Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

40 katlı iki gökdelen yükselecek
40 katlı iki gökdelen yükselecek

40 katlı iki gökdelen yükselecek


 

Türkiye'nin en değerli arsası konumundaki İstanbul Mecidiyeköy Meydanı'na komşu 24 dönümlük arsaya 40'ar katlı iki gökdelen inşa edilecek.

 

 

Temmuz 2008'de Emlak Konut GYO'nun açtığı bu en değerli arsanın ihalesini yerli inşaat şirketlerinin kurduğu Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak ortak girişim grubu kazandı. İhaleden 2 ay sonra Yaşar Aşçıoğlu'nun yüzde 40 hissesini satın alarak ortaklığa dahil olan İsviçreli fon kuruluşu Viatrans, aradan geçen 3,5 yıl içinde hisselerin yüzde 96,99'una sahip oldu. İhaleyi kazanan firmaların teklifi gereğince, likör fabrikası arsasından elde edilecek 607 milyon liralık hasılatın yüzde 50'si (317,5 milyon TL) Emlak Konut GYO'nun olacak.

 

 

 

Viatrans'ın Türkiye yöneticisi ve Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi'nin İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, mimarlarıyla birlikte dün likör fabrikasında düzenlediği bir basın toplantısıyla buraya yapacakları projeyi açıkladı. Komşusu Ali Sami Yen Stadı'na yapılacak binalar gibi bu arsaya yapılacak projenin mimarı da Emre Arolat Mimarlık Ofisi adına toplantıya katılan mimar Gonca Paşolar, buraya 40'ar katlı gökdelen inşa edileceğini açıkladı. Böylece iki gökdelen de 274 metrelik kot yükseklik sınırına ulaşacak.

Kültürel amaçlı yeni yapı da her gün önünden bir insan selinin aktığı bölgede 'halka açık bir mekân' olarak kalacak. Projede 14 bin metrekarelik bir alan mağazalara ayrılacağı için halka açık olarak kalacak. Kültür merkezi ve ticarî ünitelerin arkasındaki gökdelenlerde 25 bin metrekarelik otel, 55 bin metrekarelik konut alanı (400 rezidans), 25 bin metrekarelik ofis alanı bulunacak. Viatrans'ın 24 bin metrekarelik arsa üzerinde öngördüğü toplam inşaat alanı 184 bin metrekare. 54 bin metrekarelik bir otopark da binanın altında yer alacak.

Kurulduğu 1930 yılından 2000 senesine kadar likör fabrikası olarak kullanılan bina, en son Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı olarak hizmet verdi. Bu bina Maliye'nin kullanımından sonra 2 No'lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nca koruma altına alındı. 2 No'lu Kurul'un binanın yıkılmadan korunmasına ilişkin görüşleri bulunurken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kurulmasından sonra bu arsada 'doğa varlıklarının bulunduğu' gerekçesiyle yetki 6 No'lu Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'na geçti. 6 No'lu Kurul, doğa varlıklarının da korunması şartıyla fabrika binasının yıkılarak aslına uygun şekilde yeniden yapılmasına izin verdi. İTÜ öğretim üyesi Gülsün Tanyeli, depreme karşı dayanıksız olduğu için bu binayı yıkarak aslına uygun şekilde yeniden inşa edeceklerini söyledi.
 

17.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : 40 katlı iki gökdelen yükselecek , Emlak Konut GYO , yerli inşaat şirketleri , Aşçıoğlu , Ofton , Meydanbey , Omak , Viatrans , Likör fabrikası arsası , Yaşar Aşçıoğlu , İTÜ öğretim üyesi , Gülsün Tanyeli


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AĞAOĞLU, MASLAK 1453 İLE YENİ BİR ÇAĞ AÇIYOR

AĞAOĞLU, MASLAK 1453 İLE  YENİ BİR ÇAĞ AÇIYOR

AĞAOĞLU, MASLAK 1453 İLE YENİ BİR ÇAĞ AÇIYOR Lansman öncesi satışlarda yalnızca birkaç günde 1.400 konutun satışını yaparak 850 milyon TL tutarında rekor bir hasılat elde etti. Ağaoğlu, Cumhuriyet tarihinin en büyük gayrimenkul projesi olan Ağaoğlu Maslak 1453 ile Körfez ülkelerinin yatırımcılarını fethetmeye hazırlanıyor. Türkiye konut sektörüne vizyonu ve yatırımlarıyla yön veren Ağaoğlu, İstanbul Maslak’ta gerçekleştirdiği yeni projesi Ağaoğlu Maslak 1453’ü Dubai’de düzenlenen

Halkalı Atakent yeni projesi Dumankaya Miks, önemli bir yatırım fırsatı

Halkalı Atakent yeni projesi Dumankaya Miks, önemli bir yatırım fırsatı

HALKALI’NIN SAĞLIK MERKEZİ’NDE YENİ YATIRIM ALANLARI İHALEYE ÇIKIYOR Dumankaya İnşaat’ın TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO A.Ş işbirliği ile Halkalı Atakent’te ki yeni projesi Dumankaya Miks, hızla gelişen bölgede önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. Konut ve ticari alanlardan oluşan projenin ticari alanları 21 Haziran 2012’de ihale yoluyla satışa çıkıyor. İstanbul – Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Dumankaya İnşaat, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş Kaynak Geliştirme Uygulamaları kapsamında hayata

Sarp Group büyük düşünüyor, büyük yapıyor

Sarp Group büyük düşünüyor, büyük yapıyor

Sarphan Finans Park'la Avrupa'nın ve dünyanın en büyük mimarlık ödüllerine hak kazanan Sarp Group, yeni iddialı projeleriyle geliyor Sarp Group büyük düşünüyor, büyük yapıyor Türkiye'nin yeni finans merkezinin tam kalbinde yer alan ilk ve tek proje olan Sarphan Finans Park'ın çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Sarp Group, Türkiye'nin altı şehrinde birçok büyük projeyi aynı anda yürütüyor. Sarp Group, önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığı büyük projelerin çalışmalarını da aynı hızla sürdürüyor.

İstanbul Finans Merkezi’nin ilk projesi rezidans bloğundaki 308 konutluk ilk etap metrekaresi 5.000 TL’ye

İstanbul Finans Merkezi’nin ilk projesi rezidans bloğundaki 308 konutluk ilk etap metrekaresi 5.000 TL’ye

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi, Türkiye’nin en büyük projelerinden birini Doğu Ataşehir’de inşa ediyor. Dünya standartlarındaki projenin tüm fonksiyonları 2015 yılı başında tamamlanacak. Doğu Ataşehir’deki proje, rezidans bloğundaki 308 konutluk ilk etap, metrekaresi 5.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı. Stüdyodan 4+1’e kadar, 40 m² ile 250 m² arasında değişen büyüklüklerde daire seçenekleri bulunan projenin satışa çıkan rezidans bloğu 27 kattan oluşuyor ve yüksekliği 140 metre.

Atatşehir Finans Merkezine Yeni Metropol

Atatşehir Finans Merkezine Yeni Metropol

Varyap-GAP Ortak Girişimi, Metropol İstanbul’da rezidans blokundaki 308 daireyi satışa sundu. Türkiye’nin en büyük karma projelerinden Metropol İstanbul’da, metrekare fiyatı 5 bin liradan, en düşük daire fiyatı ise 239 bin liradan başlıyor. Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biri olması hedefiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tasarlanan İstanbul Finas Merkezi

ŞEHRİZAR KONAKLARI GELİRİ EMLAK KONUT'UN TAHMİNİNİ İKİYE KATLADI

ŞEHRİZAR KONAKLARI GELİRİ EMLAK KONUT'UN TAHMİNİNİ İKİYE KATLADI

Projenin toplam yatırım maliyetinin 450 milyon lira olduğunu vurgulayan Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Şehrizar Konakları'nda daire fiyatlarının KDV dahil 1 milyon 950 bin lira ile 3 milyon 500 bin lira arasında değiştiğini söyledi. İNŞAATIN YÜZDE 60'I BİTTİ FEYZULLAH Yetgin de Gap İnşaat olarak yurtdışında pek çok proje gerçekleştirdiklerini, Şehrizar Konakları ve kentsel yenilenme...

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :