Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Tahincioğlu 860 milyon dolarlık yatırım yapacak
Tahincioğlu 860 milyon dolarlık yatırım yapacak

 

Tahincioğlu 860 milyon dolarlık yatırım yapacak
Gayrimenkul alanında geliştirdiği projeler ile dikkat çeken Tahincioğlu İnşaat, 2012 yılını 860 milyon dolarlık yatırımla kapatacak. Soyak, Mesa gibi firmalarla da ortaklıklara girecek olan firma, arazi arayışını da sürdüyor.
 
Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu,  piyasalara pozitif hava pompalandığını, yavaşlama söylentilerine karşı pozitif olduğunu söyledi. “Biz beklentilerin doğrultusunda zorlu bir yıl olacağını düşündük.”diyen Tahincioğlu, tahminlerin ötesinde ilk çeyreği iyi geçirdiklerini söyledi. Yıl sonuna kadar 860 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirten Tahincioğlu, TAO Gayrimenkul ve Mesa ile beraber Zeytinburnu'nda bir arazi için teklif verdiklerini kaydetti. Nurol GYO'nun Zeytinburnu-Seyitnizam bölgesinde yer alan nakliye ambarlarının yerine konut projesi yapmaya hazırlandığını belirten Tahincioğlu, “Bu proje için Mesa Mesken, TAO Gayrimenkul ve Tahincioğlu Gayrimenkul ile birlikte NAKO’ ya teklif verdik. NAKO yönetim kurulu da münhasırlık verilmesine karar verdi.  232 adet nakliye ambarının hasılat paylaşımı sistemi doğrultusunda, geliştirilmesi açısından başlangıç yapıldı. Sözleşme hazırlıkları başladı. Daha sonra genel kurula aktarılacak” dedi. Yıl sonuna kadar konut, avm ve ofis projelerine imzasını atacak olan Tahincioğlu, E-5 üzerinde hayata geçirdiği Nida Kule projesinin de teslimlerine hazırlanıyor. 
 
TÜRKLER GAYRİMENKULU SEVİYOR
Türk insanının gayrimenkulu sevdiğini söyleyen Tahincioğlu, “Ödenebilir şartların artmasıyla birlikte talep arttı. Abartmayı seven bir toplumuz. Konut alışlarımızda da bu gözlemlenebiliyor.”diye konuştu. Konut kredilerinde gayri safi yurtiçi hasıla oranının yüzde 5 olduğuna değinen Tahincioğlu, “Gayrimenkulde kat edilecek çok yol var. Avrupa'da bu oran yüzde 50'lerde, Amerika'da ise yüde 60 olarak belirtiliyor.”diye konuştu. 
 
“TİCARİ GAYRİMENKUL İLE KONUT ARASINDAKİ UÇURUM KALKSIN”
İş hayatında bardağın dolu tarafına bakmayı sevdiğinden bahseden Tahincioğlu, konut alımlarında belirlenen yüzde 25'lik özkaynak limitinin, ticari gayrimenkullerde yüzde 50 olmasını adaletli bulmadığını söyledi. Gerçek konut ihtiyacı olanların konut almasını daha doğru bulduğunu da belirten Özcan Tahincioğlu, “Ticari gayrimenkullerin getirisi konuttan daha fazladır. Çünkü firmalar  sermayelerini ofis alımlarına değil, işe yatırmayı tercih ediyorlar. Kira ödeyemeyi tercih edip, masraf olarak gösterip bunu vergiden düşürdükleri için. Kiracı olmaktan vazgeçmiyorlar bu da yatırımcı için düzenli kira getirisi demek oluyor.” diye konuştu. 
 
2012'DE 860 MİLYON DOLARLIK YATIRIM 
Tahincioğlu'nun bu yıl içerisinde hayata geçireceği projelerin toplamı 860 milyon dolar olacak. İstanbul Göztepe'de hayata geçirilen Nida Kule'nin sonuna geldiklerini belirten Özcan Tahincioğlu, temmuz ayında teslimlere başlayacaklarını söyledi. Ataşehir'de yükselecek olan Palladium Tower projesinin temellerini bu ay içerisinde atacaklarını kaydeden Tahincioğlu, proje için ciddi bekleme listeleri olduğunu ve metrekare fiyatlarının 5 bin dolardan başlayaklarını ifade etti. 
 
“FİNANS MERKEZİNDE ARAZİ ALDIK”
TOKİ ihalesinden Finans Merkezi içerisinde 50 bin metrekarelik kiralama alanı olacak olan arazi satın aldıklarını belirten Tahinvioğlu, “Bu proje için yeni master plan çerçevesinde kriterleri bekliyoruz. Projeye başlar başlamaz 2 sene içerisinde bitireceğiz.”diye konuştu. Sene sonunda Levent'te bir ofis projesine ve Şişli'de de karma projeye başlayacaklarını anlatan Özca Tahincioğlu, şehir merkezinden ayrılmayı düşünmediklerini, kendilerini A+ projelerinde daha başarılı bulduklarını söyledi. Yıl sonunda Çengelköy'de lüks konut projesine başlayacak olan Tahincioğlu, yine kendi arazisinde Seyrantepe'de konut projesine başlamaya hazırlanıyor. Antakya merkezde ilk AVM inşaatına da devam eden firma, Palladium Antakya adını verdikleri AVM'yi 2013 Eylül'de açacak. 
 
“FİKİRTEPE'DEN ÇIKTIK”
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanlarıyla ilgilendiklerini söyleyen Özcan Tahincioğlu, bölgede yaşanan ve çözülemeyen sıkıntılar yüzünden Fikirtepe'den çıktıklarını ifade etti. “Oradaki bütün büyük oyuncuları bıktırdırdılar. Nitelikli çoğunlukla oy toplanabildiğinde kentsel dönüşüm hızlanacak.”diye konuştu. Fikirtepe'nin dışında Kartal'ın ilgi alanları içinde olduğunu da söyleyen Tahincioğlu, karma projelere sıcak baktıklarını da söyledi. 
 
SOYAK İLE BERABER ADANA'YA GİRİYOR
Tahincioğlu, Anada'da Soyak ile ortak bir proje gerçekleştireceklerini belirtti. Karma proje olarak tasarlanan projenin arazisi 220 dönüm. Ankara ise yine firmanın ilgi alanlarından. 
 
MALİYETLERDEKİ ARTIŞ FİYATLARA YANSIYACAK
Konut maliyetlerinde yüzde 25'lik artış olduğunu söyleyen Özcan Tahincioğlu, bu artışın sadece yüzde 10'unun konut fiyatlarına yansıdığını kaydetti. Rekbaetten dolayı yansımanın yavaşladığını belirten Tahincioğlu, “Faizlerin düşeceğine inanmıyorum. Yüzde 1 seviyesinde seyredecek. Konut alımı için en doğru zaman olduğunu düşünüyorum.”dedi.  Habertürk

05.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Tahincioğlu 860 milyon dolarlık yatırım yapacak , Tahincioğlu , Özcan Tahincioğlu , Nurol GYO , TAO Gayrimenkul , TÜRKLER GAYRİMENKULU SEVİYOR , TİCARİ GAYRİMENKUL İLE KONUT


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :