Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım
Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım

 

Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım
 
İddialı açıklamalarıyla gündem yaratan ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, Uludağ'da konuştu. Ağaoğlu, 2 yılda 1 milyar dolarlık konutu Körfez bölgesine satacağını taahhüt etti
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Uludağ'daki ikinci yatırımı Ağaoğlu My Mountain Otel'de iddialı açıklamalarda bulundu. Mütekabiliyet Yasası'nın ardından Türk gayrimenkul sektörüne Körfez yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ağaoğlu "Para Körfez'de park etmiş durumda. Mütekabiliyetle Körfez'in ilgisini Türkiye'ye çektik. 2011'de bin 44'ü Körfez'e olmak üzere, yabancıya toplam bin 104 konut sattık. Buradan 350 milyon TL'lik gelir elde ettik. Bu rakamı 2 yıl içinde 1 milyar dolara çıkaracağız. Burada taahhüt ediyorum" dedi. 
 
SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜYÜZ 
Şirket olarak projelerle büyümeye devam edeceğini anlatan Ağaoğlu, "Biz sektöre öncü olduk. 2012 kontrollü bir yıl oldu. İlk üç çeyrek durgun geçti. 4'üncü çeyrekte hareketlenme başladı. Son çeyrekte Maslak 1453 projemizdeki satış başarısıyla, emlak sektöründe alım yönlü hareket yeniden başladı" açıklamasında bulundu. 
 
HEDEF 2016'DA 22 MİLYAR CİRO 
Ağaoğlu, grup olarak 2013-2016 yılları arasında 12 milyar 200 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını belirtti. Ağaoğlu, bunun karşılığında yalnızca gayrimenkulde 22 milyar TL'lik gelir sağlayacaklarını söyledi. 
 
2013'TE 3 PROJEYE BAŞLAYACAĞIZ
2013 ciro hedefini 3.6 milyar lira olarak belirleyen Ağaoğlu, yeni yılda İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye ve Bakırköy projelerine başlamayı hedefliyor. Ağaoğlu, Londra'da inşa etmeyi planladıkları 54 katlı kule projesi ile ilgili de bazı sıkıntılar olduğunu belirtti. 2013'te 4 yeni otel projesine başlayacak olan Ağaoğlu, İstanbul Boğazı'nda sahip olduğu Yeniköy, Ortaköy ve Amcazade arazilerini değerlendirecek. Genel Müdür Hasan Rahvalı da "Biz akşam yemeğinde 700 dolar harcayan, AVM'lerden paketlerle çıkan turiste ev satıyoruz" dedi. 
 
ALARKO'YA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM
Ali Ağaoğlu, son günlerin tartışmalı konularından biri olan Ortaköy'deki Alarko arsasının 3/2 hissesinin kendisine ait olduğunu ve diğer 3/1 hissenin ise Alarko tarafından düşük fiyatla arsa sahibinden satın alındığını öne sürdü. Ağaoğlu, Alarko'nun binasının sit alanında ve tarihi nitelikte olduğunu belirterek, Alarko tarafından kaçak binalar yapıldığını ve bunların yıkılması için başvuruda bulunduklarını kaydetti. Ağaoğlu, şöyle devam etti: "Binanın bulunduğu yer sit alanı. Kültürel Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescilli bir alana kaçak yapıların yapıldığını tespit ettik. İlgili mercilere suç duyurusunda bulunduk." 
 
FİNANS MERKEZİ'NE İLK KAZMA OCAKTA
İstanbul Finans Merkezi'nin ihalesini kazandıklarını hatırlatan Ali Ağaoğlu, İstanbul'un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olmasını sağlayacak İstanbul Finans Merkezi projesi için kazmayı yılın ilk ayında vuracaklarını söyledi. Ağaoğlu, projede 8.5 milyon metreküp hafriyat çıkaracaklarını ve bu projenin büyük önem taşıdığını vurguladı. 4 bölgeden oluşan merkezin tüm altyapı ve ortak alanlarının inşası ile 3'üncü bölgenin yapımını üstlenen Ağaoğlu, hafriyatı 1 yılda tamamlayıp, 2016'ya kadar projeyi bitirecek. 
 
'EKONOMİ DONUYOR DEDİLER, ISITIM'
Ağaoğlu, "Konutta balon oluştuğunu ve ekonominin donduğunu söylediler. Ben de 'ekonomi donarsa biz ısıtırız' dedim. Maslak 1453'te 2 bin 200 konut satarak, ekonomiyi ısıttık" diye konuştu.   Sabah

23.12.2012

Etiketler : Ali Ağaoğlu , Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu , Uludağ , ağaoğlu My Mountain Otel , İstanbul Finans Merkezi , Konutta balon


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

İstanbul'da dev ihale: 111 bin metrekarelik arsa satılıyor

İstanbul'da dev ihale: 111 bin metrekarelik arsa satılıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazını arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesine çıkaracak. Ticaret+konut, turizm+ticaret, dini tesis alanı ve eğitim tesis alanlarını kapsayan taşınmazların inşaat alanı 225 bin 906 metrekare olarak belirlendi. İnşaat firmalarının iştahını kabartan arsa için çok sayıda şirket yarışacak. İhale 24 Aralık salı günü 14:30’da gerçekleştirilecek.

Ağaoğlu'na şok

Ağaoğlu'na şok

Ali Ağaoğlu’nun Bakırköy Kartaltepe mahallesinde yapmayı planladığı konut projesi hakkında Danıştay’a yürütmeyi durdurma davası açıldı. Davayı açan avukat İbrahim Menduşağu, belediye kararlarına rağmen onay verilen projenin İstanbul’a büyük darbe vuracağını söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında dile getirdiği, Umut Oran’ın soru önergesi verdiği proje ile ilgili olarak Danıştay’a dava açan avukat İbrahim Menduşağu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile karşı çıktığı projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Ağaoğlu devlere İstanbul Finans Merkezi'ni anlattı

Ağaoğlu devlere İstanbul Finans Merkezi'ni anlattı

İstanbul Finans Merkezi projesinin tanıtımı, Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Davos'ta gerçekleştirildi. Küresel Ekonomi Forumu kapsamında düzenlenen "İstanbul Finans Merkezi: Yükselen 2023 Vizyonu" panelinde konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Projede kendi adımıza toplam 850 bin metrekarelik bir inşaat yapacağız. Bunun için yaklaşık 900 milyon liralık yatırım planlıyoruz" dedi. Ağaoğlu, "Bu projenin finansmanında Türkiye'de ilk kez kullanılacak

Ağaoğlu'nun Veliefendi projesi onaylandı

Ağaoğlu'nun Veliefendi projesi onaylandı

işadamı Ali Ağaoğlu'nun 2013'te hayata geçirmeyi planladığı Veliefendi projesinin imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Bakırköy Kartaltepe Mahallesi'nde eski boya ve mensucat fabrikalarının bulunduğu arazi, 'özel proje alanı' olarak ilan edildi. Buna göre bölge artık sanayi alanı olarak kullanılamayacak. Bölgenin ticaret ve konut alanına dönüştürülmesini amaçlayan proje kapsamında Veliefendi de yerleşime açılacak. 70 dönümlük arazide yeni konutlar yükselecek.

AliAğaoğlu: Hesaplayamadığım tek risk

AliAğaoğlu: Hesaplayamadığım tek risk

Ağaoğlu: Hesaplayamadığım tek risk.En büyük şansım böyle bir babanın oğlu olmak" diyen Ağaoğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, babasının hem inşaat, hem de tüccarlık yaptığını söyledi. Ağaoğlu, ilkokul 4. sınıftayken okuldan çıktıktan sonra babasının fırınına gidip buranın muhasebe hesaplarını tutarmış. Baba Ağaoğlu, 1970'lerde kablo fabrikası kurmuş. 1975'te babasının rahatsızlanması üzerine işin başına geçen Ali Ağaoğlu o günleri söyle anlatıyor:

2013 konut alma yılı

2013 konut alma yılı

2013 konut alma yılı 2012'de ekonomideki yavaşlamayla ivme kaybeden büyümenin lokomotifi inşaat sektörü, 2013'e umutlu giriyor. Sektör yeni yılı konut alma yılı ilan etti 2012'de kentsel dönüşüm, Mütekabiliyet Yasası ve 2B konularında beklediği düzenlemelere kavuşan gayrimenkul sektörü yeni yıla umutlu başladı. Geçen yıl ekonomideki yavaşlamayla ivme kaybeden sektör 2013'te büyümeye odaklandı. Türkiye'nin kredi notunun artırılması, faiz oranlarındaki düşüşün kredilere geç de olsa yansıtılmasıyla hareketlenen

2012 nasıl geçti? Yeni yıl neler getirecek?:

2012 nasıl geçti? Yeni yıl neler getirecek?:

2012'de kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B konularında beklediği düzenlemelere kavuşan inşaat sektörü, yılın ilk 9 ayı büyümesiyüzde 1'e kadar gerilediği halde 2013 için umutlu. Türkiye'nin kredi notunun artması, faiz oranlarının düşmesi ve buna bağlı olarak bankaların konut kredilerine yansıttıkları konut kredi oranlarının düşük olması sektöre hareket getirdi. Piyasalardaki canlanmayı öngören sektör temsilcileri de yılın son aylarında yeni projelerini ard arada satışa çıkararak harekete geçti.

Ağaoğlu, ATA BİNİŞİM KISKANILDI

Ağaoğlu, ATA BİNİŞİM KISKANILDI

"ATA BİNİŞİM KISKANILDI" Ali Ağaoğlu, gruba yeni dahil olan Uludağ'da eski adıyla Kar Tanesi Oteli'nde yeni adıyla Ağaoğlu My Mountain'da basın toplantısı düzenledi. Maslak 1453 projesi ile ilgili özellikle sosyal medyada, doğru olmayan bilgiler yüzünden eleştiri aldıklarını söyledi. "Özellikle sosyal medyada bu konu çok çarpıtıldı. Ata binişim kıskanıldı. İnsanlar yanlış yönlendirildi." diyen Ağaoğlu, reklam çekiminde Sinan Çetin ile çalışmaktan memnun olduğunu ifade ederek, 'kibirli' yakıştırmalarına karşı çıktı.

Konutun efendilerine en tepedeyken sorduk: Binalarınıza kefil misiniz

Konutun efendilerine en tepedeyken sorduk: Binalarınıza kefil misiniz

İşadamı Ali Ağaoğlu’nun Maslak 1453 adlı projesinin satış ofisi önünde eylem vardı

İşadamı Ali Ağaoğlu’nun Maslak 1453 adlı projesinin satış ofisi önünde eylem vardı

İşadamı Ali Ağaoğlu'nun, 1453 adlı projesinin yer aldığı Maslak'taki satış ofisi önünde toplanan 30 kişilik grup, Ağaoğlu ile anlaşarak binalarının yıktırdıklarını ancak anlaşma şartlarına uyulmadığını öne sürdüler. Arazilerine hafriyat dökülmemesi için biraraya gelen vatandaşlar ile Ağaloğlu'nun adamları arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik üzerine satış ofisi önünden ayrılan kalabalık, "Hakkımızı aramaya devam edeceğiz" diye konuştu. Evinin bulunduğu arsasını Ağaoğlu'na satan ve daha önce fazla para istediği için Ağaoğlu

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :