Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Çalık: Türkiye en az yüzde 5 büyür
Çalık: Türkiye en az yüzde 5 büyür

Çalık: Türkiye en az yüzde 5 büyür

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Türkiye'nin 2011'de en hızlı büyüyen sayılı ekonomilerden biri olduğunu belirterek, "Avrupa'daki belirsizliklere rağmen bu yıl da ekonomi en az yüzde 5 büyür" dedi
Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Türkiye'nin siyasi istikrar, doğru yönetim, uygulanan ekonomik reformlarla bölgesel bir oyuncu konumuna geldiğini belirtti. Çalık, "Dünya için zor bir yıl olan 2011'de bile Türkiye beklentilerin çok üzerinde, en hızlı büyüyen sayılı ekonomilerden biri oldu. Küresel ekonomiye, özellikle Avrupa'ya ilişkin belirsizliklere rağmen; Türkiye'nin 2012'de en az yüzde 4-5 civarında büyüyeceğini düşünüyorum" dedi. Türkiye'nin ticarette tek pazar riskini azaltılıp, yeni pazarlara açıldığını söyleyen Çalık, "Avrupa'nın yavaşlaması, diğer pazarlarımızın güçlenmesiyle dengelenmektedir. Diğer yandan ülkemizin güçlü büyümesi ve artan refahı, orta kesimin güçlenmesi ile kuvvetli bir iç talep oluşturarak yurtdışı pazarlardaki değişimleri tolere etmenin yanı sıra, yeni imkânlar sunmaktadır. Türkiye, son 10 yıldır sürekli kendini geliştirerek doğru işler yapıyor; risklerini de görüyor ve önlemini alıyor" diye konuştu.

700 MİLYON $'LIK YATIRIM
Çalık Grubu'nun hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Ahmet Çalık, "15 ülkede 20 bini aşkın çalışanla faaliyet gösteriyoruz. Bu ülkelerden her birinin özel şartlarına uyum göstererek yoğrulduk. Krizlere alışık ve aşılıyız. Eğer hazırlıklıysanız, güneşli günleri de kış şartlarını da doğal karşılar, hepsinin geçici olduğunu bilir ve önleminizi ona göre alırsınız" dedi. Çalık, 2011'de holdingin aktif büyüklüğünün yüzde 20 arttığını, cirolarının ise yüzde 50 oranında büyüdüğünü, 700 milyon dolarlık yatırım yaptığını söyledi. Ahmet Çalık, "Bu yıl için elimizdeki büyük projeler hariç, yaklaşık 250 milyon dolar tutarında yatırım yapmayı öngörüyoruz" diye konuştu.

5 yıl vadeli bono itfasını yapıp yeni projelere bakacağız
Toplam 200 milyon dolar tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren grubun bugüne kadarki taahhütlerini diğer konularda olduğu gibi eksiksiz yerine getirdiğini söyleyen Çalık, "Martta da 5 yıl vadeli olan bonomuzun itfasını gerçekleştirip grubumuz önümüzdeki dönemlerde yeni projelerine bakmaya devam edecektir. Tabii bu olumlu itfa ve ilgi yeni bir tahvil çıkartılması durumunda grubumuzun çok daha uygun koşullarda fon temin edebileceğini göstermektedir. Şu an itibarıyla böyle bir plan bulunmamakla birlikte önümüzdeki dönem koşulların uygunluğuna bağlı olarak tahvil ihracına çıkılabilinir" diye konuştu.

Projelerimizle kentsel dönüşüme katkı sağlıyoruz
Ahmet Çalık, Gap İnşaat'ın yer aldığı Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi'nde ilk etap satışlarıyla ilgili çalışmalara başlandığını, Fener-Balat projesiyle ilgili de geliştirme çalışmalarının sürdüğünü anlatarak, şöyle konuştu: "Ataşehir'deki Metropol İstanbul projesinin ilk fazı satışa çıktı. Önemli bir ilgi var ve güzel bir satış grafiği yakaladılar. Üsküdar Burhaniye'deki Şehrizar Konakları projemiz ise yeri ve modern mahalle konseptiyle yüzük taşı işlerden. Bu yıl sonunda ilk sakinlerini ağırlayacak. Satışa başlanan projelerimizden bu yıl 500 milyon doların üstünde gelir elde etmeyi bekliyoruz."

Turkuvaz'a gelen teklifler markaya katkımızı gösteriyor
Turkuvaz Medya'nın sermayesinin güçlendirildiğini, baskı ve yayın kalitesinin iyileştirildiğini, birçok yeni markanın oluşturulduğunu anlatan Çalık, satış konusunda da açıklamalar yaptı. Markaya gelen ilk tekliflere göre yoğun bir ilginin oluştuğunu söyleyen Çalık, "Bu da göstermektedir ki markamıza önemli katkılarımız olmuştur. Tabii burada yurtdışında oluşan gelişen Türkiye algısının da önemli bir yeri var" dedi. Ahmet Çalık, Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı ve Doğu Akdeniz Rafineri ve Petrokimya projesinde çalışmaların devam ettiğini hatırlatarak, bu iki projenin dışında, hali hazırda portföyümüzde elektrik ve gaz dağıtım şirketleri ile rüzgâr ve HES projeleri yer alıyor. SABAH

24.02.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Çalık Holding , Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık , Ahmet Çalık , Çalık Grubu , kentsel dönüşüme katkı , Gap İnşaat , Metropol İstanbul projesi , Üsküdar Burhaniye Şehrizar KonaklarI


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :