Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda
Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda

Vekon, dünyada bir ilk olan katlanarak taşınan yaşam üniteleri ile fuarda
İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na 1999 yılından bu yana aralıksız katılan Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, bu yıl da fuarda yeni ürünleri “Süper Pratik Yaşam Üniteleri” ile yerini alıyor. Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da planladığımız etkinliklerimiz ve hazırladığımız sürprizlerimiz eşliğinde müşterilerimiz ve çözüm ortamlarımız ile fuarda buluşuyoruz” dedi.

Büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan ve “Büyük işler bizle başlar” diyen Vekon, sektörde bir ilk olan” Süper Pratik Yaşam Üniteleri” ürünleriyle Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2012’ye katılıyor. İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na 1999 yılından bu yana kesintisiz katılan Vekon, bu yıl da fuarda 128 metrekare büyüklüğe sahip bir alanda yeni ürünleriyle yerini alıyor.

Yapı Fuarı’nı; yeni teknolojileri, geliştirdikleri yeni ürünleri ortaya koymak için bir fırsat olarak gördüklerini söyleyen Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel, bugüne kadar hep büyük alanlarda etkileyici stantları ile müşterilerinin ve fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekmeyi başardıklarını kaydetti.

Fuarda, yeni ürünlerini sergileyecekleri stantları ile yer aldıklarını vurgulayan Yücel, “Planladığımız etkinliklerimiz ve hazırladığımız sürprizlerimiz eşliğinde müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz ile fuarda buluşuyoruz. Uluslararası Yapı Fuarı’na 1999 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl katılıyoruz. Bu yılki standımız geçen sene olduğu gibi fuarın ana girişindeki açık alanda 128 metrekarelik bir büyüklüğe sahip. Ziyaretçiler fuara adım attıklarında ilk olarak onları biz karşılamış oluyoruz” diye konuştu.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile sektöre öncülük ediyor

Fuarda sergiledikleri Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza attıklarını söyleyen Özgül Yücel, “Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla geliştirdiğimiz Süper Pratik Yaşam Üniteleri’ni bu fuarda sergiliyoruz” dedi.

2012 yılının başında, prefabrike şantiye binaları ile ofis ve yaşam konteynerleri üreten markaları Vefa Prefabrike Yapılar’ın adını yenilediklerini, markanın yoluna Vekon olarak devam ettiğini anımsatan Özgül Yücel, Vekon’un eskiden olduğundan daha yenilikçi bir marka olacağını kaydetti. Bunun ilk adımını da Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile attıklarını söyleyen Yücel, “Vekon’un üç ana ürün grubundan birini Süper Pratik Yaşam Üniteleri adıyla Türkiye’de ve dünyada ilk defa geliştirilen ve üretilen 6 farklı ürünle güçlendiriyoruz. Süper Pratik Yaşam Üniteleri; katlanabilme özelliği, hızlı kurulumu, taşıma ve depolamada sunduğu maliyet avantajı sayesinde geçici konaklama ihtiyacına pratik ve güvenli çözümler getiriyor” diye konuştu.

Nakliyede ve depolamada büyük tasarruf sağlıyor
Vekon Satış Yöneticisi Özgül Yücel, Vekonada, Vekonoba, Vekonest, Vekonas, Vekonant ve Vekonar olmak üzere altı farklı üründen oluşan Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin farklı alanlardaki kullanımları ile barınma ihtiyacına hızlıca cevap verdiğini yineledi.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin en dikkat çekici özelliğinin katlanabilir olmaları olduğunu söyleyen Özgül Yücel, ürünlerin özellikle geçici konaklama ihtiyacına bugüne kadar görülmemiş şekilde pratik ve güvenli bir çözüm getirdiğini kaydetti. Yücel, “Türkiye’de ve dünyada ilk defa Vekon tarafından geliştirilen, birbirinden farklı boyutlara ve kullanım özelliklerine sahip üniteler, kamp, şantiye, ofis, lojman, sosyal tesis binaları ve hobi evleri gibi kullanım alanları sayesinde, başta afet sonrası konaklama olmak üzere tüm acil konaklama ihtiyaçlarını en hızlı ve en güvenli şekilde karşılıyor.” diye konuştu.

Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin özelliklerinden ve kullanım amaçlarından bahseden Özgül Yücel, Süper Pratik Yaşam Üniteleri içinde yer alan Vekonada’nın mevcut çadırlara alternatif olarak geliştirildiğini belirtti. Bu ürünün hem bireysel kullanımlar hem de toplu kullanımlar için uygun olduğunu söyleyen Yücel, katlanma özelliği ile depolama ve nakliyede maliyet avantajı sağlayan bu ürünün geliştirilen ayakları sayesinde her türlü zeminde kullanılabildiğini, hafifliği sayesinde de bir çadır gibi ulaşımı zor olan bölgelere helikopterler vasıtasıyla taşınarak bırakılabildiğini ifade etti.

Katlanabilir çok amaçlı yaşam ünitesi olan Vekonoba ise özellikle afet sonrası acil konaklama ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hazırlanan toplu yaşam alanlarındaki yaşam üniteleri olarak kullanıldığını vurgulayan Özgül Yücel, Vekonoba’nın büyük çadırlara alternatif olarak düşünülebileceğini ifade etti. Yücel, “Her biri 30 metrekarelik kullanım alanına sahip olan üniteler kendinden tabanlı olduğu için zemin betonuna ihtiyaç duymaz” dedi.

Katlanabilir çok amaçlı ve estetik bir yaşam ünitesi olan Vekonest hakkında bilgi veren Özgül Yücel, estetikliği sayesinde özellikle bu ürünün hobi evi olarak tercih edilebildiğini belirtti. Yücel, “Kurulumu sadece iki kişiyle herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymaksızın yapılabilmektedir. Bir TIR’da aynı anda altı adet ıslak hacimli ünite taşınabilmektedir. Islak hacimli ünite kurulmuş, kullanıma hazır haline göre üç kat daha küçük bir paket haline gelirken, ıslak hacimsiz ünitede bu oran altı kata kadar çıkmaktadır” dedi.

Tek odalı katlanabilir yaşam konteyneri Vekonas’ın ise özellikle inşaat şantiyelerinde kullanılan ofis ve yaşam konteynerlerinin geliştirilmesi ile üretildiğini söyleyen Özgül Yücel, bir TIR’da 12 adet taşınabildiğini vurguladı.

Özgül Yücel, Süper Pratik Yaşam Üniteleri olan Vekonant ve Vekonar ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Islak hacimli bir çekirdeğe sahip olan katlanabilir yaşam konteyneri olan Vekonant, Van depreminden sonra kullanılan yaşam konteynerlerinin katlanabilir versiyonu olarak geliştirilmiştir. Böylece nakliye maliyetlerinde üç kat avantaj sağlanmıştır. Merdiven ve ara kat döşemeden oluşan yaklaşık yüzde 15’lik bir maliyet ile üst üste iki kat şeklinde de kullanılabilir. Bu sayede alt yapı maliyetlerinden yüzde 50 tasarruf sağlanır. Vekonar ise, döner modüllerden oluşan iç içe geçmeli iki katlı çok amaçlı ofis ve yaşam konteyneridir. Estetik görünümü ile şantiyelerde yönetici ofisi olarak kullanımının yanı sıra konut, satış ofisi, restoran gibi çok farklı amaçlara da hizmet edebilmektedir. Katlanabilir olması sayesinde açık haline göre 2,5 kat daha küçük bir paket halinde depolanabilir ve taşınabilmektedir.”

26.04.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Vekon , Yapı Fuarı , Süper Pratik Yaşam Üniteleri , Vekon Satış Yöneticisi , Özgül Yücel , Süper Pratik , Fuar , İstanbul , Van depremi


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Altyapısı hazır katlanabilir yaşam üniteleri geliyor Prefabrike yapı sektörünün önde gelen markalarından Vekon, Nisan ayında görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nde gerçekleştirdiği bir yenilikle sektöre yine öncülük ediyor. Deprem başta olmak üzere afetler sonrası acil barınma ihtiyacı için geliştirdiği katlanabilir yaşam ünitelerini altyapı ve üstyapısı hazır halde üretmeye başlayan Vekon, yeni ürünü ile çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüme imza atıyor.

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi. Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor. Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza atıyor. Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, sektöre öncülük edecek olan ve özellikle afet sonrası yaşam alanlarının çok kısa sürede kurulabilmesini Süper Pratik Yaşam Üniteleri Projesi’ni hayata geçirdi. Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla

sektörünün en büyük buluşmaları; YAPI FUARLARI-TURKEYBUILD…

sektörünün en büyük buluşmaları; YAPI FUARLARI-TURKEYBUILD…

Geçen yıl 27.556 ziyaretçisi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’yı, yürütülen yoğun tanıtım ve duyuru çalışmaları, Türkiye genelindeki ticaret ve meslek odalarının üst düzey yetkilileri, iş adamları birlikleri ve satın alma heyetlerine özel hazırlanan fuar ziyaret organizasyonları ile bu yıl 30.000 yapı profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :