Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

TOKİ Başkanı, yıkım törenine balyozu eline alarak ilk darbeyi kendisi vurdu.
TOKİ Başkanı, yıkım törenine balyozu eline alarak ilk darbeyi kendisi vurdu.

TOKİ Başkanı balyozu eline aldı

TOKİ Başkanı, yıkım törenine balyozu eline alarak ilk darbeyi kendisi vurdu.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Mamak Belediyesi işbirliğinde yürütülen 'Ankara-Mamak Anayurt ve Gülseren Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi' kapsamında 1100 gecekondu için yıkım töreni düzenlendi. Törene TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile çok sayıda kişi katıldı.
 
HAK SAHİPLERİNE DAİRE VERİLECEK
Mamak'ta kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1100 gecekondu yıkılarak, yerine 5 bin 400 konut inşa edilecek. Proje alanının yüzde 20'si konut, yüzde 80'ini ise yeşil alan, yol ve sosyal donatı alanı olarak planlandı. 415 gecekondunun yıkımı gerçekleştirilirken, kalan 685 gecekondu da yarın düzenlenecek törenle yıkılacak. 2 yıl içinde bitecek proje kapsamında gecekondu sahiplerine arsa paylarına göre 2+1 ve 3+1 daireler verilecek. Gecekondu arsası 100 metrekarenin altında olan hak sahiplerinin belirli miktarda para verileceği, veya doğacak farkı tamamlayıp, daire verileceği öğrenildi.
 
Gecekonduları yıkılan hak sahipleri ise yıkım törenine davet edilmediklerini belirtirken, bir grup vatandaş ise TOKİ'nin projesine ellerindeki 'çarpık yapılaşmaya son, modern yapılaşmaya evet', 'gecekondudan kurtardığınız için sağolun başkanım', 'huzurlu ve güvenli bir ortam sağlayacağınız için teşekkürler başkanım' yazılı dövizlerle destek verdi.
 
YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Yıkım öncesi törende konuşan TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, "Yeni yapılacak yaşanabilir modern konutlar ile sosyal donatılarının en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağı müjdesini veriyoruz. Konut insan için en temel ihtiyaçların başında gelmektedir. 2011 yılı için hedefimiz olan 500 bin konut üretimini gerçekleştirdik ve 545 bin rakamına ulaştık. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılına kadar ikinci 500 bin konut üretimi hedefi çerçevesinde çalışmalarımız devam etmektedir. Sn. Başbakanımızın talimatları ile başlatılan ikinci 500 bin konut hedefimizde, Kentsel Dönüşüm Projeleri ile alt gelir gruplarına sunacağımız sosyal konutlar yoğunluktadır" dedi.
 
TOKİ olarak sosyal konut uygulamalarının yanı sıra, hastane, okul, karakol, sportesisleri, kamu hizmet binaları görevlerini de yürüttüklerini belirten Karabel,"Yaşanan son depremler gösterdi ki artık kaybedecek zamanımız yok. Acilen kentlerimizin sağlıklı ve dayanıklı hale getirilmesi için çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekiyor. Kentsel Dönüşüm Projeleri, TOKİ'nin ya da Belediyelerin yalnız başına yapabileceği bir çalışma değildir. Kentlerimizi, gecekondu ve kaçak yapılardan, köhnemiş, fonksiyonu yitirmiş binalardan arındırmadıkça, depreme karşı güvenli hale getirmedikçe, gelişmiş bir ülke olamayız" diye konuştu.
 
Ankara'ya farklı bir perspektif kazandırıp, Mamak ilçesini de bir cazibe merkezi konumuna getirecek bir projenin başlangıç arifesinde olduklarını da belirten Karabel, "10 Ağustos 2010 tarihinde Mamak Belediyesi ile İdaremiz arasında imzalanan protokol kapsamında içinde bulunduğumuz alanda bin 100 yapının yıkımı tamamlanıyor. Belediye ile müştereken hazırlanan kentsel tasarım projesine göre 5 bin 400 konut, ilköğretim okulu, lise, ticaret merkezleri, cami, park ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Protokol tarihinden itibaren kısa süre içinde hak sahipleri tespit ve değerleme çalışmaları tamamlanmış, hak sahipleri ile görüşme aşamasına geçilmiştir"dedi.
 
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de konuşmasında, kentsel dönüşüm projesi ile Mamak'ın bir cazibe merkezine dönüştürüleceğini söyledi. Yıkım sırasında konuşan Musatafa Üstündağ ise, "gecekondumu 8 yıl önce 20 bin TL'ye almıştım. Şimdi yıkımın üzüntüsünü yaşıyorum, ancak sağlıklı bir daireye sahip olmanın şimdiden heyecanını yaşamaya başladım" dedi. ensonhaber

22.06.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : TOKİ , TOKİ Başkanı , Mamak kentsel dönüşüm projesi , Ahmet Haluk Karabel , Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi.TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler

TOKİ "23 şehir" kurdu

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 11 yılda piyasa şartlarında ev sahibi olamayan vatandaşlar için 81 il ve 800 ilçede yüzer bin nüfuslu 23 şehre eş değer 614 bin 965 konut üretimi gerçekleştirdi. TOKİ toplu konut üretim raporundan derlenen bilgilere göre, ''Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği'' kapsamında 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 775 şantiyede 614 bin 965 konut rakamına ulaşıldı.

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) “kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin” sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor. Malatya merkezde alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut için 3 bin 319 kişi başvuruda bulundu. İdare, Malatya, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Gaziantep’teki toplam bin 914 konutun hak sahiplerini Aralık ayında belirleyecek.

TOKİ konutlarına rekor başvuru

TOKİ konutlarına rekor başvuru

Alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut, 83 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde planlandı. Konutların peşin fiyatı 61 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 303 liradan başlayacak. Konutların hak sahipleri, 5 Aralık'ta saat 10.00'da Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek kura programıyla belirlenecek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ olarak Türkiye'de 610 bin konut seviyesine ulaştıklarını belirten Karabel, aralarında hastaneler, okullar ve statların da olduğu 5 bin 124 sosyal donatıyı inşa ettiklerini söyledi. Karabel, "Bugüne kadar yaklaşık 18 milyar lira kaynak gelişim projelerinden kaynak sağladık, bunun da 10 milyar lira kadarını kamu kasasına aktardık" dedi.

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı konutların ödeme koşullarında değişiklik yaptı. İdare, Ankara'nın yeni uydu kenti Yapracık'ta 10 bin lira peşin 180 ay vadede cazip ödeme koşullarıyla satışa çıkardığı konutların büyük ilgi görmesi üzerine 7 ilde bulunan 717 konutun ödeme koşullarını daha da uygun hale getirme kararı aldı.

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 500 TRY (Türk Lirası)karşılığı T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinden satın alınabilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/ Ankara adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Halkalı’da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ’nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan’da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. Satışa sunulan konutlara yapılan başvuruda kelimenin tam anlamıyla rekor kırıldı. 31 Mayıs 2103 Cuma günü başvuruların tamamlandığı Halkalı internet haber

TOKİ, Alanya'da turizm kompleksi yapacak

TOKİ, Alanya'da turizm kompleksi yapacak

TOKİ, Türkiye'nin turizm merkezi Alanya'da "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Modeliyle" dev bir proje uygulayacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gelir getirici bir başka projeyi daha gerçekleştiriyor. TOKİ, Türkiye'nin turizm merkezi Alanya'da "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Modeliyle" dev bir proje uygulayacak. TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre satışa İdare, Alanya Mahmutlar'daki 83 bin 392 metrekarelik arsa üzerine otel ve tatil köyü gibi turizm tesisleri veya konut yapılabilecek.

100 lira taksitle konut sahibi oldular

100 lira taksitle konut sahibi oldular

Bilecik'te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokol kapsamında 100 lira taksitle satılan 144 sosyal konutun kurası çekildi. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce yürütülen "sosyal konut projesi"nin kuraları, Belediye Kültür Sitesi'nde Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, Belediye Başkanı Selim yağcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uluslararası ve Gönüllü Kuruluşlarla İlişkiler Daire Başkanı Selim Coşkun ile konut sahiplerinin katılımıyla gerçekleşti. Kayhan, TOKİ işbirliğinde yürütülen sosyal konut projesi kapsamında Bilecik'e

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :