Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Müstakil yaşamın merkezi: SANCAKTEPE
Müstakil yaşamın merkezi: SANCAKTEPE

Kentsel dönüşümün özel sektör tarafından başlatıldığı ve lüks markalı konut projeleriyle dikkat çeken Sancaktepe, Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü olmaya aday. Müstakil yaşam vaad eden projelerde metrekare fiyatları 3 bin 200 TL’ye ulaştı. Dün temeli atılan Üsküdar-Sancaktepe metrosu ise bölgeye ulaşımı kolaylaştırırken konutların değerini de artıracak.

- Müstakil yaşam vaad eden markalı konut projelerinin Anadolu Yakası’ndaki adresi oldu.
- Dün temeli atılan Üsküdar-Sancaktepe metrosu bölgeye ulaşımı kolaylaştırırken bölgedeki değerleri artıracak.
- Kamu tarafında yapılan hastane yatırımları sağlık hizmetlerine ulaşımı kolaylaştıracak.
- Özyeğin Üniversitesi’nin başı çektiği eğitim yatırımları bölgenin çehresini değiştirecek.
- Metrekare fiyatları daha devam eden projelere rağmen 3 bin 200 TL’ye kadar ulaştı.
- Bölge yüzde 20.07 kira artışıyla da lider oldu.

Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşümün özel sektör tarafından başlatıldığı yerlerin başında gelen Sancaktepe’nin çehresi son birkaç yılda değişti. Bölgedeki eski yapı ve sanayi tesislerinin yerini İstanbul’un en modern yapıları almaya başladı. ‘Şehirden hem uzak hem de içinde’ konseptiyle yapılan yapılarda müstakil hayata vurgusu dikkat çekiyor.

Yakın bir zamana kadar niteliksiz konut stokunun olduğu Sancaktepe’de bölgenin çehresini değiştiren projeler ile birlikte metrekare fiyatları 3 bin 200 TL seviyelerine kadar çıktı. Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü olarak konumlandırılan bölgede oldukça büyük markalı konut projeleri yer alıyor.

Metronun temeli dün atıldı İnşaat projelerinin ardından altyapı çalışmalarının da arttığı bölgede dün temeli atılan Üsküdar- Sancaktepe metrosuyla altyapıda sınıf atlayacak. 2015 yılında açılacak metro istasyonu merkezden bölgeye ulaşımı kolaylaştırması açısından önem taşıyor. Üstelik metro yatırımı bölgedeki konutların da değerini artıracak bir unsur olarak dikkat çekiyor.

Hastane, okul gibi kamu yatırımların arttığı bölgede son olarak Milli Savunma Bakanlığı arazisi Sağlık Bakanlığı’na devredilerek şehir hastanesinin kurulması hedefleniyor. Ayrıca markalı konut projelerinin içinde özel okul ve özel hastane gibi bölge insanını ihtiyaçlarını karşılayacak ünitelere de yer veriliyor.

Kira artışından lider Sancaktepe’de halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak büyük bir alışveriş merkezi (AVM) henüz bulunmuyor. Daha çok markalı konut projelerinin içinde ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak projelere yer veriliyor.

Selin Yapı’nın yaptığı Rings İstanbul projesinin içinde yer alacak AVM ise bölgede bu alanda yapılan en büyük AVM olacak. Sinpaş Grubu Sancaktepe bölgesi ve çevresinde geliştirdiği 8 proje ile bölgenin gelişimine katkıda bulunuyor. Sancaktepe’de yaşamın başladığı projelerde kiralar ise hızla artarken bölge yüzde 20,07 kira artışıyla lider oldu.

Ayrıca Hüsnü Özyeğin Üniversitesi başta olmak üzere özel üniversitelerin bölgede yatırıma başlaması ise öğretim görevlileri ve öğrencileri hedefleyen projeleri de tetikleyecek.

Ege Boyu’nda son daireler

Ege Boyu’nda son daireler

Sinpaş GYO iştiraki Eviya Gayrimenkul’ün Ege havasını İstanbul’a taşıdığı Ege Boyu İstanbul projesinde fiyatlar 150 bin ile 750 bin TL arasında değişiyor. Alaçatı, Foça, Asos, Bitez farklı konseptleri içeren projede sadece Dalyan etabı satışa çıkmadı. Eylül ayında Dalyan etabının da satışa çıkması hedefleniyor. Toplam 644 daireden oluşan projede 440 dairenin satışı tamamlandı. Ayrıca projeye özel olarak oluşturulan kampanyanın tamamlanmasına günler kaldı. Kampanyada peşinat üç ay sonra, ara ödeme ise 18 ay sonra alınıyor. İstenirse 48 ay sıfır faizli konut kredisi de kullanılabiliyor. Metrekare fiyatlarının 3 bin 500 TL’den başladığı projede 46 ile 169 metrekare arasında değişen daire seçenekleri yer alıyor. Projede ilk etabın teslimi Haziran 2014’te Dalyan etabı ve ticari ünitelerde birlikte tam yaşamın başlaması ise Ağustos 2014’te olacak.

Daire sayısı: 644
Fiyat aralığı: 150 bin - 750 bin TL
Teslim: İlk etap Haziran 2014
İkinci etap Ağustos 2014


Rings İstanbul’da şehir içinde müstakil hayat

Rings İstanbul’da şehir içinde müstakil hayat

Selin Yapı’nın Sancaktepe’de dönüşümü başlatan ilk projesi Rings İstanbul, iki etapta toplam bin 500 konuttan oluşuyor. Toplam 238 bin metrekarelik arazi üzerinde geliştirilen projenin ilk etabı Siesta, Vista ve Rings Office Suites olmak üzere üç ayrı bölümden meydana geliyor. Satışların yüzde 60’ının tamamlandığı ilk etaptaki Siesta Evleri, 24 blok ve 441 daireden oluşuyor. Vista Evleri ise üç blokta 1+1 ile 4+1 arasında değişen 58 daire yer alıyor. Proje içindeki alıveriş merkezinin üstünde yer alan Rings Office Suites’te ise home ofis olarak kullanılabilecek daireler yer alıyor. İlk etabı Mayıs 2013’te teslim edilecek projede fiyatlar 249 bin ile 1 milyon 428 bin TL arasında değişiyor. Projedeki metrekare fiyatları ise 2 bin 800 ile 3 bin 200 TL arasında.

Her katta iki dairenin bulunduğu projede daireler birbirinin kapısını görmeyecek şekilde tasarlandı. İçinde alışveriş merkezi ve kapsamlı sosyal tesislerin yer aldığı projede çocuklu aileler için Bilfen Anaokulu ve İlköğretim Okulu da bulunuyor. Projede yüzde 1 peşin verenler 0.81’den başlayan faiz oranlarıyla 120 aya kadar vadeli ya da yüzde 25 peşin, 60 ay sıfır faiz oranıyla ödeme yapabiliyor. Grup ayrıca bölgede Selçuklu Holding Spor ve Kültür Merkezi adıyla bir sosyal sorumluluk projesine de imza atıyor.

Daire sayısı: 1.500
Fiyatlar: Siesta: 249 bin - 1 milyon 428 bin TL
Vista: 361 bin - 1 milyon 53 bin TL
Rings Offices Suit: 278 bin - 849 bin TL
Teslim: İlk etap Mayıs 2013


Evora Park’ta 90 bin TL’ye stüdyo daire

Evora Park’ta 90 bin TL’ye stüdyo daire

Teknik Yapı’nın Samandıra’daki Evora Park projesinde stüdyo ile 3+1 arasında değişen daire seçenekleri yer alıyor. Projedeki 35 ile 47 metrekare arasındaki stüdyo daireler 90 bin ile 132 bin TL 55 ile 61 metrekare arasındaki 1+1 daireler 136 bin ile 201 bin TL, 93 ile 95 metrekare arasındaki 2+1 daireler 231 bin ile 276 bin TL,122 metrekarelik 3+1 daireler ise 296 bin TL arasında değişiyor.Fitness, tenis kortu, basketbol sahası gibi spor alanlarınon yanı sıra sauna ve açık yüzme havuzu gibi imkânlar da bulunuyor.

Daire sayısı: 432
Fiyat aralığı: 90 bin- 296 bin
Teslim: 2013 Temmuz


Sinpaş Liva ‘da fiyatlar 139 bin TL’den başlıyor

Sinpaş Liva ‘da fiyatlar 139 bin TL’den başlıyor

Sinpaş Yapı’nın Sultanbeyli-Sancaktepe’de hayata geçirdiği Liva İstanbul projesi toplam 800 konuttan oluşuyor. Projenin satışta olan ilk etabında ise 349 daire bulunuyor. 50 ile 200 metrekare arasında değişen daire çeşitlerinin bulunduğu projede fiyatlar 139 bin ile 542 bin TL arasında değişiyor. Proje, şirket bünyesinde 48 ay faizsiz vadelendiriliyor. İlk etap teslimlerinin ise Kasım 2013’te yapılması hedefleniyor. Grubun aynı bölgedeki Kelebekia projesinde ise fiyatlar 195 bin TL ile 526 bin TL arasında değişiyor.

Daire sayısı: 800
Fiyat aralığı: 139 bin - 542 bin TL
Teslim: Kasım 2013


 

By Concept’te sıfır faize 40 ay vade

By Concept’te sıfır faize 40 ay vade
ByGroup’un Sultanbeyli’de hayata geçirdiği ByConcept üç blokta 326 konuttan oluşuyor. 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan projede fiyatlar ise 79 bin 850 TL’den başlıyor. Projedeki 3+1 dairelerin büyüklüğü 112 - 156 metrekare arasında değişirken normal kat ve bahçe katı seçeneklerine yer veriliyor. Dubleks olarak inşa edilen 4+1 daireler ise 155 - 186 metrekare arası değişiklik gösteriyor. Dubleks daireler için balkon veya teras seçenekleri sunuluyor. Projede 40 ile 185 metrekare arasında değişen bahçelere de yer veriliyor. 6 bin metrekare yeşil alana sahip projede her daire, ısı pay ölçer koyulayacak ve herkes yaktığı kadar ısıtma ücreti ödeyecek. Ortak alanları güneş enerjisiyle aydınlatılacak olan proje, yeşil teknoloji sayesinde enerjide verimlilik sağlayacak. Aidatların da bu yolla düşürülmesi hedefleniyor. Projede yüzde 1 peşinat, sıfır faiz ve 40 ay vade gibi ödeme imkânları sunuluyor. 20 milyon TL yatırımla hayata geçirilen ByConcept’te teslimatlar 2014 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.

Daire sayısı: 326
Fiyat aralığı: 79 bin 850 TL
Teslim: 2014 ilk çeyreği


Adapark’ta satışların yüzde 92’si tamamlandı

Adapark’ta satışların yüzde 92’si tamamlandı

Sur Yapı’nın Sancaktepe’deki 200 milyon dolarlık Adapark projesi üç etapta toplam 826 daireden oluşuyor. İlk etapta yaşamın başladığı projede satışları devam eden konutlarda 2+1’ler 333 bin TL, 3+1 daireler 410 bin TL, 4+1 dairelerse 600 bin TL’den başlıyor. Projedeki satışların yüzde 92’si tamamlanırken üç etabın sonunda yaşam 2013 yazında başlayacak. Yüzde 75’i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşan projede aerobik ve pilates salonu, fitness, bay - bayan sauna, yüzme havuzları, bisiklet ve yürüyüş parkurları gibi spor alanlarına ağırlık verildi. Proje yeni temeli atılan metroya ise yürüme mesafesinde bulunuyor.

Daire sayısı: 826
Fiyat aralığı: 333 bin - 600 bin TL
Teslim: 2012 sonu

Dilek TAŞ/Emlak&Mortgage

10.06.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Kentsel dönüşüm , Anadolu Yakası kentsel dönüşüm , Hüsnü Özyeğin Üniversitesi , Sinpaş GYO Eviya Gayrimenkul Ege havasını İstanbul Ege Boyu İstanbul projesi , Selin Yapı Sancaktepe ilk projesi Rings İstanbul , Teknik Yapı Samandıra Evora Park projesi , Sinpaş Yapı Sultanbeyli Sancaktepe Liva İstanbul projesi , ByGroup Sultanbeyli ByConcept , Sur Yapı Sancaktepe 200 milyon dolarlık Adapark projesi


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Eski daireni ver, yenisini al

Eski daireni ver, yenisini al

Bulut İnşaat, kentsel dönüşüme katkı sağlamak için eski daireleri alıp yenisini verecek.Daire sahiplerine ödemede de kolaylık sağlayacak olan şirket, fiyat farkı için beş yıl vade uygulayacak. Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, "Halka, kentsel dönüşümün bir zorunluluk olduğunu, hemen yapılması gerektiğini ve proje gerçekleştiğinde topluma neler kazandıracağını anlatmak bu sektörde hizmet veren herkesin sorumluluğudur" dedi. Esenyurt'ta inşa ettikleri Evviva markalı projelerin halka hitap eden, ekonomik

Doğa Sizi Tüm Cömertlipi İle Burada Karşılıyor. Adres Natura

Doğa Sizi Tüm Cömertlipi İle Burada Karşılıyor. Adres Natura

Tuzla Aydınlı Bölgesi, İstanbul Anadolu Yakasında son yıllarda büyük gelişme gösteren cazibe merkezlerinden biri konumuna geldi. Bölge, düzenli bir şehirleşme alt yapısı ile gelişimine devam etmektedir. İnşası devam eden TOKİ Aydınlı 5.000 konutluk “Kentsel Dönüşüm Projesi” bu bölgede yer almaktadır. Dumankaya’nın Aydınlı Bölgesinde inşaatı tamamlanmış olan Gizli Bahçe Konakları, Akdeniz Evleri, Manzara Konakları ve inşaatı devam eden / tamamlanan Adres projeleri de bu bölgede yer almaktadır

HAMİT DEMİR DEPREM HAFTASI’NDA VATANDAŞI UYARIYOR

HAMİT DEMİR DEPREM HAFTASI’NDA VATANDAŞI UYARIYOR

Konut satın alırken projeyi ve firmayı çok iyi araştırın Depremle ilgili ortaya konan veriler, Türkiye’de 1903’ten bu yana 28 büyük deprem felaketi yaşandığını ve yaklaşık 80 bin kişinin hayatını kaybettiğini gösteriyor. Yurdumuzun yüzde 92’si deprem bölgesi üzerinde bulunuyor, nüfusumuzun yüzde 95’i ise deprem tehdidi altında yaşıyor. 28 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösterenDemir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :