Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

2012 YAZ BAHÇELERİ TRENDLERİ!
2012 YAZ BAHÇELERİ TRENDLERİ!

2012 YAZ BAHÇELERİ TRENDLERİ

Bu yaz bahçelerde Endonezya ağaçları ön planda...
Bahçe mobilyalarında iddiasını ortaya koyan Mobilyanın başkenti Modoko, baharın yüzünü göstermeye hazırlandığı günlerde, tüketicinin hayallerini renklendirecek ürün portföyünü açıkladı.  
Endonezya’dan gelen tik ağacıyla dünya var oldukça çürümeyecek mobilyalar üreten Modoko, Uzakdoğu’nun egzotik dünyasını tik ağaçlarıyla bahçeler için ölümsüzleşirken, plastik ve ahşabı da binin üzerindeki bahçe mobilyası gamında tüketiciye sunuyor.
 
Bahçe mobilyalarında binin üzerinde ürün gamına sahip olan Modoko, 2012 bahçe mobilyası trendlerini ve bahçe mobilyası seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaştı.
Bahçenize ya da terasınıza mobilya seçmeden önce, nasıl bir dekor istediğinize karar vermelisiniz. Yumuşak minderleri olan, cıvıl cıvıl tasarımlar mı? Tamamen doğal olan bir tasarım mı? ya da kendinizin belirleyeceği bir kombinasyon mu? Bunları yanıtladıktan sonra, dikkat etmeniz gereken birinci koşulun, hava şartlarına dayanıklı bahçe mobilyası seçimi yapmak olduğunu unutmamalısınız. Ancak ürünü
seçmeden önce kullanılan malzemesine karar vermelisiniz. Ahşap mı? Plastik mi?
 
Tik, sedir, rattan ve iroko…
 
Eğer “Bahçe mobilyam hem doğal malzemeli olsun, hem de sudan etkilenmesin” diyorsanız Modoko tik, sedir ve iroko ağaçlarından üretilen takımları öneriyor. Tropikal bir ağaç olan tik, tüm açık alan mobilyalarında kullanılan ve dünyada yalnızca 3-4 ülkede koruma altına alınmış olan bir ağaç. Yaklaşık 30 yılda gelişimini tamamlayan tik, her türlü hava koşuluna dayanabiliyor. Dış mekân için üretilen mobilyalar arasında tik ağacından üretilenlerse ayrı bir prestije sahip oluyor. Özel sertifikalarıyla bunu belgeleyen ürünler uzun süre kullanılabildiklerinden klasik mobilya grubuna da giriyorlar. Her zaman bahçe mobilyası üreticilerinin ilk tercihi olan tik ağacı, yeni tasarımlarda, değişik malzemelerle birlikte de kullanılıyor. Bu, mobilyanın estetiğini ve dayanıklılığını artırıyor. Bu ağaçla en iyi uyumu sağlayan madde ise alüminyum, okside olmadığından uzun yıllar kullanılabiliyor.
 
Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan diğer ağaçlar ise çok çeşitli; dayanıklılık açısından en çok tercih edilenler ise sedir, rattan ve iroko.
Birçok sektörde kullanılan ve doğa dostu olarak tabir edilen bambulardan bahsetmeden olmaz tabii… Dış mekân mobilya ve aksesuar yapımında da tercih edilen bambu, kullandıkça eskiyen bir ağaçtır, zımparalama ve boyama işlemi sizin tercihinize bağlı.
 
Ahşap görünümlü ama plastik
 
Daha renkli ve daha hafif bir bahçe mobilyasına sahip olmak isterseniz, ahşaptan sonra tercih edilen ikinci malzeme olan plastiktik bahçe mobilyalarına bakmalısınız. Plastik bahçe mobilyaları, yüksek gramajlı plastikten üretilir. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen, deforme olmayan ve ısıdan etkilenmeyen plastiğin tercih edilmesi gerekiyor. Ahşap bahçe mobilyalarının daha ağır ve klasik bir havası olduğunu düşünüyorsanız, size raftan görünümlü plastikleri önerebiliriz. Rattan görünümlü plastikler, örgülü, iç konstrüksiyonu alüminyum olan, her türlü hava koşullarına dayanıklı takımlardır. Bu nedenle uzun yıllar kullanılabilir, plajda, havuz kenarında ve teraslarda rahatlıkla kullanılabilir.
 
Bahçede mobilyayı tamamlayanlar
 
Bahçe mobilyası üretiminde kullanılan malzemeleri açıkladıktan sonra, ahşap ya da plastik tercihini yaptıysanız sıra, mobilyayı tamamlayan ürünlerde… Hamak, minder, şemsiye ve tenteye de karar verip özgün bir dizayn ile bahçeniz yaza hazır demektir! Her şeyden önce dış mekânlarda şemsiye kullanmak şart… Yani, şemsiyesiz bir bahçe mobilyası kullanışlı olmayacaktır. Güneşten, hafif yağmur ve rüzgardan
etkilenmemek için üretilen bahçe şemsiyeleri, genellikle konstrüksiyon ahşaptan üretilmektedir. Ahşap bahçe mobilyasıyla kullanıldığında oldukça hoş bir görüntü sağlamaktadır. Bahçe şemsiyesi alırken kumaşın kalitesine ve taşıyıcı ayaklarına dikkat etmenizi öneririz. Çünkü her şemsiye her ayakta durmayacağı gibi, ayak seçenekleri de şemsiyenin boyutuna göre seçilmelidir.
Mobilyanıza uygun, zamanla çökmeyecek, deforme olmayacak, sağlam minderlerinizi de aldınız, ama yeşilliğin üstünde de zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Büyük yer minderleri hem rahatlık açısından
hem de dekoratif olacağından size yardımcı olabilir. Rengârenk yer minderleriyle, temiz havanın keyfini çimenlerin üstünde, çiçeklerin arasında çıkarabilirsiniz. Açık havada yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de hamak sefasıdır şüphesiz… Bu eşsiz eğlence mobilya üreticilerin de dikkatinden kaçmamış olmalı. Çünkü, şık ve kullanışlı hamakları hemen hemen her bahçe mobilyası üreticisi vitrinine yerleştirmiş bile.

07.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : 2012 YAZ BAHÇELERİ TRENDLER , yaz bahçeleri , Mobilyanın başkenti Modoko , Bahçe mobilyaları , Modoko 2012 bahçe mobilyası , Ahşap bahçe mobilyaları


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :