Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

TOKİ 100. yıla 1 milyon konutla girecek
TOKİ 100. yıla 1 milyon konutla girecek

TOKİ 100. yıla 1 milyon konutla girecek

TOKİ olarak Türkiye genelinde 2003-2011 yılları arasında 550 bin konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini söyleyen TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını ise 1 milyon konut hedefiyle kutlamak istiyoruz. Şimdiye kadar 139 Kentsel Dönüşüm Projesi hazırlarken, bunun 47’sini tamamladık” ifadelerini kullandı.

MERSİN'E BİNLERCE KONUT YAPILACAKTatil cenneti yabancı istilası altında

Karabel,Mersin’de Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çay, Çilek ve Özgürlük Mahalleleri’nde 4 bin 800 konut, 52 bin 500 metrekare ticari alan, 67 bin 282 metrekare sosyal donatı alanı ve 272 bin metrekare yol çalışması yapılacağını söyledi.

2012 YILI KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) organizasyonunda, Emlak Konut Yatırım Ortaklığı, Stratejik Düşünce Enstitüsü ve çeşitli kentsel dönüşüm şirketlerinin işbirliğinde gerçekleşen ‘2012 Yılı Kentsel Dönüşüm Çalıştayı’ Mersin’de başladı.

Mersin HiltonSA Otel’de başlayan çalıştaya Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Mersin’deki belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

9 bölge kentsel dönüşüm alanı ilan edildiTOKİ DÜNYADA ÖNEMLİ BİR MODEL

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Mersin Valisi Güzeloğlu, TOKİ’nin başarılı çalışmaları ile dünyada önemli bir model olduğunu söyledi. Her kentin olduğu gibi Mersin’in de özel dengelerinin ve gerçeklerinin, toplumsal ve sosyal değerlerinin bulunduğa dikkat çeken Güzeloğlu, “Olay sadece ekonomik ve teknik bir konu değildir. Ortaya çıkacak en önemli ve en değerli sonuç doğru yöntemi bulmaktır. Yöntemi doğru bulduğunuz zaman bu yöntem kendi içerisinde süreci taşıyacak ve sizi başarıya ulaştıracaktır” dedi.

Bugün kentsel dönüşümün Türkiye’de bir boyutlu ele alınmaması gerektiğini ifade eden Güzeoğlu, “Çok boyutlu bakıldığında kentsel dönüşüm ilk akla geldiği gibi bir çarpık kentleşmenin, sağlıksız konutlaşmanın ve bunun önlenmesine dönük çalışmaların ötesinde deprem sel ve heyelan gibi doğal afetlerle canımızı yakan, insanımızı kaybettiğimiz doğal felaketlere karşı da bir an önce yapılması gereken bir konudur. Bu kadar boyutlu bir kentsel dönüşümde belki en son ama en gerekli boyutlardan biri de artık Türkiye’nin gelişmesini, güçlü ve güvenli yürüyüşünü kentlerin ve şehirlerin yansıtması, bunun içinde siluetlerini değiştirmesidir. Sizi karşılayan, ilk anda sizde bir fikir ve kanaat uyandıran ve oluşturan o tablolar ve görüntülerdir.

HERKES SORUMLULUK ALMALI

Yeşil alanlarından binaların mimarisine, sosyal donatılardan engellilerin ve hayatı yaşayacak olan kolaylıklarına kadar. Bunun çok daha ötesine varacağınız, hayatı paylaştığınız hayvanların ve canlıların yaşam alanlarına kadar. Bunları her ne kadar sağlıklı bir şekilde bir arada buluşturuyorsanız o düzeyde ve derecede gelişmiş oluyorsunuz. O halde bu iş, ortak bir sorumluluğu ortak bir bakış açısını içermek ve gerektirmek zorundadır. Sadece yerel yönetimleri değil, herkesi ve her kurumu bu sorumluluk paydasında görmek zorundayız” şeklinde konuştu.

ÇIKACAK SONUÇLAR UYGULAMALARA IŞIK TUTUTACAK

Çalıştayı Mersin’de gerçekleştirdikleri için TOKİ Başkanı Karabel’e teşekkür eden Güzeloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu buluşma bizim için bir ışık ve yol göstericidir. Uygulamaya dönük öneriler sunulmalı ve herkes bundan sonraki sürece katkı koymalıdır. Buna ihtiyacımız var. Mersin, şehir içinde birbirinden farlı yaşam alanları ile bugün gerçek noktada baktığımız zaman beklentilerimizi ve kent kimliğini karşılamadan uzak bir şehir. Öte yandan Türkiye’nin uluslararası ilişkiler açısından ve ekonomik anlamda en yoğun ve en önde kentlerinden birisi. İnanıyorum ki, aklı arayan ve akıl temelinde geleceğini planlayan bu çalıştay Mersin’e de Türkiye’ye de önemli kazanımlar sağlayacaktır. Buradan çıkacak sonuçlar bizim uygulamamıza ışık tutacaktır.”

“TOKİ, HALKIN KAZANMASINA YÖNELİK POLİTİKA GERÇEKLEŞTİRMELİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ise Mersin’in 1980 yılından itibaren hızlı ve aşırı göçün getirdiği olumsuzlukları yaşadığını, özellikle kentin doğu girişinde kuralsız ve kontrolsüz yapılaşmanın oluştuğunu belirtti. Özcan, bu kuralsız yapılaşmanın suçunu tek başına belediyelere yıkmanın insafsızlık olacağının altını çizerek, “Mersin’de TOKİ’nin yapacağı kentsel dönüşüme katkı sunan kurum Büyükşehir Belediyesi’dir. Bizim Mersin’de TOKİ’den en büyük beklentimiz, hak sahiplerini mağdur etmeyecek teklif hazırlamalarıdır. Mersin’in gerek aldığı göç, gerekse kozmopolit yapısı itibariyle bugüne kadar yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarından ayrı tutulması gereken bir bölge olduğuna inanıyoruz. TOKİ burada para kazanmaya ve kar marjına yönelik değil, halkın kazanmasına yönelik bir politika gerçekleştirmek zorundadır” diye konuştu.

“HEDEF 1 MİLYON KONUT YAPIP, HAK SAHİPLERİNE VERMEK”

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel de Mersin’de Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çay, Çilek ve Özgürlük Mahalleleri’nde 4 bin 800 konut, 52 bin 500 metrekare ticari alan, 67 bin 282 metrekare sosyal donatı alanı ve 272 bin metrekare yol çalışması yapılacağını söyledi. TOKİ olarak Türkiye genelinde 2003-2011 yılları arasında 550 bin konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini söyleyen Karabel, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını ise 1 milyon konut hedefiyle kutlamak istiyoruz. Şimdiye kadar 139 Kentsel Dönüşüm Projesi hazırlarken, bunun 47’sini tamamladık” ifadelerini kullandı. Kaynak : internethaber

05.08.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : 2012 YILI KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI , TOKİ 100. yıla 1 milyon konut


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi.TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler

TOKİ "23 şehir" kurdu

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 11 yılda piyasa şartlarında ev sahibi olamayan vatandaşlar için 81 il ve 800 ilçede yüzer bin nüfuslu 23 şehre eş değer 614 bin 965 konut üretimi gerçekleştirdi. TOKİ toplu konut üretim raporundan derlenen bilgilere göre, ''Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği'' kapsamında 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 775 şantiyede 614 bin 965 konut rakamına ulaşıldı.

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) “kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin” sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor. Malatya merkezde alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut için 3 bin 319 kişi başvuruda bulundu. İdare, Malatya, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Gaziantep’teki toplam bin 914 konutun hak sahiplerini Aralık ayında belirleyecek.

TOKİ konutlarına rekor başvuru

TOKİ konutlarına rekor başvuru

Alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut, 83 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde planlandı. Konutların peşin fiyatı 61 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 303 liradan başlayacak. Konutların hak sahipleri, 5 Aralık'ta saat 10.00'da Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek kura programıyla belirlenecek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ olarak Türkiye'de 610 bin konut seviyesine ulaştıklarını belirten Karabel, aralarında hastaneler, okullar ve statların da olduğu 5 bin 124 sosyal donatıyı inşa ettiklerini söyledi. Karabel, "Bugüne kadar yaklaşık 18 milyar lira kaynak gelişim projelerinden kaynak sağladık, bunun da 10 milyar lira kadarını kamu kasasına aktardık" dedi.

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Astoria AVM’de gayrimenkul buluşmaları için geri sayım başladı. 1 Şubat’ta hizmete girecek R’estate Center’da doluluk % 70’e ulaştı. Merkezde 300 proje sergilenecek.Astaş’ın yatırımı Astoria Alışveriş Merkezi, artık gayrimenkul alıcı ve satıcılarını buluşturacak. TURYAP, Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle Türkiye’nin ilk emlak alışveriş merkezini kuruyor. 1 Şubat 2014’te hizmete açılacak R’estate Center’da 100 firmanın 300 projesi sergilenecek.

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı konutların ödeme koşullarında değişiklik yaptı. İdare, Ankara'nın yeni uydu kenti Yapracık'ta 10 bin lira peşin 180 ay vadede cazip ödeme koşullarıyla satışa çıkardığı konutların büyük ilgi görmesi üzerine 7 ilde bulunan 717 konutun ödeme koşullarını daha da uygun hale getirme kararı aldı.

En çok konut satılan il hangisi

En çok konut satılan il hangisi

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre, 2013 yılı 2. çeyreğinde 295 bin 10 konut, satış sonucu el değiştirdi. Konut satışlarında İstanbul 62 bin 119 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 21,1) sahip oldu. İstanbul’u 36 bin 217 konut satışı (yüzde 12,3) ile Ankara, 19 bin 177 konut satışı (yüzde 6,5) ile İzmir izledi. Aynı çeyrekte, en az satış 14 konut ile Hakkari’de gerçekleşti. Konut satışının en düşük olduğu diğer iller ve satış sayıları sırasıyla 45 konut ile Ardahan ve 62 konut ile Bayburt oldu. Bu arada ipotekli konut satışları sayısı 129 bin 818 olarak gerçekleşti.

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 500 TRY (Türk Lirası)karşılığı T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinden satın alınabilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/ Ankara adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Halkalı’da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ’nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan’da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. Satışa sunulan konutlara yapılan başvuruda kelimenin tam anlamıyla rekor kırıldı. 31 Mayıs 2103 Cuma günü başvuruların tamamlandığı Halkalı internet haber

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :