Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Teknik Yapı Fikirtepe'de 750 hak sahibi ile anlaşarak dönüşüme başladı.
Teknik Yapı Fikirtepe'de 750 hak sahibi ile anlaşarak dönüşüme başladı.

Fikirtepe'de dönüşüme başlandı

Teknik Yapı Fikirtepe'de 750 hak sahibi ile anlaşarak dönüşüme başladı.
 
Hükümet riskli bölge­leri kökten dönüştürmek için kanun yapmaya çalı­şıyor. Ancak bazı mütteahhitler çok başarılı kentsel dönüşüm projelerine imza atmaya başladı bile. Teknik Yapı'nın patronu Nazmi Durbakayım ve oğlu Umut, Fikirtepe'de 3 ada ile anlaşıp bölgeye 2 bin 650 konut yaparak ilk büyük 'mahalle' dönüşümünü başarmak üzere. An­cak en ilginç gelişme Nazmi Durbakayım'ın 1982'de Halkalı ve İkitellide inşa ettiği Bahariye Mensucat ve Halı fabrikalarını da yine Teknik Yapı'nın yıkacak ve yerine konut, AVM ve rezidans yapacak olması.
 
FİKİRTEPE'DE İMZALAR ATILIYOR
Fikirtepe'de 3 adada proje yapacağız. Hak sahip­leriyle anlaşma sağlandı, imzalar atılıyor. Adalardan biriyle yüzde 99.9, ikincisiyle yüzde 92, üçüncüsüyle de yüzde 80 oranında el sıkıştık. Toplam büyüklük 52 bin metrekare. Bu adalar 215 parselden oluşuyor ve 750 hak sahibi bulunuyor. Yaklaşık 19 bin metreka­relik birinci adada 950 konut yapmayı planlıyoruz. İkinci ada 20 bin metrekare ve burada yapılması planlanan konut sayısı l.000, üçüncü ada alanı ise 13.500 metrekareve yapılması planlan konut sayısı 700. Adalar için birden fazla konsept proje hazırladık. Lüks projeler üreteceğiz. Toplam 52 bin metrekarelik adada 3 blok üzerinde 2.650 üniteden oluşan rezi­dans, home office ve ticari birimler olacak. Adalarda 4'üncü kattan itibaren Saraybunu manzaralı olacak. Bu projelerde maliklere yüzde 55 pay veriyoruz. Her bağımsız bölüm için belli bir hak mahrumiyeti bedeli ödeyeceğiz. Bu rakam her konut için aylık 700 lira, dükkan içinse aylık 1000 lira. Aynca bir kereye mahsus taşınma bedeli olarak da 1000 lira ödene­cek. Biz aslında bu işe Uçaksavar'daki oranı görünce cesaretlendik. Uçaksavar'da 427 bağımsız bölüm var. Orada maliklerin taleplerine göre proje geliştireceğiz. Yüzde 83'ü katıldı ve seçilen müteahhit olduk. Sonra sözleşme çalışması yapıldı 6 ay sürdü. Şimdi imzaya başladık ve 3 haftada imza oranı yüzde 80'e dayandı.
 
KANUNLAR KİMSEYİ ZORLAMIYOR
Şimdi kentsel dönüşüm Afet Kanunu ile birlikte iş hızlanacak. Aslında kanun denilince sanki in­sanları bir şeye zorlayacaklar gibi anlaşılıyor. Öyle değil. Bu konuyu Erdoğan Bey çok güzel anlattı: Afet Kanunu'nda üçte iki çoğunluk esas alınacak. Devle­tin kimsenin malında gözü yok. Üçte iki tamamsa, dönüşüme yanaşmayan üçte 1 için SPK'ya bağlı ekspertiz rakamı çıkacak. Bu bölüm diğer maliklere teklif edilecek. Onlar alamadı mı? O zaman müteah-hite sunulacak. Onlar da mı almadı devlet alacak. Devlet ise üçte iki ne diyorsa ona tabi olacak. Bunu speküle ederek kanunun önünü kesmek çok yanlış olur. Mazallah bir deprem yaşanırsa bedeli acı olur.
 
BAHARİYE HALI YIKILIYOR YERİNE 100 KONUTLUK PROJE
Umut Durbakayım, yeni projelerden bahsediyor ve şöyle konuşuyor: "Halkalı'da Bahariye Halı fabrikasının yerinde yıkıma başlıyoruz. Orada 1.100 konut olacak. Bahariye Mensucat (İkitelli) için de çalışmalarımız sürüyor. Suadiye Sahil Site'miz olacak. 200'den fazla konut çıkacak. Kentsel dönüşümle ilgili projeler de geliyor. Aslında dönüşüm işi bizim kaderimizde var. Teknik Yapı birçok projesini de eski fabrikaların yerine yaptı. Bir tanesi tavuk çiftliği ve taş ocağı üzerine, bir başkası Baymak'ın yerine oldu. İshakol'un yerine proje yaptık. Şimdi Nazmi Beyin 1982'de yaptığı Bahariye Halı ve Mensucat fabrikabranı da yıkryoruz. Bahariye Halı 58 bin metreka­re. Ancak bir ayrıntı var ki söylemek lazım; babamın yaptığı yapıları yıkmakta zorlanı­yoruz. 12 sene Önce de yine onun yaptığı bir fabrikada tadilat istendi, sadece merdiveni yıkmakta bile çok zorlandık. İkitelli tarafında babamın inşa ettiği 20 civarında fabrika var ve bunların yarısı konut projesi olmak için yine bize gelecek gibi görünüyor."   En son haber

08.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Teknik Yapı Fikirtepe 750 hak sahibi ile anlaşarak dönüşüme başladı , Teknik Yapı , Nazmi Durbakayım , oğlu Umut , Fikirtepe , kentsel dönüşüm , Afet Kanun , Umut Durbakayım , teknik yapı yeni konut projeleri , fikirtepe yeni konut projeleri


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Teknik Yapı’nın Avrupa Seferi Başlıyor

Teknik Yapı’nın Avrupa Seferi Başlıyor

Teknik Yapı, Sivil Kentsel Dönüşümü Halkalı’ya taşıyor. Konut, rezidans ve ticari birimlerinden oluşan Teknik Yapı Metropark projesi satışa çıkıyor. Teknik Yapı’nın İstanbul Avrupa Yakası’nda gerçekleştireceği proje serisinden ilki olan Metropark projesinin satış öncesi ilk tanıtımı 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü yapılacak.

Teknik Yapı dan Tuzla' ya Dev Proje İstanbul Evora

Teknik Yapı dan Tuzla' ya Dev Proje İstanbul Evora

Çocukların hayal gücünden aldığımız ilhamla, büyüklerin hayallerini gerçek kılmak için yola çıkıyoruz. İstanbul’un içinde yepyeni ve kusursuz bir şehir, Her detayıyla ışık saçan bir proje yaratıyoruz. Yeni bir başlangıca, hayallerinize kavuşmaya hazırsanız Evora İstanbul ile tanışmak için sizi Tuzla’ya davet ediyoruz.

Teknik Yapı Emlak Gyo Projesi Tuzla'da 5 bin Konut Yapacak

Teknik Yapı Emlak Gyo Projesi Tuzla'da 5 bin Konut Yapacak

Bu projeyle 175 bin kişilik nüfusa sahip bölgenin nüfusuna 15-20 bin kişi daha ekleyeceklerini belirten Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, projeyle İstanbul’un eski sayfiye yeri olan ve bir türlü daha fazla ileri gidemeyen Tuzla’ya gerçek bir dönüşüm yaşatacaklarını söyledi. Deniz manzaralı ve bölgeye hakim bir tepede geliştirilen projenin hava, deniz ve karayolu

Yeni Konut Projeleri Eylüde Görücüye Çıkıyor

Yeni Konut Projeleri Eylüde Görücüye Çıkıyor

Markalı konut üreticilerinin çoğu eylül ayı ile birlikte iddialı yeni projelerini açıklamaya başlayacaklar. Haziranla birlikte yaz rehavetine giren emlak piyasasında inşaat şirketleri eylüle hazırlanmaya başladı. Şu anda mevcut projelerinin satış ve teslimlerine odaklanan şirketler, büyük ve iddialı projelerini eylül ayıyla birlikte piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 55ce10368b74c83b