Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Şehzadeler Kenti''nin hayali gerçek oldu
Şehzadeler Kenti''nin hayali gerçek oldu

'Şehzadeler Kenti''nin hayali gerçek oldu

Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu şehir olan ve ''şehzadeler kenti'' olarak anılan 4 bin yıllık geçmişe sahip Trabzon, ''büyükşehir'' statüsü elde ederek 20 yıllık hayalini gerçekleştirdi.

'On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve 26 İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun''un Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayı ve Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Şanlıurfa, Van ve Trabzon büyükşehir belediyesi oldu.

Tarihi geçmişi 4 bin yıla dayanan, Fatih Sultan Mehmet'in 1461'de fethederek Kommenos uygarlığına son verdiği, Yavuz Sultan Selim'in valililik yaptığı, ''Muhteşem Süleyman'' olarak bilinen Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, Osmanlı döneminde eyalet ve sancak olarak şehzade ile mutasarrıflar tarafından idare edilen, Ulu Önder Atatürk'ün 3 kez ziyaret ettiği, Doğu Karadeniz'in merkezi konumundaki Trabzon, ''büyükşehir belediyesi'' statüsü elde ederek 20 yıllık hayalini gerçekleştirdi.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kanunun Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla Trabzon'un da ''büyükşehir'' olduğunu, merkezde Ortahisar ilçesi kurulduğunu ifade ederek, ''20 yıllık hayalimizdi gerçek oldu. Her şey çok daha güzel olacak Trabzon'umuza ve ülkemize hayırlı olsun'' dedi.

Gümrükçüoğlu, Trabzon'un büyükşehir olmasında emeği geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Trabzonlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a teşekkür ederek, ''Trabzon'un 20 yıllık hayalini gerçekleştiren Başbakanımız Erdoğan, şehrimizin bakanı Bayraktar ve milletvekilleri ile TBMM'nin bütün üyelerine, kentimizde bu konuda 20 yıldır gayreti olan belediye başkanı, milletvekili, sivil toplum örgütlerine Trabzon halkına adına şükranlarımı sunuyorum'' diye konuştu.

Büyükşehir olmanın büyük avantajları olacağını dile getiren Gümrükçüoğlu, şöyle konuştu:

''Trabzon bunu hak eden bir şehirdi. Tüm il sınırları ile büyükşehir belediyesi olduk. Daha önce Trabzon Belediyesi olarak belediyecilik hizmetleri açısından kişi başına yılda 238 lira harcayabiliyorduk. Büyükşehir belediyelerine o ildeki gelir vergilerinin yüzde 6'sının intikal etmesi ve genel bütçeden alınan payın yüzde 2.5'ten yüzde 4.5'e çıkartılmasıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin hudutlarında insanlarımıza belediyecilik hizmetleri ve hayat standardını geliştirmek bakımından kişi başına 368 lira harcayabileceğiz. Ayrıca İl Özel İdaresi'nin devralınmasıyla şantiyesiyle, iş makineleriyle, personeliyle, işçisiyle, memuruyla, teknik elemanlarıyla aynı hizmetler aynı şekilde devam edecek''

''Büyükşehir ile halkın sırtına hiçbir yük binmeyecek''

Gümrükçüoğlu, Trabzon'da beldelere de daha fazla hizmet gideceğini ifade ederek, şöyle devam etti:


''Belde belediyelerinde, belediye başkanlarının bugüne kadar büyük fedakarlıkla ama maddi imkansızlıklarla yürüttükleri hizmetleri kanaat önderi olan söz konusu belediye başkanları ile birlikte yürüteceğiz. O beldelerdeki işçiler, memurlarla aynı bölgelerde aynı hizmetleri sürdüreceğiz. Böylece beldelerde kaybedilecek hiç bir şey olmadığı gibi kazanılan bir çok şeyle Trabzon'umuz ve büyükşehir olan diğer şehirlerimiz, yaylasıyla, köyüyle, bağıyla, bahçesiyle daha yanabilir hale gelecek. Orman ve meralarda hiçbir değişiklik olmayacak, arazi ve emlak vergilerinde hiçbir değişiklik olmayacak.''

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ''büyükşehir'' statüsü ile halkın sırtına hiçbir yük binmeyeceğini de dile getirerek, hayvancılık başta olmak üzere köylerin de kalkındırılacağını ifade etti.

Gümrükçüoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Köylerdeki hayvancılığı geliştireceğiz. Şu andaki mevcut kanunda belediye sınırları içinde hayvancılık yapılabilirken aynı zamanda ilaveten köy yerleşkelerinde, mahallelere dönen yerlerde ise aynı mevcut statülerini devam ettirecekler. Tüm bu artıları dikkate aldığımızda Trabzon'un büyükşehir olmasıyla kentin basamakları emin adımlarla ve ikişer ikişer atlayabileceğini göreceğiz'' Sabah

11.12.2012

Etiketler : Şehzadeler Kenti , Fatih Sultan Mehmet fethettiği , Yavuz Sultan Selim , Büyükşehir Belediyesi , Muhteşem Süleyman olarak bilinen Kanuni Sultan Süleyman


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

Ceylan İnşaat ve Artuklu İnşaat adi ortaklığı ile İstanbul’un yükselen semti Kartal’da hayat bulan Zer Kartal’ın tüm detayları için satış ofisi kapılarını alıcılarına açtı. 1+1 - 2+1 ve 3+1 konut seçenekleriyle alıcılarını karşılayan Zer Kartal ile Ceylan İnşaat; 90 ay firma finansmanı ve 120 aya kadar alternatif ödeme koşullarıyla bireylerin ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

Söğüt İnşaat’ın Konut, Home&Office, AVM bileşenli karma projesi MetroMall, hızla yükseliyor.

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ PROJE ‘‘BEYAZ PARK TOPKAPI’’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat, 192 daire, 6 ticari alan ve 9 ofisten oluşacak yeni butik projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” için ön talep toplamaya başladı.

Barış Aydın: “Ankara planlarımızı 8-9 milyonluk bir kente göre yapmalıyız”

Barış Aydın: “Ankara planlarımızı 8-9 milyonluk bir kente göre yapmalıyız”

Barış Aydın: “Ankara planlarımızı 8-9 milyonluk bir kente göre yapmalıyız” -Aydın, Dünyada Geleceğe Yön Verecek Şehirler Listesinde 69’uncu olan Ankara’nın, 2025’te 170 milyar dolarlık ekonomisiyle 38’inciliğe yükselerek “dünya kenti” vasfını pekiştireceğini belirtti. -Ankara’nın çekim merkezi olmaya devam edeceğini belirten Aydın: “Daha güçlü bir Ankara, daha güçlü bir Türkiye’dir”…

Doğa Konakları'nda son 25 daire.

 Doğa Konakları'nda son 25 daire.

Pendik Velibaba’da 2014 yılında yapımına başlanan Doğa Konakları’nda hak sahiplerine tapuları teslim edildi. Önceki firmanın, finansal sorunlardan ötürü tamamlayamadığı Doğa Konakları’nı çok düşük bir kar marjı ile devraldıklarını açıklayan RSM Yapı Genel Müdürü Nurettin Sevencan, %75’i biten projede inşaatı hızlandırdıklarını belirterek, “Daire alanlara tapularını teslim ettik. Doğa Konakları’nda oturumlar Haziran ayında başlayacak” dedi. Sevencan, benzer şekilde Tuzla’daki Maksimum Life projesini de aynı firmadan devraldıklarını, çok yakında açıklayacakları yatırım modeli ile de orta sınıfı, banka kredisine gerek olmadan küçük birikimlerle ev sahibi yapmayı planladıklarını söyledi.

4 Bin Konutluk Dev Projenin Yeni Halkasi Lanse Edildi

4 Bin Konutluk Dev Projenin Yeni Halkasi Lanse Edildi

KİPTAŞ’ın Bahçeşehir’de inşasına devam ettiği 4 bin konutluk Vaditepe projesinin yeni halkası Vaditepe Gölevleri, Binres İnşaat’ın yatırımlarıyla hayata geçiriliyor.Düzenlenen basın toplantısıyla birlikte lanse edilen Vaditepe Gölevleri’nde 357 konut ve 52 ticari ünite yer alacak. KİPTAŞ güvencesiyle Binres İnşaat tarafından hayata geçirilen Vaditepe Gölevleri’nin lansmanı yapıldı.

YANGIN YALITIMINDA BİLİNÇLİ DEĞİLİZ

 YANGIN YALITIMINDA BİLİNÇLİ DEĞİLİZ

YANGIN YALITIMINDA BİLİNÇLİ DEĞİLİZ Hayati öneme sahip yangın yalıtımının eksikliği, her yıl binlerce hane ve işyerinde can ve mal kaybına yol açıyor. Eryap A.Ş. CEO’su Emrullah Eruslu, ev ve işyerlerinde içeride oluşan yangının yayılmasını önleyecek en önemli şartın yangın yalıtım sistemi olduğu uyarısını yaparak, “Doğru yalıtım ile yangının, bina içine veya komşu binalara yayılmasını yavaşlatarak, yangın mahallinin güvenli bir şekilde tahliye edilmesi ve oluşabilecek zararın müdahaleye kadar azaltılması sağlanır” dedi.

SEYR-İ ADALAR'DA MANZARALI REZİDANSTA BALKON KEYFİ

SEYR-İ ADALAR'DA MANZARALI REZİDANSTA BALKON KEYFİ

SEYR-İ ADALAR’DA MANZARALI REZİDANSTA BALKON KEYFİ İstanbul Anadolu Yakası’nın emlak yatırımında kazandıran bölgesi Maltepe’de, Ofisim İstanbul gibi ünlü projelere imza atan Çelikeller Grup iştiraklerinden olan Yapı Yatırım A.Ş. tarafından inşa edilen rezidans projesi ‘Seyr-i Adalar’ satışa çıktı. Adaları odalarınıza konuk eden 24 katlı Seyr-i Adalar projesi sadece 2+1 ve 3+1 daireler olmak üzere toplam 120 daireden oluşuyor. Her dairede bulunan toplam 7 metrekarelik çift cepheli geniş balkonlar ile etkileyici adalar manzarasında açık hava keyfini yaşayabileceğiniz Seyr-i Adalar projesi üstün teknik donanımı ile de dikkat çekiyor.

Sinpaş Köyceğiz Projesi ; Lansmana özel %10 indirim fırsatı ve %15 erken bahar indirim avantajı !

Sinpaş Köyceğiz Projesi ; Lansmana özel %10 indirim fırsatı ve %15 erken bahar indirim avantajı !

Sinpaş en yeni projesi Köyceğiz ile güneydeki o huzurlu hayatı İstanbul’a taşıyor. Gayrimenkulde 40 yıllık deneyimi, kalitesi ve güvenirliği ile yenilikçi konseptleri buluşturan Sinpaş Yapı, köy yaşamının huzurundan esinlendiği yeni projesi Köyceğiz projesinin satışlarına devam ediyor. Köy yaşamının doğallığı ile modern şehirli yaşamın tüm olanakları Köyceğiz’de bir araya geliyor. İstanbul Sancaktepe’de 26.000 metrekare arsa üzerinde inşası devam eden Sinpaş Köyceğiz’de, 1+1’den 4+1’e uzanan daire seçenekleri yer alıyor. İstanbul’da doğal ve huzurlu bir yaşam alanı arayanlar, Köyceğiz projesinin içinde yer alan Orta Kahve’de ve Köy Meydanı’nda aradıkları doğallığı bulacaklar.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :