Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İstanbul'daki milyon dolarlık rezidanslar
İstanbul'daki milyon dolarlık rezidanslar

 

İstanbul'da gelişen konut piyasasıyla birlikte rezidanslar da büyük ilgi görüyor. Birbirinden iddialı rezidans projeleri üreten inşaat firmaları sunduğu hizmetlerle oteli aratmayan rezidanslarla piyasada önemli bir pay alıyor. Kalitesi ve fiyatlarıyla diğer projelerden bir adım önce olan rezidanslar özellikle şehrin merkezi noktasında hem yatırımcılar hem de otel rahatlığını arayanlar tarafından tercih ediliyor.
 
İşte Türkiye'nin önde gelen inşaat firmalarının inşa ettiği bazı rezidans projeleri...
 
BATIŞEHİR BAĞCILAR'DA YÜKSELİYOR
Egeyapı ve Emlak Pazarlama Ortaklığıyla hayata geçirilen Batışehir, Bağcılar'da yükseliyor. Alanların 34 metrekare ile 214 metrekare arasında farklılık gösteren konutların yer aldığı projede 3 bin 148 konut bulunuyor. Batışehir'de konut fiyatları 265 bin liradan başlayarak 721 bin liraya kadar yükseliyor. Toplam 165 bin metrekare arsa alanına sahip olan Batışehir'in inşaat alanı 722 bin metrekare. 700 milyon liralık yatırımla hayata geçen projede yaşam 2014 Ekim'de başlayacak. Tamamlandığında projede 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak.
 
FOUR WINDS SELAMİÇEŞME'DE
Taşyapı tarafından inşa edilen Four Winds, Bağdat Caddesi-Selamiçeşme'de hayata geçiriliyor. Büyüklükleri 87 ile 655 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinin olduğu projede toplamda 420 konut yer alıyor. 49 katlı 4 kuleden meydana gelen projenin 2013yılında teslim edilmesi hedefleniyor.
Four Winds'ten konut sahibi olmak isteyenler için 120 aya kadar vade imkânı da sunuluyor.
 
İSTWEST YENİBOSNA'DA
Fer Yapı ve Boyner Holding tarafından hayat bulan İstwest, Yenibosna'da yükseliyor. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden meydana gelen proje, 493 adet rezidans, 506 adet konut ve 73 adet ticari alandan oluşuyor. 70 bin dönüm arsa üzerine konumlandırılan İstwest, 230 bin metrekare inşaat alanına sahip.
İstwest'in 2013 yılının Aralık ayında tamamlanması planlanıyor. 3-6-16-19 katlı 14 blok halinde yükselen projenin mimari tasarımı DB Mimarlık tarafından çizildi.
 
MAÇKA RESIDENCE MAÇKA'DA HAYATA GEÇİYOR
Astaş Holding ve Bemes imzasıyla gerçekleştirilen Maçka Residence Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski, Maçka'da yükseliyor. Projede konutların fiyat aralığı 1 milyon 500 bin dolar ile 10 milyon dolar olarak belirlendi. 170 rezidanstan oluşan projede stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve penthouse konutlar yer alıyor. Her biri balkon veya teraslı olan 10 değişik tipte konut bulunuyor. 3 blok halinde yükselen proje 2012 Eylül'de tamamlanacak.
 
MALL OF ISTANBUL İKİTELLİ'DE
Torunlar GYO imzasıyla yükselen Mall of İstanbul, İkitelli'de hayata geçiriliyor. Konut fiyatlarının 249 bin lira ile 970 bin lira arasında değiştiği projede 1.114 rezidans konut bulunuyor. 53 metrekare stüdyolardan 216 metrekare 4+1'e kadar farklı tipte konut seçeneklerinin bulunduğu proje, 30-28-26 ve 24 katlı bloklardan meydana geliyor. 539 bin 885 metrekare inşaat alanına sahip projenin 2013'ün ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.
 
METROPOL ISTANBULDOĞU ATAŞEHİR'DE
Gap İnşaat-Varyap Ortak Girişimi imzasıyla hayat bulan Metropol İstanbul, Doğu Ataşehir'de yükseliyor. Projedeki konut fiyatları 338 bin liradan başlayarak 1 milyon 400 bin liraya kadar yükseliyor. Konut alanlarının 48 ile 252 metrekare arasında değiştiği projede B ve C bloklarda yaklaşık 1.500 konut bulunuyor. 100 dönüm arsa üzerinde konumlandırılan Metropol İstanbul'un inşaat alanı 750 bin metrekare. 2015 yılında teslim edilmesi planlanan Metropol İstanbul'un B ve C blokları 27 katlı olarak tasarlandı. Projede A bloğun kat ve konut sayısı üzerinde çalışılıyor. Projede 400 metre uzunluğunda alışveriş caddesi Metropol Catwalk ve İstanbul'un en büyüksinema kompleksi yer alacak.
 
SAFİ ESPADON KARTAL'DA
Safi Gayrimenkul imzasıyla yükselen Safi Espadon Residence, Kartal'da hayat buluyor. Projede konutların metrekare birim fiyatları 3 bin 750 bin ile 4 bin 500 TL arasında değişiyor. Stüdyo, 1+1, 1,5+1 ve 2+1 konut tiplerinin yer aldığı projede konutların büyüklükleri 59 metrekare ile 160 metrekare arasında farklılık gösteriyor. 24 ay sonra tamamlanması hedeflenen proje, Marmara Denizi manzarasına sahip.
 
SARPHAN FİNANS PARK BATI ATAŞEHİR'DE
Emlak Pazarlama ve Yeni Sarp İnşaat Ortaklığında inşa edilen Sarphan Finans Park, Batı Ataşehir'de konumlandırılıyor. 517 bağımsız birimin yer aldığı projede konutların fiyatları 640 bin lira ile 1 milyon 430 bin lira arasında değişiyor. 20-55-12-8-7 ve 5 katlı blokların yer aldığı proje, 20 bin 714 metrekare arsa alanına sahip. Toplam inşaat alanı 175 bin 173 metrekare olan Sarphan Finans Park'ın yapımına Ekim 2010'da başlandı. Tamamı 2014 yılının Ağustos ayında teslim edilecek olan Sarphan Finans Park, Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi'nde birincilik ödülü sahibi.
 
ONALTI DOKUZ İSTANBUL ZEYTİNBURNU'NDA
Astay Gayrimenkul'ün projesi Onaltı Dokuz İstanbul, Zeytinburnu'nda yükseliyor. 3 bloktan oluşan projede konut fiyatları 945 bin ile 8 milyon 800 bin lira arasında. Alanları 92 ile 482 metrekare arasında değişen konutların yer aldığı projede, 496 adet konut bulunuyor. Hemen teslim projede peşin veya banka kredili ödeme imkanı sunuluyor.
 
DAİRE BAŞINA 200 LİRA DÜŞECEK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm yönetmeliğinin ardından riskli binaların tespit masraflarını da açıkladı. Rapora göre vatandaşlar kullanım alanı 500 metrekareye kadar olan bir binada, her bir metrekare için KDV dahil 2,25 lira ödeyecek. Buna göre 1000 metrekare bir bina için tespit masrafı KDV dahil 2 bin lira olacak. Açıklamaya göre belirtilen rakamlar Bakanlık tarafından yapılan tespitlerde geçerli olacak.
 
Bakanlığın açıkladığı birim fiyatlarına göre 500 metrekare bir bina için tespit masrafı KDV dahil bin 125 lira olacak. Kullanım alanı 501-1000 metrekareye kadar olan binalarda ilk 500 metrekareye 2,25 ödenirken,501-1000 metrekare binalarda ise bu rakama KDV dahil 1,75 lira daha eklenecek. Metrekaresi 1.001'den yüksek binalarda vatandaş her metrekare için 1 lira artı para ödeyecek. 1000 metrekare kullanım alanı olan bir binada 10 daire olduğu düşünüldüğünde hak sahiplerine daire başına 200 lira düşecek.
 
RAKAMLAR PİYASA OLUŞTURUCU OLACAK
Raporda belirtilen fiyatların bakanlığa ait olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, "Binasını tespit etmek için başvuran vatandaşların binaları bu fiyatlar üzerinden değerlendirilecek. Fakat fiyatların bağlayıcılığı yoktur. Bu rakamları piyasa oluşturucu gibi görebiliriz. Yani bakanlığın yetkilendirdiği lisanslı kuruluşlar kendi fiyat aralıklarını belirleyebilir" dedi. Gürgen, Bakanlık olarak henüz tespit çalışmalarına başlamadıklarını da ekledi.
 
'HER ZEMİNE ETÜT ÇALIŞMASI GEREKMEYEBİLİR'
Patlayıcı Mühendisleri Derneği Başkanı Ali Kahriman ise, "Toplu alanlara bakılırsa bu fiyat makul görünebilir ama münferit bir bina için düşük bir rakam. Büyük alanlarda zaten ortam çok değişmeyeceği için her zemine etüt çalışması gerekmeyebilir ancak bir tek bina için maliyet artar" dedi.
 
Kahriman, 1000 metrekarelik alanın tespit masrafının 2 bin lira değil, ortalama 4-5 bin lira olabileceğini belirtti.
 
'RİSK HARİTASI İNCELENİR'
Şehir Plancısı Faruk Göksu da belediyelerde zaten zemin etüt çalışmalarının olduğunu ifade ederek, "İstanbul'un mahalle mahalle zemin etüt raporu ve risk haritası var. Bu raporlara göre kimi binalar için kısa bir incelemeden sonra rapor hazırlanabilir" dedi.
 
'KAR AMACI GÜDÜLMEMELİ'
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisanslandırılan bir kurum olan Karyapsan Kartal Yapı ve İnşaat Sanayi Üretim Müdürü Tuncay Pulcu ise, tespit fiyatlarının uygun olduğunu ifade ederek, "Biz burada çıkar sağlamıyoruz. Bu ileriye dönük bir çalışma olarak görülmeli ve kâr amacı güdülmemeli" dedi.
 
Bina tespiti için yetki verilen bazı kuruluşlar:
 
İstanbul
* Zeytinburnu Belediyesi
* Sarıyer Belediyesi
* Tuzla Belediyesi
* Şişli Belediyesi
* Gaziosmanpaşa Belediyesi
* Boğaziçi İnşaat Müşavirlik
* Kartal Yapı İnşaat ve Sanayi
* Fatih Üniversitesi
* İstanbul Kültür Üniversitesi
* İstanbul Teknik Üniversitesi
* İstanbul Aydın Üniversitesi
 
Kocaeli
* Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
* Gebze Belediyesi
* İzmit Belediyesi
* Dilovası Belediyesi
* Darıca Belediyesi
* Gölcük Belediyesi
* Kocaeli Üniversitesi
 
İzmir
* Bornova Belediyesi
* Buca Belediyesi
* Karşıyaka Belediyesi
* Konak Belediyesi
* Menemen Belediyesi
* Seferihisar Belediyesi
* Foça Belediyesi
* Dokuz Eylül Üniversitesi
 
Van
* Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
* İl Özel İdaresi
* Van Belediyesi
 
Ankara
* Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
* İl Özel İdaresi
* Ankara Büyük Şehir Belediyesi
* Ankara Üniversitesi*
 
2 YIL İÇİNDE 6 BİN KONUT
Atakent ve Pendik'te inşasına devam ettiği Elite markalı projeleriyle markalı konut projeleri arasında özel bir yer edinen Şua İnşaat, 13 Ağustos Pazartesi günü düzenlediği iftar yemeğinde yılın ilk yarısını değerlendirdi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Şua İnşaat Satış & Pazarlama Müdürü Ahmet Sarıcalı, "Atakent'te inşasına devam ettiğimiz Elite City'nin yüzde 80'i sahiplerini buldu. Bunun yanı sıra Pendik'te konumlandırdığımız Elite Side projemizle de önemli ölçüde bir satış grafiği yakaladık" dedi.
 
İftar yemeğinde firmanın daha sonraki dönemlerine dair açıklamalarda bulunan Sarıcalı, karma bir projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını belirterek, "Önümüzdeki dönem hedeflerimiz arasında 3 projemiz yer alıyor. 2 yıl içinde 6 bin konutu hayata geçirme hedefimiz var" diye konuştu.
 
HAYATA YÖNELİK TÜM İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAK
Maslak'ta bulunan 26 katlı Windowist Tower'da iş hayatına yönelik bütün ihtiyaçların giderilmesi hedefleniyor. Bu amaçla inşa edilen Windowist Tower'da, teknik destek, çeviri ve tercümanlık, posta ve paketlerinizin yönetimi, kargo, depo alanı kiralama hizmeti, hukuki danışmanlık, muhasebe, concierge, kuru temizleme, iskân, baskı ve reklam, uçak ve otel rezervasyonları, çiçek siparişi, ofis için tabela hazırlanması gibi birçok farklı hizmet birarada sunuluyor.
İstanbul'un merkezi yerinde konumlanan Windowist Tower bünyesinde, yönetici bölümü ayrı olarak dizayn edilmiş 64 adet 5-7 kişilik corner suit ofisler, 23 adet 5 kişilik ofisler, 79 adet 2-3 kişilik ofisler ve 16 adet tek kişilik ofisler bulunuyor. Projede, 200 kişilik kapasiteye sahipkonferans katı da bulunuyor.
 
ÖZEL HAVUZU VE OTOPARKI BULUNUYOR
Demsa Group tarafından inşa edilen Kandilli Konaklarında satışlar tüm hızıyla devam ediyor. 8 villanın satşta olduğu projede villalar konumu ve manzarasıyla dikkat çekiyor. Toplam 14 müstakil villadan oluşan Demsa Kandilli Konakları'nda satıştaki konutlarda fiyatlar KDV hariç 3 milyon 250 bin ile 4 milyon 250 bin dolar arasında değişiyor. Boğaz manzarası bulunan konutların yer aldığı projede, villalar bodrum, zemin, normal kat ve çatı katı olarak tasarlanmış. Her villanın içinde kendine ait otoparkının bulunduğu projede, villaların içinde asansöre de yer veriliyor.
 
Her villanın kendine ait havuzunun bulunduğu projede, villaların yeşil alanları 650 ile 750 metrekare arasında değişiyor.
 
Villalar, Demsa Group tarafından dış cepheleri ve izolasyonları, genel bahçe ve peyzaj düzenlemeleri tamamlanarak teslim ediliyor.
 
YEŞİL BİNAYA ÇAM AĞACI KOKULU İLAN
Farklı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Ağaoğlu, inşaat sektörünün renkli simaları arasında yerini alıyor. Yaptığı projelerle sürdürülebilir yaşamın destekçisi olduğunu ifade den Ağaoğlu, projeleri için ilan vermenin de önemini unutmayarak yine farklı bir çalışmaya imza attı. Yeşil binanın önemine değinilerek geri dönüşümlü kağıt kullanılan ilanda, yeşil bir binanın ne olduğu da aktarılıyor.
 
Fortune Yeşil Özel sayısı için Gravga Group tarafından hazırlanan ilan çam ağacı kokuyor. Yüzde yüz geri dönüşümlü kağıda basılmış ilanın arka sayfasında ise yeşil binalarla ilgili detaylı bilgiye yer veriliyor.

20.08.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Kurtköy Elit Grand Palas ta stüdyo daire fiyatları 188 bin liradan başlıyor

Kurtköy Elit Grand Palas ta stüdyo daire fiyatları 188 bin liradan başlıyor

Elit Grand Palas projesi içerisinde stüdyo ve 1+1 daire seçenekleri bulunuyor. 52 metrekare ile 92 metrekare arasında değişen 1+1 daireler 188 bin liradan, 65 metrekare ile 109 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 284 bin liradan başlıyor. Elit Grand Palas Konutları’nda konut almak isteyenler yüzde 25 peşinat verip kalan miktarı banka kredisiyle tamamlıyor.

Gen Yapı tarafından Ümraniye'de yükselen Saloon Residence satışları sürüyor.

Gen Yapı tarafından Ümraniye'de yükselen Saloon Residence satışları sürüyor.

Saloon Residence'ta binaların birbirinin önünü kapatmaması ve yay gibi dizilmesi sayesinde birinci kattaki daireler bile manzarayı görebiliyor. Projede 130 dairenin tamamı, iki simetrik blok halinde 130 derecelik bir açıyla İmar edilerek, her dairenin aydınlık, ferah ve sıcak olması sağlanıyor.Saloon Residence projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde konutlar yer alıyor. Projede yer alan 1+1 konutlar, brüt 81 metrekare; 2+1 konutlar, brüt 112 metrekare; 3+1 konutlar, brüt 156 metrekare alana sahip.

Kabe İmamı'ndan Çerkezköy'e yatırım

Kabe İmamı'ndan Çerkezköy'e yatırım

Kabe'nin 11 imamından biri olarak 22 yıl kutsal topraklarda imamlık yapan Ebubekir Şimşek, yatırım için Çerkezköy'e geldi. Çerkezköy'e gelen Kabe'nin emekli imamlarından Ebubekir Şimşek'in Çerkezköy'deki yatırım potansiyelini yakından takip ettiğini söyleyen Coşkun Emlak sahibi İbrahim Coşkun,' Çerkezköy'deki gelişimin farkında ve bundan çok memnun olduğunu bizlere iletti. Biz de kendisine hem dairesini satarken yaşadığı sıkıntılarda yardımcı olduk

G Plus Divan Residence lansamana özel fiyatlarıyla satışta.

G Plus Divan Residence lansamana özel fiyatlarıyla satışta.

G Plus'ta konutların metrekare birim fiyatları 4 bin 700 liradan başlayarak 5 bin 150 liraya kadar yükseliyor. Mar Yapı projesi olan G Plus, Güneşli'de konumlandırılıyor. İlk etabı Konut, ikinci etabı ise Otel olarak tasarlanan G Plus'ta Divan kültürünü oluşturan tüm unsurlar, Modern mimariyle bir araya geliyor. Otelcilik alanında Türkiye'nin ekol markalarından biri

Apron Recidence SON Daireler

Apron Recidence  SON Daireler

Apron Recidence ; 2 blok olarak tasarlanıp dilatasyonlu bir biçimde yerleştirilmiştir. A Blok 32 daire olarak tasarlanmış ve 1+1, 2+1, 3+1 ve Dubleksler yer almaktadır. B Blok ise 18 Daire olarak tasarlamış ve 1+1, 2+1 ve 3+1′ler yer almaktadır. Apron Recidence’de toplam 50 Daire bulunmaktadır. Peyzajında ise havuz, sauna, çardaklar, çocuk parkı, futbol ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Sitemizde 24 saat güvenlik ve açık kapalı otopark bulunmaktadır.

Rezidans projesi Soyak Soho'nun % 70'i tamamlandı.

Rezidans projesi Soyak Soho'nun % 70'i tamamlandı.

Emlak Oscar'ı olarak nitelendirilen ‘Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012'de Yeşil Bina Kategorisi'nde birinciliğe layık görülen Soyak Soho, etrafına giydirilen kaplamayla adeta inşaatı tamamlanmış bir görünüm sergiliyor. Binanın dış cephesinde kullanılan traverten taş ve emprenye Ahşap görüntüyü yansıtan kaplama, hem çevrenin kirlenmemesi hem de bina bittiği zaman nasıl bir görüntüye sahip olacağını göstermek için 2 haftalık bir çalışmayla gerçekleştirildi. Mimar Mutlu Çilingiroğlu'nun tarif ettiği gibi kunt,

DOUBLE PARK RESIDENCE'a BEKLENİLENİN ÜZERİNDE YOĞUN İLGİ

DOUBLE PARK RESIDENCE'a  BEKLENİLENİN ÜZERİNDE YOĞUN İLGİ

DOUBLE PARK RESIDENCE'a BEKLENİLENİN ÜZERİNDE YOĞUN İLGİ İstanbul'un en hızlı değerlenen emlak bölgelerinden Bağcılar Basın Express Yolu üzerinde yükselen DOUBLE PARK RESIDENCE, ön talep toplama döneminde beklenilenin çok üzerinde ilgi gördü. Ulaşım yollarının kavşak noktasında, lüks ve pratik bir yaşam sunan proje, keyifli bir yaşam arayışında olanların yanı sıra karlı bir yatırım yapmak isteyenleri de cezbediyor. KONUTLARIN 3TE1'i ŞİMDİDEN SATILDI

Tutkuların Gerçeğe Dönüştüğü Yer Dünyanın En iyisi Yüzde 1 KDV Elit Grand Palas ta

Tutkuların Gerçeğe Dönüştüğü Yer Dünyanın En iyisi Yüzde 1 KDV Elit Grand Palas ta

Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen klasik Türk mimarisinin görkemli eserlerinden ilham alınarak tasarlanan Elit Grand Palas, dünya kenti olarak tarihe damgasını vuran İstanbul'un çağdaş yüzünü yansıtırken, köklü ve zengin tarihi mirasından da esintiler taşıyor. Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin oluşturduğu kültürlerin günümüze uzanan köprüsü olan İstanbul'da, geçmiş ve gelecek Elit Grand Palas'ta bir araya geliyor.Elit Grand Palas Türkiye'nin En Görkemli Yaşam ve Yatırım Projesi! Mimari

BRANDIUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ yeni yılın başlarında ziyaretçileriyle buluşacak....

BRANDIUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ yeni yılın başlarında ziyaretçileriyle buluşacak....

Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı Ataşehir’de 120.000 m2 alana sahip olan BRANDIUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ yeni yılın başlarında ziyaretçileriyle buluşacak....Anadolu Yakasının en önemli projelerinden birisi olan Brandium Ataşehir'de kısa bir süre için hiç peşinat ödemeden ev sahibi olma imkanı doğdu. Toplam ödemenin %75'lik bölümü banka kredisi ile taksitlendirilirken kalan %25 lik bölüm teslimat sırasında peşinat olarak ödenecektir. Ataşehir bölgesinin hızlı gelişimine

Delmar Yapı Kurtköy’de hayata geçirdiği ‘Elit Grand Palas’ projesi ile dünya devlerini solladı

Delmar Yapı Kurtköy’de hayata geçirdiği ‘Elit Grand Palas’ projesi ile dünya devlerini solladı

Elit Grand Palas Dünya Devlerini Solladı Delmar Yapı Kurtköy'de hayata geçirdiği 'Elit Grand Palas' projesi ile dünya devlerini solladı. Dünya Gayrimenkul Oskarları olarak bilinen ve 78 ülkeden 7 binin üzerinde projenin yarıştığı International Property Awards'ta 'Dünyanın En iyi Rezidans Projesi' ödülünü "Elit Grand Palas" projesi ile almaya hak kazanan Delmar Yapı, yarışmada bu yıl konut kategorisinde alınan tek ödülün sahibi ve Türkiye'de bu ödüle layık görülen tek firma oldu.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :