Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo
Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyo

Vefa, Tasarım Ofisi ile değer üretiyor

Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan ve bugüne kadar pek çok ilke imza atan Vefa Group, Tasarım Ofisi ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, “Geliştirdiğimiz tasarımlar ile değerler üretiyor ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” diye konuştu.
Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden Vefa Group, Tasarım Ofisi ile yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, çağın gereklerine uygun fonksiyonel ürünler geliştirdiklerini ve bu konuda sektöre öncülük ettiklerini belirterek, müşterilerinden gelen talep ve beklentilere dünya standartlarında çözümler ürettiklerinin altını çizdi. Bunu yaparken her zaman optimum malzeme ve insan kaynağı ile maksimum verimliliğe ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Güner, AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına verdikleri önem nedeniyle bünyelerinde bir Tasarım Ofisi bulunduğunu kaydetti. Güner, “Bu sayede geliştirdiğimiz tasarımlar ile değerler ürettiğimize ve ülke ekonomisine katkı sunduğumuza inanıyoruz. Bunun en bariz göstergelerinden biri, aynı üretim tesislerinde aynı miktardaki personel ile 5 yıl öncesine göre 5 kat daha hızlı üretimler gerçekleştirebiliyor olmamızdır” diye konuştu.
Faaliyet gösterdikleri alanda en çok yeni ürün geliştirme ve yeni teknolojiler keşfetmeye odaklandıklarını söyleyen Güner, sözlerine şöyle devam etti: “Ürettiğimiz çözümlerin ve sektöre kazandırdığımız teknolojilerin, uygulamalara dönüştürülmüş olması, müşterilerimize, sektöre ya da ülkemize katkı sağlamış olması bizim için çok önemli. Grubumuzun merkezine yerleştirdiğimiz tasarım ofisimiz ile geliştirdiğimiz fikirler, ürünler ve çözümlerin değer ortaya koymaya başladığını görünce başarılı olduğumuza ikna oluyoruz. İnovasyon sürecinin farklı birim ve disiplinler arasında işbirliği gerektiren ve takım çalışmasına dayanan karmaşık bir süreç olduğunu biliyoruz. Görevi tamamen bu süreci yürütmek olan mimar, mühendis ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan tasarım ofisimiz gerekli etkileşimlerin sağlanması için çalışıyor. Kendi ekibimizin yanında danışmanlar ve akademisyenler ile işbirlikleri yaparak onları da süreçlerimize dahil ediyoruz. Bu süreçlerimizi, dünyadaki son teknolojileri takip ederek, sektörümüzün ve grubumuzun önceliklerini ve sorunlarını iyi tespit ederek ve piyasa koşullarını analiz ederek yürütmeye özen gösteriyoruz. Tüm bunlardan sonra ortaya çıkan sonucun başarısız olma şansı da kalmıyor.”
Profacto ile yüzde 40’a varan maliyet avantajı
Vefa Group’un geliştirdiği teknolojilerden biri Profacto teknolojisi. Vefa Group Başkanı Orhan Güner, Profacto teknolojisi ile mühendislik metotlarını en verimli şekilde kullanarak yüzde 40’a varan maliyet avantajı sağladıklarına işaret ederek, “Kaynaksız yapı teknolojisi ile üretim imkanı sunan İtalya, Amerika ve Avustralya menşeli profil hatlarında, ÜR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen 250’ye yakın profil tasarımı sayesinde daha az malzeme ile hiç kaynak kullanılmayan, boya gerektirmeyen, cıvata bağlantıları ile birleştirilen daha estetik ve sağlam çözümler üretiliyor. Böylece yapılarda kullanılan çelik sarfiyatında eski teknolojilere oranla yüzde 40’a varan tasarruflar sağlanıyor” dedi.
Neopan teknolojisi ile tam otomatik duvar üretimi
Vefa Group’un, sektörünü çok iyi analiz ederek yürüttüğü AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve 2009 yılının ortalarında devreye alınan kompozit panel hattı ise prefabrike yapılar ve yaşam konteynerlerinde duvar olarak kullanılabilecek uygun formlara sahip olan panellerin seri şekilde üretilmesi hedefinin bir sonucu.
Orhan Güner, “Türkiye’de ilk olan ve tam otomatik duvar üretim makinası dediğimiz panel hattı, sandviç panel hatlarının özelliklerine ek olarak kompozit panel form ve açılımlarını da sağlıyor. Dakikada 5 metre duvar üretebilme kapasitesine sahip panel hattından çıkan duvarlar, yüksek izolasyon değerleri, montaj aşamasında sağladığı işgücü tasarrufu ve getirdiği yüzde 30’a yakın maliyet avantajı ile dikkat çekiyor” dedi.
Türkiye’de ilk hafif çelik sistem binayı kurdu
Güner, Vefa Group’un 2000 yılının Mayıs ayında düzenlenen Yapı Fuarı'nda, dünyanın deprem kuşaklarında yer alan gelişmiş ülkelerinde sıklıkla tercih edilen hafif çelik yapı sistemi ile üretilmiş binayı Türkiye'de ilk defa kurarak, çelik yapı sisteminin kullanımı konusunda bir ilke imza attığına da dikkat çekti.
Ekonomik, taşınabilir, konforlu, estetik pratik hazır konutlar
2004 yılında ise en son prefabrike teknolojisinin kullanıldığı bir konut sistemi geliştirdiklerine dikkat çeken Orhan Güner, “Pratik hazır konut teknolojisi, ortaya koyduğu detaylar ve çözümler, uyguladığı uluslararası standartlar ve sunduğu konforla bir konutta olması gereken tüm şartları yerine getiriyor” dedi.
Süper Pratik Yaşam Üniteleri ile dünyada bir ilke imza attı
Vefa Group’un en son geliştirdiği ürün ise Süper Pratik Yaşam Üniteleri. Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla geliştirilen Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin dünyada bir ilk olduğunu söyleyen Güner, ürünlerin piyasada hemen karşılık bulduğunu gördüklerini kaydetti.

06.07.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Vefa , Tasarım Ofisi , . Vefa Group Başkanı Orhan Güner , AR-GE ve ÜR-GE , Prefabrike


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Emeklilerin ev hayalini Nestavilla gerçekleştiriyor

Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Vefa Group’un pratik hazır konut markası Nestavilla, ev sahibi olmak isteyen kişileri “ev”lendiriyor. Özellikle orta gelir grubu ve emeklilerin tercih ettiği Nestavilla, ayda 488 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsanız hazırsa evinizi 15 gün içerisinde kuran Nestavilla, kişiye özel projeler de üretiyor. Pratik hazır konut markası Nestavilla, ev hayali kuranları 15 günde ayda 488 TL taksitle “ev”lendiriyor. En çok arsası hazır olan

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Deprem sonrası toplu barınma ihtiyacına hızlı çözüm

Altyapısı hazır katlanabilir yaşam üniteleri geliyor Prefabrike yapı sektörünün önde gelen markalarından Vekon, Nisan ayında görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nde gerçekleştirdiği bir yenilikle sektöre yine öncülük ediyor. Deprem başta olmak üzere afetler sonrası acil barınma ihtiyacı için geliştirdiği katlanabilir yaşam ünitelerini altyapı ve üstyapısı hazır halde üretmeye başlayan Vekon, yeni ürünü ile çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüme imza atıyor.

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi. Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor. Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik

Vefa'dan 2 Bin 500 Liraya 1+1 prefabrik Vefa Group’un büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, sektöre öncülük edecek bir yeniliğe imza atıyor. Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, sektöre öncülük edecek olan ve özellikle afet sonrası yaşam alanlarının çok kısa sürede kurulabilmesini Süper Pratik Yaşam Üniteleri Projesi’ni hayata geçirdi. Afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi

Depremlerden ders alan sektör Van’da iyi sınav verdi Vekon Ticari Koordinatörü Ali İhsan Sağlamkaya, daha önce yaşadığımız depremlerden sonraki acil barınma çözümlerinin aksine Van depreminden sonra daha doğru uygulamaların yapıldığını vurgulayarak, afet yönetimi yetkililerinin sektör üreticilerinin önerilerini dikkate alarak afetzedelerin barınma ihtiyaçlarınaçözüm geliştirmesini, sektör adına sevindirici bir gelişme olarak değerlendirdi.

Vefa’dan deprem sonrası“Acil Yerleşim” e pratik çözüm

Vefa’dan deprem sonrası“Acil Yerleşim” e pratik çözüm

Prefabrike yapı sektörü ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde Prefabrik sektörü ile ilgili değerlendirmede de bulunan Ali İhsan Sağlamkaya, 1999 Marmara depreminin ardından ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılamak için çoğu işinin ehli olmayanlar tarafından üretilen standarttan yoksun uygulamalar

Müşteri memnuniyetini önemseyen Vefa, 444VEFA telefon hattını hizmete aldı

Müşteri memnuniyetini önemseyen Vefa, 444VEFA telefon hattını hizmete aldı

Müşteri memnuniyeti kapsamında 444VEFA telefon hattını hizmete alan Vefa, böylelikle satış sonrası hizmet kalitesini daha da artırmayı, müşterilerin sorunlarını en kısa zamanda çözmeyi hedefliyor

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :