Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Şirketlerde yeni trend: Sanal ofis
Şirketlerde yeni trend: Sanal ofis

Şirketlerde yeni trend: Sanal ofis

Dünyada yaşanan ekonomik kriz, girişimciler için yeni bir trendin de tetikleyicisi oldu. Kiralama, kırtasiye, sekretarya gibi masraflardan kurtulmak isteyen küçük işletmeler, ‘sanal ofis’e yöneldi. Dünyanın en büyük esnek çalışma alanı sağlayıcısı Regus’un verilerine göre, Türkiye’de de sanal ofis hizmetlerine yönelik talep 2012’de bir önceki döneme göre yüzde 25 oranında arttı.

İş kurmak ya da işini büyütmek isteyen şirketlerin, artık özel bir ofis kurmalarına gerek kalmadı. Sanal ofislerde ihtiyaca göre kontratlar yapılabiliyor. İsteyen sabit bir oda, isteyen toplantı odası hizmeti alabiliyor. Özellikle küçük işletmelerin sanal ofisleri seçmesinin nedenleri arasında geleneksel, pahalı kiralara bağlı kalmamak, resepsiyon, sekretarya gibi destek hizmetlerini yönetmekten kurtularak en iyi yaptıkları işe odaklanmak gibi avantajlar var.

İyi bir iş adresi ve kusursuz toplantı odalarıyla profesyonel bir imaj yansıtma isteğine de imkan sağlayan sanal ofisler, işletmeleri boş duran ofis alanlarından kurtarıyor.

Girişimcileri depozito, altyapı, dekorasyon gibi önemli giderlerden de kurtaran sanal ofisler, yeni ofis açma gibi büyüme adımlarının ihtiyatlı bir şekilde atılmasına da imkan veriyor. Ayrıca ev-ofislerin neden olduğu verim ve imaj kayıplarını da ortadan kaldırıyor.

Dünyada esnek ofis hizmeti veren Regus, Türkiye’de de kiralama, kırtasiye, resepsiyon maliyetlerinden kurtulmak isteyen şirketlere hizmet veriyor. Regus’un sunduğu hizmetler arasında, şirketler kırtasiye eşyalarında kullanılacak bir iş adresi, şirkete özgü yerel telefon numarası ve aramalara cevap verecek bir resepsiyon görevlisi, postaları alma ve ulaştırma, özel ofislere veya toplantı odalarına erişim yer alıyor.

Dünyada sanal ofislere sahip olan ve Türkiye’de de bu imkanı sunan Regus’tan sanal ofis kiralayanlar, isterlerse ofislerini kalıcı bir düzende, isterlerse gerçek bir ofise geçmeden önceki ara durak olarak kullanıyor.

Risk azalıyor

Regus’un Balkanlar, Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Garry Gurtler, Avro Bölgesi’nde yakın zamanda yaşanan ekonomik gelişmeler ve Avro'nun geleceğine yönelik devam eden spekülasyonların, yerel ekonomiler üzerinde dünya genelinde doğrudan bir etki yarattığını söylüyor. Şirketlerin yaşanan kriz ortamında maliyetlerine dikkat etmek zorunda olduğunu belirten Gurtler, “Sanal ofisler personelin bulunduğu bir ofisin tüm avantajlarını sağlamanın yanı sıra, genişleme ve girişimcilik için gereken esnekliği de sunuyor. Üstelik gerçek bir ofis kurmak için gereken harcama, risk ve yönetim zamanına gerek olmadan” diyor.

Sanal ofis kullanan firmalardan biri olan Ceviz Bilgi Teknolojileri’nde iş geliştirmeden sorumlu İlter Baykam da şunları söylüyor:

“Başlangıçta ofis kurmak çok zor, pahalı ve belki de imkansız görünüyordu. Personelimizin tamamının farklı çalışma yöntemleri ve vasıtaları vardı, ayrıca gerçek bir ofise çok fazla para ödemek istemiyorduk, dolayısıyla resmi olarak bir ofis kurmaya gerek kalmadan, müşteriler ve diğer konuklarla görüşebileceğimiz bir irtibat noktasına sahip olmak için Regus’u kullanmaya karar verdik. Biz işimizin temeline odaklandık ve geri kalanını Regus’a bıraktık.”

Şirketler Neden Sanal Ofise Yöneliyor?

Küçük işletmelerin çalışma alanlarını yönetme yollarındaki davranış değişikliğinde 5 temel neden rol oynuyor:

1.         Özgürlük: Geleneksel, pahalı kiralara bağlı kalmamak.

2.         Odaklanma: İşletmeler en iyi yaptıkları işe odaklanmak istiyor. Resepsiyon, sekretarya gibi destek hizmetlerini yönetmek zaman kaybına neden oluyor.

3.         İmaj: İyi bir iş adresi ve kusursuz toplantı odaları ile profesyonel bir imaj yansıtma isteği.

4.         Gereksiz Masrafları Kesme: Boş duran ofis alanına veya video konferansın mümkün olabileceği yerde yolculuklara para harcamamak.

5.         Tedbirli Büyüme: Girişimcileri depozit, altyapı, dekorasyon gibi önemli giderlerden kurtaran sanal ofisler yeni ofis açma gibi büyüme adımlarının ihtiyatlı birşekilde atılmasına da olanak veriyor.

6.         Ağ Oluşturma: Evden çalışmak maliyetten tasarruf sağlasa da soyutlanmanıza neden olabilir. Dolayısıyla insanlar iş salonlarında çalışmaya yöneliyor.

Regus Hakkında:

Regus, tam donanımlı ofislerden profesyonel toplantı odalarına, iş salonlarından dünyanın en büyük video konferans stüdyolarına kadar çeşitli ürün ve hizmetler sunan dünyanın en büyük esnek çalışma alanı çözümleri sağlayıcısıdır. Günde 1.000.000'a yakın müşteri, 95 ülkede 550 şehirde 1.200 farklı adrese yayılmış olan Regus olanaklarından faydalanarak istedikleri yerde, istedikleri zaman ve istedikleri şekilde çalışabiliyor. Ofis ve çalışma alanı gereksinimlerini Regus aracılığıyla karşılayarak esas işlerine odaklanma avantajını yakalayan yüz binlerce küçük ve orta ölçekli şirketin yanı sıra Google, GlaxoSmithKline ve Nokia gibi büyük ölçekli küresel şirket ve markalar da Regus’un hizmetlerinden faydalanıyor. Regus, Türkiye’de 5’i İstanbul’da 1’i Ankara’da olmak üzere toplam 6 ofisten hizmet sunuyor. 1989 yılında Belçika'nın Brüksel şehrinde kurulan ve Merkez Ofisi Lüksemburg'da bulunan Regus, Londra Menkul Kıymetler Borsası'na kayıtlıdır. Daha fazla bilgi için www.regus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


 

25.04.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Sanal ofis , özel ofis , Regus , ofis , ofis haber , hazır ofis


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Astro Beylikdüzü Projesinde 40 ay vade 0 Faiz...

Astro Beylikdüzü Projesinde 40 ay vade 0 Faiz...

Astro Beylikdüzü projesinde 160.000 TL’ den başlayan fiyatlarla home office satışları devam ederken projenin %80 lik bir kısmı alıcıları ile buluşmuştur. Yakın gelecekte Beylikdüzü ‘ nün en işlek caddesi olacak olan Hürriyet Bulvarı’ nda konumlanan proje, şu ana kadar alıcılarına %60 ile % 70 oranları arasında kar ettiren bir yatırım aracı olmuştur. Batı Yapı, ayrıca home office sahiplerine sunduğu kesin kira garantisi desteği ile yatırımcıların kısa sürede kar etmesine de katkı sağlıyor. Temmuz 2015 tarihinde teslim edilecek proje için Batı Yapı’ nın kendi bünyesinde geliştirdiği 40 ay vade 0 faiz ödeme sistemi ile karlı bir yatırıma davet ediyor.

Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

 Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

İstinyePark’ın yatırımcısı Orjin Group’un yeni ofis projesi Orjin Maslak, Maslak’ın kalbinde açıldı. Yatırım tutarı 190 milyon doları bulan ve yaklaşık 3 yıllık bir planlama ve inşaat süreci sonunda açılan Orjin Maslak; çevreye duyarlı üstün teknolojisi ve ofis çalışanlarının her türlü konforu düşünülerek tasarlanan mimarisiyle, yepyeni bir ofis anlayışı sunuyor.

DÜNYA’NIN EN PAHALI OFİSLERİ LONDRA’DA

DÜNYA’NIN EN PAHALI OFİSLERİ LONDRA’DA

’ün her alanında müşterilerine stratejik hizmet sunan dünyanın önde gelengayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman&Wakefield, her yıl düzenli olarak hazırladığı“Office Space Across the World / Dünyadaki ofis Alanları” başlıklı raporunu yayımladı. Cushman&Wakefield’in dünya genelindeki ofisleri tarafından hazırlanan bu kapsamlı rapor, 2013yılında dünyanın önde gelen ofis pazarlarının

Gayrimenkulde yatırımın yıldızı ofis

Gayrimenkulde yatırımın yıldızı ofis

Yatırımcısını hiçbir dönem üzmeyen gayrimenkul, özellikle ekonomik belirsizlik ortamlarında en iyi yatırım aracı olarak gösterilirken, gerek kira, gerekse mülk getirisi ile ofis ve mağaza yatırımları bu dönemde her zamankinden fazla kazandırıyor. Son aylarda yatırım araçlarında yaşanan hızlı iniş çıkışlar yatırımcıları hangi pozisyonda bulunmaları ya da birikimlerini nerede değerlendirmeleri konusunda düşündürüyor.

Yeni ofisler, yeni iş düzenine göre tasarlanmalı

Yeni ofisler, yeni iş düzenine göre tasarlanmalı

Günümüzde yeni teknolojilerin gelişimi, demografik değişim, ekonominin gidişatı, değişen iş- yaşam dengesi, şirketlerin farklılaşan organizasyon yapıları ve nitelikli ofis+binalar%C4%B1-haberleri">ofis binaların arzı gibi çok sayıda faktör, nasıl bir ortamda ve ne şekilde çalıştığımızı etkileyen trendler arasında yer almakta.

İstanbul Ofis Pazarı'nda Balon Oluşuyor Mu?

İstanbul Ofis Pazarı'nda Balon Oluşuyor Mu?

Türkiye ve İstanbul, hem geniş tüketici kitlesine ulaşma kolaylığı hem de önemli pazarlara yakınlığı nedeniyle ciddi coğrafi avantajlara sahiptir. Demografik yapısı, nitelikli iş gücü ve sürdürdüğü ekonomik gelişmeler sayesinde iş dünyasında oynadığı rolün artmasına paralel şekilde giderek daha fazla uluslararası şirket İstanbul’u bölgesel üs olarak konumlandırmaktadır. General Electric, Microsoft, Unilever, Procter & Gamble, Coca Cola ve Pepsi gibi dünyanın dört bir yanında farklı sektörlerde

Varyap Plaza Pendik'te 100 haftada sıfır faizle ofis

Varyap Plaza Pendik'te 100 haftada sıfır faizle ofis

Varyap Plaza Pendik'te 55 ila 325 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde 278 adet ofis ve ticari alan bulunuyor. Toplam 43 bin metrekare kapalı alana sahip ve 9 kattan oluşan proje, ikinci katından itibaren, panoramik Marmara Denizi ve Adalar manzarasına sahip. Toplam 10 bin 500 metrekare alana sahip 300 araçlık otoparkı, donanımlı güvenlik sistemiyle ofis sahiplerine birinci sınıf bir ofis ortamı sağlıyor.

İyi ofis İ OFİS

İyi ofis İ OFİS

İ Ofis, içinde çalışanlara pozitif hissettirdiği gibi alıcı ve yatırımcısına da kazanç vaat ediyor.Dap Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane’yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang’dan sonra İ Ofis’i devreye sokarak bölgeyi adeta bir Dap Vadisi’ne dönüştürdü. Kağıthane, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi Dap Vadisi olarak anılmaya başladı.

İstanbul'da ofis fiyatları ikinci çeyrekte %5 arttı

İstanbul'da ofis fiyatları ikinci çeyrekte %5 arttı

Dört buçuk yılda üst fiyat segmenti yüzde 7,16 artış gösterirken, alt fiyat segmentinde bu artış yüzde 14,53 olarak gerçekleşti. Son ay artışları ile birlikte kira değerlerinde son dört buçuk yılın en üst seviyesinde bir fiyat ortaya çıktı. 2013 ikinci çeyrek verilerine göre İstanbul geneli ofis kira değerleri üst fiyat segmentinde 28,85 dolar seviyesinde iken, alt fiyat segmentinde kira değeri 17,36 dolar oldu.

DUMANKAYA FLEX KURTKÖY İSTANBUL’UN YENİ İŞ VE YAŞAM MERKEZİ OLACAK

DUMANKAYA FLEX KURTKÖY İSTANBUL’UN YENİ İŞ VE YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Dumankaya İnşaat’ın, İstanbul’un yatırım değeri en yüksek semtlerinden Kurtköy’de yer alan “Dumankaya Flex ” projesinde daire teslimlerine 3 ay kaldı. Sunduğu geniş sosyal imkânlar ve yüksek teknolojilerle ev ve iş hayatının standartlarını kökten değiştirecek Dumankaya Flex Kurtköy, 376 home office ile İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olacak.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :