Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Astay Gayrimenkul'den yeni konut
Astay Gayrimenkul'den yeni konut

 Astay Gayrimenkul'den yeni konut
Astay Gayrimenkul Academia nedeniyle orta gelir grubundan çok fazla teşekkür mektubu alınca yeni bir proje geliştirmek için kolları sıvadı.

Astay Gayrimenkul Avcılar'da geliştirdiği Academia nedeniyle orta gelir grubundan çok fazla teşekkür mektubu alınca yeni bir proje geliştirmek için kolları sıvadı. Arazi arayan şirket, uygun fiyatlı ev yapacak.

Tekstil sektöründe 35 yıl hizmet verdikten sonra işçilik ve imalat maliyetlerinin kârlılıkları zorlamaya başladığını gören Mesut Toprak, rotasını 2000'li yıllardan sonra gayrimenkule çevirdi.

2004'te Astay Gayrimenkul'ü kuran Mesut Toprak, şimdilerde hem konut hem de otelcilik yatırımlarında büyüyor.

Konut alanında A grubuna ve B grubuna yönelik ayrı ayrı projeler geliştirdiklerini belirten Astay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, orta gelir grubuna konut üretmekten çok büyük keyif aldığını ve Avcılar'da inşa ettiği Academia'dan konut alan kişilerden teşekkür mektupları aldığını söyledi.

Ulaşımı kolay yer bakıyor

Teşekkür mektuplarından etkilendiğini belirten Toprak, "Orta gelir grubuna yönelik üreteceğimiz konutlarda kaliteyi uygun fiyatlarda farklı ödeme koşullarında sunmaya devam edeceğiz. Bunun için arsa arayışlarımız sürüyor. Orta gelir grubuna yönelik projemiz yine ulaşımı kolay ve şehir merkezlerinden çok uzak olmayan lokasyonlarda olacak" dedi.

2013'te lüks konut

Bu yılı arsa arayarak geçirmeyi ve devam eden inşaatlarına enerji harcamayı tercih eden şirketin 2013 yılı için planları arasında şehrin merkezinde ultra lüks konut projesi de bulunuyor.

Ultra lüks konutlarda her türlü lüksü bir arada bulunduracaklarını belirten Toprak, şehir otelciliği alanında da ilerleyeceklerinin sinyalini veriyor. İstanbul Levent şirketin ağırlıklı olarak arazi baktığı yer olarak görünüyor.

Frankfurt'a otel

Çukurova Grubundan 2004 yılında satın aldığı Sultanahmet'teki Four Seasons ile otelcilik işine giren, 2008 yılında tarihi Atik Paşa Konağı'nı alarak, Four Seasons Bosphorus Oteli'ni kuran Mesut Toprak'ın otel yatırımları arasında 2013 yılı için Türkiye'de Bodrum ve Bolu, yurtdışında ise Frankfurt ve Londra bulunuyor.

Londra'daki otel işletmesi için dünyanın önde gelen markalarından biriyle görüşmelerini sürdürdüklerini belirten Toprak, " Londra'da amacımız önemli bir tarihi binayı alıp otel ve rezidans olarak dönüştürmek.

Frankfurt'ta ise kendimiz oteli inşa edeceğiz. Burada Four Seasons ile hareket etmeyi planlıyoruz" bilgisini verdi.

2 milyar dolarlık yatırım

Bodrum, Bolu, Frankfurt ve Londra'da üst gelir grubuna hitap edecek projeler geliştirecek olan Astay Gayrimenkul, 2014 yılına kadar otelcilik sektörüne 2 milyar dolar yatırım yapacak.  Otelcilik ya da gayrimenkul alanında herkesin yaptığı şeyleri yapmayı tercih etmediklerini belirten Mesut Toprak, tüm geliştirdikleri projelerde farklı olmayı ilke edindiklerini söyledi.

Mesut Toprak, proje geliştirmeden çok önce iyi bir analiz yapıp, kimin ne tür bir projede mutlu olacağını öngörmeye çalışarak projeleri hayata geçirmenin kendilerini başarıya ulaştırdığına inanıyor.  

Bodrum'a hem konut hem otel

Bodrum'u İstanbul'un bir devamı olarak görmek gerektiğini belirten Mesut Toprak,  aradaki coğrafi uzaklığa rağmen İstanbul ve Bodrum'u tek bir pazar olarak değerlendirmek gerektiğini söylüyor.

Burada ilk hedeflerinin otel olduğunu belirten Toprak, ileriki dönemde konut yapmayı da planlıyor.  Şirket Bodrum'a 150-170 odalı bir otel yapacak. Bodrum'daki otelin 2014 sonunda faaliyete geçirmesi düşünülüyor.

Bolu 2013 sonu veya 2014'ün ilk yarısında tamamlanacak. Londra ve Frankfurt ise 2013 yılı içinde tamamlanacak.  

Yatak sayısı artmalı

Türkiye'yi 8 milyon turistin ziyaret etmesinin beklendiğini aktaran Mesut Toprak, şöyle konuştu; "Ancak bu sayı giderek artacak. Buna karşın 10 milyon insanı yatıracağımız yerimiz yok. İstanbul'un yakın gelecekte 15 bin beş yıldız ve üstü yatağa ihtiyacı var.

Bugün bu anlamda mevcut kapasite 13 bin civarında. Yani bugüne kadar yapılan yatırım kadar daha yatırıma ihtiyaç var. İstanbul'da iyi oda arzının artırılması için devletin arazi açısından destek olması gerekiyor.

Bizim yatak kapasitemiz şu an için sınırlı. Sultanahmet Four Seasons 65 odalı. Atik Paşa Yalısını dönüştürdüğümüz Four Seasons Bosphorus ise 170 odası olan orta ölçekli bir otel"    EMİNE AÇAR-BUGÜN  

02.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Astay Gayrimenkul , Mesut Toprak , Astay Gayrimenkul Academia , uygun konut , Ultra lüks konutl , yeni konut proje


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :