Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi
Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Vekon Ticari Koordinatörü Ali İhsan Sağlamkaya, daha önce yaşadığımız depremlerden sonraki acil barınma çözümlerinin aksine Van depreminden sonra daha doğru uygulamaların yapıldığını vurgulayarak, afet yönetimi yetkililerinin sektör üreticilerinin önerilerini dikkate alarak afetzedelerin barınma ihtiyaçlarınaçözüm geliştirmesini, sektör adına sevindirici bir gelişme olarak değerlendirdi.

Vefa Group bünyesinde faaliyet gösteren, bu yıl itibariyle de isim değişikliğine giderek yoluna Vekon olarak devam eden Vefa Prefabrike, Van’daki depremzedelere çok kısa süre içinde binin üzerinde deprem konteyneri ve yüzlerce prefabrike konutu teslim etti. Barınma ihtiyacının yanında prefabrike okul binaları, anaokulları, yurt binaları, mescitler ve çok sayıda sosyal tesis binasını da depremzedelerin kullanımına sunan Vekon, Van için üretimlerini sürdürüyor. Vekon Ticari Koordinatörü Ali İhsan Sağlamkaya, “En son bir kamu kurumunun personel lojmanı olarak kullanmak üzere talep ettiği 120 adet prefabrike deprem konutunun üretimine başladık” dedi. 

Deprem sonrası hızla üretim planlarını revize ettiklerini, Van’daki durumagöre programlarını yaptıklarını söyleyen Sağlamkaya, üretim kapasitelerinin önemli bir bölümünü Van için seferber ettiklerini kaydetti. Vardiya sayılarını da iki kat artırdıklarını vurgulayan Sağlamkaya, sonuçta bölgeye ulaşan ilk deprem konteynerlerinin kendi üretimleri olduğunu söyledi.Sağlamkaya, “Aslında oldukça yoğun bir üretim programımızın olduğu döneme denk gelmesine rağmen tüm planlarımızı acil duruma göre revize ettik. Dolu olan üretim kapasitemizi mevcut müşterilerimizin anlayışı ve izniyle acil ihtiyaçları karşılayacak ürünlere yönlendirdik. Nitekim çeşitli sivil toplum kuruluşlarından ve kamu kurumlarından gelen talepleri karşılamak üzere çalışmalarımızı sürdürdük. Verdiğimiz taahhütler çerçevesinde kendilerine istedikleri ürünleri ulaştırıyoruz ve deprem bölgesinde afetzedelerin kullanımına sunuluyor. Bizden talep edilen yaşam konteynerlerini ve deprem konutlarını belirlenen tarihlerden önceVan’a ulaştırdık. Bunun için sadece üretim tesislerimizde seferber olmadık. Van’da da teknik ekiplerimiz ile büyük projelerdeki hızlı kurulum tecrübemizin verdiği avantajları kullanarak hemen organize olduk ve üzerimize düşeni yerine getirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

  “Sektör, iyi organize oldu” 

Prefabrike yapı sektörününVan depremi sonrası iyi organize olduğuna işaret eden Sağlamkaya, “Hep eleştirdiğimiz Marmara depremi sonrası uygulamaların aksine Van depreminden sonra daha doğru çözümlerin üretildiğini gördük. Baştan beri dikkat çektiğimiz bir konu olması nedeniyle mesafealınmış olması bizi mutlu etti” dedi.  Öncelikle afet yönetimi yetkililerinin geçici barınma ihtiyacını karşılamak için prefabrike yapı sektörü üreticilerini muhatap alarak işe başladıklarını söyleyen Sağlamkaya, sektör üreticilerinin önerilerine göre şartnamelerin hazırlandığını ve ihtiyaçların karşılanması yoluna gidildiğini belirtti. Ancak yine deşartnamelerde ve uygulamaların kontrolünde bazı eksikliklerin yaşandığını belirten Sağlamkaya, bu nedenle merdiven altı üretimlerin sonucu olan yanlış uygulamaların da kullanıma sunulduğunu gördüklerini anlattı.Sağlamkaya, talep edilen ürünlerin üretim süreçleri uzun olduğu için çok kısa sürede çok fazla sayıda yaşam alanı üretim talebinesektörün önde gelen üreticilerinin karşılık vermekte zorlandığınıve dolayısıyla standart dışı uygulamaların da talep gördüğünü belirtti.Sağlamkaya, “Sonuçta Van’ın iklim koşullarına uygun, içinde yaşayanları mağdur etmeyen doğru uygulamalar kesinlikle fark ediliyor. Üstelik bu geçici yaşam alanlarının (yaşam konteynerleri) kalıcı konutlar yapıldıktan sonra stoklanarak başka bir afette tekrar kullanılması planlanıyor ki bu da bir sonraki afete hazırlıklı olarak girmemizi sağlayacak. Oysa önceki depremlerde yapılan uygulamaların hemen hepsi afetzedeleri mağdur etmişti vedaha sonra da kullanılamamıştı. Öncelikle prefabrike yapı üreticilerinin muhatap alınması daha önce yaşanılan olumsuzlukların bir bölümünün önüne geçilmesini sağladı” diye konuştu.  

“Türkiye üretim üssü haline geldi” 

Prefabrike yapı sektörünün; bugün itibarıyla dünyanın dört bir yanında büyük projeler üstlenen müteahhitler ve büyük inşaat firmalarının projelerinin şantiyeleri ile kamplarını başarıyla kurduğuna dikkat çeken Ali İhsan Sağlamkaya, sadece Türkiye’de değil çevre ülkelerdeki prefabrike uygulamalarının önemli bir kısmının da Türkiye’deki prefabrik üretimlerden karşılandığını kaydetti. Sağlamkaya, “Türkiye sadece kendi ihtiyaçları için değil, çevresindeki Orta Asya, Afrika, Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve hatta Avrupa’nın talepleri için de bu alanda bir üretim üssü haline gelmiş durumda. Ayrıca Güney Amerika’ya kadar bile çözümlerini ulaştırmayı başarmış durumda. Dolayısıyla yüksek üretim kapasitesi, teknolojik altyapısı ve hızlı çözümleri ile prefabrike yapı sektörü bugün ihtiyaç duyduğumuz, analizi iyi yapılmış, optimize edilmiş ürünleri başarı ile karşılayabilecek düzeyde” diye konuştu.

24.01.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Vefa Group , Vefa Prefabrik , Ali İhsan Sağlamkaya , inşaat firmaları , deprem konutu , Deprem


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Özellikle orta gelir grubu ve emeklilerin tercih ettiği Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi 15 gün içerisinde kuran Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor. Pratik hazır konut markası Nestavilla, ev hayali kuranları 15 günde ayda 488 TL taksitle “ev”lendiriyor. En çok arsası hazır olan

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Altyapısı hazır katlanabilir yaşam üniteleri geliyor Prefabrike yapı sektörünün önde gelen markalarından Vekon, Nisan ayında görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nde gerçekleştirdiği bir yenilikle sektöre yine öncülük ediyor. Deprem başta olmak üzere afetler sonrası acil barınma ihtiyacı için geliştirdiği katlanabilir yaşam ünitelerini altyapı ve üstyapısı hazır halde üretmeye başlayan Vekon, yeni ürünü ile çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüme imza atıyor.

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan ve bugüne kadar pek çok ilke imza atan Vefa Group, Tasarım Ofisi ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, “Geliştirdiğimiz tasarımlar ile değerler üretiyor ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” diye konuştu. Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden Vefa Group, Tasarım Ofisi ile yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi. Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor. Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza atıyor. Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, sektöre öncülük edecek olan ve özellikle afet sonrası yaşam alanlarının çok kısa sürede kurulabilmesini Süper Pratik Yaşam Üniteleri Projesi’ni hayata geçirdi. Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :