Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Büyük şehirlerde kule yarışı hızlandı
Büyük şehirlerde kule yarışı hızlandı

Büyük şehirlerde kule yarısı hızlandı

İnşaat firmaları geliştirdikleri yeni projelerde yüksekleri hedefledi.
 
Türkiye'ye yüksekten baktırmanın fiyatı ise 500 bin liradan başlıyor ve 5 milyon liraya kadar çıkıyor.İnşaat firmaları geliştirdikleri yeni projelerde yüksekleri hedefledi. Türkiye'ye yüksekten baktırmanın fiyatı ise 500 bin liradan başlıyor ve 5 milyon liraya kadar çıkıyor.
 
Fark yaratan projelerle tüketicinin karşısına çıkan inşaat firmaları son yıllarda konut alıcılarını göklere çıkarma yarışına girdi. İnşaatı devam eden kuleler arasınde en yüksek bina 2015'te devreye girecek. En yüksekler ağırlıklı olarak İstanbul'da yer alıyor. İstanbul'un yanı sıra İzmir, Ankara, Mersin ve Konya'da da yüksek kuleler dikkat çekiyor.
 
İstanbul'a hakim
 
Astay Gayrimenkul İnşaat tarafından Zeytinburnu'nda inşa edilen ve daire teslimlerinin başladığı OnaltıDokuz İstanbul'da satışta olan daire fiyatları 885 bin liradan başlıyor ve 4 milyon 775 bin liraya kadar çıkıyor. Yüzde 25 peşin ödenmesi durumuna bankalardan 120 aya kadar kredi çekilebiliyor. 30 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen ve yükseklikleri 137,123 ve 108 metre olan 3 blokta toplam 400 konut bulunuyor. Alanları 92 ile 338 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 3+2, 4+1, 4,5+1 ve 5,5+1 konutların yer aldığı OnaltıDokuz'da en alt kattan zirveye kadar olan tüm daireler İstanbul'a hâkim manzaraya sahip.
 
Loft dairelerde satış başladı
 
Dumankaya İnşaat imzası taşıyan Dumankaya İkon, 149 metre yüksekliği ile dikkatleri üzerinde topluyor. 40 ile 41 katlı 3 kulede toplam 1022 daire bulunuyor. Yüzde 95'inde satışların tamamlandığı gözleniyor. Son kalan sınırlı sayıdaki dairelerin fiyatları 359 bin liradan başlıyor. Projede toplam 12 adet 193 ve 240 metrekarelik 3+1 ve 4+1 dubleks loft dairelerin satışları başladı. 240 metrekare olan loftlar1 milyon 920 bin liradan başlıyor ve 2 milyon 40 bin liraya kadar çıkıyor. 193 metrekare olan 3+1 loftlarda ise fiyatlar 1 milyon 351 bin lira ile 1 milyon 688 bin lira arasında değişiyor.Elips halinde 3 kulenin birleşmesiyle hayata geçirilen Dumankaya İkon'un12 ve 22. katlarında kat bahçeleri bulunuyor. Teslimler ise bu yılın sonunda yapılıyor.
 
Hem ofis hem rezidans
 
Folkart Yapı tarafından İzmir Bayraklı'da inşa edilen Folkart Towers yüksekliği 200'er metre olan iki adet 40'ar katlı kuleden oluşuyor. Fiyatlar ofis ve rezidanslarda 180 bin dolardan başlıyor ve 500 bin dolara kadar çıkıyor. 27 bin metrekare arsa içinde 150 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projede alanları 80 ile 220 metrekare arasında değişen 1+1,2+1 ve 3+1'lerden oluşan toplam 440 ünite bulunuyor. Ünitelerin 213 tanesi rezidans geri kalanı ise ofis olarak satılıyor.  
 
160 metreden baktıracak
 
Portakal Çiçeği İnşaat tarafından Ankara'da inşa edilen ve eylül ayında teslimlerin başlayacağı Portakal Çiçeği Rezidans 160 metre yükseklikte tek bir kuleden oluşuyor. Alanları 63 metrekare ile 630 metrekare arasında değişen 1+1'den 5+1'e toplam 111 darirenin bulunduğu kulede metrekare fiyatları ortalama 4 bin dolar olarak veriliyor. Satışta olan 63 metrekare evlerde en düşük fiyat 280 bin dolar olurken 251 metrekare evlerin fiyatları 1 milyon 500 bin dolara kadar çıkıyor. Tamamı akıllı ev teknolojisi ile inşa edilen projede 1+1 ve 2+1'ler mobilyalı olarak tasarlanmış durumda. Sosyal donatıları arasında yarı olimpik yüzme havuzu, fitness ve sauna bulunuyor.
 
En yüksekler inşaat halinde
 
Yükseklik sıralaması yaptığımızda en yüksek bina 270 metre ile Diamond of İstanbul olarak dikkat çekiyor. Kulelerin birçoğunda inşaatlar devam ediyor. Bu projeyi 244 metre yükseklikle Varyap Meridian Grand Tower, 201 metre yükseklikle Spine Tower, 200 metre yükseklikle Folkart Bayraklı Kuleleri, 181 metre yükseklikle My Towerland, 180 metre yükseklikle Mistral Tower Bayraklı, 173 metre yükseklikle Ak-Asya Shopping Center and Tower, 170'er metre yükseklikle Zorlu Levent Tower ve Özdilek Plaza, 164 metre yükseklikle Varyap Meridian Grand Tower, 160'ar metre yükseklikle Exen Plaza, Portakal Çiçeği ve Soyak Tower, 156 metre yükseklikle Four Winds,  150'şer metre yükseklikle İstanbloom ve Çamlica Twin Towers, 149 metre ile Dumankaya İkon takip ediyor.  EMİNE AÇAR / BUGÜN

18.07.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Astay Gayrimenkul , Fark yaratan projeler , Dumankaya İnşaat imzası taşıyan Dumankaya İkon , Portakal Çiçeği İnşaat , e Ak-Asya Shopping Center and Tower


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :