Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İnşaat sektörünü sallayacak girişim!
İnşaat sektörünü sallayacak girişim!

İnşaat sektörünü sallayacak girişim!

İstanbul'da bulunan elindeki altın değerindeki arazileri satmaktansa, kendisi proje geliştirmeye karar veren Anadolu Grubu, bu işe Kartal'daki Isuzu, Anadolu Motor ve Adel Kalemcilik'in fabrika arazilerinden başlayacak.
Buradan boşalan yaklaşık 150 dönüm arazi stokuyla inşaata ilk adımı atacak olan Holding, Merter'deki arazisi için de aynı yolu izleyecek.

Ekonomist Dergisi'nden Sibel Atik'in haberine göre, büyük grupların gayrimenkul sektörüne artan ilgisinin son örneği Anadolu Grubu oldu.

Uzun zamandır inşaat sektörüne girmek üzere çalışmalar yaptığı bilinen Anadolu Grubu, gayrimenkul alanına ilk adımı Kartal'dan atarak girecek. Kartal'da boşa çıkan grubun fabrika arazilerini değerlendirmek üzere harekete geçen ve AEH Gayrimenkul Yatırım şirketiyle çalışmaları hızlandıran Anadolu Holding, buradaki arazileri üzerine rezidans ve ofis yapmayı planlıyor.

İnşaat sektörüne bu bölgedeki Isuzu, Anadolu Motor ve Adel Kalemcilik'in fabrika arazilerinden boşalan 150 dönüm arazi stoğuyla girecek olan Anadolu Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Ekonomist'e yaptığı açıklamada bu araziler üzerinde rezidans ve ofis yapmayı planladıklarını dile getirdi.

BİR YIL SONRA BAŞLAYACAK

Gayrimenkul sektörüne ellerindeki arazileri değerlendirmek hedefiyle girdiklerini kaydeden Tuncay Özilhan, burada inşaata bir yıl içinde başlayacaklarını da ifade ediyor. Özilhan, gerçekleştirmeyi planladıkları inşaat projeleri için bir rakam telaffuz etmenin ise şu an doğru olmadığını söylüyor.

Kartal'daki toplam arazi büyüklüğünün 150 dönüm civarında olduğunu ve çalışmaların en erken bir yıl içinde başlayacağını dile getiren Tuncay Özilhan, burada geliştirecekleri inşaat projelerinden en az 200 bin metrekarelik bir satılabilir alan çıkması gerektiğini düşündüklerini kaydediyor.

SIRADA BİRA FABRİKASI VAR

Tuncay Özilhan, Anadolu Efes'in Merter'deki arazisi için ise en az 3-4 yıl zaman gerektiğini belirtiyor. Özilhan, "Efes'in Merter'deki arazisi şu an gündemde değil, fakat birkaç yıl sonra orayı da değerlendirmek üzere çalışmalar yapmak istiyoruz. Orası da üç, dört yıl sonra gündeme gelir" diye konuşuyor.

BU ARAZİLER ALTIN DEĞERİNDE

Adel Kalemcilik: Şirketin Kartal'daki 16 bin dönümlük arazisi bulunuyor. Adel Kalemcilik'in bu fabrikadan yıl sonuna kadar taşınmış olması ve Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına geçmesi planlanıyor.

Anadolu Isuzu: 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başlayan Anadolu Holding, buradaki üretimini 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşıdı. Ve Kartal'daki eski Isuzu fabrikasının arazisi boş çıkmış oldu.

Anadolu Motor: Üretim Faaliyetlerine 1972 yılında başlayan Anadolu Motor şirketi ise Kartal'da 55 bin metrekarelik bir alanda kurulu fabrika üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Anadolu Efes: Merter'de bira fabrikası bulunan Anadolu Efes şirketinin, arazisi henüz gündemde değil. Ancak birkaç yıl sonra burası da inşaat projeleri için gündeme gelecek.  Kaynak :internethaber

13.04.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : İnşaat sektörünü sallayacak girişim , Anadolu Grubu , Kartal , Isuzu , Anadolu Motor , Adel Kalemcilik , AEH Gayrimenkul Yatırım , Tuncay Özilhan , Anadolu Holding , Gayrimenkul sektörü , Anadolu Efes , Adel Kalem


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 55cbee1c3901d8e5