Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

2-B Tasarısı Genel Kurulda
2-B Tasarısı Genel Kurulda

2-B Tasarısı Genel Kurulda
AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, 2-B arazilerinin satılmasıyla elde edilecek gelirin yüzde 90'ının kentsel dönüşüm alanları için harcanacağını kaydetti.

AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, 2-B arazilerinin satılmasıyla elde edilecek gelirin yüzde 90'ının kentsel dönüşüm alanları için harcanacağını kaydetti.
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen orman özelliğini yitirmiş ve 2-B arazisi olarak bilinen Hazine arazilerinin satışını öngören tasarının tümü üzerinde yaptığı konuşmada, bu araziler üzerinde yaşayan vatandaşın devletle barışmak istediğini söyledi.
CHP'nin bu konuda verdiği teklife ''2-B barışı kanunu teklifi'' dediklerini ifade eden Hamzaçebi, ''Biz vatandaşı bu araziler üzerinde işgalci saymıyoruz, onlar hak sahibidir'' dedi.
Hamzaçebi, yıllar boyunca kırsaldan büyük kentlere göç eden vatandaşın kendisine ev yapma ihtiyacı duyduğunu kaydederek, ''Beykoz'da fabrikalar var ve oralara onbinlerce insan çalışmak için geldi ancak kalacakları yer yok. Devlet de yer vermeyince o da kendisine ev yaptı. Vatandaş o arazileri para ödeyerek almıştır ve yıllardır da kullanıyor'' diye konuştu.
Orman köylüsünün desteklenmesi gerektiğine işaret eden Hamzaçebi, tasarıda orman köylüsünü destekleyen bir düzenleme olmadığını savundu. Hamzaçebi, Türkiye'de 7 milyon orman köylüsü yaşadığını ve bunların en yoksul kesim olduğunu söyledi.
Hamzaçebi, bu arazilerin orman köylüsüne rayiç bedelin yarısı üzerinden verilmemesi, bedelsiz verilmesi gerektiğini ifade ederek, ''Onların parasının olduğunu zannetmeyin. Aylık geliri 160 liradır. Bu parayla oraları alamaz. 5-10 bin, onlar için büyük paradır. Burada doğru olan emlak vergisi değeridir, rayiç bedelin yüzde 50'si olmamalıdır'' dedi.

-''Yeniden hak sahiplerine verilecek''-

AK Parti'li Nusret Bayraktar, geçmiş dönemlerden bu yana tapulu mülkü olan ancak tapusu iptal edilen tarım ve yerleşim alanlarının bu tasarıyla yeniden hak sahiplerine verileceğini söyledi.
Bu arazilerin tapularının sahiplerine bedelsiz verileceğini belirten Bayraktar, tasarıyla 2-B alanlarından iki katı kadar orman alanı oluşturma şartı getirildiğini bildirdi. Bayraktar, ülkede çarpık yapılaşma ve deprem riski olduğunu kaydederek, 2-B arazilerinin satılmasıyla elde edilecek gelirin yüzde 90'ının kentsel dönüşüm alanları için harcanacağını bildirdi.
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise bu tasarıyı desteklediklerini ancak eksikliklerini olduğunu söyleyerek, ''Rayiç bedelin yarısı olmaz, bu düşürülebilir ya da emlak değeri olabilir. Vatandaşlara ödeyemeyecekleri bir rakam çıkarıldığınız zaman ne yapacaksınız- Onun yıllardır kullandığı araziyi elinden alıp başkasına mı vereceksiniz- Rayiç bedeli yüzde 70'e çıkaracakmışsınız. Köylü bunu nasıl ödeyecek- CHP'nin, 'vatandaşla devleti hasım olarak yaşamaktan kurtarıp, hısım yapacak bir kanun çıkartalım, barış ilan edelim' dediği konuyu iktidar doğru değerlendiremiyor. Anayasa Mahkemesi'nden geri dönme durumu var. Suçlamak istemiyorum ama oradan bir şey aldınız mı bilmiyorum ama eksik de çıkartmayalım kanunu'' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Bangladeş Başbakanı Bangladeş Başbakanı Hasina ve beraberindeki heyet, Genel Kurul çalışmalarını bir süre izledi. Hasina'ya Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer eşlik etti... Gazete 5

14.04.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : 2-B Tasarısı Genel Kurulda , 2 b , 2 B arazileri , kentsel dönüşüm , AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar , TBMM Genel Kurulu , CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi , AK Parti , Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

dumankaya horizon DA fiyatlar 411 bin ile 2 milyon 505 TL arasında değişiyor.

dumankaya horizon DA fiyatlar 411 bin ile 2 milyon 505 TL arasında değişiyor.

299 metrekare arasında farklı büyüklükte 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1, 4+1 daire ve 67 ile 187 metrekare arasında 1+1 ve 2+1 ev ofis seçeneği sunulan projede, fiyatlar 411 bin ile 2 milyon 505 TL arasında değişiyor. Projedeki A ve B bloklardaki 43 ile 436 metrekare büyüklüğünde 20 mağaza ve iki kafeden oluşan ticari alanlar ise daha sonra satışa sunacak. 24 aya kadar faizsiz taksit olanağı sunulan projeden, yüzde 1 KDV oranı ve yüzde 25 peşinatla ev sahibi olmak mümkün.

Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde inşaat firmaları yazlık evleri görücüye çıkardı.

Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde inşaat firmaları yazlık evleri görücüye çıkardı.

İnşaat firmaları ellerindeki yazlık ev stoklarını eritmek için tanıtım turlarına başladı. Türkiye genelinde farklı illerde açılan stantlarda 25 firma birbirinden değişik 30'a yakın projesini görücüye çıkardı. Satışa çıkan projelerde 1+1'den 5+1'e farklı büyüklükte ve her zevke uygun yazlıklar dikkat çekiyor. JNR Fuarcılık Başkanı Haktan Öztunalı evlerin fiyatının 93 bin eurodan başladığını ve 1.7 milyon euroya kadar çıktığını söyledi. Yazın yaklaştığı bu günlerde yazlık evleri mercek altına aldık. İşte size her zevke ve her bütçeye uygun yazlık evler.

Konut alırken en çok neye dikkat ediyoruz

Konut alırken en çok neye dikkat ediyoruz

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Işık Gökkaya, Türk tüketicisinin konut alırken öncelikle fiyatına ve yerine baktığını bildirdi. Gökkaya, son yıllarda konut alanında hem arzın hem de talebin niteliğinin değiştiğini söyledi. Gayrimenkul sektörünün, toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak doğrultuda geliştiğini anlatan Gökkaya, bu kapsamda konut üreticilerinin artık barınmanın çok ötesinde ihtiyaçlara cevap veren yapılar inşa ettiğini belirtti.

Boğaziçi imara mı açılıyor

Boğaziçi imara mı açılıyor

Ankara Sanayi Odası Kasım ayı Meclis Toplantısına katılan Bayraktar, toplantının sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Bayraktar, bugün bir gazetede yer alan, yeni Yapı Denetim Kanun Taslağı'na göre Boğaziçi öngörüm bölgesinin iki katlı imara açılacağı yönündeki haberin hatırlatılması üzerine, "İstanbul'da böyle bir çalışma taslağımız yok. Sadece talepler var. Bakanlık ve hükümet olarak İstanbul'da bir çalışmamız yok. Yazılan yazılar da Bakanlığa ait değil. Varsa imzamız getirip göstersinler" dedi.

Günay yazlık konutlarla ilgili çalışmanın ayrıntılarını ilk kez açıkladı

Günay yazlık konutlarla ilgili çalışmanın ayrıntılarını ilk kez açıkladı

Günay yazlık konutlarla ilgili çalışmanın ayrıntılarını ilk kez açıkladı Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir, Kuşadası, Çeşme, Didim, Antalya ve Mersin ile Karadeniz yaylalarında, yazlıklarını turizme açmak isteyen vatandaşlara KOSGEB'ten faizsiz kredi desteği sağlayacak. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli'nin soru önergesine verdiği cevapta, yazlık konut sahiplerini yakından ilgilendiren projenin detaylarını ilk kez açıkladı. Günay'ın verdiği bilgiye göre, ülke

Areon Yapı 69 bin liraya Bodrum’da daire

Areon Yapı 69 bin liraya Bodrum’da daire

69 bin liraya Bodrum’da daire Areon Yapı tarafından hayata geçirilen Areon Andanos Residence projesinde iki ayda konutların yüzde 30’u satıldı. Maviyle yeşilin buluştuğu Bodrum’un Bargilya bölgesinde inşa edilen ve 2 ay içerisinde yüzde 20 oranında prim yapan konutlar 69 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor Doğayla barışık, estetik ve fonksiyonelliği ön planda tutan yapılara imza atan Areon Yapı Bodrum'da hayata geçirdiği Areon Andanos Residence projesinde ayrıcalıklı yaşam ve tatili cazip fiyatlarla alıcılarına sunu

Tatil dönemi yazlık emlak fiyatları artışa geçti

Tatil dönemi yazlık emlak fiyatları artışa geçti

Türkiye’nin lider emlak portalı Hurriyetemlak.com, yaz aylarında tatil beldelerindeki emlak piyasasını değerlendirdi. Bu dönemde Antalya, İzmir, Balıkesir, Muğla’nın gözde tatil bölgelerinde kiralık ve satılık evlerin fiyat karşılaştırmasını yapan Hurriyetemlak.com, yazlık emlak yatırımı yapmak isteyenler için rakamları derledi.Türkiye’nin sahil şeridindeki tatil cennetleri, emlak yatırımcılarının dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Emlak sektörünü tek bir çatı altında toplayan HurriyetEmlak.com, yazlık ev yatırımı düşünenler için değer kazanan bölgeler hakkında verileri

Hem yazlık hem karlık evler

Hem yazlık hem karlık evler

Yaza sayılı günler kala siz de tatili kendi evinizde geçirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Hem yazın tadını çıkaracağınız adresleri hem de prim potansiyeli yüksek tatil bölgelerini sizler için mercek altına aldık.bEv sahibi olma hayali gerçek olanların ikinci hayalidir yazlıklar. Hem yazın tadını çıkarmak hem de doğru bölge ve projeye yatırım yapmak isteyenler için yazlık alım sezonu başladı. Türkiye genelinde emlak birlikleri ve değerleme uzmanlarına en doğru yazlık ev adreslerini sorduk. İşte sonuçlar…Ev Bölge genelinde 140 bin TL’den 500 bin dolara

Yazlık alırken dikkat edin Yaz sezonuyla birlikte yazlık ev arayışları arttı.

Yazlık alırken dikkat edin Yaz sezonuyla birlikte yazlık ev arayışları arttı.

Yazlık alırken dikkat edin Yaz sezonuyla birlikte yazlık ev arayışları arttı. Ancak emlak uzmanları yazlık ev alırken elden çıkarma şansına ve hızına dikkat etmek gerektiğini söylüyor. Devre mülk seçiminde ise yıllık aidatlar iyi hesaplanmalı. Yaz sezonu açıldı. Sezonun açılmasıyla birlikte yazlık ev piyasasında da gerek kiralamalarda gerek satışlarda artışlar oldu. Karadeniz’de ucuz Bugünlerde emlakçıların kapısını aşındıran yazlıkçılar kendilerine en uygun yazlık evi bulma telaşında.

Japonlardan depreme önlem Uçan ev,

Japonlardan depreme önlem Uçan ev,

Deprem bitene kadar havada kalan ev, depremin ardından eski yerine konuyor. Aşağıdaki videolarda sistemin hem demo evler üzerindeki, hem de insan üzerindeki etkilerini görebilirsiniz. Sistemin en önemli artısı ise, elastik demir alaşımlı bina gibi diğer depreme dayanıklılık sistemlerine oranla %60 daha az maliyetli olması. Japonya'da günlük hayatın bir parçası haline gelen depremlerden korunmaya çalışırken, böyle bir maliyet avantajını da Japon ekonomisinin

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :