Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

15 bin 341 konut sahiplerine teslim ediliyor!
15 bin 341 konut sahiplerine teslim ediliyor!

15 bin 341 konut sahiplerine teslim ediliyor! Başbakan Erdoğan, Erciş depreminin ardından TOKİ tarafından inşa edilen afet konutlarının anahtar teslim ve sosyal tesislerin açılış törenine katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erciş'te yapımı tamamlanan afet konutlarının teslim töreninde, ''Daha işimiz bitti mi bitmedi. Yapacak çok işimiz var. Eski rakamla şu ana kadar 3,5 katrilyon harcadık. Yapılacak olanlarla birlikte bu rakam 5,5 katrilyona ulaşacak, hedef bu'' dedi.
Başbakan Erdoğan, Erciş depreminin ardından TOKİ tarafından inşa edilen afet konutlarının anahtar teslim ve sosyal tesislerin açılış törenine katıldı.
Karataşlar'daki TOKİ konut alanında düzenlenen törende konuşan Başbakan Erdoğan, geçen yıl Van ve Erciş'te meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden 644 vatandaşa Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.
Enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşılması için cansiparane bir çalışma yürütüldüğünü belirten Erdoğan,  yüzlerce vatandaşın enkazın altından canlı çıkarıldığını hatırlattı.
Başbakan Erdoğan, ''Derdimiz neydi, burada bu sıkıntıya maruz kalmış kardeşlerimiz aynen bizdik ve hep birlikte bu acıyı tatmalıydık ve bu acıdan hep birlikte kurtulmalıydık. 'En kısa zamanda bu işi bitireceğiz ve sizleri daha farklı bir Erciş'te daha farklı bir Van'da iskan edeceğiz' dedik'' diye konuştu.
Depremin yaralarını sarmak için yürütülen çalışmaların tamamlanmadığını vurgulayan Erdoğan, ''Daha işimiz bitti mi, bitmedi. Yapacak çok işimiz var. Eski rakamla şu ana kadar 3,5 katrilyon harcadık. Yapılacak olanlarla birlikte bu rakam 5,5 katrilyona ulaşacak, hedef bu'' dedi.
 
Konteyner kentlerde yaşayan memurlar için de çalışmalar yapılacağını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:
 
''Şu anda devletin birçok memuru buralarda kalıyor. Bu inşaatlar inşallah bittiğinde, hepsini buralara taşıyacağız ve sonra oraları çok daha farklı bir şekilde planlayıp projelendireceğiz. Bütün bu adımlar dünyaya bir örnek olsun. Gelenler görenler, 'kısa zamanda bu işi nasıl bitirdiniz' hep bunu konuştular. Bu felaket, can kayıplarının yanında 40 bin evi, 3 bin iş yerini, 9 bin ahırı kullanılmaz hale getirdi. Tam da kış aylarının yaklaştığı bir dönemdi. Binlerce vatandaşımız evsiz kaldı.''
-''Kalbimiz Van'la Erciş'le birlikte attı''-
''Biz depremi haber aldığımız an o gece buradaydık'' diyen Erdoğan, depremden sonraki ilk 6 saatte bölgeye gelen personel sayısının binleri aştığını, sivil toplum kuruluşlarının yardım için seferber olduğunu söyledi.
Depremin ardından Erciş'e geldiğinde, yardım araçları nedeniyle caddelerde yaya olarak yürümenin bile  zorlaştığını gördüğünü belirten Erdoğan, arama-kurtarma ve yardım çalışmalarını planlı hale getirdiklerini vurguladı.
Bir yandan enkaz kaldırma diğer yandan da yeniden imar çalışmalarının yürütüldüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu :
''Acil müdahalenin ardından seferberlik başlattık. Yaralarımızı sarmak sıkıntılarımızı gidermek için bütün kurumlarımızı seferber ettik. Geçen bir sene zarfında kalbimiz Van'la Erciş'le birlikte attı. Aklımız Bu bölgedeki kardeşlerimizle oldu. Deprem bölgesiyle irtibatımızı kesmedik. Depremden sonraki 18 gün içinde bölgede tam 75 bin çadır kurarak depremzedelerimizin hizmetine sunduk. Sağolsun başta başbakan yardımcım olmak üzere bakan arkadaşlarım sürekli olarak buraya gidip geldiler ve oluşturduğumuz 12 çadır kentte elektrik, su, kanalizasyon, eğitim ve sağlık kurumlarıyla ibadethaneleriyle depremzedelerimize her türlü hizmeti verdik. Buna paralel olarak konteyner kentlerin kurulumunu da süratle gerçekleştirdik.''
-81 pankartla teşekkür-
Erciş'te 4 bin 880 konutun hak sahiplerine teslim edildiği, 5 ilköğretim okulu, 3 lise, 5 cami ve 5 ticaret merkezinin hizmete açıldığı tören alanının hemen karşısındaki alanda ''teşekkür kareografisi'' dikkati çekti.
81 ayrı pankartta, ayrı ayrı tüm illerin isimleri ve plaka numaralarının yanında ''teşekkürler'' ifadesi yer aldı.
-10 bakan katıldı-
Törene Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Hüseyin Çelik, Menderes Türel, Süleyman Soylu'nun yanı sıra çoksayıda yetkili de katıldı.
Törende, Erciş depremi sonrası yapılan okul ve diğer sosyal donatı alanlarına maddi katkı sağlayan, aralarında televizyoncu Acun Ilıcalı'nın da yer aldığı hayırseverler de hazır bulundu.
-Van'da 15 bin 341 konut teslim ediliyor-
Van'da bugün toplam 15 bin 341 konutun yanı sıra 27 okul ve 24 Cami 10 ticaret merkezi ve 13 büfeden oluşan tesisler hizmete açılıyor. Yapımı tamamlanan tesisler Van genelindeki dağılımı ise şöyle:
Van Merkez Bostaniçi :     bin 88 konut, 2 ilköğretim okulu, 1 lise, 2 cami, 2 ticaret merkezi
Van Merkez Kalecik   :     2 bin 456 konut, 2 ilköğretim okulu, 1 lise, 3 cami, 6 büfe
Van Merkez Kevenli   :     480 konut,  1 ilköğretim okulu, 1 cami
Van Merkez Sıhke Gölü:     530 konut,  1 ilköğretim okulu, 1 lise, 1 cami, 1 ticaret
Edremit                      :     5 bin 682 konut, 5 ilköğretim okulu, 3 lise, 9 cami, 7 büfe, 2 ticaret merkezi
Erciş                          :     4 bin 880 konut, 5 ilköğretim okulu, 3 lise, 5 cami, 5 ticaret merkezi
Van Köy evleri (Özkaynak, Topaktaş): 225 köy evi, 225 ahır, 2 ilköğretim okulu, 3 cami
Depremde hasar gören Van alt yapısını yenilemek için 44 bin 400 metre içme suyu hattı, 15 bin metre kanalizasyon, 7 bin metre yağmursuyu hattı 21 bin 500 metre yol ve asfalt, 100 bin kişilik arıtma tesisi, 31 bin metre küp toplam kapasiteli 11 adet su deposu yapıldı. Haber 7

27.10.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : Başbakan Erdoğan , Erciş depremi , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ'den şehit ailelerine müjde

TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi.TOKİ Başkanı Ahmet Karabel, TOKİ'ye 2013 yılında başvuruda bulunan 438 şehit ailesine müjdeyi verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler

TOKİ "23 şehir" kurdu

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 11 yılda piyasa şartlarında ev sahibi olamayan vatandaşlar için 81 il ve 800 ilçede yüzer bin nüfuslu 23 şehre eş değer 614 bin 965 konut üretimi gerçekleştirdi. TOKİ toplu konut üretim raporundan derlenen bilgilere göre, ''Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği'' kapsamında 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 775 şantiyede 614 bin 965 konut rakamına ulaşıldı.

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

225 Konuta 3 Bin 319 Başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) “kira ödemek yerine kendi evinizin taksitini ödeyin” sloganıyla satışa çıkardığı konutlara vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle talep patlaması yaşanıyor. Malatya merkezde alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut için 3 bin 319 kişi başvuruda bulundu. İdare, Malatya, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Gaziantep’teki toplam bin 914 konutun hak sahiplerini Aralık ayında belirleyecek.

TOKİ konutlarına rekor başvuru

TOKİ konutlarına rekor başvuru

Alt gelir projesi kapsamında inşa edilen 225 konut, 83 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde planlandı. Konutların peşin fiyatı 61 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 303 liradan başlayacak. Konutların hak sahipleri, 5 Aralık'ta saat 10.00'da Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenecek kura programıyla belirlenecek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ'den Hazine'ye 10 milyar lira destek

TOKİ olarak Türkiye'de 610 bin konut seviyesine ulaştıklarını belirten Karabel, aralarında hastaneler, okullar ve statların da olduğu 5 bin 124 sosyal donatıyı inşa ettiklerini söyledi. Karabel, "Bugüne kadar yaklaşık 18 milyar lira kaynak gelişim projelerinden kaynak sağladık, bunun da 10 milyar lira kadarını kamu kasasına aktardık" dedi.

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Yeni ‘emlak pazarı’nda % 70 doluluk

Astoria AVM’de gayrimenkul buluşmaları için geri sayım başladı. 1 Şubat’ta hizmete girecek R’estate Center’da doluluk % 70’e ulaştı. Merkezde 300 proje sergilenecek.Astaş’ın yatırımı Astoria Alışveriş Merkezi, artık gayrimenkul alıcı ve satıcılarını buluşturacak. TURYAP, Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle Türkiye’nin ilk emlak alışveriş merkezini kuruyor. 1 Şubat 2014’te hizmete açılacak R’estate Center’da 100 firmanın 300 projesi sergilenecek.

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ'den 7 ilde ayda 264 lira taksitle ev!

TOKİ, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı konutların ödeme koşullarında değişiklik yaptı. İdare, Ankara'nın yeni uydu kenti Yapracık'ta 10 bin lira peşin 180 ay vadede cazip ödeme koşullarıyla satışa çıkardığı konutların büyük ilgi görmesi üzerine 7 ilde bulunan 717 konutun ödeme koşullarını daha da uygun hale getirme kararı aldı.

En çok konut satılan il hangisi

En çok konut satılan il hangisi

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre, 2013 yılı 2. çeyreğinde 295 bin 10 konut, satış sonucu el değiştirdi. Konut satışlarında İstanbul 62 bin 119 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 21,1) sahip oldu. İstanbul’u 36 bin 217 konut satışı (yüzde 12,3) ile Ankara, 19 bin 177 konut satışı (yüzde 6,5) ile İzmir izledi. Aynı çeyrekte, en az satış 14 konut ile Hakkari’de gerçekleşti. Konut satışının en düşük olduğu diğer iller ve satış sayıları sırasıyla 45 konut ile Ardahan ve 62 konut ile Bayburt oldu. Bu arada ipotekli konut satışları sayısı 129 bin 818 olarak gerçekleşti.

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

TOKİ'den ManisaDA,282 adet konut ihalesi

İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 500 TRY (Türk Lirası)karşılığı T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinden satın alınabilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/ Ankara adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Halkalıda satışa çıkarılan TOKİ konutlarına 146 konuta 10 bin 815 talep geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Halkalı’da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ’nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan’da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. Satışa sunulan konutlara yapılan başvuruda kelimenin tam anlamıyla rekor kırıldı. 31 Mayıs 2103 Cuma günü başvuruların tamamlandığı Halkalı internet haber

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :