Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Gurbetçilere özel emlak kredisi
Gurbetçilere özel emlak kredisi

İşbankası Zurih Şubesi, Türkiye'den ev almak isteyenler için uygun fiyatlar kredi imkanları sunuyor.

İşbank GmbH İsviçre Zürih Şubesi Müdürü Bülent Özsoy, Türkiye'den konut almak isteyenlere çok uygun faizlerle kredi imkanı sunduklarını söyledi.

İsviçre'de, İşbank GmbH Zürih Şubesi Müdürü Bülent Özsoy, Türkiye'den konut almak isteyenlere çok uygun koşullarda kredi imkanı sunduklarını dile getirdi. Faiz miktarları konusunda İsviçre'den kredi almanın Türkiye'den daha avantajlı olduğunu belirten Özsoy, işlemlerin ise birkaç haftada tamamlandığını ifade etti.

Bülent Özsoy şunları söyledi;

"Bireysel, ticari ve kurumsal kredinin yanı sıra gayrimenkul finansmanında müşterilerimizin her türlü ihtiyacına uygun çözüm olanaklarımız var. Türkiye için konut kredisi veriyoruz. Gayrimenkul veya konut satın almak istediğinizde bunun finansmanını yapabiliyoruz. Konut kredisinde faizler yıllık yüzde 7'den başlıyor."

10 YILA KADAR VADE

Türkiye'de almak istediğiniz daire, villa veya müstakil evlerin finansmanını 10 yıla kadar vadeyle sağlıyoruz. Kredi karşılığında gayrimenkulü ipotek ediyoruz. Gelirinize göre bir taksit bütçelendirmesi yapıyoruz. Konut kredisi almak isteyenler genellikle bir sorun yaşamıyorlar. Müşterimiz bize beğendiği gayrimenkulün tapusunun fotokopisini getiriyor. Daha sonra bizim bilirkişilerimiz gayrimenkulün bir değerlemesini yapıyorlar.

SADECE YÜZDE 20'SİNİ KARŞILIYORSUNUZ

"Kredi bu değerleme raporundaki miktarın normalde yüzde 80'i oranında olabiliyor. Yani müşteri gayrimenkulün değerinin yüzde 20'sini kendisi karşılayarak konut sahibi olabiliyor. Konut kredilerinde faizler vadeye göre yıllık yüzde 7'den 8,15'e kadar değişebiliyor. Önümüzdeki süreçte faizlerde bir değişiklik olabileceğini öngörmüyorum. Konut almak için çok iyi bir imkân. Bu kredilerde iki, üç haftalık bir süre zarfında finansmanı sağlıyoruz. İsviçre veya Avrupa bankalarının sağlamadıkları bu imkandan müşterilerimiz mutlaka faydalanmalılar."

MEVDUAT HESAPLARINDA DA AVANTAJLIYIZ

İşbank'ın mevduat hesaplarında da avantajlı olduğunu belirten Bülent Özsoy sözlerini şöyle sürdürdü :

"Vadeli, vadesiz hesap açabiliyoruz. Biz insanlarımızın bizde mevduat hesabı açmalarını istiyoruz. Mevduatlarda bir ay, üç ay, 6 ay veya bir yıllık sürelere göre faiz oranları yüzde 0,50'den yüzde 1,5'e kadar çıkıyor. Vadeli hesaplarda hesap yürütme ücreti alınmamaktadır. Bu hesaplar çok amaçlı kullanılabilmektedir Türkiye'ye her türlü havale transferi yapabiliyoruz. Ay sonu fatura ödemelerinizi bankamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Mesela sürekli talimatlarınız; ev kiranız, sağlık sigortanız veya telefon faturanız, diğer hertürlü fatura ödemeleriniz veya Türkiye havaleleriniz gibi. Şubemiz nezdinde bulunan hesaplarınızdan Türkiye Şubelerinde ödemeler yapılabileceği gibi bizim aracılığımızla Türkiye?de hesap açabiliyorsunuz. Hesap açmak isteyenler önceden bizi arayarak randevu alsınlar. Böylece buraya geldiklerinde onları hiç bekletmeden hesaplarını açarız. İşadamlarımıza ticari hesaplar açtığımızı da hatırlatmak isterim. Ticari krediler kullandırabiliyoruz" diye konuştu.

GÜVENLİ HAVALE İÇİN ÖNEMLİ

Müşterilere bir de tavsiyede bulunan İşbank Zürih Şubesi Müdürü Özsoy, ?Havale yapacak kişiler alıcının açık adresi ve telefonunun yanısıra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını mutlaka öğrensinler. Bu, havalenin alıcıya hatasız şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Kimlik numarası güvenlik açısından önemli. Bankamızdan havalelerde çok uygun ücret alındığını da belirtmek isterim? dedi. Kaynak : internethaber

10.06.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Gurbetçilere özel emlak kredisi , İşbankası Zurih Şubesi , Türkiye ev almak isteyenler , Bülent Özsoy , gayrimenkul , konut


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

komisyonsuz konut kredisi ziraat konut kredisi Ziraat Bankası istihbarat ve haberleşme ücreti (komisyon) tahsil edilmeden kullandırılabilecek 'Komisyonsuz Konut Kredisi' kapsamında tüketiciler konut kredisi başvurusu yaparak hayallerindeki konuta sahip olabiliyor. Komisyonsuz konut kredisi uygulaması kapsamına Transfer Kredisi, Bireysel İşyeri Kredisi ve İnşaat Tamamlama Kredisi ürünleri de girmektedir.

Mahkeme Kararına Rağmen Masrafını Vermeyen bankayı İcra Yoluyla Dize Getirdi

Mahkeme Kararına Rağmen Masrafını Vermeyen bankayı İcra Yoluyla Dize Getirdi

- Markette çalışan genç, konut kredisi çektiği bankanın kendisinden haksız yere kestiğini öne sürdüğü 3 bin 365 TL’lik dosya masrafı ve yeniden yapılandırma ücretini tahsil etmek için tüketici mahkemesine müracaat etti. Mahkemenin ‘banka, haksız şekilde tahsil ettiği parayı iade etmeli’ kararına rağmen banka şubesi ödemeye yanaşmayınca, market çalışanı gencin avukatı icra yoluyla parayı tahsil etti.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR

Aralık ayı ilk haftasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faiz oranlarında değişiklik gitmeyerek, repo–ters repo pazarı faiz oranları ile bir hafta vadeli repo ihale faiz oranlarını sabit tutmuştu. Kurulun döviz kurundaki değişkenliğe bağlı olarak bir süre daha hedeflenen enflasyon rakamlarının üzerinde bir seyir izleneceğini açıklamıştı. Merkez Banksı tahminler yüzde 6.8 iken 2013 yılı yüzde 7.4 ile kapatıldı.

TEB'den yüzde 0.79 faiz imkânı

TEB'den yüzde 0.79 faiz imkânı

Yılın son ayına özel düşük faizli kampanya başlattıklarını dile getiren TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, yeni yılı yeni evlerinde karşılamak isteyen herkesi bu avantajdan yararlanmak için TEB şubelerine davet etti. Mendi, "Uygun koşullarla ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize, düzenlediğimiz kampanyalarla birçok farklı ödeme alternatifi sunuyoruz" dedi

Hükümet kredilere kısıtlama getirmeye çalışıyor ama halk kredilerle yaşıyor.

Hükümet kredilere kısıtlama getirmeye çalışıyor ama halk kredilerle yaşıyor.

Tüketici kredileri 15-22 Kasım tarihleri arasında 981 milyon TL artışla 242 milyar 50 milyon TL düzeyine yükseldi. Konut kredilerinin 316 milyon TL artışla 108 milyar 62 milyon TL'ye yükseldiği bu dönemde, taşıt kredileri 12 milyon TL artışla 8 milyar 336 milyon TL oldu. Merkez Bankası'nın Haftalık Para ve Banka Bülteni'ne göre 15-22 Kasım tarihleri arasında toplam tüketici kredileri 981 milyon TL

Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, yarıya yakınında kredi kullanıldı.

Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, yarıya yakınında kredi kullanıldı.

Konutların yarısı krediyle alındı! İşte konut kredileri... Türkiye'de 9 ayda toplam 862 bin 154 konut satıldı, bu konutların yarıya yakınında kredi kullanıldı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye'de 2013 yılının 9 ayında yurt içinde kullanılan toplam konut kredileri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,9 artarak 106 milyar 77 milyon 66 bin liraya ulaştı.

Katılım Bankaları Konut Kredilerinde de Büyüyor

Katılım Bankaları Konut Kredilerinde de Büyüyor

Konut finansmanı kullanmayı düşünen tüketicilerin aklındaki en kritik soruların başında tapu işlemlerinde ekstra bir ücretin ödenip ödenmediği geliyor. Tüketiciler için ciddi ek maliyet oluşturabilecek bu ticari alım-satım işleminde banka ile alıcı arasında özel bir satış sözleşmesi düzenlenerek, ek tapu masraflarının önüne geçiliyor. Böylece konut finansmanını tercih edenler

Konut kredisinde erken ödeme cezası sürüyor

Konut kredisinde erken ödeme cezası sürüyor

Meclis'ten geçen yeni Tüketici Yasası 'erken ödeme tazminatı'nı tamamen bitirmedi. Bankalar, sabit faizli konut kredilerinde tüketiciden kapama tazminatı isteyebilecek.,NULL,Meclis'ten geçen yeni Tüketici Yasası'ndaki son dakika önergesi kafaları karıştırdı. Önergeyle tasarıdan çıkarılan "Bankalar erken ödeme tazminatı alır" maddesi yanlış algılandı. Söz konusu değişiklik ihtiyaç kredileri ve değişken faizli konut kredisini kapsıyor.

Kredi alacaklara önemli haber

Kredi alacaklara önemli haber

Tasarı yasalaşırsa, yapı şirketi, ön ödemeli konut satışına başlamadan önce bina tamamlama sigortası yaptıracak, sigorta şirketi mali yapıyı yetersiz görürse, teminat vermeyecek. BANKA kredilerinden sigorta zorunluluğu kalkıyor, maketten konut satışına bina tamamlama sigortası geliyor. Alt komisyonlardan geçerek bu hafta Meclis gündemine gelecek olan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı, sigorta ile ilgili de köklü düzenlemeler içeriyor.

Bankadan konuta faiz freni

Bankadan konuta faiz freni

Konut piyasasında yaz döneminde azalan satışlara bankalar da darbe vurdu. Finans kurumlarının faizleri sürekli artırması tüketicileri kararsızlığa itti. Bankaların bir ay içinde faiz oranlarını ortalama 0.05 puan artırdığı görüldü. Faiz artışı konusunda birbirleriyle yarışan bankalar, bir ayda üç kez üst üste kredi taksitlerine zam yapmış oldu. Finansbank eylülde bir hafta içinde konut kredisi faiz oranlarını iki kez değiştirdi. Onu Albarakatürk izledi. Banka, ekimde faiz oranlarını yeniden değiştirdiğini duyurdu.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :