Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Tahincioğlu Gayrimenkul, Bomonti’nin en büyük projesini yapacak
Tahincioğlu Gayrimenkul,  Bomonti’nin en büyük projesini yapacak

 Bomonti’nin en büyük projesini yapacak

Şirket aynı ortaklıkla Ataşehir Finans Merkezi’ne de girmeyi planlıyor…

Tahincioğlu Gayrimenkul, Ağaoğlu’nun Bomonti’de Net Holding’ten aldığı arsayı 6 ay önce satın aldı ve yanındaki arsayla birleştirerek bölgenin en büyük arsasının sahibi oldu. Toplam 27 dönümlük arsa için Abdi İbrahim İlaç’tan Nezih Barut ve Mar Yapı’dan Münir Özkök ile ortaklığa giden Tahincioğlu, burada konut, ofis ve ticari birimlerden oluşan yaklaşık 600 milyon dolarlık, karma kullanımlı bir projeye başlayacak. Şirket aynı ortaklıkla Ataşehir Finans Merkezi’ne de girmeyi planlıyor.

Kraft bünyesinde faaliyet gösteren Kent Gıda’nın eski ortaklarından olan ve İstanbul Kozyatağı’nda Palladium Residence ve Alışveriş Merkezi, Nidatepe Kozyatağı başta olmak üzere ofis projeleri, depo, yönetim ve fabrika binaları inşa eden Tahincioğlu Holding, gayrimenkulde hedef büyüttü. 2014 yılına kadar toplam 6 gayrimenkul projesine 860 milyon dolar yatırma hedefi doğrultusunda Nidakule Göztepe ve Kozyatağı’nda Palladium Tower gibi ofis projelerini başlatan grup, Bomonti’ye giriyor.

Bomonti’de Ali Ağaoğlu’nun Net Holding’ten aldığı arsanın hemen yanındaki araziyi hasılat paylaşımlı olarak alan Tahincioğlu, 6 ay önce de Ağaoğlu’nun arsasını satın almış. İki arsayı birleştirip toplam 27 dönüme sahip olan şirket, şimdi Bomonti’nin en büyük karma kullanımlı projesine başlamaya hazırlanıyor. Arazinin Bomonti’nin en iyi lokasyonunda yer aldığını söyleyen Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım, “Burada iş ortaklarımız Abdi İbrahim İlaç’tan Nezih Barut ve Mar Yapı’dan Münir Özkök ile yaklaşık 600 milyon dolar değerinde karma kullanımlı bir projeye başlamayı hedefliyoruz. Konut, ofis ve ticari birimlerden oluşacak projeye 1 yıl içinde başlayarak, inşaatı 30 ayda tamamlayacağız” dedi.

‘Büyük oynuyoruz’

Ataşehir’de finans merkezinde ise hem Emlak Konut GYO’nun hem kamu kurumlarının açacağı bütün ihalelerle ilgilendiklerini kaydeden Çalım, “Oyunu büyük oynamak için harekete geçtik. Finans merkezinde master plan yapıldıktan sonra Emlak Konut, 1. etap 3. bölge olarak konumlanan 53 dönümlük bir araziyi hasılat paylaşımı yoluyla ihaleye çıkardı, dosya aldık, yakından ilgileniyoruz” diye konuştu. Burada da Abdi İbrahim İlaç’tan Nezih Barut ve Mar Yapı’dan Münir Özkök’le iş ortaklıklarının devam edeceğini kaydeden Çalım, “İhaleyi aldığımız takdirde Finans Merkezi’nin hemen yanında yer alacak projenin 7 ay içinde ruhsatını alıp 1 yıl içinde başlamayı planlıyoruz. Burada otel, ticari birimler, ofis ve rezidanslardan oluşan karma yapılı bir proje yapılması mümkün” dedi.

Çalım, otoban kenarında, mimar Sinan Cami’nin karşısında yer alan arsanın ihalesi için 8 Ağustos’ta ilk oturumun yapılacağını sözlerine ekledi.

Palladium Tower’da m2 fiyatı 5 bin dolar olacak

Kozyatağı’ndaki 55 bin metrekarelik kiralanabilir alanlı ofis projesi Palladium Tower’ının kaba inşaatının yapım aşamasında olduğunu ve 2014 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacağını aktaran Çalım, projenin Ekim-Kasım ayında sadece yüzde 10’luk bölümünü satışa çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Kalanını portföylerinde tutacaklarını ifade eden Çalım, “Bu nedenle ön taleplerin alındığı proje için alıcılar ellerini çabuk tutmalı diyebiliriz. Burada 250-1300 metrekarelik değişik büyüklüklerde ofisler olacak. Avrupa yakasının vitrini olan bölgede başladığımız projede metrekare fiyatını ortalama 5 bin dolar olarak öngörüyoruz. Şimdiden 3-4 katı talep var. Alışveriş merkezinin karşısında olması ve merkezi lokasyonu, projenin en avantajlı yönlerinden biri” dedi.

Hatay’ın şehir merkezindeki ilk ve yaklaşık 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip tek büyük AVM projesi olan Palladium Antakya’yı da 2013 yılının ikinci çeyreğinde tamamlayacaklarını söyleyen Çalım, uzun vadede ise gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmeyi planladıklarını kaydetti.

Levent’te Polo Garage’ın arsasında ‘landmark’ projeye imza atacak

Levent’te Polo Garage’ın 5 bin 600 metrekarelik arsasında ise 20 bin metrekarelik kiralanabilir alanı olan Nidakule Levent adında yeni bir ofis projeleri bulunduğunu açıklayan Alpaslan Çalım, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarlayacağı proje için 6 ay içinde ruhsat alıp ilk kazmayı vurmayı ve Kasım-Aralık ayı gibi lansmanla satışa çıkmayı planladıklarını kaydetti. Burada ilk etapta projenin yüzde 30’luk kısmını satışa çıkarıp, kalanını portföylerinde tutacaklarını söyleyen Çalım, şöyle devam etti: “Yaklaşık 30 katlı planlanan proje, mimarisinden konseptine kadar tüm özellikleriyle ‘landmark’ bir proje olacak. A plus bir ofisin sağlayacağı bütün sosyal imkanları barındıracak. 18 ayda tamamlanacak projenin değeri ise yaklaşık 160 milyon dolar.”

Nidakule’ye Japonya’dan ABD’ye talep var

Önümüzdeki ay 30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Nidakule Göztepe’yi teslim edeceklerini söyleyen Alpaslan Çalım, projeye Japonya’dan, Ortadoğu ülkelerine ve Amerika’ya yüzde 80 oranında yabancı talebi geldiğini, kiralamalar için görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti. Projenin 1 yıl içinde yüzde 90’ının kiralanmasını beklediklerini söyleyen Çalım, “Projede metrekare kiraları 25-30 dolar arasında değişiyor. Her katta 450 metrekare ve 900 metrekare kiralık alan alternatifleri olan 35 katlı projenin en önemli özelliklerinden biri de proje içinde tasarlanan perakende ve sosyal kullanım alanları sayesinde ofis kullanıcılarının çalışma saatleri içinde bina dışına çıkmadan günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılanabiliyor olması” diye konuştu.

‘Hayata dokunan’ konut konsepti tasarlıyoruz

Ticari gayrimenkulde büyümeye odaklandıklarını belirten Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım, konutta ise insanların hayatlarına dokunabilen, evlerinde olmasını istedikleri her şeyi görebildikleri, alışılmadık bir konsept üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Çalım, Seyrantepe ve Çengelköy’de 2013 yılı içinde konut projelerine başlamayı planladıklarını söyledi.

05.08.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Tahincioğlu Gayrimenkul , Ağaoğlu , Bomonti , Net Holding , Abdi İbrahim İlaç , Nezih Barut , Mar Yapı Münir Özkök , Palladium Tower


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

My Office 212 'de 367 bin TL'ye Ofis

My Office 212 'de 367 bin TL'ye Ofis

212 My Office'de 367 bin TL'ye Ofis Ağaoğlu İnşaat ‘ın Güneşli projesi My Office 212’de ofis fiyatı 367 bin TL'den başlayan fiyatlarla. Vade süresi ise 84 aya kadar vade yapılabiliyor. My Office 212’de Projesinde tamamı peşin ödemede ise yüzde 15 oranında indirim uygulanabiliyor. My Office 212 Ağaoğlu projesinde 81,07 metrekarelik ofisler 367 bin TL ile 563 bin TL’ye arasında değişen fiyatlarla satılyor.

Palladium Tower'da 21 ofis satışa çıktı

Palladium Tower'da 21 ofis satışa çıktı

Palladium Tower'a 21 ofis satışa çıktı Tahincioğlu Gayrimenkul, ofis projesi 'Palladium Tower'ı satışa sundu. Şirket, 2015 yılına kadar 875 milyon dolarlık yatırım yapacak Ticari gayrimenkul alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla dikkat çeken Tahincioğlu Gayrimenkul, Ataşehir'de yükselecek 43 katlı, A plus 'Palladium Tower'ı hayata geçiriyor. Pek çok ofisi portföyünde tutacak olan şirket, sadece 21 tanesini satışa çıkardı. Ofislerin fiyatları 890 bin dolar ile 1 milyon 500 bin dolar arasında

Nidakule Göztepe'ye LEED Sertifikası

Nidakule Göztepe'ye LEED Sertifikası

Tahincioğlu Gayrimenkul'un A plus ofis projesi Nidakule Göztepe, LEED Sertifikası aldı. Tahincioğlu Gayrimenkul'un İstanbul Göztepe'de hayata geçirdiği A plus ofis projesi Nidakule Göztepe, LEED sertifikasını aldı. ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından düzenlenen LEED sertifikası; yeşile, doğal hayata, doğal kaynakların verimli kullanımına, su ve enerji tasarrufu yapabilen sağlıklı ve sürdürülebilir mekanların geliştirilmesine katkı sağlayan projelere veriliyor.

Kadıköy-Nidakule 12 dakika

Kadıköy-Nidakule 12 dakika

Kadıköy-Kartal metro hattında Göztepe durağının girişinde bulunan Nidakule’ye Kadıköy’den ulaşım 12 dakikaya, Kartal’dan ise 20 dakikaya indi. Tahincioğlu Gayrimenkul’un 'Nidakule Göztepe' projesine ilgi, Kadiköy - Kartal metrosunun hizmete açılmasıyla daha da arttı. Göztepe Kavşağı’nda yer alan Nidakule’ye Kadıköy’den ulaşım 12 dakikaya indi. Kadiköy-Kartal metro hattının yanı sıra Boğaziçi Köprüsü bağlantı yolları

Nidakule'ye yabancı yatırımcı ilgisi

Nidakule'ye yabancı yatırımcı ilgisi

Nidakule'ye yabancı yatırımcı ilgisi Tahincioğlu Gayrimenkul'un Göztepe'deki Nidakule İş Merkezi, yabancı yatırımcılardan ilgi görüyor. Ekim 2012'de teslimatlara başlanacak olan projeye Japonya'dan, Ortadoğu ülkelerine kadar farklı ülkelerden talep geldi. 120 milyon dolar yatırımla yapılacak projede

Güneşli My Office'te 353 bin TL'ye

Güneşli My Office'te 353 bin TL'ye

Güneşli My Office'te 353 bin TL'ye Ağaoğlu İnşaat'ın hayata geçirdiği Güneşli My Office projesinde kampanyalı fiyatlarla satılıyor Güneşli'de Basın Ekspres Yolu'na oldukça yakın bir konumda yükselen güneşli My Office projesinde hemen teslim durumda olan ofisler kampanyalı fiyatlarla satılıyor.

Ağaoğlu My Office 212’de Yüzde 10 peşine Modern Ofis

Ağaoğlu My Office 212’de Yüzde 10 peşine Modern Ofis

Ağaoğlu İnşaat’ın yapımını tamamladığı My Office212 projesinde ofis fiyatı 296 bin 650 liradan başlayan My Office212’de ofis teslimleri hemen yapılıyor. Güneşli 'de 31 katlı tek blok halinde Ağaoğlu imzası ile yapımı tamamlanan My Office 212 projes Ağaoğlu My Office 212 projesinde ofis metrekareleri 81 metrekare ile 800 metrekare arasında seçenek sunan Ağaoğlu My Office 212’de Ofis fiyatları, 296 bin 650 lira ile 3 milyon 32 bin lira ara

Tahincioğlu Gayrimenkul'un ofis projesi, Tasarımları Feng Shui'ye uygun yapılıyor

Tahincioğlu Gayrimenkul'un ofis projesi, Tasarımları Feng Shui'ye uygun yapılıyor

Tasarımları Feng Shui'ye uygun yapılıyor Tahincioğlu Gayrimenkul'un ofis projesi Nidakule Göztepe İş Merkezi'nin ortak alan ve peyzaj tasarımları Feng Shui felsefesine uygun olarak yürütüyor. Anadolu Yakası'nda, 120 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen ve Haziran 2012'de teslimatların başlayacağı projede enerji tüketimi de düşünülmüş. Kullanıcıların enerji tüketim miktarlarının otomasyon sistemi ile bağımsız olarak faturalandırılacağı Nidakule'de ofis kullanıcılarının haksız yere

Ofis kiralama out satın alma 'in

Ofis kiralama out satın alma 'in

Türkiyenin birçok yabancı şirket için 'bölgesel merkez olması, yabancı girişinin artması, iş yaşamının canlılığı ofis talebini artırıyor. Konut yatırımcısı, ofise yöneliyor. Şirketler, konutta olduğu gibi projeden ofis satışına başladı. Bazı yatırımcılar İSTANBUL - İstanbul'un bölgesel merkez haline gelmesi, yapılacak finans merkezi, yabancı firmaların ofis talebi ofis yatırımlarını da değiştirdi. Eskiden sadece kiralama amacıyla yapılan ofisler son zamanlarda satışa çıkmaya başladı. Özellikle konutlara göre daha fazla prim getirisi

My Office 212 Güneşli'de 296 Bin 650 TL ye Ofis

My Office 212 Güneşli'de 296 Bin 650 TL ye Ofis

My Office 212 Güneşli'de 296 Bin 650 TL ye Ofis İstanbul Avrupa yakası son zamanların markalı projelerin yükseldiği Güneşli'de Ağaoğlu Holding güvencesiyle hayata geçirilen ve yapımı tamamlanan My Office 212 projesinde ofis fiyatları 296 bin 650 liradan başlıyor ve 3 milyon 32 bin TL arasında satılıyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :