Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

METROPOL İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BAŞLIYOR
METROPOL İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BAŞLIYOR

Finans Merkezi’nin İlk Projesi
       Toki, Varyap Gap ortaklığı ile 1,5 milyar liraya projelendirilen Metropol İstanbul, Ataşehir'de inşaa edilecek.
       Projede fiyatlar 239 bin liradan başlayacak. Toki iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte Varyap Gap İnşaat Ortak Girişimi, Türkiye'nin en büyük projelerinden birine Doğu Ataşehir'de start verdi. Proje 1 milyon 770 bin metrekare alan olarak belirlenen; yakında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından açıklanacak İstanbul Finans Merkezi master planı içinde yer alıyor. Finans Merkezi'nin ilk projesi olarak lanse edilen Metropol İstanbul'un yatırım bedeli 1,5 milyar lira olacak. Öngörülen yatırım maliyeti ise yaklaşık 1 milyar 396 milyon lira (751 milyon dolar) olarak veriliyor.

250 Metrelik Bina
      Toplam 100 bin metrekare arazi üzerine yapılacak projede inşaat alanı 730 bin metrekareye çıkacak. Proje özkaynak, ön satış ve çeşitli finans kaynakları ile inşaa edilecek. Ana kulenin yüksekliği 250 metre olacak. Rezidans bloğunda toplam 908 konut yer alacak. İlk etapta satışa çıkan konut sayısı 308. Bir haftalık sürede 308 evin yüzde 60'ı satıldı. Geri kalan konutların ise 1 hafta içinde satılması planlanıyor. Stüdyodan 4+1'e kadar, 40 m² ile 250 m² arasında değişen büyüklüklerde daire seçenekleri bulunan projenin satışa çıkan rezidans bloğu 27 kattan oluşuyor ve yüksekliği 140 metre. Projede metrekare fiyatı 5 bin liradan başlıyor.

Hasılatın Yüzde 43,15'i Emlak Konut'un
       Üç yüksek bina ve 1.500'ün üzerinde bağımsız üniteden oluşacak proje, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye'nin en büyük karma projelerinden biri olacak. Hasılat Paylaşımı Modeli ile inşaa edilecek projenin yüzde 43,15'i Emlak Konut GYO, geri kalan yüzde 56.85'i ise eşit paylaşımla Varyap Gap İnşaat Ortak Girişimi'ne ait olacak. İlk ihalede hasılat rakamı 1 milyar 161 milyon lira olarak öngörülmüştü. Bu rakamlar baz alındığında Emlak Konut'un kasasına 501 milyon lira gireceği hesaplanıyordu. Ancak projenin yatırım maliyeti artınca elde edilecek hasılat geliri de yükselecek.

Açık Mağazalara Yer Verilecek
      Dört yüz metre uzunluğunda planlanan Alışveriş Caddesi'nde ceşitli alışveriş, kafe ve restoranlar olacak. Yerli ve yabancı birçok marka şimdiden 350 mağazaya talip oldu.  Alışveriş caddesi Milano, Soho ve Nişantaşı'nı yaşatma iddiası taşıyor.

İstihdama Katkısı Büyük
       Proje 1500 kişiye doğrudan iş imkanı yaratacak. İçinde yer alan alışveriş merkezinin tamamlanması ile birlikte dolaylı olarak 2500 kişiye daha iş yaratılacak. Böylece toplamda 4000 kişiye istihdam yaratılacak

Çevreci Olacak
    Sürdürülebilir yaşam alanları yaratma hedefi doğrultusunda projenin rezidans kısımları Leed Gold sertifikası, AVM gibi farklı fonksiyonları ise Breeam sertifikası ile belgelendirilecek. Bunun için girişimler hemen yapılacak.

Uluslar Arası Çözüm Ortaklarıyla Çalışılacak
        Projenin mimarisi uluslar arası mimarlık şirketi RMJM tarafından hazırlandı. Mühendislik alanındaki uluslar arası çözüm ortağı ise Hyder Mühendislek oldu.

Hedefleri Aştı
      Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, bu güne kadar 63 bin konut ve muhtelif ticari ünite yaptıklarını belirterek, "2011 yılında 10 bin bağımsız bölüm satmayı hedefliyorduk, toplam 12 bin bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdik. Ataşehir'de 8 proje geliştirdik. 11 bin 200 konut ve 1000 civarında ticari ünite yaptık. Ticari ünitelerin 874'sinde satışlar devam ediyor. 8 projeden toplam 3 milyar 284 milyon lira gelir elde edildi. Arazi geliştirmelerimiz devam edecek. Ataşehir'e metro getirilmesi içinde çalışmalarımız devam ediyor" dedi  

EMİNE AÇAR - BUGÜN

13.01.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Finans Merkezi , Toki , Varyap Gap İnşaat , Emlak Konut GYO , Erdoğan Bayraktar , Leed Gold , Breem , RMJM , Hyder , Murat Kurum , Gayrimenkul projeleri , İstihdama katkı , Ataşehir emlak projeleri , Metropol İstanbul


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Finans Merkezi konut fiyatlarını patlattı

Finans Merkezi konut fiyatlarını patlattı

Ataşehir'de inşa edilen ve 2017'de tamamlanması beklenen İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinde çalışmalar sürerken, emlakjet.com'un verileri Ataşehir ve civarındaki bölgelerdeki gayrimenkul fiyatlarında önemli artışlar olduğunu ortaya koydu. Verilere göre, projenin Ataşehir'de inşa edilmesi kararının alındığı 2009'dan bu yana, Batı Ataşehir ve Ümraniye Şerifali başta olmak üzere, Çekmeköy, Kartal, Pendik ve Kurtköy fiyatlarda en keskin artışların görüldüğü bölgeler olarak öne çıkıyor

Emlak Fuarı 27 Kasım'da Yeni emlak projeleri CNR Emlak Fuarı’nda görücüye çıkacak

Emlak Fuarı 27 Kasım'da Yeni emlak projeleri CNR Emlak Fuarı’nda görücüye çıkacak

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ile TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Emlak 2013 Fuarı ve yeni emlak projelerini 27 Kasım’da basınla paylaşılacak. Son yıllarda büyük gelişme gösteren gayrimenkul sektörünün aktörleri, CNR EXPO’da 05-08 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek “Emlak 2013 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansmanı Fuarı”nda buluşuyor.

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO paylarının ikincil halka arzında 1 milyar 300 milyon TL nominal değerdeki hisse halka arz edilecek. Bu, Türkiye Sermaye Piyasası’nın sermaye artırım yöntemiyle yapılan en büyük halka arzı olacak. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO’nun ödenmiş sermayesini 2 milyar 500 milyon TL’den 3 milyar 800 milyon TL’ye çıkartmaya yönelik ikincil halka arzında, 6 Kasım’da başlayan talep toplama süreci 8 Kasım’da son buluyor.

TOKİ'den dev proje akıllı hastane

TOKİ'den dev proje akıllı hastane

TOKİ, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında 78 yeni hastane inşa edecek. TOKİ’nin inşa ettiği hastaneler arasında Ordu- Fatsa 300 yataklı, Antalya-Kepez 300 yataklı, Kocaeli-Gebze 400 yataklı, Muğla 500 yataklı ve Mersin-Tarsus 600 yataklı devlet hastaneleri gibi akıllı hastaneler de bulunuyor.

TOKİ rekor kırdı

TOKİ rekor kırdı

Başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İstanbul Halkalı'da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ'nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan'da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü.

Antalya'da 384 Adet Konut Yapılacak

Antalya'da 384 Adet Konut Yapılacak

Antalya'nın Kepez ilçesi sınırları içerisinde TOKİ işbirliğinde yürütülen Sosyal Konut Projesi kapsamında toplam 384 adet konut yapılacağı bildirildi. Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, konutların maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak satışa sunulacağı, söz konusu konutlar için başvuruda bulunmak isteyen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet edenlerin başvurularını şahsen 1-30 Nisan tarihleri arasında başvuru formu ve gerekli belgeler ile birlikte Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'

198 sosyal konut için 5 bin 800 kişi başvurdu

198 sosyal konut için 5 bin 800 kişi başvurdu

Sakarya'da muhtaç ailelere yönelik yapılacak konutlardan 198'i için 5 bin 806 kişi müracaatta bulundu. Sakarya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, muhtaç aileler için Korucuk Mahallesi'nde 50 metrekarelik 384 konut yapılacağı kaydedildi. 1999 yılında meydana gelen depremden sonra Dernekkırı ve Alancuma'ya yerleştirilenlere de verilmesi şartıyla, Adapazarı Belediye Başkanlığı'nca tahsis edilen alanda yapılan konutların ne zaman teslim edileceğinin bilinmediği ve bu sebeple konutların hak sahiplerine satış sözleşmesinin yapılarak hemen teslim edilebilmesi amacıyla

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor…

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor…

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor… Türkiye Gayrimenkul Sektörü’nün en güçlü temsilcilerinden Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), 12-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve uluslararası gayrimenkul sektörünün buluşma noktası haline gelen MIPIM 2013 Fuarı’nda yerli ve yabancı yatırımcıları bir araya getirdi. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun yabancı yatırımcıları, gayrimenkul sektörünü iyi bilen, iş yapma yeteneği yüksek, uluslararası ortaklık kültürüne sahip ve ticari itibari yüksek Türk şirketleri

14 bine işyeri, 54 bine konut

14 bine işyeri, 54 bine konut

14 bine işyeri, 54 bine konut Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Gaziantep, Samsun, Malatya ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 27 ilde yer alan 28 konutla 131 iş yerini 120 ay vadeyle satışa sunuyor. TOKİ, 27 şehirde envanterinde bulunan 28 konut ve 131 iş yerini 7 Mart'ta saat 14.00'te satışa çıkarıyor. İstanbul Bahçeşehir'de yer alan iş yerleri yüzde 10 peşin, diğer iş yerleri ise yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle satılacak.

Konut Yöneticiliği Davalık Oldu

Konut Yöneticiliği Davalık Oldu

Sapanca TOKİ Konutlarında Yönetim Kurulu seçimlerinin usulsüz olduğu gerekçesi ile sitenin eski yöneticisi tarafından dava açıldı. Sapanca Çayiçi Mahallesi, İzmit Caddesi üzerinde bulunan TOKİ Konutlarında kat malikleri toplantısı yapıldı. 12 Ocak tarihinde gerçekleşen olağan toplantıda 240 dairenin bulunduğu sitenin yönetimi yönetim kurulu ve yöneticisi seçildi. Sitenin eski Yöneticisi Suat Arıkan seçimlerin yönetim planına aykırı ve usulsüz yapıldığı iddiası ile Sapanca Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine kararın iptali için dava açtı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :