Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Kampanyalı satış yapan halka açılsın’
Kampanyalı satış yapan halka açılsın’

Kampanyalı satış yapan halka açılsın’

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, ruhsat almadan kampanyalı satış yapan firmaların SPK tarafından denetlenmesine karşı çıkmasına tepki gösterdi. Tanes , “Kampanyalı satışla zaten halka açılıyorlar. O zaman her şey şeffaf  olsun GYO olsunlar” dedi.
 
Gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO)lar arasında en eski kurumlardan biri olan İş GYO, Türkiye çapındaki yatırımlarına yeni yılda da devam etmeye hazırlanıyor. GYO olmanın zorunlu hale getirilmesi gerektiğinin de altını çizen Tanes, “Konut, AVM yapanlar halka açık olmalıdır. Madem bir çok insanı ilgilendiren bir kampanya düzenliyorsunuz, ruhsatı almadan, arsayı alıp satışa çıkıyorsunuz. Halka açılacaksınız. Çünkü zaten o kampanyaları halka açmıyor musunuz? Ya halka açılacaksınız ya da SPK sizi regüle edecek” dedi. GYO’ların vergi indirimlerinin kalkacağı söylentileri üzerine yorum yapan Tanes, “Yıllardır GYO olmaya teşvik edip, sonra oyun başladıktan sonra kuralları değiştirmek olmaz” dedi. Fitch notu’nun artması, faizlerin düşmesi gibi olumlu havanın piyasalarda hissedildiğini de söyleyen Tanes, “İlerleyen günlerde diğer reyting kurumları da Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülkeler arasında olduğunu açıklayacak. Bu da yabancı fonların Türkiye’ye rahatça gelmesini sağlayacak” diye konuştu.  
 
FİNANS MERKEZİ İÇİN START BEKLİYOR
2011-2012 yıllarında beklentilerinin üzerinde satış yaptıklarını anlatan İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, 2010 yılında yaptıkları otel yatırımlarının da kendilerini yatırım alanında farklı boyuta taşıdığını ve turizm yatırımlarına devam edeceklerini açıkladı. 6 Kasım’da lanse ettikleri İzmir Ege Perla projesinde çok kısa bir süre içinde yüzde 30 satış yaptıklarını söyleyen Tanes, yeni yılda da portföylerindeki arazilerin bir kısmını yatırım olarak değerlendireceklerini ve devam eden projelerinde de hız kesmeyeceklerini ifade etti. Taksim ofis projesi, Tuzla Çınarlı Bahçe, Tekno Park ve Finans Merkezi projelerinin yanı sıra 3 yeni projeye hazırlandıklarını belirten Tanes, ofis piyasasının ümit vaat ettiğini belirtti. İstanbul Finans Merkezi’ndeki projeleri için Emlak Konut’tan start beklediklerini aktaran Tanes, “Proje için Emlak Konut’un ihalelerini bekliyoruz. Ruhsatı bahara kadar alırsak biz hazır olacağız” dedi.
 
TEKNOLOJİ MERKEZİ'NİN YANIBAŞINDA KARMA PROJE
 
İŞ GYO’nun en büyük projelerinden biri olan Teknoloji Merkezi projesinde hafriyat bitim aşamasına geldi. Aralık ayında temeli atılacak olan proje 180 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. 1 otel, 2ofis bloğu ve yeme içme alanlarından oluşan bir bölüm de hemen Tekno Park’ın yanında hayata geçiyor. Teknoloji Merkezi ile birlikte bitmesi planlanan karma proje de Tekno Park ile birlikte 2014 yıl sonunda bitecek.
 
TUZLA'NIN İLK TESLİM EDİLEN PROJESİ 
Çınarlı Bahçe projesinde yüzde 100 oranında kaba inşaatın bittiğini açıklayan Tanes, “Çınarlı Bahçe projesinde 30 üniteyi kendi portföyümüzde tutacağız. Geri kalan son 40 daire ise satışta”dedi. Projenin 2013 yılı Haziran ayında blok blok teslim edilecek olan proje, Tuzla’nın devam eden markalı projeleri arasında teslimi ilk gerçekleşen proje olma özelliğini taşıyor. Habertürk

30.11.2012

Etiketler : Kampanyalı satış , İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes , GYO , Projenin 2013


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :