Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik
Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik
Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza atıyor.

Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, sektöre öncülük edecek olan ve özellikle afet sonrası yaşam alanlarının çok kısa sürede kurulabilmesini Süper Pratik Yaşam Üniteleri Projesi’ni hayata geçirdi.

Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla geliştirilen Süper Pratik Yaşam Üniteleri; Vekonada, Vekonoba, Vekonest, Vekonas, Vekonant ve Vekonar olmak üzere altı farklı üründen oluşuyor.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin tanıtımı The Marmara’da düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, 1990 yılında kurulan Vefa Group’un, hedefini “estetik, uzun ömürlü, kısa sürede kurulan prefabrike yapı prensibinin uygulayıcısı” olarak belirlediğini belirterek, “22 yıl boyunca bu prensipten taviz vermeden çalıştık” dedi.

Müşterilerinden gelen talepleri göz önüne alarak çağın gereklerine uygun yeni fonksiyonel ürünler geliştirmeyi bir sektörel sorumluluk olarak algıladıklarını dile getiren Koçyiğit, “Bu çalışma azmimiz yenilikçi anlayışımız ve üstlendiğimiz sorumluluklar bize Vekon, Steelife, Nestavilla, Prenta, Profacto ve Neopan olmak üzere altı farklı marka ile dünyanın dört bir yanına çözümlerimizi ulaştırma imkanı sundu.Bizi, içinde bulunduğu geniş coğrafyanın prefabrike yapılar alanında üretim üssü olan Türkiye’de sektörün öncüsü ve vizyoneri konumuna getirdi. 2011 yılında dünyanın 27 farklı ülkesinde, Türkiye’nin 67 farklı şehrinde proje yürüttük. 2012 yılının ilk üç ayında ise 13 farklı ülke ve 25 farklı şehre ürünlerimizi ulaştırmayı başardık” diye konuştu.

2012 yılının başında, prefabrike şantiye binaları ile ofis ve yaşam konteynerleri üreten markaları Vefa Prefabrike Yapılar’ın adını yenilediklerini, markanın yoluna Vekon olarak devam ettiğini hatırlatan Turan Koçyiğit, Vekon’un eskiden olduğundan daha fazla yenilikçi bir marka olacağını kaydetti.

Koçyiğit, bunun ilk adımını da Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile attıklarını ifade etti. Koçyiğit, “Vekon’un 3 ana ürün grubundan birini Süper Pratik Yaşam Üniteleri adıyla Türkiye’de ve dünyada ilk defa geliştirilen ve üretilen 6 farklı ürünle güçlendiriyoruz. Vekon’un Süper Pratik Yaşam Üniteleri; katlanabilme özelliği, hızlı kurulumu, taşıma ve depolamada sunduğu maliyet avantajı sayesinde geçici konaklama ihtiyacına pratik ve güvenli çözümler getiriyor.” diye konuştu.

Katlanarak, nakliyede ve depolamada büyük tasarruf sağlıyor

Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel de Vekonada, Vekonoba, Vekonest, Vekonas, Vekonant ve Vekonar olmak üzere altı farklı üründen oluşan Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin farklı alanlardaki kullanımları ile barınma ihtiyacına hızlıca cevap verdiğini yineledi.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin en dikkat çekici özelliğinin katlanabilir olmaları olduğunu söyleyen Özgül Yücel, ürünlerin özellikle geçici konaklama ihtiyacına bugüne kadar görülmemiş şekilde pratik ve güvenli bir çözüm getirdiğini kaydetti.

Yücel, “Türkiye’de ve dünyada ilk defa Vekon tarafından geliştirilen, birbirinden farklı boyutlara ve kullanım özelliklerine sahip üniteler, kamp, şantiye, ofis, lojman, sosyal tesis binaları ve hobi evleri gibi kullanım alanları sayesinde, başta afet sonrası konaklama olmak üzere tüm acil konaklama ihtiyaçlarını en hızlı ve en güvenli şekilde karşılıyor.” diye konuştu.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin özelliklerinden ve kullanım amaçlarından bahseden Özgül Yücel, Süper Pratik Yaşam Üniteleri içinde yer alan Vekonada’nın mevcut çadırlara alternatif olarak geliştirildiğini belirtti. Bu ürünün hem bireysel kullanımlar hem de toplu kullanımlar için uygun olduğunu söyleyen Yücel, katlanma özelliği ile depolama ve nakliyede maliyet avantajı sağlayan bu ürünün geliştirilen ayakları sayesinde her türlü zeminde kullanılabildiğini, hafifliği sayesinde de bir çadır gibi ulaşımı zor olan bölgelere helikopterler vasıtasıyla taşınarak bırakılabildiğini ifade etti.

Katlanabilir çok amaçlı yaşam ünitesi olan Vekonoba ise özellikle afet sonrası acil konaklama ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hazırlanan toplu yaşam alanlarındaki yaşam üniteleri olarak kullanıldığını vurgulayan Özgül Yücel, Vekonoba’nın büyük çadırlara alternatif olarak düşünülebileceğini ifade etti. Yücel, “Her biri 30 metrekarelik kullanım alanına sahip olan üniteler kendinden tabanlı olduğu için zemin betonuna ihtiyaç duymaz” dedi.

Katlanabilir çok amaçlı ve estetik bir yaşam ünitesi olan Vekonest hakkında bilgi veren Özgül Yücel, estetikliği sayesinde özellikle bu ürünün hobi evi olarak tercih edilebildiğini belirtti. Yücel, “Kurulumu sadece iki kişiyle herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymaksızın yapılabilmektedir. Bir TIR’da aynı anda altı adet ıslak hacimli ünite taşınabilmektedir. Islak hacimli ünite kurulmuş, kullanıma hazır haline göre üç kat daha küçük bir paket haline gelirken, ıslak hacimsiz ünitede bu oran altı kata kadar çıkmaktadır” dedi.

Tek odalı katlanabilir yaşam konteyneri Vekonas’ın ise özellikle inşaat şantiyelerinde kullanılan ofis ve yaşam konteynerlerinin geliştirilmesi ile üretildiğini söyleyen Özgül Yücel, bir TIR’da 12 adet taşınabildiğini vurguladı.

FİYATI 2 BİN 500 TL İLE 10 BİN LİRA ARASI DEĞİŞİYOR

Özgül Yücel, Süper Pratik Yaşam Üniteleri olan Vekonant ve Vekonar ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Islak hacimli bir çekirdeğe sahip olan katlanabilir yaşam konteyneri olan Vekonant, Van depreminden sonra kullanılan yaşam konteynerlerinin katlanabilir versiyonu olarak geliştirilmiştir. Böylece nakliye maliyetlerinde üç kat avantaj sağlanmıştır.  Merdiven ve ara kat döşemeden oluşan yaklaşık yüzde 15’lik bir maliyet ile üst üste iki kat şeklinde de kullanılabilir. Bu sayede alt yapı maliyetlerinden yüzde 50 tasarruf sağlanır. Vekonar ise, döner modüllerden oluşan iç içe geçmeli iki katlı çok amaçlı ofis ve yaşam konteyneridir. Estetik görünümü ile şantiyelerde yönetici ofisi olarak kullanımının yanı sıra konut, satış ofisi, restoran gibi çok farklı amaçlara da hizmet edebilmektedir. Katlanabilir olması sayesinde açık haline göre 2,5 kat daha küçük bir paket halinde depolanabilir ve taşınabilmektedir.”

Yücel, Süper Pratik Yaşam Üniteleri'nin fiyatlarının 2 Bin 500 TL ile 10 Bin Lira arası olduğunu ve 3 kişiyle yarım saat gibi kısa sürede kurulabildiğini açıkladı.. Ekonomik Ayrıntı

18.04.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Vefa Group , Süper Pratik , Vekonada , Vekonoba , Vekonest , Vekonas , Vekonant , Vekonar , Özgül Yücel , Turan Koçyiğit , prefabrik ev , prefabrik haber , emlak haber


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Özellikle orta gelir grubu ve emeklilerin tercih ettiği Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi 15 gün içerisinde kuran Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor. Pratik hazır konut markası Nestavilla, ev hayali kuranları 15 günde ayda 488 TL taksitle “ev”lendiriyor. En çok arsası hazır olan

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Altyapısı hazır katlanabilir yaşam üniteleri geliyor Prefabrike yapı sektörünün önde gelen markalarından Vekon, Nisan ayında görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nde gerçekleştirdiği bir yenilikle sektöre yine öncülük ediyor. Deprem başta olmak üzere afetler sonrası acil barınma ihtiyacı için geliştirdiği katlanabilir yaşam ünitelerini altyapı ve üstyapısı hazır halde üretmeye başlayan Vekon, yeni ürünü ile çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüme imza atıyor.

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan ve bugüne kadar pek çok ilke imza atan Vefa Group, Tasarım Ofisi ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, “Geliştirdiğimiz tasarımlar ile değerler üretiyor ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” diye konuştu. Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden Vefa Group, Tasarım Ofisi ile yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi. Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor. Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na 1999 yılından bu yana aralıksız katılan Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, bu yıl da fuarda yeni ürünleri “Süper Pratik Yaşam Üniteleri” ile yerini alıyor. Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da planladığımız etkinliklerimiz ve hazırladığımız sürprizlerimiz eşliğinde müşterilerimiz ve çözüm ortamlarımız ile fuarda buluşuyoruz” dedi.

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi Vekon Ticari Koordinatörü Ali İhsan Sağlamkaya, daha önce yaşadığımız depremlerden sonraki acil barınma çözümlerinin aksine Van depreminden sonra daha doğru uygulamaların yapıldığını vurgulayarak, afet yönetimi yetkililerinin sektör üreticilerinin önerilerini dikkate alarak afetzedelerin barınma ihtiyaçlarınaçözüm geliştirmesini, sektör adına sevindirici bir gelişme olarak değerlendirdi.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :