Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı
Toki

 Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı

Çankırı"nın Atkaracalar Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 196 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı.
HaberYurdum: Çankırı’nın Atkaracalar Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 196 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı. 
 
Temel atma törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb.Şakir Uslu, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Atkaracalar Kaymakamı Kürşad Karaca, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop ve vatandaşlar katıldı.
 
Programda bir açılış konuşması yapan Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop, TOKİ tarafından inşa edilecek yeni konutlarla birlikte kentin modern bir yapıya kavuşacağını söyledi.
 
196 konutun tamamının satıldığını belirten Başkan Altuntop, "Halkımıza hizmet noktasında hazırladığımız projelerimiz hızla devam ediyor. Temelini atacağımız bu hizmetin inşallah kısa süre sonra açılışını hep birlikte yapacağız. İşin bitim tarihi 2014 ama firma yetkilileri ters bir durum olmaması halinde daha erken teslim edeceklerini beyan ettiler. Bu proje ile hem ilçemizin ihtiyacı olan konut sorununu çözeceğiz, hem de ilçemize modern bir görüntü kazandıracağız" dedi.
 
GEÇMİŞTE HAYAL DAHİ EDİLEMEYEN HİZMETLER AK PARTİ İKTİDARINDA GERÇEKLEŞTİ
 
AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de, geçmişte hayal dahi edilemeyecek hizmetlerin Ak Parti iktidarında gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Dar gelirli vatandaşların küçük taksitlerle ev sahibi yapıldığını belirten Filiz, “Biz hep ‘Ahirette iman, Dünya’da mekan’ diyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımıza başını sokacak sıcak bir yuva kurmaya çalışıyoruz. Kira öder gibi ufak taksitlerle ev sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda TOKİ, AK Parti iktidarının yüz akıdır. Ak Parti iktidarının KÖYDES, BELDES gibi bir çok projesi var, ama bizim TOKİ’nin farklı bir özelliği var. TOKİ fakire sahip çıktığından bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu anlamda bu önemli günde aranızla olmaktan mutluluk duyuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise ilçede kanalizasyon ve su sorunun olmadığını söyledi. Güzel çalışmaların güzel insanlarla yapılacağını belirten Şahin, “Bakın yine güzel bir çalışmada sizlerle bir aradayız. İnşallah çalışmalarımız hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.
 
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da Atkaracalar’ın hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçe olduğunu aktardı.
 
Karayolu trafiği açısından ilçenin önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Özcan, “Son yıllardaki gelişmelere bakıldığında temelini atacağımız TOKİ konutları ilçemiz için isabetli bir gelişme olmuştur. İlimiz genelinde TOKİ tarafından bu güne kadar 1609 konut inşaatı bitirilmiş ve hak sahiplerine teslim edilmiştir. 280 konut inşaatı da halen devam etmektedir. Burada da 196 konutun temelini atıyoruz. Atkaracalar geleceğe artık daha da umutlu bakacaktır” diye konuştu.
 
Program kurban kesimi ve okunan duaların ardından temsili temel atma töreniyle sona erdi. 2014 yılında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanan konutların 9 milyon 718 bin liraya mal olacağı bildirildi.
 
 
Kaynak: Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı haberi günün haberleri oku Haber Yurdum http://www.haberyurdum.com/tokinin-atkaracalar-ilcesine-yapacagi-196-konutun-temeli-atildi-190191n/#ixzz24Fx21ndX 
<a title='haber' href='http://www.haberyurdum.com/'>Haber</a> 

24.08.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Toki , Çankırı Atkaracalar Belediyesi , Başbakanlık Toplu Konut İdaresi , Çankırı Valisi Vahdettin Özcan , AK Parti Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz , İdris Şahin , İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb.Şakir Uslu , Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi.TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler

TOKİ "23 şehir" kurdu

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 11 yılda piyasa şartlarında ev sahibi olamayan vatandaşlar için 81 il ve 800 ilçede yüzer bin nüfuslu 23 şehre eş değer 614 bin 965 konut üretimi gerçekleştirdi. TOKİ toplu konut üretim raporundan derlenen bilgilere göre, ''Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği'' kapsamında 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 775 şantiyede 614 bin 965 konut rakamına ulaşıldı.

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) “kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin” sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor. Malatya merkezde alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut için 3 bin 319 kişi başvuruda bulundu. İdare, Malatya, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Gaziantep’teki toplam bin 914 konutun hak sahiplerini Aralık ayında belirleyecek.

TOKİ konutlarına rekor başvuru

TOKİ konutlarına rekor başvuru

Alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut, 83 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde planlandı. Konutların peşin fiyatı 61 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 303 liradan başlayacak. Konutların hak sahipleri, 5 Aralık'ta saat 10.00'da Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek kura programıyla belirlenecek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ olarak Türkiye'de 610 bin konut seviyesine ulaştıklarını belirten Karabel, aralarında hastaneler, okullar ve statların da olduğu 5 bin 124 sosyal donatıyı inşa ettiklerini söyledi. Karabel, "Bugüne kadar yaklaşık 18 milyar lira kaynak gelişim projelerinden kaynak sağladık, bunun da 10 milyar lira kadarını kamu kasasına aktardık" dedi.

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı konutların ödeme koşullarında değişiklik yaptı. İdare, Ankara'nın yeni uydu kenti Yapracık'ta 10 bin lira peşin 180 ay vadede cazip ödeme koşullarıyla satışa çıkardığı konutların büyük ilgi görmesi üzerine 7 ilde bulunan 717 konutun ödeme koşullarını daha da uygun hale getirme kararı aldı.

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 500 TRY (Türk Lirası)karşılığı T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinden satın alınabilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/ Ankara adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Halkalı’da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ’nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan’da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. Satışa sunulan konutlara yapılan başvuruda kelimenin tam anlamıyla rekor kırıldı. 31 Mayıs 2103 Cuma günü başvuruların tamamlandığı Halkalı internet haber

TOKİ, Alanya'da turizm kompleksi yapacak

TOKİ, Alanya'da turizm kompleksi yapacak

TOKİ, Türkiye'nin turizm merkezi Alanya'da "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Modeliyle" dev bir proje uygulayacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gelir getirici bir başka projeyi daha gerçekleştiriyor. TOKİ, Türkiye'nin turizm merkezi Alanya'da "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Modeliyle" dev bir proje uygulayacak. TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre satışa İdare, Alanya Mahmutlar'daki 83 bin 392 metrekarelik arsa üzerine otel ve tatil köyü gibi turizm tesisleri veya konut yapılabilecek.

100 lira taksitle konut sahibi oldular

100 lira taksitle konut sahibi oldular

Bilecik'te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokol kapsamında 100 lira taksitle satılan 144 sosyal konutun kurası çekildi. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce yürütülen "sosyal konut projesi"nin kuraları, Belediye Kültür Sitesi'nde Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, Belediye Başkanı Selim yağcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uluslararası ve Gönüllü Kuruluşlarla İlişkiler Daire Başkanı Selim Coşkun ile konut sahiplerinin katılımıyla gerçekleşti. Kayhan, TOKİ işbirliğinde yürütülen sosyal konut projesi kapsamında Bilecik'e

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :