Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Tuzla'ya Dubai'deki 'yelken otel'e benzer rezidans kulesi yapacak
Tuzla'ya Dubai'deki 'yelken otel'e benzer rezidans kulesi yapacak

Tuzla'ya Dubai'deki 'yelken otel'e benzer rezidans kulesi yapacak

Has İnşaat'ın ortaklarından Tuncer Satır, Tuzla Tersaneler Bölgesi'nde yatırımına başlayacakları yeni rezidans projesi için Dubai'deki 'yelken Otel'den esinlendiklerini belirterek, 'Şu anda farklı mimari gruplar bu tasarım üzerine çalışıyor. Yıl sonuna kadar inşaata başlayacağız' diye konuştu

İlk markalı konut projesini geçen yıl Tuzla'da hayata geçiren Has İnşaat, önümüzdeki dönemde yeni projeleri ile sektörün önemli oyuncuları arasına girmeyi hedefliyor. Tuzla, Merter, Çamlıca, Silivri ve Çorlu'da arazileri bulunan şirket, bu yıl içinde Tuzla ve Merter projelerine başlamayı planlıyor. Has İnşaat'ın ortaklarından Tuncer Satır, Tuzla- Tersaneler Bölgesi'nde hayata geçirecekleri ticari alan ve rezidanslardan oluşacak proje için Dubai'deki Yelken otel'den esinlendiklerini söyledi.

l Has İnşaat hakkında bilgi verir misiniz?
Has İnşaat AST Grubu bünyesinde kurulan üç ortaklı bir şirket. Metin Çağdaş ve Seyfullah İnan ile birlikte 2000'lerin başında kurduk şirketi. Tuzla ve Kağıthane bölgesindeki yap-sat projeleri ile girdik sektöre. İlk markalı konut projemiz de Millenium Park oldu.

l Tamamı satıldı mı  Millenium Park'ın? Fiyatlar nasıl?
Yüzde 95'i satıldı.  Millenium Park'ta 3 çeşit villa var. Her villanın kendine ait havuzu var. Fiyatlar 650 bin dolar ile 900 bin dolar arasında değişiyor.

l Bu yıl başlayacak yeni projeleriniz var mı?
Bizim bundan sonraki hedefimiz yine bu tarz markalı projelerle sektörün önemli oyuncuları arasına girmek. İstanbul'da tüp geçit, 7 tepe 7 tünel gibi çok büyük projeler var. Biz bu projelerin bulunduğu lokasyonların çekim merkezi olacağını düşünüyoruz. Planladığımız 3 yeni projemiz var. Bunlardan ilki Tuzla İçmeler'de Tersaneler Bölgesi'nde 50 bin metrekare kapalı alanlı konut artı ticari birimlerden oluşan bir proje olacak. Bölgenin tersane bölgesi olmasından yola çıkarak yelkenli bir gemi şeklinde bir bina yapmaya karar verdik.

l Bu üç projenin toplam yatırım maliyeti ne olacak?
500 milyon TL'ye kadar çıkma potansiyelimiz var.

l Başka arazileriniz de var mı?
Silivri Çorlu, Yalova civarında arazilerimiz var. Ancak planladığımız üç projeden sonra bu arazileri değerlendireceğiz.

500 milyon TL'ye kadar çıkma potansiyeli var
l Tuzla dışındaki diğer 2 proje nerelerde olacak?
Merter'de de E-5 üzerinde 6 bin metrekare bir arazimiz var. Burada da rezidans ve ticari alanlardan oluşacak yüksek bir projemiz olacak. Bir de Büyük Çamlıca'ya giderken villa ve rezidanslardan oluşacak bir projemiz olacak. Her üç proje de 2013'te başlamış olacak.

350 konut ve ticari alanlar
l Dubai'deki Yelken Otel gibi bir tasarım mı düşünüyorsunuz?
Evet Yelken Otel'den esinlendik, tasarımda ona da gönderme yapacağız. Şu anda farklı mimarlık ofisleri bunun üzerinde çalışıyor. Projelerden birini çizeceğiz. Henüz netleşmediği için maliyet hesabı yapmak zor ama 100 milyon TL civarında olur diye düşünüyoruz. İçinde 300-350 adet konut ve ticari alanlar olacak.  Şenay Büyükköşdere  AKŞAM

30.07.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : rezidans kulesi , Has İnşaat , Tuncer Satır , Tuzla Tersaneler Bölgesi , AST Grubu , Tuzla'ya Dubai


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık,ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları,DEvam ediyor” bilgisini verdi. “İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenadatemsil edecek bir eser inşa edeceğiz. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Dap Yapı’nın, Kartal projesinde geri sayım başladı

Önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projeye alıcı ve yatırımcılardan satış öncesi ön talep toplanıyor.DAP Yapı’nın Patronu Ziya Yılmaz, “Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor¸ projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor” bilgisini verdi.

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye çıktı

Tema İSTANBUL örnek daireleri görücüye   çıktı

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’un konut bölgesi örnek daireleri, Tema İSTANBUL üst yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilk kez tanıtıldı. Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde yer alan 3 farklı tip ve büyüklükteki örnek daireler, çarpıcı tasarımları ile olduğu kadar efektif kullanımları ve yüksek kaliteleriyle

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'tan yeni konut projesi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki Genel Müdürlük binasında yapıldı. Tanıtım toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş belediye olarak barınma alanında da öncü olmak için projeler yaptıklarını söyleyerek, bu projelerde ticari geler kazanmayı amaçlamadıklarını söyledi. 9,5 yıl içerisinde toplam 60 Milyar TL yatırım yaptıklarını bunun büyük bir kısmını ulaşım projelerine harcadıklarını belirten Topbaş, bu yıl ki yatırım bütçesinin 8,5 Milyar lira olduğunu söyledi.

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Ankayapı Anka Yapı dan KARTAL a Yeni Proje Anka Soğanlık Kule

Son altı yılda 7500 konut üretip hak sahiplerine teslim eden ve şimdide Kentsel Dönüşüm Projesi’yle Fikirtepe’de ses getiren Anka Yapı, şimdi de Soğanlık’ta iki büyük kuleyle yükseliyor. Proje hakkında bilgi veren Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet TEMEL Soğanlıkta adliye karşısında iki kulenin inşaatlarına önümüzdeki ay başlıyoruz.

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI, Fikirtepe için gün sayıyor

ANKA YAPI Başkanı Şaadet TEMEL, projeyi Büyükşehir ve Kadıköy Belediyesi'nin onayına sunduklarını, önümüzdeki günlerde ruhsatı alacaklarını söyledi. Projenin 15-18 ay içinde yüzde 100'e yakın prim yapmasnı beklediklerini belirten TEMEL, projenin Kadıköy'ün vitrini olacağını söyledi.Şaadet TEMEL, projenin 70 bin metrekare arsa üzerinde, 400 bin metrekare inşaat alanına sahip oldupunu belirterek şöyle dedi:

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!

Sur Yapı’nın Yeni Konut Projesi Çekmeköy, Taşdelen’de Kapılarını Açıyor!Sur Yapı’nın İstanbul, Çekmeköy Taşdelen bölgesinde gerçekleştireceği yeni projesi "Tilia"’nın satışları 18 Eylül’de başlıyor. Sur Yapı Tilia "Standartlar üstünde, ıhlamurların altında'' sloganıyla yükselecek. Tilia projesi, İstanbul’un o eskimeyen ruhundan olduğu kadar, doğanın kendisinden de ilham alan bir proje. Kolay ulaşım, büyük yatırım.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :