Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Çalık Gayrimenkul yeni projeleri hayata geçirmek için gaza bastı.
Çalık Gayrimenkul yeni projeleri hayata geçirmek için gaza bastı.

Çalık Gayrimenkul atağa kalktı
Çalık Gayrimenkul yeni projeleri hayata geçirmek için gaza bastı.
 
Şirket Bahçelievler'de, Tarlabaşı'nda ve Balat'ta yeni projelere başlayacak. Şehrizar ve Metropol İstanbul'da ise satışlar tüm hızıyla sürüyor

Bu yıl yeni projelerin lansmanında ismini en çok duyacağımız şirket öyle görünüyor ki Çalık Gayrimenkul olacak. Bugüne kadar daha çok yurtdışı projelere ağırlık veren şirketin rotasında artık Türkiye'de önemli bir yer kaplayacak. Şirketin bu yıl içinde Emlak Konut ile hasılat paylaşım modeli ile inşa ettiği ve ilk lansmana çıktığı proje Üsküdar'da boğaza nazır 38 blokta toplam 208 daireden oluşan Şehrizar Konakları oldu. Ardından Ataşehir'de, Varyap ile ortaklaşa girdiği ve Emlak Konut'la hasılat paylaşım modeli ile inşa edilecek Metropol İstanbul projesini devreye sokan şirket, bugünlerde başka yeni projelerin tatlı telaşı içinde.

Bahçelievler Kuyumcukent

Şirketin yakın zamanda lansmana çıkacağı proje Bahçelievler Kuyumcukent'te yükselecek. 15 bin metrekare alan üzerinde yükselecek projenin yüzde 40'ı konut yüzde 60'ı ise ofis olacak. Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Dr.Feyzullah Yetgin, ruhsat alma sürecinin devam ettiğini ruhsat alır almaz projeye başlayacaklarını söyledi.

43 ofis için açık artırma

Bu yıl lansmana çıkacak bir diğer proje Tarlabaşı'nda olacak. Beyoğlu Belediyesi'nin kentsel yenileme projesinde yüklenici firma olarak devreye girecek olan şirket 20 dönüm arazi üzerinde otel, konut ve ofislerden oluşacak karma bir projeye imza atacak. 9 adada 400'e yakın hak sahibiyle anlaşma yapıldı.

Projenin inşaat alanı 150 bin metrekareye çıkıyor. Proje için 7 tane mimari ofis ile çalışılıyor. Projenin tamamının 3 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor. Yenileme işlemleri tarihi ve kültürel yapılar bozulmadan aslına sadık kalınarak ve bazı ürünler eskiden çıkarılıp yeniye monte edilerek tekrar kullanılacak. 1+1 ve 2+1 tipi daireler çoğunlukta olacak. İlk etapta ofis inşaatı yapılacak. Proje kapsamında yer alan ofis bloğunda toplam 43 ofis yer aldığı için ofislerin satışında açık artırma yöntemi kullanılabilecek.

Fener balat heyecan veriyor

Şirketin bir diğer projesi Fener-Balat'ta yükselecek. Bu projede yenileme ve dönüşüm projesi olacak. 200 dönüm üzerinde inşa edilecek proje tüm sosyal aktivitelerin içinde barındığı karma bir yapıya sahip olacak.

Şehrizar'da satışlar 3 ay içinde biter

Emlak Konut ile hasılat paylaşım modeliyle boğaza nazır inşa edilen Şehrizar Konakları'nda satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Genel Müdür Feyzullah Yetgin, 208 konuttan oluşan projede satışların yüzde 60'nın tamamlandığını geri kalan konutların satışlarının ise 2-3 ay içinde tamamlanmasını öngördüklerini söyledi. Projenin teslim tarihinin 2013'ün ilk çeyreği olarak planlandığını da kaydeden Yetgin, "Şehrizar Konakları lokasyonu çok iyi olan bir proje. Arabanın kliması ısınmadan birinci köprüye giriliyor. Az katlı ve yeşil yoğunluğu fazla. Bazı bloklar boğaz manzaralı. Toplam 7 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip sosyal tesis var içinde. Tesisler bay ve bayan olarak ayrılıyor. 24 saat çeşitli aktiviteler yapılabilmesine imkan sağlayan tesisler burada yaşayan ailelerin dinlenme ve eğlenme noktasında dışarıya bağımlılığını ortadan kaldıracak" bilgisini verdi.

Metrekaresi 10 bin lira

Şehrizar konaklarında 38 tane blok ve 208 tane daire bulunuyor. Butik proje olarak yükselen Şehrizar Konakları'nda metrekare fiyatı ortalama 10 bin lira. Projede 3+1'den 8+1'e kadar farklı büyüklükte daire bulunuyor. 180 metrekare büyüklüğe sahip 3+1 dairelerin fiyatı 2 milyon liradan başlıyor. Proje 600 araçlık otoparkı ile de dikkat çekiyor. Dış cephesi doğal ahşaptan yapılan evlerin bakım problemi bulunmuyor. Proje Han Tümer Tekin imzasını taşıyor. İç mimaride ise Sinan Kafadar çalışıyor.

Revizyona gitti

Ataşehir'de Varyap ve Emlak Konut ile birlikte hasılat paylaşım modeli ile inşa edilecek olan ve Metrepol İstanbul projesi ise gelen yoğun talep nedeniyle başlamadan ufak bir revizyona gitti. Projenin ilk satışa çıkan bloğunda yer alan büyük metrekareli daireler küçültülerek daire sayısı 308'den 370'e çıktı. Toplamda ise projede konut sayısı 1200 -1300 civarına yükseldi. Feyzullah Yetgin, "Gelen taleplerin ağırlıklı olarak  1+1 ve 2+1 tipi evlerde yoğunlaştığını gördük. Mevcut durumda talebi karşılayamayacağımızı anlayınca revizyona gittik" dedi.  BUGÜN
 

22.02.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Çalık Gayrimenkul atağa kalktı , Bahçelievler , Tarlabaşı , Balat , yeni projeler , Şehrizar ve Metropol İstanbul , Emlak Konut , Bahçelievler Kuyumcukent , Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Dr.Feyzullah Yetgin , Fener balaT , Ataşehir Varyap , Emlak Konut


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

İstanbul'un taşı toprağı ELMAS

İstanbul'un taşı toprağı ELMAS

Köyler de prim yaptı Selami Arpacı, 'Özellikle 5-6 yıldır yerli-yabancı fark etmeden emlak talebi dikkat çekiyordu. İstanbul emlakta dünya yıldızı oldu. Yabancılar yoğun alıma geçti. Mütekabiliyet yasası, zengin Körfez ülkelerinden gelen talebi artırdı" dedi. Arpacı şöyle konuştu: "İstanbul'un taşı toprağı altın değil, elmas demeye başladım; çünkü merkezi de, köyü de prim yaptı. Yine de emlakta balon oluşmadı. Bugün alım için isteksiz davrananları '1-2 yıl sonra pişman olmayın' diye uyarıyorum." İstanbul'daki yeni yatırımları iyi takip edenlerin kazançlı

Özak GYO, 2016'da portföy değerini 2.5 milyar liraya yükseltmeyi hedefliyor

Özak GYO, 2016'da portföy değerini 2.5 milyar liraya yükseltmeyi hedefliyor

Özak GYO, 2016'da portföy değerini 2.5 milyar liraya yükseltmeyi hedefliyor Özak GYO, şubattaki halka arzın ardından hedef büyüttü. Şirket, halen 745 milyon lira olan portföyünü yeni projeleriyle 2.5 milyara çıkarmayı hedefliyor HALKA arzının ardından bu yıl İMKB'de işlem görmeye başlayan ilk firma olan Özak GYO, gelecek vizyonunu kamuoyuyla paylaştı. Portföyünde bulunan Belek'teki Ela Quality Resort Hotel, İstanbul’daki 34 Portall, İş İstanbul gibi gayrimenkullerin yanı sıra Didim, Demre, Bayrampaşa, Ataşehir, Mahmutbey

Ambarlı'daki afetzedelere kalıcı konut müjdesi

Ambarlı'daki afetzedelere kalıcı konut müjdesi

Ambarlı'daki afetzedelere kalıcı konut müjdesi Avcılar'ın Ambarlı Mahallesi'nde 2000 yılında heyelana maruz kalan hak sahibi 114 afetzede için Başakşehir 5. Etap'ta inşa edilen kalıcı konutların kura çekilişi yapıldı. Bahçelievler Belediyesi'ndeki çok amaçlı salonda gerçekleştirilen kura çekilişi öncesinde konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, konutların sahiplerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Vali Mutlu, ''Deprem riski olan bir kentte yaşıyoruz ama kalıcı konutlarımızla riski en aza indirerek yaşamı kolaylaştıracağız'' dedi.

Ağaoğlu Grubu bu yılın mart ayından itibaren yeni projeler için kolları sıvayacak.

Ağaoğlu Grubu bu yılın mart ayından itibaren yeni projeler için kolları sıvayacak.

Ali Ağaoğlu'ndan iddialı çıkış Ağaoğlu Grubu bu yılın mart ayından itibaren yeni projeler için kolları sıvayacak. Çekmeköy, Bağçılar ve Bahçelievler projesine start verecek olan şirket, Maslak projesinde de satışlara başlayacak. Sektörün yılın ikinci yarısından itibaren yeniden canlanacağını dile getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, şirket olarak Maslak dahil, yeni projelerle sektöre 2012'de ciddi bir ivme katmaya hazırlanan Ağaoğlu Grubu, Maslak ile birlikte 4 yeni projeyle 2012'ye hızlı giriş yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 ilçede ve 100'e yakın mahallede yükseklik sınırı getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 ilçede ve 100'e yakın mahallede yükseklik sınırı getirdi.

Zeytinburnu'nda 'İstanbul silueti bozuluyor' tartışması çıkaran proje sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 ilçede ve 100'e yakın mahallede yükseklik sınırı getirdi. Zeytinburnu'na Astay İnşaat tarafından yapılan 16-9 adlı proje 'İstanbul silueti bozuluyor' tartışması yaratmıştı. Bu projenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu toplandı ve özellikle tarihi yarımadanın siluetinin bozulmaması için

Teknik Yapı Avrupa Yakasına dönüyor

Teknik Yapı Avrupa Yakasına dönüyor

Teknik Yapı Avrupa Yakasına dönüyor,Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, 2012 yılında 2 büyük konut projesi ile Avrupa Yakası’na döneceklerini söyledi.Rezidans hizmetleri gelişmiş Avrupa Yakası’nda gerçekleştirilecek yeni projeler şehirmerkezlerinde inşa edilecek. ayalini Bodrum’da gerçekleştirecekNazmi Durbakayım’ın hayalindeki proje ise sağlık, otel ve konaklama hizmetlerinin bir arada olduğu niş bir proje.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :