Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İmaj İnşaat’tan Zekeriyaköy’de lüks villalardan oluşan iki yeni proje
İmaj İnşaat’tan Zekeriyaköy’de lüks villalardan oluşan iki yeni proje

İmaj İnşaat’tan Zekeriyaköy’de
lüks villalardan oluşan iki yeni proje

İmaj İnşaat, Zekeriyaköy’de hayata geçireceği ve toplam 46 lüks villadan oluşan İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy isimli yeni projelerini basına tanıttı. Projelere özel olarak, Denizbank tarafından verilen mortgage
kredisinin faiz oranının 0,87’ye sabitlendiği açıklandı.

İmaj Grup bünyesinde faaliyet gösteren İmaj İnşaat, Zekeriyaköy’deki İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy adlı yeni projelerini ve önümüzdeki dönem projelerini 18 Mayıs Cuma günü, Pera Palace Hotel’de yapılan lansman toplantısı ile duyurdu.

İmaj İnşaat Genel Müdürü Hasan Aras ve Denizbank yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, projelerin başlıca şu avantajları üzerinde duruldu:

1.     Projelerin yer aldığı Zekeriyaköy, hem sakinlerine çok doğal ve şehir kargaşasından uzak bir yaşam olanağı sunuyor hem de yeni ulaşım olanakları ile birlikte şehre bir o kadar yakın.

2.     Projeler için Zekeriyaköy’ün seçilmesinin diğer bir nedeni de depreme dayanıklılık açısından İstanbul’un en sağlam bölgelerinden biri olması.

3.     İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy; yüzde 70 peyzaj alanına ve 600 metrekare sosyal alana sahip.

4.     İmaj İnşaat, Denizbank ile gerçekleştirdiği anlaşma sonucunda projelere özel sağladığı 0,87’lik tüketici kredisiyle özel bir ödeme olanağı sağlamış oluyor.

5.     İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy villaları Zekeriyaköy bölgesinde çatı dubleksi tipinde kat bahçesine sahip olan tek proje.

Toplantıda öncelikle İmaj İnşaat hakkında bilgi veren Genel Müdür Hasan Aras, İmaj İnşaat’ın şimdiye kadar yaptığı ve bundan sonra yapacağı projelerle “ayrıcalık inşa etme” felsefesine bağlı kalarak çalışmalarına devam etmeyi planladığını belirtti. İmaj İnşaat olarak, daha çok A+ müşterileri hedeflediklerini, nitelikli konut ve ticari projeler yapmayı tercih ettiklerini söyleyen Aras, çok yüksek adetli konut projeleri üretmek yerine, kişiye ve kişinin hayatına uygun residence veya villa tipi projeler üretmeyi tercih ettiklerini söyledi. Hasan Aras, İmaj İnşaat’ın butik ve özel projelerle standart çalışmalardan ayrışmaya, kalite ve konforuyla öne çıkmaya özen gösterdiğini belirtti. Projelerin lokasyonunun ve kolay erişilebilir bir konumda olmasının, yaşama rahatlığı sağlayan bir plana ve detaylı, kaliteli bir işçiliğe sahip olmasının da İmaj İnşaat olarak önem verdikleri konulardan olduğunu belirten Hasan Aras sözlerine şöyle devam etti: “Tüm bunları yaparken de insana ve doğaya saygılı olmaya özen göstermeye çalışıyoruz. Bu yaklaşımımızın projelerimizin satışlarını da kolaylaştırdığına inanıyoruz. Şimdiye kadar birçok projenin ön lansmanı sırasında satışlarımızın büyük bir
bölümünün gerçekleşmesi de bunu ispatlıyor. Önümüzdeki dönem İmaj İnşaat olarak yapacağımız diğer projelerde de bu ilkelerden vazgeçmeyeceğiz.”

İmaj İnşaat Genel Müdürü Hasan Aras güncel projeler hakkında şunları söyledi: “Şu anda aktif olarak İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy projelerinin satışlarını gerçekleştiriyoruz. Ön lansman sonrası projelerimizin yaklaşık %40’ının satışını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Levent bölgesinde, Levent Life 2 projesi de gündemimizde bulunuyor. İmaj İnşaat olarak, grup bünyesinden ayrı bir yapılanmamız bulunuyor ve 55 kişilik proje ekibimize ilave olarak, teknik kadro ve imalatla ilgili dışarıdan çalışanlarla birlikte yaklaşık 1.055 kişiye istihdam sağlıyoruz. 2012 Aralık ayında hayata geçirmeyi planladığımız ve görüşmeleri devam eden Kağıthane’deki 3 yeni projemizle bu sayının daha da artacağını öngörüyoruz. Uzun vadede inşaat sektöründe güçlenerek var olmayı ve seçkin projelere imza atmayı planlıyoruz. Önümüzdeki ilk 5 yıllık hedefimiz 2.200 adet konut, ikinci 5 yıllık hedefimiz ise 5.000 adet konut üretmek. Ayrıca gelecek 10 yıl içinde Bursa da dahil İstanbul dışı bazı özel lokasyonlarda, ofis ve otel projelerinde de var olmayı planlıyoruz.”

İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy projeleri hakkında

Zekeriyaköy projelerinden bahseden İmaj İnşaat Genel Müdürü Hasan Aras, 46 villadan oluşacak İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy projelerinin inşaatına Haziran 2012’de başlanmasının planlandığını ve projelerin 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. Zekeriyaköy villa projelerinin, hem şehirden uzak hem de artık yeni yollarla şehre ve yeşile çok yakın bir konumda olduğuna dikkat çeken Aras, “İstediğinizde şehre kolayca ulaşabileceğiniz, istediğinizde ise %70’i yeşil alan olan, 600 metrekare sosyal alan içinde, sessiz ve sakin bir ortamda yaşayabilme ayrıcalığını sunmayı hedefliyoruz. Zekeriyaköy projesiyle 30 milyon USD’lik bir yatırım gerçekleştirdik.” dedi. Zekeriyaköy lokasyonunun avantajlarını ve burayı seçme nedenlerini ise Aras şöyle sıraladı: “Zekeriyaköy depreme en dayanıklı yerlerden birisi, şehrin gürültüsünden uzak, yeşilin içinde, sakin bir konumda bulunuyor. Ulaşım konusunda ise, Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin yaklaşık 2 aya kadar açılacak olması ve bu sayede Zekeriyaköy’den Hacıosman Metro durağına ve Maslak-Zincirlikuyu hattına 5 dakikada bağlanmayı sağlayacak olması, ulaşım açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca Sarıyer ile Zekeriyaköy bölgesini ilçe merkezine girmeden ana arterlere bağlayarak ulaşımı kolaylaştıracak bu ve yapılması planlanlanan başka tüneller sayesinde, İmaj Garden Zekeriyaköy ve İmaj Greenlife Zekeriyaköy projelerinin ulaşım avantajı da oldukça artacak. Yapılması planlanan Avrupa-Anadolu otoyolu ile çevre yolları projesinin bağlantı yolları ve 3. boğaz köprüsünün de yapılmasıyla birlikte, bölgenin değerinin %40’a varan oranda artmasını bekliyoruz. Zekeriyaköy’deki projelerimizin, hem yatırım amaçlı gayrimenkul hem de oturma amaçlı olarak tercih edileceğine inanıyoruz. Ayrıca Zekeriyaköy’den Atatürk Havaalanı (Yeşilköy) ve çevredeki birçok üniversite kampüsüne de kolayca ulaşılabiliyor. Tüm bunlar ulaşımı çok kolaylaştıracak ve bu sayede bölge daha çok değer kazanacak diye düşünüyoruz.”

Zekeriyaköy projeleri hakkında ise Hasan Aras, projelerinin yeşil alanda ve ikiz villa formatında olması nedeniyle kişiye özel ve lüks bir yaşam alanı sağladığını, projede inşaat kalitesinin yanısıra teknolojinin de kullanımına önem verdiklerini belirterek, daha önce Levent Life 1 projesinde de kullandıkları “Akıllı ev” teknolojisini, bundan sonraki projelerinde de kullanmayı hedeflediklerini belirtti. “Akıllı ev” teknolojileri ile evinizin elektrik, ısınma, sulama gibi ihtiyaçlarını evde olmasanız bile uzaktan, akıllı telefonlarla planlayabiliyor ve uygulayabiliyor olunmasının günümüzde hayatı kolaylaştıran bir teknoloji olduğuna vurgu yapan Aras, toplamda 46 adet bağımsız bölümden oluşacak olan Zekeriyaköy projesinin, site olarak planlandığını ve 12 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyledi. Projede müstakil villa, ikiz villa, bahçe dubleksi ve kat bahçeli çatı dubleksi olarak alternatifler bulunduğunu belirten Hasan Aras, 400 bin – 1 milyon 250 bin USD fiyat aralığında, villa tipi yapıda, 2+1’den 5+1’e kadar dubleks ve çeşitli özellikteki villa seçenekleri içeren Zekeriyaköy projesinin 600 metrekarelik sosyal alanı içinde açık yüzme havuzu, mini aquapark, sauna ve buhar odası, yürüyüş parkuru ve fitness merkezi, karaoke salonu, oyun odası, 20 kişilik özel cep sinema, mini golf, mini futbol sahası, basketbol ve tenis sahaları gibi çeşitli sosyal tesislerin bulunduğunu belirtti. Peyzaj alanları ile doğal yaşamla ilintili, modern tasarım ile birinci sınıf malzeme ve iyi işçilik kullanılacak projede A+ müşterileri hedeflediklerini belirten Hasan Aras, projenin deprem açısından güvenli bir bölgede olmasına rağmen depreme dayanıklı olarak yapılmasını önemsediklerini ve yönetmeliğe uygun olarak çalıştıklarına vurgu yaptı. Bölgede 25 civarında firmanın projesinin olduğunu belirten Aras, İmaj İnşaat olarak tasarım, yeşil alan kullanımı, sosyal alanlara verilen önem ve kaliteli işçilik gibi özellikleriyle Zekeriyaköy projeleriyle bölgede ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Diğer projeler hakkında

Zekeriyaköy’deki villa projelerinin yanı sıra, geçen sene residence olarak konumlandırılan Levent Life 1 projesinin devamı niteliğinde, Levent Life 2 residence projesinin de bu yıl içinde hayata geçeceğini söyleyen Aras, projeyle ilgili detay çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Levent Life 2 projesinin, bir öncekinde olduğu gibi, hem lokasyonu hem de inşaatın kalitesi yönünden oldukça rağbet görmesini beklediklerini belirten Aras, residence projelerinin farklı lokasyonlarda devam edeceğini söyledi.

Basın iletişimi için: moni Reklam ve Halkla İlişkiler, 0212 257 20 75

İmaj İnşaat hakkında

İmaj İnşaat, 1998 yılında kuruldu. Lüks ve butik projelerle sektörde ön plana çıkan İmaj İnşaat, müşterilerine ayrıcalık sağlamaya odaklanmıştır. Hayata geçirdiği projelerde özellikle insana ve doğaya saygılı olmayı kendisine ilke edindi. İmaj İnşaat tarafından üretilen yaşam alanları ve konutlar, sağlam ve güvenilir olmalarının yanı sıra, ileri ve yenilikçi teknolojilerle donatılıyor. İmaj İnşaat, yüksek kalite standartlarında yarattığı konforu tüketiciyle buluşturuyor. www.imaj-insaat.com, www.imajgarden.com, www.imajgreenlife.com
 

21.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : İmaj İnşaat Genel Müdürü Hasan Aras , İmaj İnşaat Zekeriyaköy lüks villa , yeni villa proje , villa , emlak villa haber , İmaj Garden Zekeriyaköy , Zekeriyaköy yeni villa konut projeleri , Denizbank


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :