektöre öncülük ediyor. Projenin kiralama süreci, Euromoney Gayrimenkul ödülleri başta olmak üzere her yıl birçok ödüle layık görülenlider gayrimenkul danışmanlık hizmetleri şirketi Jones Lang LaSalle tarafından yürütülüyor.

DAP Z'de metrekaresi 4 bin TL'ye ofis

DAP Z'de metrekaresi 4 bin TL'ye ofis

Avukatlar, muhasebeciler ve danışmanlar tarafından tercih edilen Z Ofis’e ilgi büyük oldu. Amortisman süresinin 7 yıl olduğu projede, metrekare fiyatı 4 bin TL... 3.5 yıl süren Haliç Çevre Koruma Projesi kapsamında, Haliç kıyısındaki sanayi tesisleri kaldırılarak, bölge, ticaretin kalbinin attığı bir merkeze dönüştürüldü. Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanan ve Haliç manzarasına sahip olan Z Ofis, avukatlar, muhasebeciler, danışmanlar tarafından tercih edildi. "Akıllı yatırım" sloganıyla tanıtılan projeye

Uluslararası Onaylı Çevre Dostu Ofis Projeleri 1

Uluslararası Onaylı Çevre Dostu Ofis Projeleri 1

Binalar çevre dostu özelliklerine göre yirmi yılı aşkın bir süredir sertifikalandırılıyor. Bu sertifikalardan uluslararası çapta en çok bilinenleri Amerika menşeli "LEED" ve İngiltere menşeli "BREEAM" sertifikaları. Türkiye'de bugün itibarıyla LEED sertifikalı 40 yeşil bina var, adayların sayısının ise 80 olduğu tahmin ediliyor. O gayrimenkulün hem değerine hem de talebine olumlu etki yapan bu sertifikalar, projelerin çevre dostu olması kanıtlamanın yanında, o projelerin bulunduğu alanda yeşil projeler konusunda öncülük etmelerini de sağlıyor...

Flora Suites Office’de 4 bin 500 dolara

Flora Suites  Office’de 4 bin 500 dolara

Flora Suites&Office projesinde, ofis ve suit metrekare fiyatları 4 bin 500 dolardan tüketicilerin beğenisine sunulurken, mağazaların metrekaresi ise 12 bin dolardan başlıyor. 12 bin metrekare alan üzerinde 9 bin 600 metrekare inşaat oturumunda ve tek blokta toplam 76 bin metrekare.000 m2 inşaat alanına sahip Flora Suites&Office projesinin ilk dokuz katı ofislerden oluşuyor. 34 katta toplam 370 daireden oluşan projede 1+1 ve 2+1 daireler 90 metrekare ile 145 metrekare arasında değişiyor.

Mar Yapı Projesi G Plus'ta ofisin m2'si 5 bin TL

Mar Yapı Projesi G Plus'ta ofisin m2'si 5 bin TL

G Plus'ta ofisin m2'si 5 bin TL Mar Yapı tarafından Güneşli'de hayata geçirilen G Plus projesinin ilk etabındaki ofisler satışa çıkarıldı. Konut, ofis ve mağazalardan oluşan, karma bir proje olan G Plus'ın ilk etabında 254 konut, 40 mağaza ve 3 bin 900 metrekare ofis alanı bulunuyor. Büyüklüğü 77 ile 146 metrekare arasında değişen ofislerin metrekare fiyatı ise 5 bin TL'den başılıyor. G Plus'ın ilk etap anahtar teslimlerinin Aralık 2012'de yapılması planlanıyor.

Kurtköy ARMA Business Life'ta peşinat teslimde…

Kurtköy ARMA Business Life'ta peşinat teslimde…

Kurtköy ARMA Business Life'ta peşinat teslimde…Okkalar İnşaat, İstanbul Kurtköy’deki prestij projesi ARMA Business&Life’ta yatırım fırsatını kaçırmak istemeyenler için peşinatı teslimat tarihine öteliyor. Şirket ayrıca, kendi bünyesinde oluşturduğu ödeme sistemiyle 36 aya kadar sıfır faizle taksitlendirme yapıyor. 264 homeofisten oluşan projede fiyatlar 137 bin liradan başlıyor. Konuya ilişkin basın bülteni ve görseller ekte değerlendirmenize sunulmuştur Okkalar İnşaat, gelecek için iyi bir yatırım yapmak isteyenlere Pendik Kurtköy’de doğru lokasyon, doğru

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :