Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Kurtköy'de ofis ve konut Esas Aeropark karma projesi Esas Holding'ten
Kurtköy'de ofis ve konut Esas Aeropark karma projesi Esas Holding'ten

Esas'tan inşaata hızlı giriş

Havacılık, perakende, eğlence, sağlık ve gıda alanlarında faaliyet gösteren Esas Holding’e bağlı Esas Gayrimenkul, 300 milyon euroluk yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor.
İstanbul Anadolu yakasında yer alan ve Esas Gayrimenkul'un yurtiçi genelindeki ilk projesi olan "Esas Aeropark" için ise 70 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildi.

İstanbul'un yeni çekim merkezi olan Kurtköy'de; Sabiha Gökçen Havaalanı'na 1 buçuk dakika mesafede, ofis ve konuttan oluşan Esas Aeropark karma projesi; Esas Holding bünyesinde bulunan Pegasus'un yeni yönetim binasına da ev sahipliği yapacak.

Havacılık, perakende, eğlence, sağlık ve gıda alanlarından sonra beşinci faaliyet alanı olarak gayrimenkul sektörünü belirleyen Esas Holding; yurtdışında satın alma, Türkiye'de ise geliştirme stratejisi ile hareket ediyor. Bu anlamda Esas Gayrimenkul çatısı altında ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul alanında yapılacak olan projeler ile hedef; sektöre hızlı bir giriş yapmak yönünde.

2011 yılı kapsamında İngiltere'nin 7 farklı şehrinde 9 ayrı ofis binası, 3 alışveriş merkezi ve bir alışveriş caddesi satın alan Esas Gayrimenkul; Türkiye'de ise ilk projesini Kurtköy'de Esas Aeropark adıyla toplamda 70 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirdi. Esas Holding bünyesindeki Pegasus'un genel merkezinin de taşınacağı 55 bin metrekarelik toplam inşaat alanına sahip karma proje kapsamında; satışa yönelik 5 bin metrekare konut alanı ve kiralamaya yönelik 15 bin metrekare ofis alanı bulunuyor. A ve B blokları olmak üzere iki bloktan oluşan Aeropark Projesi; toplamda 42 adet ve satış yöntemi ile sunulacak olan dairelere sahip. 71 metrekare'den 146 metrekare'ye kadar farklı seçeneklere sahip olan dairelerin satış fiyat aralığı ise 200 bin TL'den başlayıp 600 bin TL'ye kadar değişiyor.

İstanbul'un yeni gelişim merkezi olan Kurtköy'de konumuyla da dikkat çeken Esas Aeropark; Sabiha Gökçen Havaalanı'na araçla 1 buçuk dakika, Organize Sanayi Bölgesi noktalarına 10 dakika, Viaport Alışveriş Merkezi'ne ise 5 dakikalık uzaklıkta yer alıyor.

Esas Gayrimenkul olarak gerçekleştirilen ve hedeflenen yatırımlar hakkında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erhan Kamışlı "Yeni faaliyet alanımız olan gayrimenkul sektörü için ilk aşamada 150 milyon euro öz sermaye, 150 milyon euro da kredi alımı ile toplamda 300 milyon euroluk bir yatırım hedefliyoruz. İngiltere odaklı gerçekleştirilen toplam yatırım miktarımız 220 milyon sterlin. Bu yatırımlarımız sonucunda elde ettiğimiz kira geliri ise yaklaşık 21 milyon sterlin tutarında." açıklamasını yapıyor.

Esas Gayrimenkul Yönetici Ortağı Sn. Kazım Köseoğlu ise konuyla ilgili olarak "Esas Gayrimenkul'un 70 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği Esas Aeropark projesinin yanı sıra bir diğer hedef projesi; Türkiye kapsamında belirlediği 10 ilde ticari gayrimenkul kapsamında alışveriş merkezi yatırımlarını hayata geçirmek yönünde. Belirlenen illerin kısa ve orta vadede ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş merkezi projelerinin startını verecek olan Esas Gayrimenkul; toplamda yaklaşık 50 - 75 milyon euroluk bir sermaye ile hedeflerini gerçekleştirecek." şeklinde görüşlerini aktarıyor.

Esas Aeropark bünyesinde sunulan bir diğer ayrıcalık ise Boyner Grup çatısı altında yer alan Back-Up üyelik sistemi tarafından alt yapısı oluşturulan concierge hizmetleri. Esas Aeropark sakinlerine 7 gün 24 saat hizmet vererek konfor ve kolaylığı yaşatmayı hedefleyen concierge hizmetleri kapsamında; konut yardım hizmetlerinden, gıda alışverişi ve her türlü teslimat organizasyonuna, eve yemek hizmetinden, kuru temizleme hizmetine, çiçek gönderim organizasyonundan, fatura ödeme hizmetine kadar birçok ayrıcalıklı hizmet bulunuyor.

Esas Gayrimenkul Esas Aeropark projesi kapsamında; kiralama danışmanı olarak Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri ile konut satış danışmanı olarak da Proje Beyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık Hizmetleri ile işbirliği gerçekleştiriyor.

05.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Esas inşaata hızlı giriş , Esas Holding , Esas Gayrimenkul , ofis , konut , Esas Aeropark karma proje , Kurtköy Sabiha Gökçen , yeni projeler , Esas Aeropark Sabiha Gökçen Havaalanı


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :