Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Projeler şimdi okullu oldu
Projeler şimdi okullu oldu

Projeler şimdi okullu oldu

Çocuklu aileler için en önemli konunun eğitim olduğunu gören inşaat firmaları projelerine kreşin yanı sıra okulları da ekledi
 
Birçok projede arazilerin belli bölümü okullara ayrıldı.
 
İnşa ettikleri projelerde fark yaratmak ve satışta öne çıkmak isteyen markalı konut üreticileri yeni siteleri okullu yapmaya başladı. Özellikle şehrin çeperlerinde geliştirilen büyük sitelerde ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermeleri için arazilerin bir kısmı okul inşaatları için ayrıldı. İçinde okulun olduğunu gören çocuklu ailelerin ve yatırımcıların da tercihi okullu projeler oldu. Fiyat açısından da okullu projelerin içinde okulu olmayan projelerden daha pahalı olmaması alımları olumlu yönde etkiledi.
 
Kendileri işletmiyor
 
Projelerine okulları ekleyen inşaat firmaları bir yandan inşaatlara devam ederken bir diğer yandan da ünlü eğitim kurumları ile anlaşma sağlıyor. Bahçeşehir Koleji, TED Koleji, Doğa Koleji gibi eğitim kurumları, oluşturulan projelerin içerisinde yerlerini alıyorlar.
 
Sarayda eğitim 2013'te
 
Sinpaş GYO'nun Küçükçekmece'de inşa ettiği İstanbul Sarayları'nda ilköğretim okulu bulunuyor. Bundan sonraki hemen her projesinde eğitim binası oluşturmayı hedefleyen Sinpaş GYO'nun İstanbul Sarayları projesinde bulunan ilköğretim okulu 2013 -2014 eğitim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak. Şirketin yine Küçükçekmece'de inşa ettiği Bosphorus City'de ise Bahçeşehir Koleji tarafından işletilecek olan anaokulu dikkat çekiyor.
 
Doğa Kolejiyle anlaştı
 
Tamamlandığında 15 bin kişinin yaşayacağı Ege Yapı'nın Bağcılar'da yükselen projesi Batışehir'in içinde de ilköğretim okulu inşa ediliyor. 3 bin 143 konut, şehir oteli, ofisler, açık alışveriş çarşısı, açık ve kapalı yürüyüş parkurları ve 100 bin metrekare peyzaj alanı bulunan Batışehir'de 40 derslikten oluşan eğitim kompleksi için Doğa Koleji ile anlaşma sağlandı. Okul 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak.
 
Hem okul hem tıp merkezi var
 
Teknik Yapı tarafından Tuzla'da projelendirilen Evora İstanbul'da da okul olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Etap etap yapılan ve 5 bin konuttan oluşan sitede binası, kreş, tıp merkezi, cami, mağazalar  ve restoranlar ile tam bir şehir kuruluyor. Özel bir eğitim kurumu ile görüşmelerini sürdüren şirket yakın zamanda bir eğitim kurumu ile el sıkışacak gibi görünüyor.  
 
Selin Yapı'da "eğitim" dedi
 
Selin Yapı tarafından Sancaktepe'de hayata geçirilen Rings İstanbul'da arazinin bir kısmı okul için ayrıldı. 238 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen sitede toplamda 1500 konut, alışveriş merkezi ve 40 bin metrekarelik sosyal tesisler yer alıyor. Şirket yetkilileri sitede Bilfen Anaokulu ve İlköğretim okulunun hizmet vereceğini söylüyor. Eğitimler 2013'te başlayacak.  
 
Kreşle yetindi
 
Halk GYO ve Kiler Holding iştiraklerinden Biskon Yapı tarafından Bakırköy'de inşa edilen Referans Bakırköy projesinde de firmalar eğitime özel bir yer ayırıyor. Ancak projenin şehrin içinde yapılması ve etrafında çok fazla okul alternatifi bulunması nedeniyle siteye sadece kreş yapılmasına karar verilmiş.
256 konut ve 70 dükkândan oluşan Referans Bakırköy projesi 24 ayda tamamlanacak.
 
1500 öğrenci alacak
 
Akkök Şirketler Grubu'nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş'nin, Esenyurt-Bahçeşehir'de Garanti Koza ortaklığıyla yürütülen Akkoza projesinde, TED Koleji açılması için anlaşma imzalandı. 14 bin metrekare alan üzerinde yapılacak 1.500 öğrenci kapasiteli okulda anaokulu, ilköğretim okulu, lise, yurt bölümleri, spor ve kültür-sanat tesisleri bulunacak. EMİNE AÇAR / BUGÜN  

30.10.2012

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : inşaat firmaları projelerine kreşin yanı sıra okulları da ekledi , Sinpaş GYO , Doğa Koleji , Ege Yapı , Teknik Yapı , Selin Yapı Sancaktepe Rings İstanbul


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Bosphorus City MIPIM'de En İyi Türk Projesi kategorisinde finale koşuyor.

Bosphorus City MIPIM'de En İyi Türk Projesi kategorisinde finale koşuyor.

Bu yıl 23'üncü kez dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin taçlandırılacağı MIPIM Ödülleri'nde, İstanbul boğazının yeniden yorumlandığı ve Türkiye'nin ilk temalı konut projesi olan Bosphorus City, bu yıl onur konuğu olan Türkiye'nin en iyi projesinin seçileceği, "En iyi Türk projesi" kategorisinde finale kaldı. Mimarlar Workshop tarafından projelendirilen ve Sinpaş GYO tarafından hayata geçirilen Bosphorus City, konut projelerinde hayallerin ne kadar gerçekleştirebileceğini gösteren bir proje niteliği taşıyor.

Aqua City 2010 evleri, göz alıcı dekorasyonlarıyla görücüye çıktı

Aqua City 2010 evleri, göz alıcı dekorasyonlarıyla görücüye çıktı

Türkiye’nin ilk temalı konut projelerine imza atan Sinpaş GYO’nun Çekmeköy-Sancaktepe bölgesindeki en lüks konut projesi Aqua City 2010’nun örnek evleri, nasıl bir evde yaşayacağını görmek isteyenleri bekliyor. Tasarım ve uygulaması DEKOR’S tarafından yapılan örnek evlerde ayrıcalıklı yaşam için her detay düşünüldü. Geliştirdiği projeler ile bulunduğu bölgelere değer katan Sinpaş GYO, 1118 adet konuttan oluşan ve yaklaşık 250 ailenin yaşamaya başladığı Aqua City 2010 projesinde ev teslimlerine

Sinpaş GYO, yeni projeleri ile 'Sinpaşlı Mutlu Aile' sayısını üçe katlayacak

Sinpaş GYO, yeni projeleri ile 'Sinpaşlı Mutlu Aile' sayısını üçe katlayacak

Mutlu yaşam alanları geliştirme hedefi ve 40 yıla yaklaşan deneyimiyle Bosphorus City, Lagün, Aqua City 2010, İstanbul Sarayları ve Bursa Modern gibi Türkiye'de gayrimenkul sektörüne yön veren konsept konut projelerine imza atan Sinpaş GYO, her yıl 1.500 aileyi ev sahibi yapıyor. Portföyünde 16 gayrimenkul projesi bulunan şirket, gelecek 5 yıl içinde 13.500 adet konut üretecek. Son 6 yıl içerisinde 7 proje hayata geçiren ve 6500 aileye mutlu bir yaşam sunan Sinpaş GYO, satışı devam eden ve yakın dönemde

İstanbul Sarayları ilk etap teslimleri başladı!

İstanbul Sarayları ilk etap teslimleri başladı!

İstanbul Sarayları ilk etap teslimleri başladı! Romanlara, resimlere ve şiirlere konu olmuş Boğaziçi’nin muhteşem dokusundan esinlenerek Sinpaş GYO tarafından projelendirilen İstanbul Sarayları’nın ilk etabı, 20 Eylül itibariyle sahiplerine teslim ediliyor. Projeleriyle yer aldığı her semte değer katan ve oluşturduğu farklı konsept projelerle gayrimenkul sektörünün en büyükleri arasında yer alan Sinpaş GYO, İstanbul Sarayları’nın ilk etap teslimi ile İstanbul’da ikinci saray yaşamını başlatıyor.

Bosphorus City'de Ramazan Şenlikleri Başladı!

Bosphorus City'de Ramazan Şenlikleri Başladı!

İstanbul'un 2. Boğaz'ı Bosphorus City, bu yıl eğlenceli Ramazan şenliklerine ev sahipliği yapıyor. Sinpaş GYO'nun İstanbul Boğazı'nın tarihi dokusundan esinlenerek Küçükçekmece'de hayata geçirdiği İstanbul'un 2. Boğaz'ı Bosphorus City, bu yıl eğlenceli Ramazan şenliklerine ev sahipliği yapıyor. Projenin en önemli etkinlik alanı Ortaköy Meydanı'nda düzenlenen şenliklerde gölge oyunu karakterleriyle eğlenip, hat ve ebru sanatının inceliklerini öğrenirken, macun, şerbet ve pamuk şeker gibi geleneksel lezzetlerinin tadına varabilirsiniz.

İncek Life’ın yüzde 50’si 2 ayda satıldı!

İncek Life’ın yüzde 50’si 2 ayda satıldı!

Sinpaş GYO, 2012 ilk altı aylık satış rakamlarını açıkladı. Projelendirdiği 1141 konutu teslim eden şirket, aynı dönemde 968 konut satışı gerçekleştirdi. Sinpaş GYO’nun Ankara’daki ilk projesi İncek Life Mayıs ayında ön satışı başladı ve 2 ay içinde projenin yüzde 50’si satıldı. Sinpaş GYO iştiraki olan Eviya Gayrimenkul’ün Egeboyu projesinde ise yoğun talep devam ediyor. Konsept konut projeleriyle gayrimenkul sektörünün son yıllardaki büyümesinde önemli rol oynayan Sinpaş GYO, 2012 yılı

Bu projelerle tatil yapmak hayal değil!

Bu projelerle tatil yapmak hayal değil!

Tatil köyü konforundaki projelerle ev sahibi olmak isteyenleri cezbeden inşaat şirketleri, marinadan hobi bahçesine, açık- kapalı yüzme havuzundan sağlık evine kadar birçok imkânı bir arada sunuyor. Projelerde yaşayanlar tatile gitmeye bile gerek duymuyor. Türkiye’de gayrimenkul sektörü İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilen konut projeleriyle büyümeye devam ediyor. Bir yandan yeni projelerin inşası sürerken, diğer taraftan da ön satışlara başlanıyor.

Gelecek Sinpaş’la Geldi! Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor

Gelecek Sinpaş’la Geldi! Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor

Gelecek Sinpaş’la Geldi! Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor Türkiye’nin en büyük konsepti konut projesi Ankara’da… Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden Sinpaş Grubu, Sinpaş Yapı ve Sinpaş GYO şirketleriyle sunduğu geleceğe miras niteliğindeki konut ve yaşam anlayışını Altınoran ve İncek Life projeleriyle Ankara’ya getiriyor. Bugüne kadar Türkiye’de özel sektörün geliştirdiği en büyük konseptli konut projesi olma özelliği taşıyan Altınoran ve geleceğin konut vizyonuyla tasarlanan İncek Life, modern

Bursa Modern'de her cumartesi

Bursa Modern'de her cumartesi

Bursa Modern'de her cumartesi "köylü pazarı" Bursa’nın en büyük konut projesi olan ve kentin kuzeyine hareketlilik getiren Sinpaş GYO Bursa Modern, sakinleri için hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Cumartesi günü kurulan Köylü Pazarı ile Bursa Modernliler, doğal alışverişin keyfini çıkarıyorlar. Bursa Modern Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit İşmen, geçen hafta projedeki konut sahipleriyle buluşturdukları köylü pazarının bundan böyle her cumartesi günü Büyük Kulüp yanında kurulacağını söyledi.

Bosphorus City'de Ayrıcalıklı Bir Yaşam

Bosphorus City'de Ayrıcalıklı Bir Yaşam

Bosphorus City'de Ayrıcalıklı Bir Yaşam 2005 yılında başlayan proje geliştirme çalışmaları, Sinpaş GYO Yönetimi, lokal otoriteler, ODTU İnşaat Mühendisliği Departmanı , Wergemeinschaft Freiraum Arazi Mimarları, Albert Speers & Partners Gmbh ve Workshop Mimarlar Ltd Şti’nin katkılarıyla mükemmel bir şehir yerleşkesi ortaya çıkarıldı. Proje alanının ulaşım ilişkileri ve lokasyonu açısından sahip olduğu değer, alanın kent ölçeğinde ele alınmasını Gerekli kılmıştır. Bölgenin tüm donatı alanları birlikte düşünülmüş ve kent ölçeğinde bir planlama

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :