Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Ev sahipleri forma giriyor
Ev sahipleri forma giriyor

Ev sahipleri forma giriyor

Markalı konut projeleri içindeki profesyonel spor tesisleri sadece ev sahiplerini değil tüm bölgeyi hedefliyor. Ağaoğlu, Dumankaya, Teknik Yapı ve Emay İnşaat profesyonel kulüplerle konutun yanında spor sektöründe de büyümeyi hedefliyor
Artık konut satın alırken 'başımı sokacak bir evim olsun' dönemi geride kaldı. Markalı konut projeleri artık konut satarken içinde sosyal tesisten profesyonel sporların yapılabileceği alanlara hatta hobi odalarına kadar birçok aktiviteyi projelerine ekliyor. Ancak artık bu uygulama da yeterli olmuyor. Sadece konut sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veren küçük tesisler yerini profesyonel spor kulüplerine bırakıyor. Ev sahiplerini dışarı kaptırmak istemeyen şirketler kendi bünyelerinde oluşturdukları spor markalarıyla hem projelerindeki ev sahipleri hem de komşu semtlerdekileri hedefliyor. Son dönemde inşaat sektöründeki birçok şirket büyük çaplı projelerinin içine spor tesisi yatırımlarını da ekledi. Yıllık cirosu 150 milyon dolara ulaşan spor kulübü sektörü inşaat şirketlerinin yeni büyüme alanı oldu. Kendi bünyesinde kurdukları kulüplerde 25 bin üyeye ulaşan da var 6 bin 500 metrekarelik dev spor tesisini bünyesine kuran da... 
 
150 MİLYON DOLARA ULAŞTI 
Tesislerin en önemli özelliği ise hedef kitlelerinin projedeki ev sahipleriyle sınırlı olmaması. Üyelerinin önemli bir bölümünün dışarıdan gelenlerin oluşturduğu tesisler başı çekiyor. Ancak projelerde yatırımcılar açısından en büyük avantaj tüm aile bireylerinin yararlanmasına imkân sağlayacak aile üyelikleri. Evinin yakınında bulunmasını fırsat bilen pek çok ev sahibi de fiyat avantajı da sağlayan aile üyeliğinden yararlanıyor. Bu arada bir spor kulübü yatırımı tesisin büyüklüğüne göre 200 bin dolardan başlayarak 10 milyon dolara kadar çıkıyor. Bulundukları bölgede marka avantajını da kullanan şirketler ise hiçbir yatırımdan kaçınmayarak artık projelerin içine marka yatırımına değer katacak spor tesislerini de ekleyip hem ev sahipleri hem de bölge halkına ulaşıyor.
 
KOMŞULAR ATLETİK OLACAK
Dumankaya'nın yeni spor markası Atletic-o , markanın tüm projelerinde yer alacak. 1.300 ile 4 bin 500 metrekareden oluşan Athletic-o spor kulübü ilk olarak markanın Kurtköy'deki Dumankaya Konsept İstanbul projesinde açılacak. Tesislere dışarıdan üyelikler de kabul ediliyor. Tesiste açık alanda tenis kortları, basketbol sahaları, yürüyüş alanları ve açık yüzme havuzları, kapalı alanda ise fitness, cardio, serbest ağırlık, pilates, aerobik, özel ders stüdyoları, fonksiyonel antrenman alanları, kapalı tek pota basketbol sahası, squash kortları, hamam, sauna buhar odası ve masaj odalarından oluşan spa merkezleri yer alıyor. Dumankaya yetkilileri büyük projelerde yer Athletic-O Sports Club'lara yer vereceklerini nispeten küçük projelerde ise açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, sauna, fitness, hobi odası, kafe, yürüyüş yolları, peyzaj alanları, kapalı otopark ve basketbol sahası gibi sosyal alanların yer alacağı tesislerin olacağını söyledi. 
 
6 bin 500 metrekarelik spor cenneti
KENTPLUS markasının Ataşehir'de hayata geçirdiği 6 bin 500 metrekarelik beş katlı spor kompleksi Pleon Sportivo'da cardio ve fitness merkezlerinin yanı sıra; squash kortu, boks ringi, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, spa merkezi, aktivite alanı ,çok amaçlı spor salonu gibi birçok imkân sunuluyor. İçinde çocuklar için bir spor kulübünün de yer aldığı tesiste çocuk egzersizi ve bale yapma olanağı bulunuyor. Pleon Sportivo Genel Direktörü Nasip Bayer'in deyimiyle "şehir yaşamının bir parçası olması gereken sporu, şehrin sağlayabileceği tüm lükslerle birlikte sunan" kompleksin tüm kardiyo ekipmanlarında tv, ipod ve dvd oynatıcı bağlantı bulunuyor. Üyeler çalışmalarını ve egzersizlerini sürdürürken aynı zamanda sevdikleri bir diziyi veya arşivlerinden bir dvd'yi izleyebiliyor, istedikleri müziği dinleyebiliyor. Tesiste "Venless Expert System" adı verilen sistemle üyelerin kişisel bilgileri kartlarına yüklüyor , salona girmeden önce kartların okutulduğu kioskta, üyenin fiziksel durumuna göre hangi kas grubunu ne kadar ve nasıl çalıştırması gerektiği, nasıl bir egzersiz programı izleyeceği gösteriliyor. Üyelerin kişisel durumları ve gelişmeleri saati saatine takip edilerek; kendilerine yardımcı olacak bir eğitmenle çalışması ve görüş alışverişinde bulunması sağlanıyor. Pleon Sportivo'da 25 metrekarelik boks ringi; boks, kick boks ve thai boks yapma fırsatı sunuyor. Üyeler 250 metrekare aktivite alanında Thaibo, Bodys Sculp, Pilates, Matwork, Bootcam, Aerobik, Streching, aikido, Yoga ve TaiChi gibi toplu egzersiz yapabiliyor.
 
My Club site dışına taştı
Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Ümraniye, Çekmeköy ile Doğu ve Batı Ataşehir'deki projelerinde yaşayanlara sosyal imkan sağlamak için hayata geçirilen My Club Spor ve Yaşam Merkezi, 25 bin üyeli dev bir tesise dönüştü. Tamamı Anadolu Yakası'nda altı kulübe ulaşan My Club, eylülde Bahçelievler, ardından Ispartakule ve Ayazma ve son olarak da Maslak'ta hayata geçireceği projeler içinde açılacak tesislerle 10 kulübe ulaşacak. My Club Spor ve Yaşam Merkezleri Genel Müdürü Serhat Bingül, yeni açılacak kulüplerle birlikte 2013'ün sonunda 40-45 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. Bingül, Ağaoğlu projelerinde yaşayanların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirilen tesisin dışarıdan da çok sayıda üyeye ulaştığını açıkladı. Son 10 yılda içerisinde fitness ve spor aletlerinin yanı sıra masaj, spa, hamam, restoran, eczane, araba kiralama gibi birçok hizmeti veren yaşam merkezi konseptinin çok büyüdüğünü söyleyen Bingül, "Bir spor ve yaşam merkezi tesisinin yatırım maliyeti 200 bin dolardan başlayarak 10 milyon dolara kadar çıkıyor. Bizim gibi A sınıfı kategorisinde 20'ye yakın kulüp var. Büyüklerin oluşturduğu sektörün yıllık cirosu ise 150 milyon dolara ulaştı" diye konuştu. Yeni ekipmanlar ve Ar-Ge çalışmaları için yurtdışındaki fuarları taki ettiklerini kaydeden Bingül, "Son dönemde ABD'de crossfit çalışmaları ağırlık kazanıyor. Biz de yeni oluşturduğumuz ders programlarında crossfit egzersizlerini de koyuyoruz" diye konuştu. sabah

25.07.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Emay İnşaat profesyonel , KENTPLUS markas , My Club , Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Ümraniye , Çekmeköy


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Mayıs ayı sonuna kadar Vista Garden, Vista Residenza 4 veya Vista Konakları’ndan daire kampanyası

 Mayıs ayı sonuna kadar Vista Garden, Vista Residenza 4 veya Vista  Konakları’ndan daire kampanyası

Konakları’ndan daire sahibi olan tüm annelere EVGÖR Mobilya’dan 10.000 TL GÜL İnşaat’tan Anneler Günü’ne özel dayalı değerinde alışveriş çeki hediye…döşeli kampanya! GÜL İnşaat, Anneler Günü dolayısıyla çok özel bir avantaj kampanyası

Ağaoğlu'ndan yüzde 10 peşin kampanyası

Ağaoğlu'ndan yüzde 10 peşin kampanyası

Ağaoğlu İnşaat'ın Maslak'taki projesi My Home Küçük Maslak için yeni bir kampanya başlatıldı. Yüzde 1 KDV avantajıyla satılan konutlara yüzde 10 da peşinat imkânı sunuluyor. 3 Nisan'da sona erecek kampanya kapsamında tüketicilere 120 aya kadar da uygun konut kredisi faizi uygulanıyor.

Konutta şimdi fırsat zamanı

Konutta şimdi fırsat zamanı

PEŞİNATLAR KALKTI Hareketli bir yılı geride bırakan inşaat sektörü, kampanya atağına geçti. Önümüzdeki günlerde maliyet artışı nedeniyle konutlara zam gelebileceğini belirten sektör oyuncuları müşterileri satış ofislerine çekmeye çalışıyor. Yılın ilk aylarında faizi sıfırlayan inşaat şirketleri, nakit sıkıntısı yaşayanlar için de peşinatı ortadan kaldırdı.

EXEN İSTANBUL’DA DAİRENİZ 0,58’DEN BAŞLAYAN KREDİ ORANLARIYLA

EXEN İSTANBUL’DA DAİRENİZ 0,58’DEN BAŞLAYAN KREDİ ORANLARIYLA

Sur Yapı 22 yıldır inşa ettiği, yaşam değerleri ile yatırım değeri yıllar boyu artan ve bulunduğu bölgeye değer katan projeler üretmeye devam ediyor. İstanbul'un gözbebeği Çamlıca'nın eteklerinde yer alan Exen İstanbul'da 60 ay için % 0,58, 120 ay için % 0,80 kredi oranıyla dairenizi hemen teslim alabileceksiniz. YENİ ÖRNEK DAİRELER HAZIR

Exen İstanbul'da Az Az Ödeyin Üstü Kalsın Kampanyası

Exen İstanbul'da Az Az Ödeyin Üstü Kalsın Kampanyası

Bu yıl kuruluşunun 21.yılını kutlayan Sur Yapı, kurulduğu günden bu yana 3 milyon metrekare inşaat, binlerce konut, ofis ve iş merkezi hayata geçirerek birçok başarılı projeye imza attı. Sur Yapı yeni başlattığı “AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!” KAMPANYASI ile müşterilerine lüks projelerinde birikimlerine dokunmadan kolay erişim ve müthiş bir yatırım fırsatı sunuyor. AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!

Dap projelerinde yıl sonu fırsatı

Dap projelerinde yıl sonu fırsatı

Vazo Kule home office’lerde son 4, Dalga Kule’de son 15 daire cazip koşullarla alıcısını bekliyor. Kampanya 15 Aralık’a kadar devam edecek. Dap Yapı’nın Vazo Kule ve Dalga Kule projelerinde kalan son dairelerin satışına geçildi. Vazo Kule’nin home office’leri peşin ödemede yüzde 10 indirim, 50 ay vade ve sıfır faiz fırsatıyla 199 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yeni Yıl Hadiyesi TEKNİK YAPI dan

Yeni Yıl Hadiyesi TEKNİK YAPI dan

Peşinat Teslimde + Taksitler Bir Yıl Sonra VEYA % 10 İndirim Teknik Yapı’dan yeni yıl hediyesi 3 büyük avantaj ile geliyor. İstanbul’un en büyük konut projesi, Anadolu yakasında yükselen yeni bir şehir Evora İstanbul, Teknik Yapı’nın Avrupa Yakası’na taşıdığı konfor ve kalitenin simgesi METROPARK ve konfor ve kalitenin premium hayata dönüştüğü DELUXIA DRAGOs’a yeni yılın ilk talih kuşu kondu.

Denge Yapı, Mahal Sancaktepe'de yeni bir kampanya başlattı.

Denge Yapı, Mahal Sancaktepe'de yeni bir kampanya başlattı.

Denge Yapı, Sancaktepe'de yapımı hızla devam eden Mahal Sancaktepe'de yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında tüm konutlar yüzde 1 peşinat ve teslime kadar düşük taksitlerle satışa sunuldu. Peşinatın geri kalan yüzde 24'lük kısmı vade farkı olmaksızın teslime öteleniyor. Daire bedelinin yüzde 75'lik kısmı için anlaşmalı bankalardan 12-115 ay arasında kullandırılabilen kredi

Dumankaya Flex'te Yüzde 5 Kampanyası!

Dumankaya Flex'te Yüzde 5 Kampanyası!

Dumankaya'nın Flex Kurtköy için peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 5 indirim kampanyası devam ediyor. Dumankaya İnşaat'ın Kurtköy'de hayata geçirdiği Dumankaya Flex projesinde daireler 134,900 TL'den başlıyor. Dumankaya Flex Kurtköy, home ofis konseptiyle yükseliyor. Projede stüdyo, 1+1 ve 2+1 daire seçenekleri bulunuyor.

SUR YAPI’DAN İDDİALI “AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!” KAMPANYASI

SUR YAPI’DAN İDDİALI “AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!” KAMPANYASI

Bu yıl kuruluşunun 21.yılını kutlayan Sur Yapı, kurulduğu günden bu yana 3 milyon metrekare inşaat, binlerce konut, ofis ve iş merkezi hayata geçirerek birçok başarılı projeye imza attı. Sur Yapı yeni başlattığı “AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!”Kampanyası ile müşterilerine lüks projelerinde birikimlerine dokunmadan kolay erişim ve müthiş bir yatırım fırsatı sunuyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :