Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Konut alırken en çok neye dikkat ediyoruz
Konut alırken en çok neye dikkat ediyoruz

 

Konut alırken en çok neye dikkat ediyoruz
 
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Işık Gökkaya, Türk tüketicisinin konut alırken öncelikle fiyatına ve yerine baktığını bildirdi.
 
Gökkaya,  son yıllarda konut alanında hem arzın hem de talebin niteliğinin değiştiğini söyledi.
Gayrimenkul sektörünün, toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak doğrultuda geliştiğini anlatan Gökkaya, bu kapsamda konut üreticilerinin artık barınmanın çok ötesinde ihtiyaçlara cevap veren yapılar inşa ettiğini belirtti.
Türk tüketicisinin ev tercihlerinin fiyat uygunluğu ve lokasyona göre belirlendiğini vurgulayan Gökkaya, ayrıca konutun deprem yönetmeliğine uygunluğu, evin metrekare büyüklüğü ve yeni bina olmasının, seçimi etkilediğini bildirdi.
Özellikle İstanbul'da konut tercihlerini etkileyen en önemli unsurun konutun yeri ve ulaşım imkanlarına mesafesi olduğuna dikkati çeken Gökkaya, bu nedenle artık hemen hemen bütün gayrimenkul şirketlerinin projelerini şehir içindeki ulaşım akslarına yakın bölgelerde hayata geçirdiğini belirtti.
''Merkezdeki güvenlikli siteye talep ilk sırada''
Marka konut özellikli projelerde ise alıcılar için projenin güvenilirliği, bölgedeki emsali, sosyal donatı ve yeşil alanla güvenlik imkanları gibi konuların önem taşıdığını anlatan Gökkaya, şehir merkezleriyle kenarlarında bulunan güvenlikli sitelerdeki daire talebinin ilk sırada yer aldığını vurguladı.
Türkiye'de lüks konut projelerinin, konut sektöründen sadece küçük bir pay aldığına dikkati çeken Gökkaya, ekonomik düzeyi yüksek alıcıların gözdesinin ise yeni,farklı ve güvenlikli konutlar olduğunu belirtti.
Gelecek 10 yıl içinde yeni konutların daha çok tercih edileceğini kaydeden Gökkaya, gayrimenkul alınırken emsal fiyat araştırması, emsal değer çıkarması yapılmasını, proje geliştiren kurumun incelenmesini, projenin niteliği ve niceliğine göre değerlendirme yapılmasını tavsiye etti.  Haber 7

26.12.2012

Etiketler : Konut , Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği , GYODER Başkanı Işık Gökkaya


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :