Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

2011 yılı ofis yatırımları açısından hareketli geçti.
2011 yılı ofis yatırımları açısından hareketli geçti.

İşte Ofis Yatırımları 2011 Raporu!
İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin hazırladığı ‘İstanbul Ofis Piyasası 2011 Raporu’na göre 2011 yılı ofis yatırımları açısından hareketli geçti.

Büyüyen ekonomi, yabancı yatırımlar ve genişleyen iş hacmi, ofis ihtiyacını artırdı. İstanbul’da 2010’da toplam 2.7 milyon m2 olan kaliteli ofis stoğu, 2011 sonunda 2,9 milyon m2’ye ulaştı. 2014 sonunda İstanbul’daki ofis binalarında yüzde 30 artış öngörülüyor.

Gayrimenkul değerleme şirketi İstanbul Gayrimenkul Değerleme (İGD), 2011 yılı ofis piyasasını değerlendiren kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. İGD’nin hazırladığı rapora göre İstanbul ofis piyasası 2011 yılını oldukça hareketli geçirdi. Hızla büyüyen ekonomi, yabancı yatırımlar ve genişleyen iş hacmi nitelikli ofis ihtiyacını artırdı.

2014 yılı sonuna kadar ofis binalarında yüzde 30 artış…
İGD ortaklarından Ahmet Büyükduman, kaliteli ofis stoğunun yoğun olarak bulunduğu bölgelerin Beşiktaş’tan Maslak’a kadar Büyükdere Cad. etrafında gelişen bölge olduğunu, bu bölgede yaklaşık 1 milyon 200 bin m2 ofis alanı bulunduğunu ve bu rakamın toplam ofis stoğunun yüzde 40’ını oluşturduğunu belirtti. Şişli, Taksim ve Atatürk Havaalanı çevresindeki toplam 820 bin m2’lik ofis bölgesinin ise İstanbul ofis stoğunun yüzde 28’ine denk geldiğini belirten Büyükduman, Anadolu yakasındaki durumu ise “Altunizade, Kavacık, Ümraniye, Kozyatağı ve Ataşehir’de yoğunlaşan ofis stoğu 950 bin m2 olup toplam stoktaki payı yüzde 32’dir” sözleriyle açıkladı.

İstanbul’da 2010 yılında toplam 2.7 milyon m2 olan kaliteli ofis stoğunun 2011 sonunda 2,9 milyon m2’ye ulaştığını belirten Ahmet Büyükduman, 2014 yılı sonuna kadar İstanbul’daki ofis binalarında yüzde 30 artış öngördüklerini kaydetti.

Avrupa yakasında Kağıthane ve Bayrampaşa öne çıkacak…
Önümüzdeki dönemde İstanbul’un Avrupa yakasında Kağıthane ve Bayrampaşa ilçelerinin yeni ofis bölgeleri olarak ön plana çıkacağını anlatan Ahmet Büyükduman sözlerini şöyle sürdürdü: “Ulaşım ve hizmet olanaklarının iyileşmesiyle birlikte Bayrampaşa bölgesi A sınıfı ofis yatırımlarını çeken bir yer haline gelmeye başladı. Örneğin bu bölgede inşaatı devam eden Diamond Tower’da ofisler m2’si 3600 – 5500 TL arasında fiyatlarla satılıyor. Anadolu yakasında ise E-5 hattı üzerindeki Göztepe, Maltepe, Kartal ve Pendik yeni ofis bölgeleri olarak gelişme gösteren bölgeler. Bu bölgelerdeki yeni projelerde m2 satış fiyatları ise 4.000 TL - 7.500 TL arasında değişiyor”

İGD’nin diğer ortağı Celal Erdoğdu ise 2011’de ofis piyasasına eklenen yeni alanlara rağmen boşluk oranlarının düşük kaldığının altını çizdi. Celal Erdoğdu, boş alanların az olmasının firmaların ofis talebinin henüz tam olarak karşılanmadığını gösterdiğini ifade etti.

2012’nin ikinci yarısı kiralarda yükseliş…
Tüm ofis bölgeleri arasında en çok talep gören ve en yüksek kira getirisi olan bölgeyi Beşiktaş’tan Maslak’a kadar Büyükdere Cad. etrafında gelişen bölge olarak açıklayan Celal Erdoğdu, kira bedellerinin aylık ortalamasını ise 36,6 $/m2 olarak açıkladı. 2012’nin ilk yarısında, ekonomide görülen yavaşlamanın kiralama taleplerine yansıyacağını ve buna paralel olarak ofis kiralarının durağan bir seyir izleyeceğini belirten Erdoğdu, yılın ikinci yarısından itibaren hareketlenmesi beklenen ekonomiyle birlikte ofis kiralarında da bir miktar artış olabileceğini kaydetti.

2012 Öngörüleri ve Yeni Trendler
Avrupa krizinin etkileri, 2012’nin ilk yarısında tüm gayrimenkul yatırımlarında olduğu gibi ofis piyasasında da hızın kesilmesine neden olabilir. Hali hazırda başlanan ofis yatırımlarının çokluğu da düşünüldüğünde, yeni ofis projelerinin gelecek arza ve boşluk oranlarına bağlı olarak beklemeye alınacağı düşünülmektedir.

Son zamanlarda ofis binalarında enerji verimliliği ve yeşil bina kavramı dikkat çeken bir konu haline gelmeye başlamıştır. Gün geçtikçe Leed veya Breams gibi yeşil bina sertifikalarına sahip, çevre dostu ofis binalarına talep giderek artmaktadır. Türkiye’de şimdiye kadar 17 binaya Leed, 7 binaya Breeam sertifikası verilmiş olup, 51 bina için de Leed sertifikası almak üzere başvuruda bulunulmuştur. Prestij açısından da önemli hale gelen yeşil bina uygulamalarının yakın gelecekte kamu ve özel sektörde daha yaygın hale gelmesi kaçınılmaz olarak görünmektedir.

2012’de ofis piyasasında öne çıkacak trend yatay ofis konsepti olacaktır. İş yaşamında sosyalleşmeyi destekleyen ve iş verimliliğini artırmayı hedefleyen yatay ofis binalarının önümüzdeki yıllarda daha fazla görülmesi beklenmektedir. HT EMLAK
 

09.03.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : İstanbul Gayrimenkul Değerleme , İşte Ofis Yatırımları , İstanbul Ofis Piyasası , ofis projeleri , ofis kampanyası , ofiste yeni trend , prim yapan ofis projeler


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Astro Beylikdüzü Projesinde 40 ay vade 0 Faiz...

Astro Beylikdüzü Projesinde 40 ay vade 0 Faiz...

Astro Beylikdüzü projesinde 160.000 TL’ den başlayan fiyatlarla home office satışları devam ederken projenin %80 lik bir kısmı alıcıları ile buluşmuştur. Yakın gelecekte Beylikdüzü ‘ nün en işlek caddesi olacak olan Hürriyet Bulvarı’ nda konumlanan proje, şu ana kadar alıcılarına %60 ile % 70 oranları arasında kar ettiren bir yatırım aracı olmuştur. Batı Yapı, ayrıca home office sahiplerine sunduğu kesin kira garantisi desteği ile yatırımcıların kısa sürede kar etmesine de katkı sağlıyor. Temmuz 2015 tarihinde teslim edilecek proje için Batı Yapı’ nın kendi bünyesinde geliştirdiği 40 ay vade 0 faiz ödeme sistemi ile karlı bir yatırıma davet ediyor.

Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

 Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

İstinyePark’ın yatırımcısı Orjin Group’un yeni ofis projesi Orjin Maslak, Maslak’ın kalbinde açıldı. Yatırım tutarı 190 milyon doları bulan ve yaklaşık 3 yıllık bir planlama ve inşaat süreci sonunda açılan Orjin Maslak; çevreye duyarlı üstün teknolojisi ve ofis çalışanlarının her türlü konforu düşünülerek tasarlanan mimarisiyle, yepyeni bir ofis anlayışı sunuyor.

DÜNYA’NIN EN PAHALI OFİSLERİ LONDRA’DA

DÜNYA’NIN EN PAHALI OFİSLERİ LONDRA’DA

’ün her alanında müşterilerine stratejik hizmet sunan dünyanın önde gelengayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman&Wakefield, her yıl düzenli olarak hazırladığı“Office Space Across the World / Dünyadaki ofis Alanları” başlıklı raporunu yayımladı. Cushman&Wakefield’in dünya genelindeki ofisleri tarafından hazırlanan bu kapsamlı rapor, 2013yılında dünyanın önde gelen ofis pazarlarının

Gayrimenkulde yatırımın yıldızı ofis

Gayrimenkulde yatırımın yıldızı ofis

Yatırımcısını hiçbir dönem üzmeyen gayrimenkul, özellikle ekonomik belirsizlik ortamlarında en iyi yatırım aracı olarak gösterilirken, gerek kira, gerekse mülk getirisi ile ofis ve mağaza yatırımları bu dönemde her zamankinden fazla kazandırıyor. Son aylarda yatırım araçlarında yaşanan hızlı iniş çıkışlar yatırımcıları hangi pozisyonda bulunmaları ya da birikimlerini nerede değerlendirmeleri konusunda düşündürüyor.

Yeni ofisler, yeni iş düzenine göre tasarlanmalı

Yeni ofisler, yeni iş düzenine göre tasarlanmalı

Günümüzde yeni teknolojilerin gelişimi, demografik değişim, ekonominin gidişatı, değişen iş- yaşam dengesi, şirketlerin farklılaşan organizasyon yapıları ve nitelikli ofis+binalar%C4%B1-haberleri">ofis binaların arzı gibi çok sayıda faktör, nasıl bir ortamda ve ne şekilde çalıştığımızı etkileyen trendler arasında yer almakta.

İstanbul Ofis Pazarı'nda Balon Oluşuyor Mu?

İstanbul Ofis Pazarı'nda Balon Oluşuyor Mu?

Türkiye ve İstanbul, hem geniş tüketici kitlesine ulaşma kolaylığı hem de önemli pazarlara yakınlığı nedeniyle ciddi coğrafi avantajlara sahiptir. Demografik yapısı, nitelikli iş gücü ve sürdürdüğü ekonomik gelişmeler sayesinde iş dünyasında oynadığı rolün artmasına paralel şekilde giderek daha fazla uluslararası şirket İstanbul’u bölgesel üs olarak konumlandırmaktadır. General Electric, Microsoft, Unilever, Procter & Gamble, Coca Cola ve Pepsi gibi dünyanın dört bir yanında farklı sektörlerde

Varyap Plaza Pendik'te 100 haftada sıfır faizle ofis

Varyap Plaza Pendik'te 100 haftada sıfır faizle ofis

Varyap Plaza Pendik'te 55 ila 325 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde 278 adet ofis ve ticari alan bulunuyor. Toplam 43 bin metrekare kapalı alana sahip ve 9 kattan oluşan proje, ikinci katından itibaren, panoramik Marmara Denizi ve Adalar manzarasına sahip. Toplam 10 bin 500 metrekare alana sahip 300 araçlık otoparkı, donanımlı güvenlik sistemiyle ofis sahiplerine birinci sınıf bir ofis ortamı sağlıyor.

İyi ofis İ OFİS

İyi ofis İ OFİS

İ Ofis, içinde çalışanlara pozitif hissettirdiği gibi alıcı ve yatırımcısına da kazanç vaat ediyor.Dap Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane’yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang’dan sonra İ Ofis’i devreye sokarak bölgeyi adeta bir Dap Vadisi’ne dönüştürdü. Kağıthane, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi Dap Vadisi olarak anılmaya başladı.

İstanbul'da ofis fiyatları ikinci çeyrekte %5 arttı

İstanbul'da ofis fiyatları ikinci çeyrekte %5 arttı

Dört buçuk yılda üst fiyat segmenti yüzde 7,16 artış gösterirken, alt fiyat segmentinde bu artış yüzde 14,53 olarak gerçekleşti. Son ay artışları ile birlikte kira değerlerinde son dört buçuk yılın en üst seviyesinde bir fiyat ortaya çıktı. 2013 ikinci çeyrek verilerine göre İstanbul geneli ofis kira değerleri üst fiyat segmentinde 28,85 dolar seviyesinde iken, alt fiyat segmentinde kira değeri 17,36 dolar oldu.

DUMANKAYA FLEX KURTKÖY İSTANBUL’UN YENİ İŞ VE YAŞAM MERKEZİ OLACAK

DUMANKAYA FLEX KURTKÖY İSTANBUL’UN YENİ İŞ VE YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Dumankaya İnşaat’ın, İstanbul’un yatırım değeri en yüksek semtlerinden Kurtköy’de yer alan “Dumankaya Flex ” projesinde daire teslimlerine 3 ay kaldı. Sunduğu geniş sosyal imkânlar ve yüksek teknolojilerle ev ve iş hayatının standartlarını kökten değiştirecek Dumankaya Flex Kurtköy, 376 home office ile İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olacak.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :