Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Başbakan’ın istediği fuarı Almanlar paylaşamıyor
Başbakan’ın istediği fuarı Almanlar paylaşamıyor

Başbakan’ın istediği fuarı Almanlar paylaşamıyor
Mesa Başkanı Boysanoğlu, Tema Park içindeki fuar alanı için Başbakan’ın “büyütülsün” dediğini belirterek, “Hannover ve Munih Messe fuarı işletmek için yarışıyor” dedi.

Mesa, Kantur-Akdaş,Artaş ve Öztaş Grubu 1.3 milyar euro (3.1 milyar TL) ile Türkiye’nin en büyük tema parkını Halkalı’da kurmak için çalışmalarına başladı. İçinde konut, alışveriş merkezi, otel, kongre merkezi ve fuar alanı olacak tema park özellikle 200 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 240 bin metrekarelik fuar alanıyla dikkat çekiyor. İstanbul’un halihazırda bulunan iki fuar alanının toplamından (180 bin metrekare) bile daha büyük bir alana kurulacak fuar alanı için Başbakan Erdoğan’ın “Daha büyük olsun” ısrarı olduğunu söyleyen Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “İstek 500 bin metrakareydi. Çünkü Hannover Messe 500 bin metrekare. Ancak biz bu kadar alanın yeteceğini hesapladık” diye konuştu.

Alman fuarcılar heyacanlı
Boysanoğlu’nun anlattıklarına göre, fuar alanı için kendileri kadar Alman fuar şirketleri de heyecanlı. Çünkü Hannover ve Münih Messe hemen talip olmuşlar. Boysanoğlu, normal şartlarda böyle bir alanı fuar merkezi yapmanın fedakarlık gerektirdiğini ancak Almanların kira gelir tekliflerini görünce bu işin mantıklı bir yatırım olacağını dile getirdi.

Boysanoğlu, Almanların Çin’deki büyük fuarlara ürünlerini götürmek istemediğini, Türkiye’nin kendileri için çok çok daha iyi bir tercih olduğunu ifade ediyor. Çünkü Çinli şirketler fuarın ilk günü gelip ertesi gün ürünlerin taklitleriyle karşılarına çıkıyorlarmış. Hal böyle olunca firmalar fuara ürünlerini koyma konusunda isteksiz davranıyormuş. Bu arada Atatürk Havalimanının yanındaki alanda kurulu CNR Fuar Merkezi de fuarlarını Tema parkın içindeki yeni alana kaydırmaya istekli olduğunu anlattı. Bir başka deyişle İstanbul sanırım 2016’ya doğru çatısı akan fuar alanlarından kurtulacak.

8 projeye başlıyor
2011’de 600 milyon liralık ciroya ulaşan Mesa yılı neredeyse sıfır büyümeyle kapatmış. Ancak anlaşılan şirket yeni yılda ciro patlaması yapacak. Çünkü Mesa bir yıl içinde ikisi yurtdışında olmak üzere toplam 8 ayrı projeye başlıyor. Yaklaşık 6 milyar TL’ye denk gelen bu projeler içinde en önemlisi herkesin ilgiyle izlediği Tema Park. Halkalı- Atakent’te 1.6 milyon metrekare olan alana yapılacak proje için açılan ihaleyi 1 milyar 885 milyon liralık gelirin yüzde 21.5’ini (405 milyon TL) TOKİ ile paylaşmak üzere anlaşan Mesa-Kandur-Akdaş kazanmıştı. İhale sonrası ortak arayışına giren konsorsiyuma Avrupa Konutlarını inşa eden Çetinsaya’nın Öztaş İnşaat’ı da katılmıştı. Konsorsiyum 1.3 milyar euroluk projede finansmanı için ilk önce konut alanını yapıp satışa çıkaracak. Gelir, otel, fuar alanı ve eğlence parkı gibi projenin diğer alanlarına harcanacak. Boysanoğlu, 5 yıllık bir dönem için kullanılacak kredi ise 250-280 milyon euro civarında olacağını söyledi.

Mesa’nın 8 projesi
* Tema park
* İstanbul Kartal’da “Kartall Mesa” konutları
* Kağıthane’de Papirüs Plaza isimli ofis projesi
* Çamlıca’da 85 dönüm araziye villa
* Nurol’la birlikte Bahçeşehir’de 3 bin konut
* İş GYO ‘nun Tuzla’daki projesinin yapım işi
* Polonya’nın başkenti Varşova’da 2 ayrı bölgede konut  ....  SABAH

29.03.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Başbakan istediği fuarı Almanlar paylaşamıyor , Mesa Başkanı , Tema Park , Başbakan , Mesa , Kantur Akdaş , Artaş , Öztaş Grubu , Erhan Boysanoğlu , Mesa , emlak haber , fuar , fuarlar , fuar haberi , İstanbul Kartal Kartall Mesa konutları


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

İstanbul ofisini açan American Financial Advisors, Miami ve Florida’daki en cazip konut projelerini, turizm-otel yatırım fırsatlarını ve joint-venture imkanlarını yatırımcıların ilgisine sunuyor.

7 aylık çelik ihracatımız 8.6 milyar dolar oldu

7 aylık çelik ihracatımız 8.6 milyar dolar oldu

Çelik İhracatçıları Birliği tarafından açıklanan 2013 yılı yedi aylık verilerine göre; Türkiye’nin çelik ihracatı değer bazında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 gerileme ile 8,6 milyar dolar, miktar bazında ise yüzde 2,1’lik düşüş ile 11,4 milyon ton olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2-B yasasını onayladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2-B yasasını onayladı.

Cumhurbaşkanı'ndan 2-B'ye onay çıktı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2-B yasasını onayladı. Kamuoyunda 2-B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışını öngören yasa onaylandı. Yasa yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi. Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun", orman niteliğini kaybetmiş yerlerin doğrudan hak sahiplerine satışını düzenliyor. 2-B'LER YÜZDE 30 İNDİRİMLE SATILACAK 2-B arazileri rayiç bedelin yüzde 70'i ile satılacak.

Anka Yapı, Fikirtepe’de ilk yıkım ruhsatını alan firma oldu.

Anka Yapı, Fikirtepe’de ilk yıkım ruhsatını alan firma oldu.

Fikirtepe yıkımında ilk kazmayı Anka vuracak Anka Yapı, Fikirtepe’de ilk yıkım ruhsatını alan firma oldu. Kentsel dönüşüm bölgesi olarak dikkat çeken Fikirtepe’de bir çok firma ve çok geniş alan olmasına rağmen 1 yıldan beri bölgede tek yıkım ruhsatı alan firma ANKA YAPI oldu. Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL, “6 Nisan 2012 tarihi itibariyle Kadıköy Belediyesi’nden yıkım ruhsatını aldık. Fikirtepe’deki eski binaların yıkımına başlıyoruz. Sözleşmesini yapmış olduğumuz parsellerimizde yıkım sonucu oluşacak

Galataport yeniden, Kültür Varlıkları Kurulu'ndan geçti

Galataport yeniden, Kültür Varlıkları Kurulu'ndan geçti

Galataport yeniden Altı yıl önce ihalesi iptal edilen Galataport yeniden gündemde. Projenin imar planları geçen hafta Kültür Varlıkları Kurulu'ndan geçti Galataport projesinin önündeki koruma kurulu engeli kalktı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Galataport için yeni bir proje hazırlattı. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu proje planları geçtiğimiz salı günü oybirliği ile kuruldan geçti. Plan belgelerine göre 100 bin metrekarelik alan üzerinde turizm tesisleri, ticaret alanları, kültürel tesisler

Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, daha hayata geçirilmeden ziyaretçi akınına uğradı.

Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, daha hayata geçirilmeden ziyaretçi akınına uğradı.

Marmaray'a ziyaretçi akını Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, daha hayata geçirilmeden ziyaretçi akınına uğradı. Özellikle bilim insanları ve akademisyenlerin aralarında bulunduğu yaklaşık 15 bin kişi, tarihi projenin gerçekleştirildiği alanında incelemelerde bulundu. Marmaray yetkilileri, ana hatları tamamlanan projenin dünyanın en derin batırma tüp tüneline sahip olduğuna dikkat çekti. Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray'da sona gelindi. İlk kez Sultan Abdülmecit tarafından

İnşaat sektörü 2011'de yüzde 10 büyüdü

İnşaat sektörü 2011'de yüzde 10 büyüdü

GYODER'den edinilen bilgiye göre, inşaat sektörü 2011'i öngörülerin üzerinde yüzde 10 büyüme ile kapatırken, konut fiyatları ve kiralarında öngörüldüğü gibi 2011 yılında enflasyona paralel olarak ''sınırlı artış'' kaydedildi. 2011 yılında alınan konut ruhsat sayısında ise yüzde 10'luk artış öngörüsüne karşın yüzde 25'lik bir küçülme yaşandı. Bu küçülmeye 2011 yılı ilk çeyrek dönemde gerçekleşmesi öngörülen ruhsatların 2010 yılı 4. çeyrek döneminde alınması yol açtı.

Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı!

Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı!

Türkiye 7,2 gücünde bir deprem acısı ile Van' da yıkıldı! 17 Ağustos depreminden bu yana ulusal olarak ne kadar deprem bilincine haiz olabildik konusu halen tartışma konusu iken, dün Van - Erciş ve çevre il/ilçelerden gelen yıkıcı 7,2 şiddetinde deprem haberi tüm ülkeyi yasa boğdu.

Ağaoğlu, bütün projelerinde 5 yıla kadar faizi sıfırladı

Ağaoğlu, bütün projelerinde 5 yıla kadar faizi sıfırladı

İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinden Ağaoğlu, küresel ekonomideki son gelişmeler ışığında faizlerin dalgalanma ve belirsizlik eğiliminde olmasını dikkate alarak özel bir kampanya hazırladı. Şirket, mevcut bütün projelerinde geçerli olacak kampanyada 5 yıla kadar sıfır faiz seçeneği sunuyor.

EmlakProjeHaber.com şimdi de Twitter' da!

EmlakProjeHaber.com şimdi de Twitter' da!

Türkiye' nin Emlak & Gayrimenkul Haber Portalı EmlakProjeHaber.com Facebook' tan sonra şimdi Twitter' da...

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :