Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Sevgili İnşaat Fikirtepe'de metrekaresi 10 bin TL'ye proje yapacak
Sevgili İnşaat Fikirtepe'de metrekaresi 10 bin TL'ye proje yapacak

Fikirtepe'de metrekaresi 10 bin TL'ye proje yapacak

Yaşanan karışıklıktan dolayı bir çok firmanın bölgede proje yapmaktan vazgeçtiği Fikirtepe'de 4 parselle ilgilenen Sevgili İnşaat bölgede geliştireceği projelerde metrekaresi 10 bin TL'ye daire satmayı planlıyor. Firma 3 ay sonra yıkımlara başlayacak.
 
Kadıköy ve çevresinde 3 bine yakın konut inşa eden Sevgili İnşaat, hedef büyüterek Fikirtepe'de yeni projesini satışa çıkarmak için gün sayıyor. Fikirtepe'de 4 parselle ilgilendiklerini söyleyen Sevgili Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Sevgili, her parsele ayrı ayrı proje yapmayı planladıklarını söyledi. Erdemler'de ilgilendikleri adanın 16 bin 547 metrekare büyüklüğünde olduğunu söyleyen Sevgili, “Bu parselde toplam 90 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Yüzde 65 anlaşma sağladık. Bu bölgede 27 katlı bloklarda 700 konut ve ofis yapmayı planlıyoruz. Toplam maliyeti ise 100 milyon dolar olacak.”diye konuştu. Sevgili, bölgede 80 metre yükseklik sınırı geldiğini belirterek, “Bölgede yükseklik sınırlandırıldı ve projemizi ona göre şekillendirdik. 14 aydır burayla ilgileniyoruz. Erdemler’de AVM yapmayı düşündük ama yaptığımız hesaplama ve araştırmalara göre büyük bir AVM için en az 100 bin metrekare alan gerekiyor. Bu nedenle otobana cepheli olan projede konut ve ofis yapmaya karar verdik” dedi. Sevgili, Erdemler’in bölgenin en değerli noktası olduğuna işaret ederek, “Orada 202 hak sahibiyle yüzde 59 oranı, artı kira ve taşınma parasıyla anlaşıyoruz” diye konuştu. Sevgili, Erdemler projesinde konutları metrekaresi 10 bin liradan satmayı planladıklarını söyledi.
 
Yıkımlar 3 ay içinde başlıyor 
Yaşar Sevgili, ilgilendikleri ikinci adanın ise Göztepe bölgesinde olduğunu kaydederek, burada ise sadece konut inşa edeceklerini söyledi. 12 bin 500 metrekare büyüklüğündeki adada hak sahipleriyle yüzde 90 oranında anlaştıklarını ifade eden Sevgili, proje kapsamında 100 milyon lira maliyetle 500 konut hayata geçireceklerini dile getirdi. Sevgili, Göztepe’deki 176 hak sahibiyle anlaşma oranlarının da yüzde 55 oranı ile kira ve taşınma parası olduğunu belirterek, proje için 6 aydır çalıştıklarını kaydetti. Sevgili, bu konutların metrekaresinin satış fiyatlarının 5-6 bin lira seviyesinde olacağını dile getirdi. İlk planda Erdemler ve Göztepe’deki projelere odaklandıklarını vurgulayan Sevgili, bunun dışında Eğitim Mahallesi’nde 32 bin metrekarelik aday ile Hızırbey’de 29 bin metrekarelik adayla ilgili çalışmalarının da devam ettiğini açıkladı. Sevgili, özellikle Fikirtepe’deki atılımla birlikte yeni bir döneme girdiklerini belirterek, “Fikirtepe’de 5 yıl içinde 7 bin konut yapmayı planlıyoruz” dedi. Sevgili mevcut surumda da hak sahipleriyle anlaşmaya devam ettiklerini ve önlerinde bir engelin bulunmadığını belirterek, “3 ay içinde yıkımlara başlamayı planlıyoruz. 2012 sonuna doğru da konutları satışa çıkarma hedefimiz var. Fakat kesinlikle ruhsat almadan ne yıkımlara ne de satışlara başlarız” dedi.
 
Yasa işimizi kolaylaştıracak
Yaşar Sevgili, Fikirtepe bölgesinde yıkımlara başlayabilmeleri için hak sahipleriyle yüzde 100 oranında anlaşmak zorunda olduklarına dikkat çekerek, ancak kentsel dönüşüm yasasıyla birlikte konunun farklı bir boyut kazandığını söyledi. Sevgili, yasanın riskli alanların yıkılmasını şart koştuğunu vurgulayarak, “Fikirtepe riskli alan ilan edilirse yasaya göre bölgedeki binalar hemen yıkılacak. Burada yüzde 100 çoğunluk kararı alınmayacak” diye konuştu. 
 
Yakacık'ta 250 konutluk proje 
Ellerinde farklı bölgelerde araziler olduğunu da söyleyen Sevgili, “Yakacıkta deniz manzaralı ve 250 dairenin yapılabileceği arsamız var. Orada da farklı bir proje planlıyoruz ve önümüzdeki dönemde satışa çıkacağız. Ayrıca Büyükçekmece’de ticari alan imarlı 10 dönüm arsa ile Yalova’da arsalarımız bulunuyor.”  Habertürk-Yelda Akgün

31.05.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Sevgili İnşaat Fikirtepe , yeni inşaat konut projeleri , Sevgili Yapı Yönetim Kurulu Başkanı , Yaşar Sevgili , Fikirtepe bölgesi projeler , Yakacık


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :