Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

MASLAK'DA AYDA ÜÇ BİN KONUT SATAR SEKTÖRE MORAL OLURUM
MASLAK'DA AYDA ÜÇ BİN KONUT SATAR SEKTÖRE MORAL OLURUM

Ayazağa’daki Karma Projesini Satışa Çıkaracak Olan Ağaoğlu İddialı
     Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak Ayazağa’da 242 dönüm arazide planladığı ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük hacimli projesi’ için 2011 yılının Eylül ayını lansman tarihi olarak belirlemişti. Ancak Ağaoğlu, projenin öngörülenden daha detaylı bir çalışma gerektirmesi nedeniyle satışa çıkış zamanını yeni yılın ilk yarısı olarak revize etti. Maslak Ayazağa’da 242 dönümlük arsada Emlak Konut GYO ile hâsılat paylaşımı usulüne göre yapılan en büyük gayrimenkul projesinin hazırlık çalışmalarında sona geldiklerini kaydeden Ali Ağaoğlu, “Projenin miks bir proje olması, proje üzerinde daha detaylı bir çalışma yapmayı gerektirdi. Bugüne dek yapılmamış çok özel bir konsept geliştiriyoruz. İstanbul’u Dünya Gayrimenkul Ligi’nde üst sıralara taşıyacak proje bu nedenle 2012’ye sarktı. Mimarisi yüzde 90 oranında tamamlandı. 40 kişilik bir mimari ekip çalışıyor, statik çalışmaları ABD’li uzmanlarca çalışılıyor” dedi.

My Home’un % 70’i Satıldı
      Beş Altı bin ve üzeri konuttan oluşacak B ve üstü gelir grubuna hitap edecek konut, ticaret ve turizm imarına imkan vereceğini hatırlatan Ağaoğlu, önceki projelerinde sektörün alışık olduğu ‘satış iddiasını’ bu projede de sürdürüyor. Büyüme beklentilerinin yüzde 5-6 oranında ‘temkinli’ tutulduğu, arzın ve fiyatların da sınırlı ölçüde artmasının öngörüldüğü sektörde Ağaoğlu, yüzde 10 üzerinde bir büyümenin inşaat sektöründe devam edeceğini belirterek, “Ben içimi karartmıyorum. İddia ediyorum ki Maslak projesini satışa çıkardığımda 1 ayda 3 bin konut satar, sektöre moral olurum. 2012’de kentsel dönüşüm, kat mülkiyeti ve mütekabiliyet tasarılarının yasalaşması sektörün itici gücü” diyor.

      Ağaoğlu Grubu’nun Maslak Ayazağa’daki büyük projesinden önce kendi tabiriyle ‘yolluk’ olarak nitelediği My Home Maslak projesinde ise satışlar yüzde 70 seviyesine ulaştı. Ayazağa Kültür Merkezi’nin karşısında, Ayazağa’daki büyük projelerine 250-300 metre mesafedeki 26 bin 200 m2’lik arsada gerçekleştirecek 786 dairelik projede Şubat 2014’te tamamlanacak 3 kule yer alacak. Projede kalan dairelerin büyüklükleri 1+1’den 4+1’e 77 ile 350 metrekare arasında, fiyatları ise 408 bin ile 2 milyon 62 bin lira arasında değişiyor. Projede 16 ofis ve aralarında eczane, banka, kuru temizle ve market gibi 23 dükkanın yer aldığı ticari birimlerin satışları da Kasım ayında başladı. Büyüklüğü 61 ile 268 metrekare arasında değişen dükkanların fiyatları 1 milyon 318 bin lira ile 5 milyon 242 bin lira arasında değişiyor. Birimlerden metrekare başına 25-29 euro arasında kira bedeli öngörülüyor.

Arsaların Değeri Artsın Diye Ağaoğlu İlgileniyor Deniliyor Rahatsızım
       Beylikdüzü’nde Migros Alışveriş Merkezi’ni yıkarak alışveriş merkezini de içeren bir rezidans projesi geliştirdiği söylentilerini daha önce doğrulamayan Ali Ağaoğlu, sektörde pek çok arsa için benzer şeylerin söylendiğini, bunun bazı fırsatçıların ‘Ali Ağaoğlu’ ilgileniyor diyerek fiyat yükseltmeye çalışmasından ibaret olduğunu sözlerine ekledi. Maslak’ta Serdar Bilgili tarafından 29 yıllığına kiralanan Park Orman’ın yanındaki Fatih Ormanı arazisinde de bu yıl spor ve gezinti alanları yaratmayı planlayan Ağaoğlu, iki projenin birbiriyle sinerji yaratarak şehre Hyde Park kazandıracağını hatırlattı. Ağaoğlu, Bağcılar’a taşınması beklenen İkitelli’deki Hürriyet Medya Towers arazisiyle şu an için ilgilenmediklerini, tümüyle Maslak projesine odaklandıklarını sözlerine ekledi.

4.5 Milyar TL Gelir Hedefi Konuldu
      Ağaoğlu Grubu’nun Maslak’taki 242 dönümlük araziyi TOKİ’den 540 milyon liraya alan Emlak Konut GYO’ya taahhüt ettiği idare payı yüzde 35.5 oran ile 1 milyar 150 milyon TL. Ancak projeden elde edilmesi planlanan 4.5 milyar TL gelir göz önünde tutulduğunda bu rakamın 1.5 milyar TL’ye kadar çıkacağı düşünülüyor. Ağaoğlu, 3 yılda tamamlanacak projede fiyatların çok pahalı olmayacağını, ‘ulaşılabilir’ seviyede olacağını söylüyor.

Londra’da Ruhsatı Şubat’da Almayı Bekliyoruz
     İkisi Maslak’da, biri Bahçelievler’de, diğeri ise Avrupa yakasında olmak üzere 4 yeni proje ile inşaatını yürüttükleri yeni konut sayısını 10 binin üzerine taşıyan Ağaoğlu, büyüme stratejilerinin bir parçası olarak Londra’da planladıkları ev, otel ve sosyal alanlardan oluşan karma projelerinin ruhsatını alma çalışmalarını yürütüyor. Ağaoğlu, “Finansın kalbinin attığı City’ye yakın Canary Wharf bölgesinde 157 ve 122 metrelik 2 kuleden oluşacak projede 5 yıldızlı otel, ofis katları ve 371 adet rezidans daire yer alacak. Biz 51 kat istiyoruz, onlar 47 kat diyor. Bir noktada anlaşarak ruhsatı Şubat ayında almayı öngörüyoruz” diye konuştu. Proje 51 bin 900 metrekare rezidans konut, 9 bin 300 metrekare ticari üniteler ve 15 bin 700 metrekare otel olmak üzere toplam 77 bin metrekareden oluşuyor. Beklenen toplam hasılatın 567 milyon pound (GBP), arsa maliyeti hariç toplam maliyetinin ise 189 milyon pound’u (GBP) bulması bekleniyor.

VATAN

10.01.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Ağaoğlu Şirketler Grubu , Ağaoğlu İnşaat , Ali Ağaoğlu , Ağaoğlu My Home , Maslak emlak projeleri , Beylikdüzü emlak , Bağcılar emlak , Hürriyet Medya Towers , AAĞAOĞLU 4 yeni proje , Beylikdüzü Migros arazisi , Fatih Ormanı arazisi , Hürriyet Medya Towers arazisi , Canary Wharf , Emlak proje haberleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Büyük Ağaoğlu Kampanyasında Daireler ve Fincanlar Kapışılıyor

Büyük Ağaoğlu Kampanyasında Daireler ve Fincanlar Kapışılıyor

Ağaoğlu’nun müşteri taleplerini göz önüne alarak hayata geçirdiği kampanya ilk haftasında yoğun ilgi gördü Ağaoğlu'nun müşteri taleplerini göz önüne alarak hayata geçirdiği kampanya ilk haftasında yoğun ilgi gördü. Sadece 15 gün boyunca geçerli olacak kampanya için hafta sonu satış ofislerinin ziyaretçi trafiği sabahın erken saatlerinde yoğunlaşmaya başladı.

Türkiye'nin en iddialı projesi Kartal'ı en üst lige taşıyacak

Türkiye'nin en iddialı projesi Kartal'ı en üst lige taşıyacak

Emlak Konut'un Kartal'daki 64 bin metrekarelik arsa ihalesini alan Ağaoğlu-DAP Yapı ortaklığı, 'dünyada ses getirecek bir proje' hazırlığında. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, 'Projemiz Kartal'ı 3-4 gömlek yukarı çıkaracak. Dünyadaki emsal projelerde metrekare 10 bin liranın altında olmaz' diyor DAP Yapı, Ağaoğlu Şirketler Grubu'na bağlı Eltes İnşaat'la birlikte Kartal'da fiyatları uçurmaya hazırlanıyor. 2012 sonunda Emlak Konut GYO'nun 64 bin metrekarelik arsa ihalesini 1 milyar 335 milyon lira bedelle kazanan Dap Yapı-Ağaoğlu ortaklığı,

Ağaoğlu devlere İstanbul Finans Merkezi'ni anlattı

Ağaoğlu devlere İstanbul Finans Merkezi'ni anlattı

İstanbul Finans Merkezi projesinin tanıtımı, Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Davos'ta gerçekleştirildi. Küresel Ekonomi Forumu kapsamında düzenlenen "İstanbul Finans Merkezi: Yükselen 2023 Vizyonu" panelinde konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Projede kendi adımıza toplam 850 bin metrekarelik bir inşaat yapacağız. Bunun için yaklaşık 900 milyon liralık yatırım planlıyoruz" dedi. Ağaoğlu, "Bu projenin finansmanında Türkiye'de ilk kez kullanılacak

2013 konut alma yılı

2013 konut alma yılı

2013 konut alma yılı 2012'de ekonomideki yavaşlamayla ivme kaybeden büyümenin lokomotifi inşaat sektörü, 2013'e umutlu giriyor. Sektör yeni yılı konut alma yılı ilan etti 2012'de kentsel dönüşüm, Mütekabiliyet Yasası ve 2B konularında beklediği düzenlemelere kavuşan gayrimenkul sektörü yeni yıla umutlu başladı. Geçen yıl ekonomideki yavaşlamayla ivme kaybeden sektör 2013'te büyümeye odaklandı. Türkiye'nin kredi notunun artırılması, faiz oranlarındaki düşüşün kredilere geç de olsa yansıtılmasıyla hareketlenen

2012 nasıl geçti? Yeni yıl neler getirecek?:

2012 nasıl geçti? Yeni yıl neler getirecek?:

2012'de kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B konularında beklediği düzenlemelere kavuşan inşaat sektörü, yılın ilk 9 ayı büyümesiyüzde 1'e kadar gerilediği halde 2013 için umutlu. Türkiye'nin kredi notunun artması, faiz oranlarının düşmesi ve buna bağlı olarak bankaların konut kredilerine yansıttıkları konut kredi oranlarının düşük olması sektöre hareket getirdi. Piyasalardaki canlanmayı öngören sektör temsilcileri de yılın son aylarında yeni projelerini ard arada satışa çıkararak harekete geçti.

Ağaoğlu, ATA BİNİŞİM KISKANILDI

Ağaoğlu, ATA BİNİŞİM KISKANILDI

"ATA BİNİŞİM KISKANILDI" Ali Ağaoğlu, gruba yeni dahil olan Uludağ'da eski adıyla Kar Tanesi Oteli'nde yeni adıyla Ağaoğlu My Mountain'da basın toplantısı düzenledi. Maslak 1453 projesi ile ilgili özellikle sosyal medyada, doğru olmayan bilgiler yüzünden eleştiri aldıklarını söyledi. "Özellikle sosyal medyada bu konu çok çarpıtıldı. Ata binişim kıskanıldı. İnsanlar yanlış yönlendirildi." diyen Ağaoğlu, reklam çekiminde Sinan Çetin ile çalışmaktan memnun olduğunu ifade ederek, 'kibirli' yakıştırmalarına karşı çıktı.

Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım

Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Uludağ'daki ikinci yatırımı Ağaoğlu My Mountain Otel'de iddialı açıklamalarda bulundu. Mütekabiliyet Yasası'nın ardından Türk gayrimenkul sektörüne Körfez yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ağaoğlu "Para Körfez'de park etmiş durumda. Mütekabiliyetle Körfez'in ilgisini Türkiye'ye çektik. 2011'de bin 44'ü Körfez'e olmak üzere, yabancıya toplam bin 104 konut sattık. Buradan 350 milyon TL'lik gelir elde ettik. Bu rakamı 2 yıl içinde 1 milyar dolara çıkaracağız.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2013 yılının yol haritasını 700 çalışanı ile birlikte Uludağ'da belirleyecek.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2013 yılının yol haritasını 700 çalışanı ile birlikte Uludağ'da belirleyecek.

Ağaoğlu, çalışanları ile Uludağ'da kamp kuruyor Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2013 yılının yol haritasını 700 çalışanı ile birlikte Uludağ'da belirleyecek. 15 Aralık 2012 tarihinde başlayacak toplantılarda, grup 2012 yılının genel değerlendirmesi, 2013 yılı genel ekonomik beklentileri, 2013 yılı yatırım stratejileri ve mali bütçesinin planlanması konularında çalışacak. Toplantılar hakkında değerlendirme yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, "Yapılacak toplantı ve çalışmalar kapsamında orta ve üst düzey Ağaoğlu çalışanlar

Ağaoğlu'nun o projesine kısmi iptal

Ağaoğlu'nun o projesine kısmi iptal

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan kısmi iptal geldi. Bakanlık, söz konusu projedeki Fatih Ormanı Tabiat Parkı'nın tahsisi ile işletme hakkı sözleşmesini iptal etti.Depozito ve teminatları gelir kaydedilecek olan AKC Petrol Ürünleri, mesire yerini 10 gün içinde hasarsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devredecek, ayrıca 1 yıl boyuncada devlet ihalelerine giremeyecek.Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesi ile gündeme gelen Fatih Ormanı Mesire Yerinin sözleşmesi 9 Kasım 2012 itibarıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından feshedildi.

Ali Ağaoğlu tane tane açıkladı

Ali Ağaoğlu tane tane açıkladı

Ali Ağaoğlu tane tane açıkladı Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'ndan, Bakanlığın Fatih Ormanı Mesire Yeri işletim hakkı iptali ile ilgili açıklama geldi. İptal işleminin Mesire Yeri işletim hakkı ile ilgili olduğu ve Maslak 1453 projesini hiçbir şekilde kapsamadığı duyuruldu. İşte madde madde durumu anlatan açıklama; MASLAK 1453 PROJESİ : 1- MASLAK 1453 PROJE ARSASININ MÜLKİYETİ TOKİ İŞTİRAKİ OLAN EMLAK KONUT GYO A.Ş'NE AİTTİR.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :